Ako vypočítať kedy porodím?

daanka85
14. aug 2008

Ahojte! Prosím vás o radu..
Posledný menzes som mala 26.6.08.. 24.7. som mala dostať ďalší ..Nedostala.. No vyzerá to tak, že 27.7.2008 som otehotnela.. 29.7. som šla na gyn, lebo menzes som mala "skoro na deň" pravidelný, že čo sa deje.. Dr. mi pichol AGOLUTIN (sama neviem, co presne to je, vraj testovačka, po ktorej by som mala do 2 týždňov dostať menzes, no ak som nahodou tehotna- neuškodí... 😕 ).. Menzes som nedostala.. 3.8. som si urobila test- bol pozitívny.. Potom o 2 dni zase- tiež 😎
8.8.08 som znova bola na gynde, tak mi Dr. podľa ultrazvuku potvrdil, že som tehotná.. Ale, že to určite nie je od posledného menzesu, lebo v maternici bola ešte iba dutinka a žiaden plod... Tak už tomu vobec nerozumiem.. Na dalsiu kontrolu mám ísť 8.9... Ale dosť sa bojím... Dúfam, že to bude OK a vy, skúsenejšie, neviete kedy asi by sa nám bábo malo narodiť??? ĎAKUJEM 🙂

claudinka
14. aug 2008

dani, nestresuj, vsetko je v poriadku 🙂 na dalsom utrazvuku ti upresni velkost plodu a na zaklade toho ti vypocita aj predpokladany termin porodu.. inak to vacsinou rataju podla poslednej menstruacie, je to plus minus, lebo sa nevie zistit, kedy si presne otehotnela.. to su na to nejake vypocty urcite s plodnymi dnami a tak, ale tak to nerataju doktori.. oni to beru plus minus dva tyzdne.. tak vydrz do dalsieho ultrazvuku

expertka8
14. aug 2008

...danka...

...Agolutin....sa pouziva napr. pri meskani menstruacie 😉
...ak si tehotna...dietatku to rozhodne neublizi 😉

..ako vypocitat termin porodu???
...ze by som Ti 3.maja 2009 zagratulovala ku krasnemu darceku??? 🙂 😵 😀
...alebo vyskusaj "kalkulacku na urcenie terminu porodu" 😉
http://www.clinic24.eu/clanky/kalkulacky/Vypoce...

diddi
14. aug 2008

daanka, ja som v 6tt mala tiez len dutinky...lekar ti potvrdi tehu a vystavi knizku az pri ozve srdiecka, co je okolo 8tt..a taktiez ti napise do tehu knizky predpokladany datum porodu...take babske reci su: pripocitat k prvemu dnu posled.menzesu 7 dni...co je u teba 3.7. a potom odpocitat 3 mesiace, co je 3.4.2009 😉 🙂

daanka85
autor
14. aug 2008

VĎAKA! Claudinka.. Len fakt je fígeľ to, že ja som na 99°/. otehotnela toho 27.7.08... A chcela by som to vedieť aj kvoli tomu, že ešte ma čaká posledný ročník VŠ... Tak snad to nejak postihame.... 🙂

diddi
14. aug 2008

daanka, ja som promovala s dvojickami 😉 ked mali rok - teraz

daanka85
autor
14. aug 2008

Vďaka aj tebe diddi... Trošku ste ma upokojili..... Pred 2 rokmi , keď som ležala na gyn odd (bartolynka), tak tam bola jedna kočka čo sa fest, fest tešila, mala 2 pozitívne testy... A nakoniec mala mimomaternicové... tak snad len ten nas drobček docestuje šťastlivo do postieľôčky.... A bude mu tam dobre... A nejak to spolu zvládneme... Skušky, diplomku v brušku a štátnice už s kočíkom 😉 Aspoň budem mať šepkára 😅 😅 😅

daanka85
autor
14. aug 2008

To je super! Blahoželááááááám a véééééľmi sa teším, že ste to zvládli 😎 😎 😎

claudinka
14. aug 2008

dani tak ti budeme silno drzat palceky, nech to s bruskom zvladnes, aj ked to bude urcite narocne 😉

diddi
14. aug 2008

neboj, zvladnes to...a hlatkaj si brusko, rozpravaj sa s nim, ze sa na neho/nu hrozne tesis...mysli pozitivne, lebo babo vsetko citi...a hlavne sa teraz nenamahaj, aby si mu/jej neublizila...fazulka je hrozne krehka teraz, aj pupocnu snuru ma slabucku, tak nech sa poriadne uchyti...pri mimomaternicovom by lekar nevidel dutinku v maternici, ale napr.na vajecnikovode..mala by si hrozne krce a krvacala by si...na to ani nemysli!!!

daanka85
autor
14. aug 2008

Diddi, pozerala som do tvojjich albumov.... Mate krááásne detičky... Sú nádherné 🙂
A ďakujem vám obom za podporu....
Joj, keby ste vedeli ako mi je teraz ľúto, že som bola taká sebecká, keď som zistila, že som tehotná a vravela manželovi, že ako sme si skomplikovali život, že sme mohli ešte chvíľu počkať... Verím, že život bude o to krajší a, že to pozvládame... Aj v trojici 🙂

daanka85
autor
14. aug 2008

claudinka a ty ako sa cítiš mesiac pred pôrodom? Držíme vám tiež palčeky, aby ste to statočne zvládli 😉 😎 😎 😎

diddi
14. aug 2008

dakujem 😉
samozrejme,ze to zvladnete a ked budes mat nejake otazky baby na koniku ti radi pomozu...tak pekne, zdrave a bezproblemove tehulkovanie vam prajeme..utecie to hrozne rychlo, tak si to vychutnaj a davaj pozor na ten dar co v teba rastie...momentalne sa mu vyvija srdiecko 😉 a daj priebezne spravy 😉

daanka85
autor
15. aug 2008

Este ma niekto nejaku teoriu na vypočítanie terminu porodu? 😉 Ked viem kedy som najpravdepodobnejšie otehotnela.. 27.7.08 .. A poslednu menstruaciu som mala 26.6.08... No na gyn mi povedali, ze nemozem byt tehotna od poslednej menstruacie, lebo Dr. videl este iba malinku dutinku (3.8.08) a plod este nevidel...
DAKUJEM 🙂

claudinka
15. aug 2008

dani kazda prezivame tehotenstvo inak.. a moj mlady organizmus ma asi velku radost, ze caka babatko, lebo mam bezproblemove tehotenstvo.. nic ma neboli, ani raz mi nebolo zle, ziadne nevolnosti, chute, opuchy, nic z veci, ktore tehotne mavaju 🙂

a dnes som bola u dokyho a sestricka to vysvetlovala, ze otehotniet nemusis v den oplodnenia, ale moze to byt aj na treti, stvrty den odvtedy, kym sa to da dokopy ci ako to vysvetlila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre