Ako ste oznámili rodičom že ste tehotné?

lulu939075
18. júl 2009

táto téma je preodvsetkým pre dievcata ktoré bývali este u rodicov ked otehotneli. Ako ste to oznamili rodicom? ako to zobrali? Ja sa im to chysatam oznamit zajtra a strasne sa tesim ze sa o tom budem moct podelit.... 😎 😵

radka333
18. nov 2013

Tak z oznamovacia mám traumu aj ja, máme tri deti, ale nikto nejásál ani pri jednom. Pri prvom som to chápala, obaja sme boli na vš a bývalí u rodičov, pri druhom sme už stávali svoj vlastný dom a zatial sme byvali v dome mojho otca, ale bez neho, takze samy,a manžel mal super prácu, pri treťom sme už byvali vo svojom, ale reakcie boli hrozné a na vetu "a to ste plánovali?!" Som priam alergicka, doteraz má to strašne mrzí a od určitých ľudí sacdrzim radšej bokom aj ked sú to rodičia, ale my máme aj bez toho v rodine divne vzťahy, tak mám ako náhradu moju veľkú rodinu, z ktorej sice okolie nebolo moc nadšene, ale my doma sme šťastní. 🙂 🙂

mary44
18. nov 2013

Ja keď som zistila ze som tehotna (mala som 19, za sebou prvy semester VS) tak som to obom rodicom oznamila telefonicky, lebo ani jeden so mnou nebyval nastalo (mama chodi na tyzdnovky). Mama to vzala prekvapivo v pohode lebo den predtym pozerala nejaky film co tam bola tehotna 14rocna, tak si asi povedala, že aj horsie mohlo byt :D
Otec bol v maximalnom soku, ale nebola ziadna negativna reakcia🙂 Len sa obaja bali ze nedokoncim skolu... co v podsate sa aj stalo, z tej skoly som hned odisla, ale ked mala malá 10 mesiacov tak som si zacala robit druhu a uz som Bc.🙂

No ale najdivnejsia bola asi reakcia svokra, ktory sa ani nenamahal na nas otocit a povedal "a to je dobre alebo zle?" to ma vtedy dost mrzelo, ale neskor som pochopila ze to bolo tiez zo strachu ze manzel ani ja nedokoncime skolu...

adeala
18. nov 2013

Za každým z rodičov som prišla a povedala, že gratulujem, bude z teba babka/dedko. Na to, že ani jeden z nich nemajú ani 40, tak obaja to vzali v pohode 😀 pripili si, gratulovali nám a tak, ale teda v šoku boli dosť 🙂 No čo, nemali si dieťa robiť tak skoro, ja za to nemôžem 😀

@mary44 buď rada za reakciu svokra, mňa moja svokra poslala na potrat, pretože podľa nej je ideál mať dieťa 36+ 😒

mary44
18. nov 2013

@adeala no tak to je neskutočný názor fakt... to by som sa s ňou asi pohádala o zdravom rozume🙂

adeala
18. nov 2013

@mary44 vieš čo ej na tom najhoršie? že som v deň, keď sme jej to oznámili potratila.. ale hádať som sa s ňou nehádala, to s 60 ročnou ženskou proste nemá cenu

mary44
20. nov 2013

@adeala tak to je fakt strašné:((

sliwi
20. nov 2013

no moji rodičia sa tešili veľmi keď sme im to povedali (už mali 5 vnúčat), tak že si hneď pripili 🙂 a svokrovci tiež boli šťastím bez seba, už sa nevedeli dočkať 1. vnúčata, takže sa hneď tiež pripíjalo. takže u nás to bolo radostná novina pre všetkých

darkchoco
20. nov 2013

@lulu939075 povedala som: "Mama, som tehotná." ukazala som fotku a rozrevala som sa. Mala som 23, slobodna a v tom momente uz aj bez chlapa. A moja mama: "A čo? Nevychováme?" 😀 otec sa do toho nemiesal. Dcerku zboznuju vsetci.

blondska1403
24. mar 2014

AAHOJ 🙂 tak ja som pred tyzdnom zistila ze som asi v 5tt rozmyslam ci sa to da do nejakého 4teho mesiaca utajit :D lebo tuším 16tejho juna je den otcov tak by som to otcovi oznamila asi tak ze vsetko naj ku dnu otcov dedo :D ...ale trosku sa bojim reakcie :D mam 19 priatel 26 byvat mame kde pracu ma skolu snad este nejako dokoncim :D mamina o tom vie uz odkedy som mala len pochybnosti o tom ked mi meskali kramy :D je rada tesi sa :D ... len ten otec z toho mam strach, ako viem ze vnuca chcel ale podla mna to cakal asi nejak neskor trosku no :D ...ale tak snád ma nezozerie xD ..a este horsie to bude s babickami :D jedna bude mat radost a druha asi dostane infarkt a nasledne ma vydedi ale na to som uz vopred pripravena :D

digysa
24. mar 2014

Tak ja som natahovala celu rodinu....5 rokov svoji a ziadne deti. Takze, ked som im to telefonicky oznamila, tak bola party ako svina ! 😀 Vsetci si vydychli, ze nie sme chori 😝

A ked sme oznamili, ze to bude Chlapec, tak to boli OHNOSTROJE stastia......prvy vnuk po 35-tich rokoch z oboch stran.

satanka1
24. mar 2014

@blondska1403 to už budeš mať aj pekné brušenko 🙂

blondska1403
25. mar 2014

@satanka1 dúfam že až tak veľké nebude :D snáď ho pod veľkými tričkami ako nosím a mikinami o dve čísla väčšími schovám 🙂 keďže otecko nieje moc všímavý typ a moc sa nestretávame možno tak dva krát za mesiac :D tak snáď to utajím :D

aadulik2110
25. mar 2014

@blondska1403 ja teraz čakám druhé a chceli sme to tajiť do našich (mojich a mm) narodenín a že to oznámime na oslave.... hovorí sa, že druhé tehu je o veľa skôr vidno..... no ale mne sa to podarilo do 16tt utajiť pred rodinou a všetkými ostatnými.... dokonca naša susesa s ktorou som bola denno denne (lebo máme takmer rovnako starých chlapčekov), tak si vôbec nič nevšimla.... takže si myslím, že tebe ako prvorodičke sa to snáď dovtedy podarí utajiť....

satanka1
25. mar 2014

@blondska1403 možno ťa privíta s tým,že si pribrala 😝 ..chlapi vedia byť veľmi "taktný" 😀...ak nezabudneš,daj potom vedieť ,čo povedal 🙂 🙂

elementissa
11. apr 2019

Ja som povedala v 5tt mamine (svokre) do telefónu, už zúfalá, lebo som v ten deň grcala asi 20x (to bol iba začiatok cesty, nevedela som, že sa to stane mojim životným štýlom grcat takto každý deň), že mám jednu dobrú a jednu zlu spravu a ze ktorú chce počuť skôr. Nevedela si vybrať, tak jej hovorím : dobrá je, že som tehotná, zlá, že mi je na zomretie, prosím rýchlo prídi s infuzkami. Do 5 minút volal tatino (svokor), že gratuluje a ako sa s nami teší.
Mojej mame som to povedala až o týždeň, keď sa vypytovala, prečo som stále ešte PN, keď ja som nikdy chorá nebola.
Celkovo, rodičia sa z toho tešia viac ako ja (lebo tak oni nezomieraju celé tehotenstvo), je to zlaté

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre