Ako spoznáte že dieťatko kope?

meli65
7. dec 2006

Ahojte tehulky!

Som v 20.tyzdni a som zufala. Ja vobec neviem ake to ma byt, ked sa babo pohybuje, ked kope. Kazdy mi hovori, ze to urcite rozpoznam od bezneho pichania a tak. Ale ja neviem na co mam cakat. Neviem, ci to, co som v nedelu troska citila, ci to boli pohyby, alebo co ☹ A kde to kope...

petja
17. júl 2007

Malého cítím přes dva týdny,a to asi od 20tt,přesně 16 dní a je to bomba,jsou to spíš 3ťouchánečky a dloubání,ale už asi 4 dny se mi zvedá občas i bříško 🙂 můj milý musí mít jo štěstí,aby ho taky šťouchl,buď malého jeho ruka tolik uklidňuje,nebo z něj má vítr už teď,náš budoucí puberťák 😀

neli37
17. júl 2007

Ahojky,chcela som sa spytat ze ci zena citi ako bije babatku v brusku srdiecko. A ak ano tak od ktoreho tyzdna je to citit? Dakujem

kett
17. júl 2007

Neli, ja si myslim, ze to citit neni. Podle me citis jen svuj tep a jedine, co muze vypadat jako tep detatka je, kdyz skyta🙂

veronika13
17. júl 2007

srdiečko určite necítiť, veď ja si svoje takmer necítim 😀

domeenika
17. júl 2007

zo zaciatku som si aj ja myslela ze citim srdiecko babatka,ale je to len to moje.. hlavne ked zadrziavam dych a potichu dycham,aby asom pocitila kopance.. no ale teraz uz stucha pravidelne, len moj drahy je nestastny ze nic nevidi a neciti

cmulinko
17. júl 2007

Neli,citit to nebudes,ale pocut sa to da s takym speci pristrojom,co si das na brusko a pocuvas miminko.Len neviem ci sa to na Slovensku da kupit.Ja ho mam a je to super co vsetko pocujem-srdiecko,kopance,prevalovanie,stikutanie....

cmulinko
17. júl 2007

To je to cudo na pocuvanie miminka. http://www.argos.ie/webapp/wcs/stores/servlet/P...

veronika13
17. júl 2007

cmulinko, poriadne si to tu roztiahla 😀

cmulinko
17. júl 2007

veronika,viac uz neslo 😀 😀

veronika13
17. júl 2007

no veď preto 😉

tomaslavka3
17. júl 2007

neli,to citit nebudes.Mozes citit tak kopkanie,prevalovanie a mozno sa ti podari rozoznak rucicku,hlavicku,nozicku ci chrbatik.

milhaus
18. júl 2007

moja ma neskôr strašne kopala pod rebrá

domeenika
18. júl 2007

cmulinko to cudo na pocuvanie ma akurat tak moja doktorka..

bihan
18. júl 2007

Cmulinko, práve zvažujeme, že by sme jedného "dopplera" kúpili aj my, len mi to pripadá ako ďalší parádny komerčný ťah... uisti ma, prosím, že to stojí za to 😀

megie
18. júl 2007

A ked má vaše bábenko štikútku, ako to viete? Natriasa sa vám celé bruško? Lebo mne sa tak včera zdalo, že to nebolo štuch sem-šťuch tam, ale akoby na dvoch miestach naraz také jemné trhanie v relatívne pravidelných intervaloch. Každopádne to bola sranda. 😀

bihan
18. júl 2007

Megie, ja som zatiaľ neprišla na to, ako sa štikútka prejavuje... kamoška sa tvárila, že je to strašne strandovné, ale buď moja maličká neštikútka (čo sa mi nezdá pravdepodobné), alebo to fakt neviem rozlíšiť... Bruško sa mi občas natriasa bez toho, aby som cítila kopančeky, ale nie je to pravidelné.

megie
18. júl 2007

bi, ale je možné, že tvoja babulka ešte štikútku nemala... Ved pre mna je to také neurčité, preto sa pýtam...

petja
18. júl 2007

srdíčko se dá prý slyšet od cca 20tt stetoskopem,to je to poslouchátko na srdíčko,co všichni známe z ordinace,když jsem byly na prohlídce a dýchaly zhluboka a pak normálně...mám ho doma,ale neslyším nic,tak jsem ho dala zase do šuplete,nechci se znervozňovat,navíc pohyby jsou pravidelné,tak je miminko v pořádku,zkusím to zase později.To co si myslíte jsou zvuky vašeho tepu,v těle je několik silných tepen,z toho jedna b bříšku...

bihan
18. júl 2007

Petja, aj ja som čítala, že v určitom štádiu (ja som čítala 24tt) sa už dá počuť srdiečko stetoskopom, ale napriek tomu, že stetoskop mám po ruke, nič nepočuť.. a keď si predstavím, že aj PA to chvíľku trvá, kým najde srdiečko dopplerom, zdá sa mi to dosť ako blbosť... (a vraj od 27 počuť aj voľným uchom... pekná blbosť 🙄 )

emmaelzer
18. júl 2007

bihan, ja som akurat vcera bola na poradni a sestricka mi pocuvala srdiecko doplerom, uz v podstate od 12tt a vobec nema problem ho najst (dokonca uz aj pocula kopanceky), len niekedy sa babo pohybuje a musi ho hladat.

bihan
18. júl 2007

Hej, hej.. tak som to myslela... mne to vysvetlila aj tak, že čím je väčšie, tým to môže byť zložitejšie (napriek tomu, že srdiečko je tiež väčšie), lebo môže byť mimi blbo otočené.

pufina
18. júl 2007

Ahoj holky, zajímalo by mě jestli je možné cítit miminko mnohem dřív. Četla jsem, že při dalším miminku už ho můžete cítit od 16tt do 18tt a při prvním až od 20tt. Já čekám první, ale včera večer jsem ležela a cítila takový šimrání, chvilku na jedné straně pak na druhé a pak už nic. Nevím jestli je to možné, nebo jestli jsou to jenom střevní pochody 🙂) nicméně jsem nic takového dřív necítila (i když je pravda, že jsem se nikdy takhle nepozorovala)

megie
18. júl 2007

pufi, ja som v 16tt prvý krát zacítila uplne dolu v brušku také akoby bublinky, také šteklenie a potom som asi 3 dni nič nezacítila. A potom zas a zas den-dva pauza. Takže to mohlo byť už bábenko 😵

janninnka
18. júl 2007

ahojte, ja som na konci 12tt pocítila pohyb v brušku, bolo to cítiť dole v panve, tak to nemohli byť črevá. myslím, že to bolo naše bejby 😉

cmulinko
18. júl 2007

Bihan,poviem ti tak,ze to co to ma robit ten pristroj,tak to aj robi.Pocujem kopance,pocujem srdiecko a aj to ako sa maly prevaluje.Niekedy kopne aj do pristroja 😀 Podla mojho manzelika je to niekedy slabo pocut,alebo je to tazke rozoznat co prave pocuje....Mne ten pristroj kupil on,ked som mala depky,ze sa miminko nehybe a tak...Vtedy som si to dala na brucho a hned som sa ukludnila,ked som zistila,ze je vsetko ok.

megie
18. júl 2007

jani? to fakt v 12-13tt? To sa mi zdá nemožné...wau 🙂

pufina
18. júl 2007

holky díky, Megie alespoň si nepřipadám jako blázen. Všide ti cpou nějaký standarní průběhy těhotenství tak ti přijde nenormální, že by to bylo jinak. Já když na ultrazvuku viděla co ten náš mrňous tam vyvádí (v 13tt) tak mi spíš přišlo divný, že takový řádění necítím 😀 No, ale teď si myslím že je to ono i když to není kopání ani štouchání - ono taky co bych od 10 cm drobečka chtěla za rány že? 😀 😀 😀

bihan
18. júl 2007

Jani, nerada by som ťa sklamala, ale fyzicky je to nemožné.. miminko meria len pár centimetrov a maternica nie je taká citlivá 😉
Cmulinko, ja síce depky nemám, lebo maličká sa hýbe až až, ale musí to byť super, jednoducho si ho zapnúť len tak... keď mám chuť 😀

janninnka
18. júl 2007

bi, napriek tomu, čo píšeš si myslím, že to bol môj malinký.

zuzanka11
24. júl 2007

Ja som prave vcera citala ze prve pohyby sa mozu objavit uz po 14.tyzdni (ale asi tym nemysleli prvorodicky), samozrejme u kazdeho individualne. Najcastejsie vsak medzi 18-20 tyzdnom. Dalej sa tam uvadza, ze stihlejsie osobky moju sancu pocitit prve pohyby skor ako napr. obezne osobky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre