Čakám ďalšie dieťa. Ako to povedať kolegom?

lea1234
9. nov 2009

poradte mi prosim, som na materskej a v praci cakaju ze sa uz uz vratim. No problem - zistila som ze cakam druhe dieta.. ako im to povedat?

magimary
9. nov 2009

najlepšie priamo... 😉
ja som to urobila tak isto...priamo a úprimne...
a hoci som mala zmiešané pocity, zobrali to úplne v pohode (aspoň sa tak tvárili 😅 ),
veď Ti to nemôžu zakázať ani prikázať... 😉

lea1234
autor
9. nov 2009

keby to bolo take jednoduche... nemaju za mna nahradu a najradsej by boli keby som nastupila aj zajtra, no ale mne sa to neplanovane skomplikovalo.. uplne som z toho na nervy

sasiki
9. nov 2009

ja som im to neprišla oznámiť, prišla som sa im pochváliť 😉 😀 😝

magimary
9. nov 2009

lea, nevravím, že je to jednoduché, ale čím dlhšie to budeš odiaľovať, tým horšie to bude aj voči nim (je dôležité, aby to vedeli čím skôr a hľadali si náhradu 😉 ) a napokon možno to zoberú oveľa lepšie, ako to teraz vidíš Ty...

lea1234
autor
9. nov 2009

Sasiki ,
prosim ta napis mi ako si to zvladla s dvomi malymi deckami. Ja sa toho bojim, prve bude mat 2 ked sa druhe narodi.
Magimari
dakujem, mozno mas pravdu, raz to musim povedat, ale viem ze na mna cakaju. a teraz toto, musim to nejako diplomaticky

womenne
9. nov 2009

lea a aku prau by si vykonavala?neda sa ti pracovat z domu??

emyly
9. nov 2009

lea...odkiaľ si? veľmi rada za teba zaskočím.... 😀 ale vážne...aj odo mňa sa očakavalo že sa vrátim hned ako budem môcť...ked som čakala druhé tvárili sa asi tak 🙄 a ono to prišlo ešte aj tretie 😀 až prišla kríza a miesto ma už nepočkalo....
Povedz že tak veľmi si sa tešila na nich 😀 ale niekto zhora to zariadil že ešte chvílku budú musieť počkať kým si s tebou v práci vypijú kafčo...
Myslím ak majú k takýmto veciam ľudský prístup tak to určite pochopia.

sasiki
9. nov 2009

lea, poď k nám do témy tehotenstvo pár týždňov po pôrode, či ako sa to volá, je to v sekcii mama, oco, rodina, je nás tam viac mamičiek........neboj, zvládneš to 😉

asitka
10. nov 2009

lea...ked bez teba vydržali doteraz...tak vydržia aj ďalej...a ver, či nie...každý je nahraditeľný a v dnešnej dobe...to platí dvojnásobne...a prosím ma nepresviedčaj, že nie....ja mám skôr dojem, že Ty sa bojíš, že prídeš o prácu...ale to je potom už o inom....

roasha
10. nov 2009

lea,presne tak,kazdy je nahraditelny 😉 😎

tatolu
10. nov 2009

Lea a nebojíš sa viac ako to zvládneš s ďalľím bábom? Neboj dá sa to 😉

lea1234
autor
10. nov 2009

Ahojte, dakujem za povzbudenie kočky, vyuzivam chvilu ked maly spi tak som na nete. Nuz ciastocne by som mohla pracovat aj doma robim v projekcii, PC mam, uz by len pre robotu museli chodit len neviem ako by som to stihala, pri dvoch, potrebujem na to tost sustredenosti a ked aj to druhe bude spat ako to prve tak hroza. Cez den (tak do roka po pol hodine 2x denne). A teraz najviac 2 h za cely den. Keby sa mu tak dalo dat nieco na spanie... a v noci sa budi na cajik 3,4x tak som v kuse hore.
Viem ze kazdy je nahraditelny , to som uz davno pochopila, ako hovori moja kamoska, nenahraditelych su plne cintoriny...
emyly velmi pekne si to povedal... fakt to zariadil niekto hore lebo ja som s tym vobec nepocitala, a bolo to pre mna prekvapko pri pravidelnej rocnej prehliadke u lekara... ze bude dalsie.

vieraj
10. nov 2009

tal ti vysla super ta prehliadka...aspon si tam nemusela ist 2x za sebou...jednou ranou dve muchy...
no nechcem to zlahcovat, naozaj je to tazke povedat,ael da sa to, ved vyzeras inteligentna... 😀 😀 😀

blazka24
10. nov 2009

lea ja by som to povedala hned a priamo, síce druhé by som nerada ale dá sa to, ver že ked to zvládajú aj s tromi maličkými deťmi tak to zvládneš neboj, len to povedz v robote aby s tebou nerátali a okrem toho vyhodiť ťa nemôžu takže pochybujem že prídeš o prácu ako tu písala istá osôbka........

emilyz
10. nov 2009

lea bud rada, potom budes spominat, ako ti bolo dobre na materskej 😉 ja mam v praci velke stresy a rada by som sa vymenila 🙂

blazka24
10. nov 2009

emily tak veľké stresy? ešte mi neskončila ani materská a moja kancelária už patrí inej kolegyni, vyhádzala moje veci a som sa chcela vrátiť ale nedokážem asi opustiť malého tak neviem kto má väčšie stresy, návrat do práce je dosť hrozný nieto ešte keď ťa niekto odpíše......

emilyz
10. nov 2009

blazka nerada by som to porovnavala, kto ma vacsie stresy, kazdopadne kazdy ma nejake svoje starosti, nechcem tu rozoberat svoje zazitky z prace...

blazka24
10. nov 2009

emily ak je to také hrozné tak to rozoberme, mňa to dostalo že moju kanlceáriu dali inej kolegyni rozobrať na cimpr campr - myslela som že sa myslí aj na to ,že žena má dosť stresov že sa má vrátiť do práce od dieťaťa a nie jej ešte pridávať stresy že bude sedieť niekde na hajzli 😀

lea1234
autor
12. nov 2009

ahojte, no dnes som sa no to chystala ze poviem, a nebola prilezitost, normalne som srab, alebo srabka. Neviem ako je to s prepustenim, myslim ze poda noveho zakonnika prace ti mozu drzat miesto len pol roka ci nie?
blazka24, vykasli sa na taku robotu, ja som z takej co som bola v strese usla... taku klegynu treba zavriet do pytle a hodit doo vody..
Teraz ma super robotu, ale problem ze namam ma kto zaskocit, tak to lataju a ja si uzivam materskej a teraz sa moi toto prihodilo... ach jaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre