Akým pekným spôsobom oznámiť, že čakám dieťa?

jj2202
22. aug 2006

prosim poraďte mi nejaký pekný spôsob ako oznámiť rodine a manželovi, že čakám babatko... (zatial neviem či čakám, len už nad tým rozmýšľam čo vymyslím...)
dakujem

kili
22. aug 2006

čo chaotíš jj 😀
ja som rozmýšlala, že by som kúpila malé topánočky a dala by som ich drahému na klávesnice (ako prvé totiž pozdravý počítač až potom niekedy mňa 😠 )

jj2202
autor
22. aug 2006

ale kili, to vieš hormony sa buria 😀 😀 😀 😀
no k topanočkam a dudliku chcem nejaky pekny "list"...
a robičom tiež niečo...
nejaka som vygumovaná 😠 😅

kubko
22. aug 2006

jaji, uz mas kupene topanocky?

kili
22. aug 2006

no, ja keby som otehotnela, tak rodičom by som to povedala až možno v 2-3 mesiaci. Keď už to bude isté. Aj keď, keď si to tak predstavím, že im to hovorím, tak najradšej by som mlčala až do jeho puberty 😖 . Neznášam byť stredobodom pozornosti.

zuz11
22. aug 2006

my sme to nasim davali vediet az v 12tt a o nic neprisli 😵

zuz11
22. aug 2006

drahemu som kupila topanocky a ponozticky neutralnych farieb a kupila nan krasnu zltu krabicku 😀
a rodina az v 12tt dostala toto:https://https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

samuelko
22. aug 2006

jaji,,ja som si spravila test ukazalo,že ANO,utekala som do najblizsieho obchodu kupila som krásne biele papučky a malú darčekovú krabičku,a aj papučky aj test som vložila do kr.a nechala som mu to na stole v kuchyni s napisom PREKVAPENIE.Ked prisiel domov otvoril krabičku a dobreže neodpadol od šťastia ja som bola schovaná za dverami a všetko som krásne sledovala.To bola radost. 😀

krissy1
22. aug 2006

mi nevieme,ako to mame oznamit rodicom...............paci sa mi napad zuz11,ale viete poradit este nieco???

samuelko
22. aug 2006

zuz11 pekne 😉

masinka
22. aug 2006

my sme svokrovi k narodeninam (akurat sme boli v 3 mesiaci) dali knizku Slepacia polievka pre deduska a babicku a ked zareagoval ze jeho sa taketo nieco netyka, tak drahy zahlasil ze na Vianoce uz bude 🙂

alexandra
22. aug 2006

masinka, skvele, originalne!!! 😀

z.lucie
22. aug 2006

Holky, máte zkušenost s ovulačníma testama?

bellezza
22. aug 2006

pri prvom bábätku som nechala v kuchyni na stole pozitívny tehotenský test, môj ešte vtedy priateľ sa vrátil sa zo služobky z Talianska a spal. Keď sa zobudil, poslala som ho do kuchyne. On je nevie po nemecky. 😀
ja na to, že na ohľadom tejto veci netreba vedieť po nemecky, samozrejme veľmi sa potom tešil.
A pri druhom drobčuliatku už bol zvedavý na test, prvý mi nevyšiel ale druhý mám odložený doteraz.🙂 druhý bol 11.5.2006.
A ako sme to oznámili najbližším? doma sme si pripili Tokajom na Tomáškovho súrodenca. 🙂 všetci sa tešili 🙂

jj2202
autor
23. aug 2006

ahojte dakujem za tipy...
rodine to chcem povedat troška neskôr, ale manželovi hneď ako to bude možné...

cubatour
23. aug 2006

jajulka 😉 awoj 😵

jj2202
autor
23. aug 2006

ahoj cubi 😵 😵 😵 jeej uz sa mi to blizi. vcera som sa stretla s kubkom, tak mi dala jej test pre stastie, tak dufam pomoze 😵 😵 😵

lanka
23. aug 2006

Mně by to taky zajímalo - hlavně jak to oznámit rodičům. Vzhledem k předešlým zdravotním problémům to totiž budu muset oznámit někde 3týden protože od té chvíle budu muset ležet 😒 .
Vůbec bych se nebránila jim to prozradit až to bude vidět. Ale bohužel vzhledem k tomu že u nich bydlím tak se budou okamžitě ptát na co že stonám.

kili
23. aug 2006

lanka, a prečo (ak sa smiem spýtať) musíš hneď jak to zistíš ležať? ☹

lanka
23. aug 2006

Protože už jsem mockrát potratila a protože léky které mi naplánovali se dávají spodem a tak by při pohybu utekli 😀
Navíc 99 procent jak škvrně udržet je lehnout si. Snad to bude jen na ty první tři měsíce než největší riziko pomine.

Ale to je přece jen na jiné téma. Mně zajímalo jak to oznámit takhle brzo s tak nejistým výsledkem. 🙂

zuz11
23. aug 2006

lanka a si testom na ktorom budu dve palicky 😅

kili
23. aug 2006

lanka ☹

lanka
23. aug 2006

zuz - to právě nejde. Vzhledem k velmi nízké hladině HCG se těhoteství na žádost Dr. bude určovat BT teplotou.
Takže test nebude k dispozici.

krissy1
23. aug 2006

lanka urcite tu spolu nieco vymyslime 😉

a zvlastne,ze to pisem prave ja,ktora nevie aj s mangelom ,ako to povedat nasim 😝

lanka
23. aug 2006

No - naposled to oznamoval všem rodičům manžel s fotkou z ultrazvuku (já u toho nebyla tak ani nevím jak - přivezl mně z nemocnice a už jsem ležela). Mýho tátu navíc ještě zároveň žádal o mně. (původně o mě měl žádat o měsíc pozdějc, ale prý mu to přišlo jako lepší řešení vzít to všechno z jedné vody) Můj táta akorát ten den slavil svoje padesátiny s chlapama z práce a v noci přijel už v náladě. A tak se manželovi dostalo odpovědi - "A to chceš dva za jednu flašku?" No a pak prý seděli všichni v obyváku a popíjeli do 3 do rána. A druhej den následovala domácí oslava padesátin s rodinou.

shoshana
23. aug 2006

Pekna tema 😉

Ako som to oznamila rodicom ja: Kupila som original ramcek na fotku s napisom Babicke a Dedkovi. Do toho som hodila fotku z ultrazvuku, dopisala som tam este Moja prva fotka. Mamke to doslo hned, namiesto odpovede zacala plakat. A otcova odpoved? 'A to preco babicke a Dedkovi?' 😀

Babo vsak nevydrzalo a ja som sa hned po potrate rozhodla, ze pri novom tehotenstve to nasim oznamim najskor v 4-5 mesiaci. Aby vsak o nic neprisli, rozhodla som sa pisat si on-line babetkovsky dennik, spolu s fotkami. A vlastne takouto formou im to aj oznamit - dam im adresu webstranky nasho mimca 🙂

emjee
23. aug 2006

shoshana to je velmi pekny napad on-line babatkovsky dennik 🙂 drzim palce, aby si mohla co najskor zacat s jeho pisanim 😉

bludicka1
25. aug 2006

shoshana to je fakt zlatunke, ja som nad tym premyslala, teda este ani neviem ci som tehotna bo sa snazime len 2 tyzden. Totisto budeme sa v Oktobri brat a neviem ci je to rozumny napad to vobec niekomu vraviet (ak by som bola tehu.) bo budem vela lietat a mam strach ze by som to aj tak mohla potratit. Nevies po kolkych dnoch tyzdnoch sa da robit tehu. test?

rebeka
25. aug 2006

to su skvele napady 🙂
ja som kupila obalku, napisala som na nu manzelove meno a adresu (pismom, ktore u mna nepozne).Do kuska tvrdeho papiera som urobila dve ryhy, cez ktore som upevnila pozitivny test, tak aby bol v strede. Nad test som napisala velke Ahoj TATI! a dole taku malu poznamku ze 1+1=3. A odniesla som mu to do prace aj s obedom. Kym som tam bola, tak tomu nevenoval pozornost, ale asi po hodine mi do prace prisiel nadesny mail! 🙂

bludicka1
26. aug 2006

moj drahy ma v pondelok narodeninky tak premyslam ze si spravim rano testik a dam mu ho ak bude + spolu s kartou a napisom manzelovi a coskoro tatikovi 9len to nechcem unahlit ako shoshana. Muselo to byt hrozne vydiet na ludoch radost a potom to sklamanie ked to stratis :(

aktak
26. aug 2006

baby, ako by ste riesili situaciu, keby ste zabudli jednej blizkej osobe oznamit ze ste tehotny? je totiz z rodiny, a uz sme si aj mysleli ze to vie kedze sa to roznieslo, ale saq to dozvedela az teraz a je mi to luto, ako sa to da "spravit"? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre