Akým pekným spôsobom oznámiť, že čakám dieťa?

jj2202
22. aug 2006

prosim poraďte mi nejaký pekný spôsob ako oznámiť rodine a manželovi, že čakám babatko... (zatial neviem či čakám, len už nad tým rozmýšľam čo vymyslím...)
dakujem

chaluska
28. aug 2006

Jak jste mohli vůbec vydržet to neříct?Já budu zářit, že to asi poznaj i lidi na ulici. 😀

melory
28. aug 2006

vzdy si robim testy s manzelom tak sme vzdy spolu vedeli a kedze som fajciarka a prvy raz som prestala bola to hned prva otazka preco nefajcis si tehotna a teraz tiez takze si ludia na to prisli sami ale zavidim vam ako ste to mohli pekne pripravit.

bludicka1
28. aug 2006

ja neviem komu to povedat akomu nie, dnes rano som to povedala drahemu, no nechame si to asi na 2 tt len pre seba a potom to povieme len par ludom a pockame az do svadby (o 6 tt) a ked sa uz dovtedy nic nestane, tak to povieme vsetkym, no dufam ze nikoho doleziteho nevynechame. Nechcela by som byt na tvojom mieste aktak. Ja by som to tej osobe len vysvetlila, urcite sa nebudu hnevat ale naopak tesit s tebou z tej super sparvy.

jj2202
autor
28. aug 2006

ja som mu to oznamila teraz v sobotu takto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
plus dudlik a test samozrejme.

bludicka1
28. aug 2006

ja som drahemu dala dnes kartu k narodeninam, bo ma dnes narodky a do nej napisala s laskou od nas oboch 🙂
bol zlatunky, vraj to bolo krasne a kartu si hned odlozi.... 😀

dorotka
28. aug 2006

my sme to chceli odkladat na 12tt kym to bude ok
paradoxne prave ked som zacala krvacat museli sme to v 8. tyzdni povedat vsetkym lebo na druhy den som mala ist bratovi na promociu a v sobotu nas cakala velka rodinna oslava ktoru sme spolovice organizovali my spolovice ujo a to sa nedala len taka nejaka vyhovorka najst preco neprideme naviac v praci som tiez musela povedat preco neviem kedy sa vratim 😉

akira
31. aug 2006

My se o miminko teprve pokoušíme, teď jsme koupili byt a tak víme, že jsme zajištění. Na to oznamování se těším. S mou mamkou to bude v pohodě, pomůže mi, ale bojím se jeho rodičů. Když už nám pomáhají,tak nám vždycky omlátí o hlavu kolik toho pro nás dělají a přitom za celé skoro 4 roky co jsme spolu, tak nám pomohla skoro výhradně jen moje mamka. S rodiči manžela nemáme moc dobré zkušenosti. :(( Moc se netěším až jim to povím.....určitě si zase vyslechnu, jak spěcháme, jak se o ně nebudeme umět postarat atd... :(((

zebricka
31. aug 2006

Aktak, ja som zatial neprisla na to, preco by sa to vobec malo nejako specialne oznamovat a preco by si mala zachranovat situaciu... ved Ty a manzel to viete, ostatnym sa to nejako donieslo.... aky problem? Ci to teta z Ameriky a hrozi vydedenim? 😀 😀 😀

masinka
31. aug 2006

jj, bludicka gratulujem 🙂 😀 😀 😀
akira, ty sa prosim ta, dopredu zbytocne nestresuj, vzdy sa najde nejaky blb ktory bude proti, takych ludi mozes akurat tak oplut... 😉
mna napriklad strasne vytocil moj dedko - ked som to oznamila, tak si ma zobral nabok a ze on mal vraj so mnou ine plany.... myslel si ze ked umrie, tak budem chodit babicke nakupovat (inac umriet sa chysta poslednych 20 rokov, je ale v takej kondicii, ze nas vsetkych este prezije 🙂 )... mam 25 rocneho bratranca a 23 rocneho brata, ale s tazkymi nakupmi sa mam ja natahovat????
tak som mu povedala ze sak ONI mi povaruju a ja zatial pojdem nakupit. potom som sa tam mesiac neukazala (inac k nim chodim cca raz do tyzdna) a nejako sme to vsetci predychali. teraz sa uz na pravnuca tesia 😀

skrecok
16. mar 2007

Ahojte, my sa pomaly snazime o babatko. Sice viem, ze este je dost casu, ale velmi by ma zaujimalo ako a kedy je vhodne oznamit zamestnavatelovi, ze cakam/e babo? Dakujem.

pupka74
17. mar 2007

ahoj skrečok
zamestnávateľovi by to bolo terba oznámiť asi čo najskôr. Budeš častejšie chodiť na kontroly k dr. musí byť v tom prípade tolerantnejší ako inokedy. V mojom prípade by som to musela oznámiž okamžite, vzhľadom na rizikové úseky pracoviska (vysokofrekvenčné prúdy, magnetoterapia...), na ktoré ma nesmie zaradiť.

pupka74
17. mar 2007

zuz11 , gratulujem k dcérke,
netušila som, že takéto oznámenie sa podáva aj písomne. 😨 Pri prvom tehulkovaní som to jednoducho povedala šéfke a stačilo. Ale záleží asi aj od zamestnávateľa. Niekto si to asi vyžaduje

skrecok
18. mar 2007

Ahoj pupka a zuz,
dakujem za tipy 😎 . Ja som si myslela, ze vhodny cas je az v 3. mesiaci tehotenstva, teda koncom prveho trimestra. Mam psychicky narocnu pracu, takze asi je lepsie povedat ovela skor. Snad nebudu problemy 😉 .

zelvik
19. mar 2007

Ahoj,
manželovi to asi extra oznamovat nebudu, protože je mi jasné, že jakmile budu dělat test, budu ho mít za zády a bude móóóóc zvědavý an výsledek. Takže se to dozvíme spolu.Jak to říct manžovým rodičům - to zatím neřeším, spíš řeším, jak to před nimi utajit do doby, než budeme sami chtít to rozhlašovat (tchyně dělá v laboratoři a až tam vyrazím na krev, bude jasno - a tak řeším, jestli se nedá krev do laborky poslat anonymně). U našich mám celkem jasno - mamina plánuje jít do důchodu (taťka už je) a tak se jí chci zeptat, kdy do toho důchodu chce jít, protože si budu brát od (a teď bych řekla příslušný měsíc)...tak tříletou dovolenou... 🙂

bzzmajka
14. júl 2009

My sme si test robili spolu, boli sme nedočkavý, dlho sme sa snažili o bábatko a den pred príchodom menzesu som si dala stávku s Bohom, že vydržím dva týždne po mečkaní menzesu nerobiť test len nech sa podarí a vydržala som..podarilo sa. 😀
Potom sme žakali a až v 10 týždni a s ultrazvukom sme to oznámili na oslave setrinho malého, ktorý mal 2 roky, všetci sme plakali, aj chlapom sa tlačili slzičky, halvne mojmu ocinovi, mamina poslala švagra hned pre flašu niečoho, nech to zapijeme ale v 12 týždni mi na ultrazvuku povedali, že mu nebije srdiečko 😢
Teraz budem ležať od prvého dna a zistia sami a ked aj nie, tak až v 5-6 mesiaci...

mishuu
8. okt 2010

Ahojte ja to mám vymyslené takto, celkom náhodne ma to napadlo...rodinke by sa to dalo povedať aj takto...

urobiť si vlastnú otváraciu pohľadnicu, na prednej strane (vonku) by bola naša spoločná fotka a pod ňou text: " nás dvoch už dobre poznáte..." pohľadnica by bola zviazaná mašličkou (stužkou) aby nemohli nakuknúť dnu, rozviazali by to, otvorili a na pravej strane by bol obrázok nejakého bábätka, alebo nalepené foto z utz a text " ... a mňa spoznáte o niekoľko mesiacov 🙂 " na ľavej strane by mohol byť obrázok štvorlístka, aby nebola taká prázdna 🙂 čo vy na to, pekné nie?

zuzana36
8. okt 2010

@mishuu ahoj, tak to by bolo ozaj peknucke 🙂 🙂 🙂

mishuu
8. okt 2010

@zuzana36 ďakujem, keď sa nám raz podarí otehotnieť, tak to asi urobíme takto pre budúcich starých rodičov 😉

zuzana36
8. okt 2010

@mishuu ttak drzim palce, ja sa s takym niecim nezapodievam, tomu co by som to rada povedala to poviem urci velmi skoro-teda hned 😀 a ostatni a tyka sa to rodiny, ani neviem ci by som sa uz unuvala. znie to divne, ale zialbohu nemam chut ich vtahovat viac do zivota. maj sa

danula2
8. okt 2010

ja to rodicom oznamim az na vianoce, to budem v 16tt, inak by som to povedala aj neskor ale o predpokladam ze bude uz na mne vidiet
som poverciva a uz sme sa raz zbytocne tesili ☹ mali fotky v ramcekoch, ☹ papucky a podobne veci, ☹

mishuu
9. okt 2010

@danula2 ja som tiež za to povedať to rodine až po prvom trimestri ak sa dá 😉 pre istotu

mishuu
9. okt 2010

@zuzana36 chápem, ak to nie je nejakým spôsobom v rodine OK nepotrebuješ ich k vášmu šťastiu ... hlavné je, že vy dvaja ste šťastní 🙂

zuzana36
9. okt 2010

@mishuu vies, oni sa asi akoze tomu nasemu 3 dietatku potesili a za par hodin na mna tak jacali a to azaj, len preto, ze som si obhajovala svoj nazor az som zacala krvacat a dobre 2 tyzdne som sa nemohla ukludnit. v ten den sa so mnou ani nerozlucili, ked sme odchadzali a ani nezavolali ako sa mam ci nieco nepotrebujem co deti a atd.. proste som konecne po rokoch co som znasala ich ,,nalady" pochopila, ze ma radi nemaju. nezaujimaju ich vpodstate ani vnucata, ale aby som im uplne nekrivdila, obcas zavolaju manzelovia a vraj sa na deti pytaju. neohlasili sa ani ked sme o babo prisli i ked som sama vravela muzovi, aby povedal nech mi nikto nevolala.takze zhrniem to: komunikovali sme spolu v polke augusta a od vtedy uz nie. a teraz uz o to vlastne nestojim ja. mozno robim chybu, ale uz som si za tie roky uzikla dost. je vsak pravda, ze bolo aj pekne obdobie. tolko na ozrejmenie. 🙂
P:S: ale inac normalna rodina a rodinkovanie mi velmi chyba

alex9966
10. okt 2010

@mishuu pekné

mishuu
11. okt 2010

@zuzana36 Zuzi, hmm máš to ťažké s tou rodinkou teda 😠
tak ti prajem pevné nervy a hlavne buď vždy sama sebou, nech sa aj na hlavu postavia 😉

drž sa

mishuu
11. okt 2010

@alex9966 🙂

zuzana36
11. okt 2010

@mishuu dakujem, uz sa snazim byt sama sebou 🙂

anitka22
10. máj 2012

@mishuu jeeej prekrasny napad 🙂 ak mozem tak ho pouzijem, dufam ze nebude vadit 🙂

mishuu
2. aug 2012

@anitka22 použili ste? 🙂 my nakoniec nie, že čakáme bábo sme zistili týždeň pred Vianocami a tak sme to vymysleli inak 😉 do malej krabičky sme vložili tehotenský test - pozitívny 🙂 a k nemu kartičku s textom: "Dve čiarky znamenajú, že som v brušku..." najprv vybrali kartičku a čítali, nedochádzalo, potom obrovský úsmev, do toho slzýýýý a celá rodina skákala od radosti po obývačke, všetci kašľali na ostatné darčeky, mamina kričala, ocko oni sú tehotní, 😀 😀 😀 😀 boli to najkrajšie Vianoce, len škoda, že sme si to nenatočili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre