Bojím sa oznámiť rodičom tehotenstvo

pepepepa
4. feb 2013

Ahojte tehuľky, mám 20 rokov, viem, že to nie je vhodný vek na dieťatko, ale je to tak, som tehotná a veľmi sa teším (je to moja zodpovednosť, malé za to nemôže, preto ani nad potratom neuvažujem), ale nemôžem to povedať našim ☹ oni ma zabijú, veľmi sa toho bojím, vôbec neviem, čo budem robiť, mama ma vyhodí z domu, vynadá mi, možno aj dostanem a neviem, čo mám robiť ☹

kveta
4. feb 2013

@pepepepa A otec dietata? Nepomoze?

kaktusik007
4. feb 2013

@pepepepa tak mas dvadsat, uz dva roky si plnoleta.... v dnesnej dobe je to skor, ale este par rokov dozadu to bolo normalne, rodit v dvadsiatke...
si na nich zavisla, alebo uz nie? pracujes? ci este studujes???

a neboj sa - aj ked si myslis, ze rodicia budu hadzat riadmi, niekedy reakcia rodicov paradoxne prekvapi a stoja pri vlastnom dietati 😉

henikav
4. feb 2013

20 rokov nie je vhodny vek na tehotenstvo?? A potom ktory je vhodny?? Povedala by som ze ziadny, lebo nikdy nic nie je dokonale, vzdy moze byt nieco dolezitejsie, jednoducho si to treba nejako v hlavicke utriedit a zacat sa na babatko tesit. Mozno to Vasich trosku zaskoci, ale potom sa budu na babatko tesit, co ti povedia pri prvom oznameni, to ak nebude prijemne vezmi jednych uchom dnu a druhym von. Si plnoleta, tak sa nemas coho bat.

pepepepa
autor
4. feb 2013

@kveta ten mi pomôže, na neho sa môžem najviac spoľahnúť, ale rodičom nedohovorí, oni sú takí

lypka
4. feb 2013

@pepepepa neboj sa možno zostaneš prekvapená ako zareagujú, a aj keby zareagovali zle, isto sa nájde niekto kto ti pomôže a už máš pre koho žiť pre toho malého drobčeka čo nosíš pod srdcom 😉 držím palce nech všetko dobre dopadne a hlavu hore 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sluci
4. feb 2013

20 rokov nie je podľa teba vek vhodný na dieťaťko? a to akože prečo? zdravotne je to veeľmi vhodný vek.... no nik ťa nezabije :D napokon sa budú strašne tešiť, uvidíš... ja osobne som to najprv povedala mame, lebo otec bol horší problém... hlavne odvahu, každá búrka prehrmí... 🙂

hadassah
4. feb 2013

20 rokov je vek vhodný na dieťa, otázne je, či tvoje podmienky sú vhodné na dieťa. Treba to predovšetkým prebrať s otcom dieťaťa a ak máte aké také vyhliadky na to, aby ste to spolu zvládli (hlavne finančne), tak to potom aj takto predostrieť rodičom.
Ak si v situácii, že oznámiš rodičom, že mami, oci budete mať ďalší hladný krk v dome, o ktorý sa budete starať, tak sa nebudem čudovať ich reakcii. To je naozaj nezodpovedné, otehotnieť a starým rodičom hodiť na plecia starosti. V každom prípade držím palce, aby to dobre dopadlo a bábätko sa narodilo do láskyplného prostredia.

sissy27
4. feb 2013

@pepepepa no a čo chceš robiť, ujsť do mexica a zmeniť si identitu, aby ťa nikdy nenašli? skôr či neskôr im to budeš musieť povedať...
v prvom rade by to chcelo asi rozhovor s nastávajúcim oteckom - že čo teda on, či sa o vás postará, pomôže... ak nie, tak to určite riešiť súdnou cestou, výživné na drobca aj na teba...
zabiť ťa nezabijú, to si môžeš byť istá, vynadané asi dostaneš, pár faciek neviem - to už ty musíš vedieť, či sa toto u vás doma praktizuje bežne, a z domu ťa tiež nakoniec asi nevyhodia...
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí, neboj, dopadne to dobre 😉

tilly24
4. feb 2013

tiez ti napisem ze si predsa plnoleta, a urcite to bude pre rodicov velky sok, ale postupne si zvyknu a budu sa tesit z vnucatka, a tiez si nemyslim ze by to bol nevhodny vek, je to velmi dobry vek, budes mat plno energie na babetko, neboj s abude to uplne super....

pepepepa
autor
4. feb 2013

@kaktusik007 no nespravila som skúšky na vysokej, čiže končím, ale priateľ mi chce zaplatiť externé popri bábu, ale som na nich závislá, keď nerátam priateĺa

@hadassah určite im nechcem nič hodiť na plecia, chceme to spraviť tak, aby nemuseli nič, chceme im to povedať s tým, že máme nejaký plán, finančne sa budem emsuieť uskromniť, ale veľa rodín je na tom finančne horšie a zvládajú to, treba hlavne veľa lásky a podporovať sa navzájom

jankagun
4. feb 2013

@pepepepa Ahoj,ja si myslim praveze mas idealny vek na babatko! kolko starsich zien nemoze mat babatko kvoli tomu,ze uz premeskali "ten cas" na teho. 🙂 a urcite ta rodicia nezabiju! ja som sa tiez bala im to povedat,natahovala som to 4mesiace a nakoniec prekvapili oni mna s tym,aky postoj zaujali-tesili sa a zacali ma taaak obskakovat 😀 ..mozno ti vynadaju,ale ako pises,si stastna ze budes mamicka,tak im to aj tak povedz! 🙂 a super by bolo,keby si im to povedala spolu s ockom babatka-potom rodicia uvidia ze to naozaj myslite vazne a ze drzite spolu a tesite sa 🙂

reni1512
4. feb 2013

...neboj 🙂 nezabiju... trochu kriku pre nic a potom sa budu tesit, najdolezitejsie na tom je to ze TY sa z tehotenstva tesis a TY sa na to babatko tesis! Si dospela a ak sa to stalo, beries vsetky dosledky na seba (samozrejme aj na tvoju polovicku),nevravim, ze zivot je dnes lahky, ale urcite sa to da vsetko vyriesit aj v klude, hlavne sa voci tomu postav tak, ze si dospela, rozumna zena, ktora je pripravena vychovat stastne a zdrave dieta a tesis sa na to! Mozno je to len tvoj prvotny pocit a s vasimi to ani nebude nakoniec taky problem 🙂 Drzim prsty

sisaha
4. feb 2013

@pepepepa tak ked ti priatel zaplati externe studium, tak urcite uz mate premyslene aj vlastne byvanie (podnajom, alebo hypoteka). Rodicom staci oznamit ako budete dalej smerovat. Nemaju ta preco ako riesit. Uz je to len na tebe.. A odporucam ti, aby si sa od nich "odzávislela" a zacala spoliehat sama na seba.

kaktusik007
4. feb 2013

@pepepepa hmmm.... tak ono mozno ani nebude problem to, ze si tehu, ako to, ze si nezvladla vysku....
ale nic sa nedeje -- da sa to zvladnut, aj vyska - ale ty uz mas priority inde, co je logicke....
podla mna u rodicov to prehrmi - proste burka, vichrica, zahrmi, bude par dni liat... a vyjde slnko 🙂

je logicke, ze sa bojis.... a rovnako sa budu bat aj tvoji rodicia, ze budu musiet zivit nie len teba, ale aj tvoje dieta, oni este si budu vycitat ze to si otehotnela na internate.... proste kopec veci...

ale nemyslim, ze tvoji rodicia budu velky problem.... oni to zvladnu... ponaadavaju si, ale zvladnu to... a budu sa tesit na vnuca 🙂

ale musis sa k otmu postavit dospelo aj ty 🙂

zuzkat1
4. feb 2013

@pepepepa ja ta chapem. Keby som ja v 20ke otehotnela tak ma mama zabije. Ale bude to ich vnuca takze si premysli ako im to podas. Ak studujes da sa vybavit odklad atd.proste im nepovedz som tehotna neviem co budem robit ale premysli si co dalej a im uz povedz svoj plan.ak je otec dietata pri tebe tak to je super.

palomka
4. feb 2013

pri najhorsom jednu facku prezijes a ulavi sa aj im aj tebe 😀 . bude to vonku, potom to predychaju a neskor sa budu isto tesit. nicoho sa neboj, smelo do toho. bude ti lepsie ked to das so seba von ako sa tak trapit a stresovat. drzim palce 😉

xlucia
4. feb 2013

@pepepepa aj ked im to nepovies, postupne si to vsimnu.... nemyslis?

zuzkat1
4. feb 2013

@pepepepa teraz citam o tych skuskach.no to je smola ale skolu si mozes dorobit si mlada.a ak ti chce priatel zaplatit skolu tak asi ma aj byt ci podnajom alebo si ho aspon moze dovolit.tak ak to s tebou mysli vazne tak mozes byvat s nim.nie si teda zavisla od rodicov Ved budete mat dieta budete rodina.

kepassa
4. feb 2013

@pepepepa ja som otehotenla ako 20 rocna asi mesiac a pol po svadbe 😉 ano vydavala som sa ako 20 rocna moj muz mal o dva roky viac, nebola som ani tehotna - nebol to dovod na svadbu, chceli sme. Dodnes nam to klape, mame uz dokonca aj druhe dietatko, kt. som mala ako 25 rocna, prvu dcerku som mala teda ako 21 rocna /dva tyzdne ako sa mi narodila som mala mat 21/ a absolutne to nelutujem a nikdy som nelutovala. Som stastna za svoje obe deti, kt. z celeho srdca milujem. Su a vzdy boli pre mna to prvorade. Som vdacna za to, ze ich obe mam. Vies kolke by dali za taketo stastie vsetko? a nemozu mat? nedari sa? su problemy...a pritom maju vsetko od ukoncenia vysokoskolskeho studia po zariadene byvanie? ziaden vek nie je idealny na dieta...neexistuje predpis kedy je zena zrela na dieta. Niektora nie je zreala ani v 35-ke ci 40tke. Bud vdacna za svoj pokladik a chran si ho! nech je zdrave a nech ma milujucu mamu. To je to najlepsie co mu mozes do zivota dat. Toto presne potrebuje 🙂 Tvoji rodicia si zivot zariadili sami, ty si ho takisto zariadis sama a budes si ho aj zit sama. Sama ako matka viem, ze ak by sa toto stalo mojmu dietatu urcite tu chcem byt pre neho aby vedelo, ze sa na mna moze s cimkolvek obratit. Dieta v 20tke nie je tragedia. Vsetko sa da aj po pri nom a to ti hovorim doslovne. Ja som sa dala na studium po tom ako mala moja mala 1 rok a teraz koncim 4ty rocnik, rok mam este pred sebou a zvladnem to. Musim. Aj moje deti su pre mna motivaciou. Samozrejme, velmi mi pomahaju ako nasi tak aj svokrovci a samozrejme manzel a som za to vdacna. Ale da sa to. Vsetko sa. Len nech sme zdravi, nech su deti zdrave a vsetko sa da 🙂 drzim ti prsty!

graceful9
4. feb 2013

@pepepepa myslím že tak strašne mladá nie si.ja som otehotnela v 17tich.tvoja mama má dosť rozumu aby nebila tehotnú ženu ...podľa veku už asi po mature máš , si dávno dospelá a tvoji rodičia sa s tým časom zmieria aj keď to asi bude trvať podľa toho čo piseš. neboj a hlavne nestresuj.to nikomu nepomôže

cawes
4. feb 2013

@pepepepa ahoj verim ze sa bojis a mas strach. Neviem ti poradit co presne rboti a ako. Urcite komunikovat. No a neviem mna mamka od 18tky brala ako rovnocenneho cloveka, nie len ako svoje dieta ale ako dospelu osobu. TO bolo naozaj super nikdy som nemala strach jej nieco povedat. Ako dlho si s priatelom? Schvaluju ti vztah?uricte by som isla na upsvar sa poinformovat o tom ake su moznosti. Viem ze extistuje pomoc v hmotnej nudzi je to neakych 60 euro nic moc ale lepsie nieco nez nic. Ale ak to chces poberat musis si zmenit trvaly pobyt ku priatelovi.

livocka21
4. feb 2013

ja mam 23 a toto je moje stvrte tehotenstvo 😲 ked som otehotnela 1x mala som 21 a takisto to bola neocakavana nahoda...najprv krik potom hlava v smutku co budeme robit...co skola a pod... 🙂 no a ked som nakoniec potratila tak bola v smutku cela rodina :( teraz som tehotna znova a mama o tom tiez nevie...zatial som nenasla prilezitost jej to povedat...viem ako sa citis, ale uvidis ze to nebude take hrozne...najhorsi je ten moment ked to oznamis a nastane take hluche ticho :D...horsie by bolo keby si nepoznala otca 😉 drzim palce...daj vediet 🙂

henriett19
4. feb 2013

@pepepepa ja som otehotnela v 18tich a najskôr mama bola z toho v šoku, bolo to na nej vidno a trapilo ma to, ze sa netesi (vo vnutri sa mozno tesila) ale bala sa co a ako bude...a ku koncu uz sa sama nemohla dockat kedy sa mala narodi a teraz je to jej milacik..musis sa pripravit na taku reakciu ale neboj potom bude vsetko ok a este ked mas takeho priatela co sa nevykasle na teba a pomoze ti...

hyta
4. feb 2013

Chápem, že sa obávaš reakcie rodičov. Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie, no nie vždy sa im splnia ich predstavy. Určite ťa ľúbia a i keď nebudú spočiatku nadšení a možno prebehne vašou domácnosťou i búrka, napokon túto informáciu "strávia". A keď sa im narodí vnúča, bude ti určite odpustené, malý človiečik si získa i tie najzamknutejšie srdcia. Ak pri tebe ako píšeš stojí i tvoj priateľ, nemáš sa čoho obávať. Na tvojom mieste by som to povedala najprv mamine a potom oficiálne po boku priateľa obom rodičom.Dovtedy si premyslite spoločne, ako si predstavujete svoju budúcnosť , bývanie a i s tým oboznámte rodičov. I tak uvidia že už majú ozaj dospelú dcéru, ktorá vie čo chce. Držím ti palce a prajem krásne a zdravé bábo.

teedynka
4. feb 2013

@pepepepa ja som natom tak isto 🙂 tiež mám 20, študujem na VŠ a rodičia si myslia, že môj priateľ je ten najhorší, pretože som sa rozhodla s ním žiť už pred svadbou....majú proste ešte svoje zastarané názory a vôbec nechápu a nechcú pochopiť, že som plnoletá a rozhodujem sa o svojom živote sama. Tiež si lámem hlavu nad tým, ako a im to povedať. Našťastie svokrovci reagovali super, veľmi sa tešia a chcú nám aj s malinkým pomôcť, keď budem potrebovať byť v škole. Škoda, že moji rodičia zastávajú názor, že tým že som sa odsťahovala, tak som si zničila celý život. Pre nich je prvoradá len a len škola, nie záujem svojho dieťaťa.

teress
4. feb 2013

normalne to rodičom povedat,najlepšie spolu s priatelom a aj s Vašim planom...tým že to tajíš stresuješ seba aj malé..a rodičia ta nezabijú...max. si pokričia..musíš sa na to pozriet aj ich očami, určite to bude pre nich šok🙂
na vš si momentalne? skušky si neurobila? ani dekanský termín? najlepšie by bolo zatat sa a aspon si skušku dokončit,potom v klude možeš prerušit študium z dovodu tehotenstva,ked malé odrastie možeš sa prehodit na externé študium,určite to nebude lahké ale ked ste na to dvaja...a budete sa podporovat zvladnete🙂

zuzlik_666
4. feb 2013

@pepepepa preco by to bolo skoro? si predsa dospela zena... ak sa ty s partnerom tesite na mim,i nevidim dovod, preco sa mas bat rodicov... A bitka? preboha ved si fakt uz dospela zena!
Kedtak chvilu pockajte, kym dostanes pekny obrazok zo sona , kde bude mimi a tak im to oznamit rovno s foteckou... a splanom do buducna... 😉
VS mozes riesit uz aj s mimi, mala som spoluziacky co otehotneli pocas studia a pohode zvladli skolu aj mimi, len si treba verit, si mlada, zivot mas pred sebou, mimi ta posunie akurat dalej... 🙂
drzim paste pri oznamovani a aj v tehulkovani... 😉

weru3ka
4. feb 2013

@kepassa ahoj aj ja mam 20 rokov moj partner 23 a velmi by sme chceli babatko uz 1 rok sa snazime...Som mlada ale ako vravis ty tiez by som nelutovala..Mozem sa spytat ako okoloie reagovalo? pretoze ked len tak spomeniem ze by sme uz aj chceli len vyplestia oci ze naco....tak to ma trocha odradza:(

sasena033
5. feb 2013

ahoj ja som mala 20 ked som ostala tehotna s priatelom teraz mm som chodila sotva rok .tiez som sa bala triaslo ma ako osiku , 🙂 mamina v pohode to je ako moja kamoska, ale tatina som sa bala on bol strasne prisny na nas zo sestrou mala som respekt, ale ostala som prekvapena ked mu to teda moja mamina povedala nebola som vtedy doma 😅 bol uzasny , rozcarovany a nadseny ze bude starky vobec som necakala taku reakciu ... maly ma 4 roky a je prvorodeny milacik 🙂 urcite ta nezabiju , ale podporia ,drzim palce... ked ste s priatelom spolu mas podporu tak sa na malicke tes 😉 je uzasny pocit byt mamou 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre