Ako ste oznámili rodičom že ste tehotné?

lulu939075
18. júl 2009

táto téma je preodvsetkým pre dievcata ktoré bývali este u rodicov ked otehotneli. Ako ste to oznamili rodicom? ako to zobrali? Ja sa im to chysatam oznamit zajtra a strasne sa tesim ze sa o tom budem moct podelit.... 😎 😵

iinuska
18. júl 2009

No pri prvom to bol trosku problem, mala som 20, slobodna. Hlavne otyec to musel predychat 😅 , ale pri druhom to bola velka radost 🙂

majka0106
18. júl 2009

lulu potom daj vediet ako si to povedala 😉

cetera
18. júl 2009

povedala som im to ked som bola v 7 tt. mali sme obrazok z UTZ bola tam taka mala bodocka asi ako hrasok, moj muzik vzal obrazok, prisiel k mojej mamine a pyta sa jej ze co robi baba? Ona tak na neho pozrela a on jej ukazal obrazok....tak sa tesila...u nas je to zatial prve vnuca....no o mojho otca sme s tym oboznamili podobne hned po tom ako sa zobudil po obednajsom spanku

csina
18. júl 2009

No to je milé...Samé radostné chvíľky..🙂) Ja som s oznamovaním mojej mame nemala problém, bola šťastím bez seba. Horšie bolo, keď sme to oznamovali na druhý sviatok vianočný ako darček manželovým rodičom. Chodili sme vtedy spolu skoro dva roky, tak som myslela, že sa budú tešiť ako moja mamka, ale omyl. Pekne sme si sedeli pri tom sviatočnom stole, počkali kým dopapajú, aby im nezabehlo a .... Keď to z drahého vypadlo, že máme radostnú novinu, že onedlho už im bude treba hovoriť starí rodičia a strýko(manželov starší brat) nastalo najskôr hrobové ticho, svokra očervenela ako rajčiak a myslela som, že vybuchne. Prvý reagoval svokor, poprial nám, potom švagor a svokra sedela ako zarezaná. Netuším, čo sa jej hnalo hlavou a netuším, čo si myslela. 😒 Asi že to dvoch troch rokoch vzdáme a každý si pôjdeme vlastnou cestou či čo.. Veď drahý mal 26 rokov, dokedy ho chcela mať na krku? Asi ako švagra, ten má skoro 40 a je slobodný. 🙄 Bolo mi hrozne, len len, že som neušla, tá hustá atmosféra by sa dala krájať. Nikomu to neprajem. A teraz....po siedmych rokoch čakáme druhé bábätko, my že konečne ale verte či nie, oznamovanie toho prvého vo mne zanechalo traumu a nechcela som im to povedať. Nakoniec to povedal manžel, reakcia? Veľmi divná, nikto nejásal, najradšej by sa o tom nebavili. Veľmi ma to trápilo, ale povedala som si, že ľudia sú divní a netreba sa zaujímať o ich názor , či postoj ak vám neprajú. Ešte podotýkam, že sme absolútne nezávislí od ich akejkoľvek pomoci, žijeme samostatne nikdy sme od nich nič mimoriadne nepotrebovali, tak nemyslím, že by ich to nejako zasahovalo. Verím, že u vás to prebehne radostnejšie. 🙂

lulu939075
autor
18. júl 2009

no tak to dufam aj ja už sa neviem dočkat kedy sa mama vrati aby som jej to mohla povedat...

neurologia
18. júl 2009

no ja s rodicmy nezijem...ale aj tak povedat im to je take....ved viete 😉

kedze som v zahranici tak som im foto z utravzvuku (bola som v 7 tt.) poslala mailom a popritom sme spolu skype-ovali mamina ostala taka bez slova -nevedela ako zareagovat od prekvapenia a ocino ten tiez ticho a potom sa rozprudila vrava mamina ze ako co ci je vsetko v poriadku a podobne a az asi po 15 minutach moj ocino dostal zo seba ze ty kokso ja budem stary otec....boli uplne prekvapeny mysleli si babatko bude neskor ale tesili sa z toho s nami...ale ocino este stale duma (samozrejme zo srandy) ze on sa este neciti na stareho otca pretoze je este mlady (ma 48 rokov) segra mu aj zvykne spravit "nervy" a vola ho stary otec -to aby si uz zvykal 😀

miracko
18. júl 2009

Ahojte,
ja ked som otehotnela som bývala už s terajším manželom ale kedže on bol do večera v práci ja som išla k našim lebo som to už nemohla vydržať tu radosť a zvedavosť a u nich som si potajme na wc -ku urobila test a hned som im ho aj ukazala, boli nadšení a sťastní, samozrejme potom sme to aj oslávili

alexandrah
18. júl 2009

baby, to vam zavidim, ja som s manzelom, a cakame prve babo, v 20 t, ale prvy krat som bola - tiez s nim tehotna cca pred 5 rokmi, zila som s nim uz 2 roky, akurat sme neboli zobrati, a mam taku zlatu mamu, ze ked som jej to povedala, tak mi strasne vynadala, ze som k ... (mala som 29 rokov, teraz 34!!), ze ma moze opustit a tak (teraz manzela miluje). to prve babo nevyslo ...tak prajem vsetkym viac stastia ... inak, teraz si s mamou rozumiem ..

maca793
18. júl 2009

ja som sa strašne bála mala som 21, keď som prvý krát otehotnela. zobrali to tak normálne, aj to čakali a pri druhom tehu to bolo neplánované, s mamou sme si poplakali ale čo už. dá sa povedať, že som sa prespala a otehotnela. otcovi som to povedala, keď som bola v 5 mesiaci. keby som nebola tehu, tak ma prizabije. ale nejak to predýchal.

maatkka
19. júl 2009

Ja som to oznamovala nasim tak narychlo lebo som to potrebovala povedat v praci kvoli tomu ze moja vtedajsia pracovna pozicia nebola moc vhodna pre tehotnu a potrebovala som aby ma teda co najrachlejsie preradili a nechcela som aby to niekto vedel skor ako nasi. A tak to aj dopadlo. Ziadna radost skor sklamanie z toho ako sa to dozvedeli - medzi dverami... Ked sme to povedali svokrovi ze mame pre nho novinku tak sa rovno spytal v ktorom som mesiaci 😀 a povedal ze uz bolo nacase 😀 Svokra nas vystiskala a vybozkavala...

vefi89
19. júl 2009

mojej mame je to uplne jedno, tesi sa z toho asi len starka 😀 a robi mi sponzora 😀 inak mam 20 rokov a 2 roky vydata

dannizeta
3. nov 2010

No,ked tak čítam,je tu dosť negatívnych skúseností...My to chceme oznámiť formou darčeka pod stromčekom,nejaké topánočky alebo také niečo...Len neviem,či sa nám to dovtedy podarí utajiť,ved to už budem na začiatku 4.mesiaca 😀

kvojtanikova
3. nov 2010

@dannizeta drzim palce aby si to este utajila🙂 tu som raz citala take super ze kupili hracku - bociana (uz neviem ci plysovu alebo aku) a dali mu cedulku ze "priletim v ....." to sa mi strasne pacilo. my sme to prvykrat oznamili tak, ze manzel poziadal mojich rodicov o moju ruku a ked predychali tento sok tak sme povedali ze "to ale nie je vsetko..." a teraz pri druhom sme to oznamili na oslave manzelovych 30tin, ze " dostal som od kolegov toto a od znamych toto... a od manzelky najkrajsi darcek ale ten je este v bruchu lebo ma len 7 tyzdnov..."

dannizeta
3. nov 2010

@kvojtanikova Jeej,krásne! A ďakujem za inšpiráciu,ten bocian nie je zlý nápad 😉 😉

shira_
3. nov 2010

fúha, normálne som šokovaná z reakcií rodičov 😲 u nás to bola strašne radostná zvesť. asi aj preto, že už máme obaja cez 30, obaja máme staršie sestry ktoré už majú deti,takže sme z nikoho neurobili starých rodičov,lebo už dávno sú, o bábo sme sa dlhšie snažili... a svokrovci sú nadšení že majú syna konečne "na poriadku" 😀 dlho sme nevydržali a oznámili to asi v 8.tt, ja som to musela hneď povedať v robote a aby sa to rodičia nedozvedeli odinakiaľ, tak sme povedali. u svokrovcov to bolo také formálnejšie, ale mojej mame som normálne zavolala, že som konečne tehotná. všetci sa tešia.

danka79
3. nov 2010

pri prvom sme rodicom aj svokrovcom naservirovali "dezert".dala som im tanieriky s cumlom a topanockami,ktore som prikryla miskami. Napisala som im tam datum porodu a babo na odkaze pisalo,nech mu tie veci postrazia kym sa narodi..Kazdy si odkryl svoju porciu a veeelmi sa tesili.vsetci.
Pri druhom sme to nasim len tak oznamili (alebo som im tusim ukazala aj pozitivny test..)a svokrovci-ti mali prave vyrocie svadby,tak som im spravila darcekovu poukazku na dalsie vnuca bez zaruky,bez moznosti reklamacie atd..takze my sme mali len pozitivne reakcie.

tehotka
3. nov 2010

podľa mňa, choď na to otvorene a s úsmevom nie so strachom a keď uvidia teba natešenú ich reakcia bude tiež podobná ... 🙂 u nás to fungovalo... 😅

seagull2404
3. nov 2010

my sme to mali ako darcek pod stromcek, o drobcovi sme sa dozvedeli naisto 22.12. a tak sme to na rodicov vybalili, ked uz sa rozbalili vsetky darceky... 😀DD doteraz mam z toho zimomriavky 🙂

kukujka
4. nov 2010

mojim rodicom sme to oznamili pri navsteve boli s toho nadseny a velmi sa na malicke tesia.horsie to bolo pri priatelovych rodicoch prva reakcia jeho otca bola-no to je pekne,ale ten byt v ktorom byvate je uz tvoj?nechapem ako mu to napadlo,mohol sa zdrzat a dako to zahrat.ddoteraz mam s toho divne pocity

droby
4. nov 2010

moja mama mala zrovna narodeniny ked som bola v 8tt to uz sme mali potvrdene od dr, tak dostala tiramisu s napisom vsetko najlepsie babka 🙂 zabralo
a tak isto svokra o par tyzdnov neskor tiez na narodeniny s tiramisu
vsetci jasali a tesia sa, uz nas aj zasobia vecami 😀

elienka
4. nov 2010

Ja som to oznámila rodičom v 9 tt. Mamka mala meniny, tak som jej zablahoželala, že všetko najlepšie babka. Samozrejme sa ohradila, že ona nie je babka ale je oma (brat žije v nemecku a jej prvý vnuk volá našich oma a opa). A ja som jej povedala, že síce nie je, ale bude. Boli aj slzičky šťastia, všetci sa na bábetko tešia (sme spolu 11 rokov z toho 3 manželia). A zajtra idem na UTZ, takže ma čaká príjemné oznamovanie všetkým ostatným už s fotkou v ruke 🙂

marek232
6. jún 2013

ahojte ja osobne mam taký fakt super velký probleem len pred nedavnom som skončil školu prácu mám z priatelkou čakáme miminko ja sa fakt velmi tesim je take male ako fazulka jeej rodicia už o tom vedia ale moji ešte nie a mam dosť velké obavy im to povedať že to dako nepreglgnú mám 19 rokov neviem čo mam robiť

tomikejt
6. jún 2013

ja som kupila mame medovnikove srdiecko, kde bolo napisane ,,najlepsej babke´´ 🙂

monci8888
6. jún 2013

priletela som v noci, brat ma bol tajne vziat na letisku a ked som prisla domov, mama v prekvapeni, ze som doma ani nechcela vstat z postele.. ked sa prebrala, tak mi nalozila riadne peceneho diviacika a hovori mi "nejak ti tam chuti, si nejako pribrala, co to mas za brusko?" "mami, to neni len take brusko, to je mia".. a mama.. "mia je psik?".. doteraz nikto nechape, co ju to napadlo, ale tak bolo pol tretej rano, vsetko sa da ospravedlnit 😀 otec, ten sa hrozne tesil, ten si prial vnuca uz davno 😉

marek232
6. jún 2013

fuuuuu :D už vidím moju mamu čo by urobila z perníkom :D :D

michaelamilan
6. jún 2013

ja som teda už doma nebývala keď som bola prvý krát tehotná, no oznámili sme to spolu s mm a to tak že sme ich pozvali von na pivko priniesli sme mamke kyticku a ovedali jej : gratulujeme babičko......najprv nechápala, potom pochopila, nastal úsmev od ucha k uchu a gratulácie 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
6. jún 2013

Ja som povedala mame: Pamätáš sa, ako si mi hovorila, že tehotným ženám sa sníva o rybách? Dnes sa mi o nich snívalo. 🙂 🙂 🙂

mimadzi1
9. nov 2013

Ahojte baby. Ja som len dnes zistila, že som tehotná, takze som asi v 5 týždni. A tiež rozmýšľam ako to oznámiť našim. Asi počkám do Vianoc a dám impod stromček poukážku na vnučka bez možnosti reklamácie 🙂 len neviem, či to do vtedy vydržím tajiť ;) lebo sa z toho veľmi teším....

h2
9. nov 2013

@mimadzi1 Srdečne blahoželám a skús to do tých Vianoc vydržať, to bude radosti ! ! ! 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre