Ako vám rástlo bruško?

pistek
21. sep 2007

Ahoj tehulky, zaujimalo by ma ako, resp. kedy vam zacalo rast brusko do takej miery, ze uz to bolo na vas vidiet a pred okolim ste uz nedokazali schovavat. Ja som teraz v 12 tt a zatial mi nic nevidiet. Som zvedava, kedy to zacne rast? Ako ste na tom boli vy???

deina
21. sep 2007

Asi je to individualne. Mam taky pocit, ze mne zacalo rast hned, teraz je uz viditelne (pokial nemam na sebe nieco volne a siroke). Ale napriklad uz v 13tt na mne zbadala kolegyna, ktora ma vobec nepozna, ze som tehu, hoci vtedy si to vacsina este nevsimla.

jolanka
21. sep 2007

Ahoj pistek, ja musim napsat, ze jsem take ve 12tt a uz je to na me videt, ale mi cekame dvojicky. neboj pak ti naroste pekne brisko. 🙂

andy.a
21. sep 2007

pistek,pri prvom tehu to tak do toho 14.-15.tt.u mňa nebolo moc vidieť..ale pri druhom to bolo skôr..okolo 3.mesiaca..ale to som si hlavne ja všimla..z okolia niektorí ani v 6.-7-mesiaci nič nespozorovali..mala som malé bruško..ani v práci si niektorí až do nástupu na MD nič nevšimli..hlavne chlapi.. 😀

crysmile
21. sep 2007

pistek pod do apriloviek..je nas tam malo 😉

pistek
autor
21. sep 2007

vdaka andy.a, upokojila si ma. Nieze by som nemala ziadne brusko, to mam, ale velmi male. Vyzera, ze mi ide viac do bokov, ako dopredu, zatial. Tak som zvedava, co z toho bude.

maca793
21. sep 2007

ahoj mne pri dvojičkách bolo bruško vidieť už od začiatku. teraz pri Karolínke som nevedela do 6 mesiaca, že som tehu. mala som len trošičku napuchnuté bruško a potom to prišlo. hups a brucho som mala zrazu pred sebou. kamoška išla rodiť a veľa ľudí ani nevedelo, že je tehu. mala len také mini, a porodila krásne 3kg dievčatko.

domeenika
21. sep 2007

pistek mne to slo od zaciatku vsade.. najprv som pribrala do zadku a stehien, tie sa mi aj potrhali a potom asi po 6.tt aj do bruska.. to mam nastastie bez jedinej strie..

maca793
21. sep 2007

pri dvojičkách som priberala všade, aj tam, kde som nechcela. v 5 mesiaci si ľudia už mysleli, že idem rodiť. ani zdaleka. potrhalo sa mi brucho, boky, nohy, prsia. hrôza.

biba12
22. sep 2007

Na mne to bolo vidiet okolo 12 tyzdna, lenze ja som bola vzdy velmi chuda, takze som to nemala ako maskovat.

pipi1211
22. sep 2007

no ja osobne som mala male brusku a dokonca ludia si v takom siedmom mesiaci mysleli ze som sa len prejedla a nie ze som tehu 😅 😀 takze brusko si vsimli len ti co o tom vedeli 🙂 ale v deviatom mesiaci to uz bolo ocividne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a aj brucho sa mi vdaka tomu rychlemu mesacnemu rastu strasne potrhalo ☹

majcik
24. sep 2007

Mne pomalicky zacina vykukovat 🙂 Ale hlavne pobede a vecer, rano je malinke 🙂

lubkaaa
24. sep 2007

mne začalo viditeľne rásť asi okolo 20.tt, ale kto nevedel, že som tehotná, nevšimol si to.. potom začalo "prudko" rásť. (ale ja som počas 5 mesiacov nepribrala nič a potom počas 6.mesiaca som pribrala 5kg..)(ale veď to s tým nemá nič spoločné..) 🙂

verulka
24. sep 2007

Jooj, tak mne teraz rastie nejao prilis rychlo 😀 ale to je tym, ze nie je ani prve ani druhe 😉 Teraz to uz o mne vsetci vedia, i ked sme to chceli tajit 😉
Pri prvom mi bolo vidiet niekedy v 7.mesiaci 😉

fenrirka
24. sep 2007

mne raslo brusko velmi pomali az som sa bala,ale teraz je vidno a som v 6mesiaci

pistek
autor
24. sep 2007

fenrirka, ved aj mne rastie nejako velmi pomaly, preto obcas panikarim a aj som zacala tuto temu, aby som sa uistila, ze je to normalne. Ako vidim, je to individualne, takze dufam, ze je vsetko ok.

tribitka
25. sep 2007

mne zatial bruško nevidieť, aj ked ja ho tam vidím.....akurát večer sa mi vyfúkne.... 😀

veva1
25. sep 2007

ahojky
ako mi rastie brusko mam v albume 😉

majcik
25. sep 2007

Babenky, ako ste riesili ten "medzicas", ked Vam uz normalne nohavice boli male, ale bezne tehotenske este velke? Ja sa asi pomaly presuvam do takehoto obdobia, ked si vyskusam v obchode tehu nohavice, tak su mi este dost velke, lietaju na mne, no moje dvoje bedrace obleciem mozne este nejake 2 - 3 tyzdne a potom s nimi koncim ... je rozumne asi mat tehu nohavice na 4. - 5. prip. 6. mesiac a dalsie vacsie na koniec tehotenstva, vsak?

deina
25. sep 2007

Ja som si kupila take speci tehu nohavice - su mi dobre aj teraz a budu dobre aj v 9.mesiaci. Daju sa totiz prisposobit, su to rifle a na nich je ta latka, co sa natahuje a ta ma hore gumicku s gombikmi, takze si ju mozem prisposobit i nateraz, ked este nemam velmi velke brusko. 🙂 Skus sa poobzerat po obchodoch, tiez som bola prekvapena, ze nieco take maju, je to neuveritelne pohodlne.

Baby, mne narastlo neuveritelne. Mam kolegynu, ktora je tiez tehu, rozdiel je medzi nami dva tyzdne (ona je 15tt, ja 17tt), ale vyzera to akoby bol rozdiel aj mesiac. 😀

babulina
25. sep 2007

majcik, ja som tiez medzifaze, kupila som si tehu pas a pokial mam dobry den (nevyskoci mi brusko) tak nosim svoje povodne oblecko popripade rozopnuty gombik co schovam pod pasom, ale ked mam den ked som vacsia tak nosim tehu nohavice a bruskoidnu cast si trochu ohnem

alex21
25. sep 2007

Ja nie som najchudšia a bruško som vždy mala. A na začiatku som sa ešte trošku roztiahla do bokov takže aj ked mi podrástlo bruško tak to tak nebolo vidno potom bol chvilu klud a bruško mi začalo rást až pred 3 týždnami a za týžden mi narástlo dosť. Ale teraz mi už niečo cez 2 týždne nenarástlo ani cm. Až sa začínam bát pritom bábetko má teraz dosť rást. A aj pohyby cítim tak každý druhý tretí den raz za den. tak neviem 😖

majcik
25. sep 2007

Deina - presne take nohavice na tu posuvnu gumicku doma uz mam, ale su mi este velke 🙂 A nechcem mat zas tu gumu uplne riadne stiahnutu, lebo potom mam tie nohavice nabrate na pase ako suknu z kroja 😀

Babulina - minuly tyzden som tiez sedela par dni s rozopnutym gombikom v robote, tie som uz prestala nosit, este nejake bedrace zapnem, no ked si sadnem, musim si uvolnit opasok, aby ma netlacil na brusku, ked sa postavim, tak si zas opasok pritiahnem, aby som nohavice nestratila ... no sranda, mam takyto telocvik 🙂

bihan
25. sep 2007

Babulky, kašlite na to, a ak vás gate tlačia, kúpte tehotenské.. ja som asi od 12tt nervila, lebo som sa do žiadnych pôvodných nohavíc nespratala.. teda s rozopnutým gombíkom to nebolo o nič lepšie, tak som si kúpila jedny nohavice, ktoré som nosila si do 8. mesiaca, lebo ten elastický pás bol dosť tesný a asi v 6. mesiaci som si kúpila jedny jeany, ktoré nosém doteraz... Nesťahujte sa, keď nemusíte 😉

majcik
25. sep 2007

Ja si planujem dat sit nohavice na mieru, uz mam kupenu latku, len ju treba odniest krajcirke. Chcem ich mat take, aby by boli dobre aj teraz, aj o par mesiacov. A ak sa do nich neskor nebudem zmestit, tak si dam usit vacsie. To bude asi najlepsie riesenie...

emilly77
25. sep 2007

Jolanka smiem sa spýtaťm vraveli ti hodnotu HCG pri odbere krvi,?? Vidím že čakáš dvijičky, tak by som chcela vedieť či aj nám náhodou nehrozia???

cmuco
25. sep 2007

Ahojte
Ja tiez na sebe nepozorujem este velke zmeny. Vecer sa mi zda ze mi aj narasto ale na druhy den po brusku ani pamiatka 🙂
Ja som aj dost schudla, bo som 2 tyzdne intezivne vracala ale teraz mi je uz niekolko dni dobre tak budem hadam veselo priberat. Co sa uz moc tesim. Pomaly dobieham manzela 😀

deina
25. sep 2007

Aj ja dobieham manzela. A strasne rychlo mi brusko narastlo tak z nicoho nic. Bola som doma chora na PN, do roboty som nosila bedrove rifle, tie mi boli dobre, len som si musela gombik rozopnut, ked som si sadla. Potom som bola stale v pyzame a vo volnych domacich nohaviciach a ked som sa obliekla, ze musim do obchodu, tak som nohavice uz nezapla. 😀 Takze som mala medziobdobie iba tyzden, teraz uz nosim tehu nohavice, padnu ako uliate.

biba12
25. sep 2007

No ja som mala niektore veci, ktore mi boli trochu vacsie a nenosila som ich. Takze teraz sa zisli na to medziobdobie. Nemoze Ti ich niekto pozicat? A kolegyne nosili tehu gate na gumicku posuvnu tiez zhruba od 3-4 mesiaca a v pohode.

jolanka
25. sep 2007

Ahoj emilly77, ano rekli mi ji, hodnota byla 2140, byla jsem s toho prekvapena, ze je tak vysoka, ale je to krasa. ve ctvrtek jdu na kontrolu uvz tak uz se moc tesim, ale zaroven mam strach aby bylo vse v poradku. ☹

petasllov
25. sep 2007

Mne začalo bruško vykúkať tak v 16tt, potom do nejakého 20tt to nebolo nič moc, ale za posledné 2 týždne sme teda poriadne narástli. Mám kolegyňu, ktorá je v 29tt a keď si porovnáme brušká, tak ona má len o málilinko väčšie. Ale jej maternica sa tlačí viac dovnútra, zatiaľ čo moja zas vytŕča von. Je to u každej ženy indivindi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre