Ako zatajím tehotenstvo pred kamarátkami?

clementine171
30. sep 2015

Ahojte,
potrebovala by som nejaké tipy ako sa neprezradiť, že som tehotná. Len pred pár dňami som si našla dve čiarky na teste a teda nechcem ešte túto správu šíriť medzi známych. Bohužiaľ blíži sa rozlúčka so slobodou mojej blízkej kamarátky a tam teda alkohol bude tiecť potokom. Neviem, čo im všetkým povedať, prečo si s nimi nevypijem (my sme v tomto smere dosť divoká partia a na alkohol nikoho nikdy nebolo treba veľmi prehovárať 🙂 ) Výhovorky tipu som tu autom alebo nemám chuť na takejto udalosti určite neobstoja. Mám z toho hlavu v smútku, lebo mi je proti srsti klamať najbližším ale ešte je naozaj skoro aby som túto radostnú správu šírila ďalej. Ďakujem za každý tip 🙂

saskia24
30. sep 2015

aj ked si to počuť alebo skôr čítať nechcela, povedz pravdu a je viac dôvodov oslavovať 🙂..a ak nie tak ešte ma napádajú ATB alebo antidepresíva, ale zbytočné motačky a klamstvá podľa mna :D

narayan
30. sep 2015

... čo tak, že si chorá a berieš silné antibiotiká, preto nemôžeš?? 😉

mihula
30. sep 2015

@clementine171 boze,boze,to su mi za starosti.Niekto to nevie udrzat v tajnosti,este len drzi test v ruke a ty mas uplne iny umysel.A vyhovorka,ze nechcem alkohol?Uplne smiesny.Ved zabavit sa bez alkoholu sa predsa da.Alebo ty to nevies a mas opacny problem,

clementine171
autor
30. sep 2015

@narayan ďakujem za tip, presne nad tým som uvažovala. len si myslím že keby som bola na antibiotikách tak by na mne bolo aj niečo vidieť ale ja som, našťastie, úplne zdravá a dúfam že to tak aj zostane. a som troška poverčivá tak sa bojím robiť sa chorou, aby som si to zbytočne neprivolala :(

saskia24
30. sep 2015

@clementine171 a netehotnou sa nebojíš robiť? to nie je to isté???

clementine171
autor
30. sep 2015

@mihula viem sa zabaviť aj bez alkoholu, s tým nemám žiadny problém 🙂 ale úprimne, zväčša som sa na podobných akciách alkoholu veľmi nevyhýbala a bude to na mňa veľmi podozrivé, zvlášť na takej akcii ako je rozlúčka so slobodou

katarinamarkova
30. sep 2015

@clementine171 ked nechces klamat neklam, ked chces klamat klam.....co dodat....

katy31
30. sep 2015

@clementine171 úplne Ti rozumiem, tak tie ATB sú najlepšie riešenie, povedz, že berieš silné tetracyklíny a je to úplne v pohode, na to sa fakt piť nesmie.... Zabaviť sa dá aj bez alkoholu.... a pre istotu zober aj auto 🙂 A napr. ja som sa liečila takto na ureaplazmu a tiež som bola naoko zdravá.... takže úplne v pohode som na firemnej akcii nepila... a nik neriešil, prečo.. proste ATB sú dôvod....

0silvia0
30. sep 2015

@clementine171 blízkym kamarátkam sa neklame a nevykrúca. V tom prípade to nie sú blízke kamarátky. Čo je na tom čudné povedať, že si pravdepodobne tehotná?

katka1981
30. sep 2015

@clementine171, povedz ze ta bolel zub, ze si mala zapal, hnisavy vacok, a lekar ti dal ATB lebo ti hrozil zapal okostnice, nemohla si si ich vysadit ani dat neskor, lebo si nechcela riskovat

cimage
30. sep 2015

my sme tiez nechceli prezradit hned ked som otehotnela, ale mna kamos odhalil. Dosli sme na navstevu a vzdy som si dala jeden pohar s nim, a ked som povedala, ze si nedam, ze idem do prace skoro rano, tak na mna hned vyblafol, ze som tehotna. Takze sme to ani neutajili 😀

janinah
30. sep 2015

stav sa,že baby to uhádnu 😉 myslím tie na tej rozlúčke

tajka1986
30. sep 2015

Jezis sak si uz len nieco vymysli,na ziadne lieky sa nemoze pit takze kludne ak povies ze mas poslednych par dni bolesti hlavy a davas si tabletky,nikomu to nebude vrtat v hlave. Alebo ATB ze si prechladla na mocove cesty,alebo...Horsie bude ak ti aozaj bude zle a budes zvracat...ja som to prezradit nechcela,mna prezradilo vlastne telo,na rodinnej oslave som bola velmi bleda,pochudnuta a stale ma napinalo na zvrcanie...a co ta napadne ako prve? Jasne ze to vsetkym docvaklo 😀

applede
30. sep 2015

staci sa vyhovorit napr na chorobu, ze beries lieky, ja som napr par dni dozadu velmi silne atb kvoli zubom...a vyriesene

clementine171
autor
30. sep 2015

vidím že ATB sú asi fakt najschodnejšie riešenie 🙂

@ 0silvia0 povedať to nechcem z viacerých dôvodov, ku dr som objednaná až o dva týždne takže to nemám ešte ani oficiálne potvrdené, a povedať to skupinke dievčat, tam asi možem zabudnúť, že by sa niektorá neprekecla niekomu ďalšiemu a o týždeň by som sa od niekoho dozvedela že už vlastne idem rodiť 🙂 a pod...

kamajka
30. sep 2015

Mozes povedat aj to, ze si zmenila zivotny styl, lebo sa pokusate o babatko. Proste priprava na materstvo. Bezne zeny niekolko mesiacov pred otehotnenim sa zacnu zdravsie stravovat, vynechaju alkohol, skoncia s kavou, atd. To ani daleko od pravdy nebude.

cerez
30. sep 2015

Aj keď vybafnú na teba, že si tehotná, neber im to a hraj ich hru. Jasne, trojčatá. Hneď na to povedz, že máš silné ATB. Dúfam, že tvoj plán ti neprekazí nevoľnosť! To už ani výhovorka typu ATB nepomôžu.

clementine171
autor
30. sep 2015

@tajka1986 :D no zataiľ som ani raz nezvracala, mávam žalúdok na vode a nechuť do jedla ale toť vsjo. a hlavne sa cítim stále unavená, tak ešte som zvedavá ako im vysvetlím o pol 11 že prišiel môj čas odísť domov spať :D

mamutka
30. sep 2015

@clementine171 ja ta chapem, ja som sa bala povedat, lebo ved na zaciatku sa moze tehotenstvo vseliako skoncit a je po radosti - ale drzala som to v tajnosti v praci ( kym som nemala tehot.knizku ) a pred znamymi. Rodicom a kamaratkam som povedala hned co je vo veci. Tiez sme sa s babami stretli, po dlhej dobe, takze mala oslava no a povedala som im - baby, ziadne pistanie od radosti, klud - sme len na zaciatku, brzdite, ale som tehotna... tesili sa, ale chapali, ze to nechcem zakriknut, brzdili a samozrejme chapali, ze si nepripijem. Myslim, ze sa nebudes citit dobre, ked budes klamat. A dodatocne, ked uz im o tom povies, tak ta aj ohovoria, ze si to naozaj nemusela takto riesit....

clementine171
autor
30. sep 2015

@janinah no aspoň zistím, ako dobre ma poznajú, či si niečo všimnú 🙂 ale fakt by som bola radšej keby ešte nie

salota
30. sep 2015

ja som sa vyhovarala na zápal žaludočnej steny, kedze som to predtym uz mala a brala som na to aj lieky, vsetci to zobrali 😉

danna85
30. sep 2015

@clementine171 plne chapem, ze to nechces povedat, a ani najlepsim kamaratkam, prvy trimester je rizikovy a nedajboze sa nieco stane a potom vysvetlovat co, ako, preco nie je nic prijemne. Ja som klamala tiez na oslave a zahrala som to na ATB na mocove cesty. Stastne tehulkovanie a este stastnejsie ukoncenie 🙂

esterba
30. sep 2015

@clementine171 okrem atb sa este mozes tvarit, ze pijes vod(k)u s dzusom. Ja som na tom prezila niekolko firemnych party.

nicolle21
30. sep 2015

mna tak zaujala celkom ta veta, ze neobstoji argument "som tu autom"... to vazne?

bigsun1
30. sep 2015

@clementine171 ja by som sa vyhovorila na zapal mocovych ciest, ze mas atb, a ak budes uz unavena a budes chciet ist domov, povedz, ze sa necitis najlepsie...sak taky zapla boli jak slak...

kleofaszkutya
30. sep 2015

Mozno by si sa mohla zavriet na tych par mesiacov do pivnice a nevychadzat von. Tak by nikto nemal spozorovat, ze si tehotna. Manzelku som tiez takto zavrel, pochvalovala si, ze ma sukromie a nikto nekladol stupidne otazky. Drzim palce.

bajana
30. sep 2015

podla mna sa uplne v pohode aj da tvarit, ze pijes a pritom nepijes...napr. spominana vodka s dzusom, vino s kolou...usrkavaj cely vecer, par hltov v pohode mozes...alebo na tu rozlucku vobec nechod...ak ste toho uz dost zazili, toto bude len dalsia zurka....

usacik
30. sep 2015

vyhovor sa na atb... ja by som na rozlúčke so slobodou určite neoznamovala moje tehotenstvo, je to večer tvojej kamarátky, ona má byť stredobodom a ty by si ju správou o tehotenstve čiastočne o ten pocit pripravila...🙂

lucik194
30. sep 2015

ja som to hrala na ATB 🙂 vacsina kamaratov este deti nemala, takze taka alternativa ich nenapadla..... 😉

zita19
30. sep 2015

Kolko z tvojich kamaratok je na MK? Kolko z nich na tuto diskusiu narazilo? Kolkym je jasne, ze si to ty? Take tajnosti a preberas to ne verejnom fore! To len mne sa to zda trosku pritiahnute za vlasy, ked nie uplne ujete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre