Čakám dieťa s mužom, ktorý má priateľku. Mám mu to povedať?

ivana3456
15. máj 2016

Zdravím.. Vôbec netuším ako to tu chodí, ale už neviem čo mám robiť.. Mám 18, vlastne o chvíľu 19 a pravdepodobne som tehotná.. Chystám sa k lekárovi, to problém nie je.. Najväčší problém je otec.. Ten chalan má frajerku, ktorou nie som ja.. Je s ňou dlho, neviem ako to medzi nimi je, ale určite sa nechystá skončiť to.. Ja mu nechcem dieťaťom pokaziť život, ani vzťah.. Bola chyba, že sme s tým začali, ale už je neskoro.. Sme veľmi dobrí priatelia, ale hold, stalo sa.. O adopcii alebo potrate ani neuvažujem.. Moja otázka je.. Povedať mu to, alebo to tajiť?

tyelde
15. máj 2016

podľa mňa povedz, aspoň uvidíš ako sa zachová...a keby aj, myslím, že také niečo má právo vedieť...ale nezávidím situáciu, držím palce 😖

bajana
16. máj 2016

Povedat...ma pravo to vediet a dieta ma pravo na otca. Neviem, kolko ma rokov, ale ak je +/-tvoj vek, tak ani frajerka, s ktorou je dlho, nemusi byt navzdy...a navyse sa s nou rozchadzat nemusi. A mozno aj ona by ocenila info, ze jej frajer splodil dieta so svojou kamoskou....

petra3312
16. máj 2016

@ivana3456 nemozes vediet, ako sa zachova, ale pravo vediet to ma v kazdom pripade. Drzim palce

tova
16. máj 2016

nechces mu kazit zivot? co si ho znasilnila? Na mieste jeho frajerky by som davno mala ruky od neho prec, ked uz podvadza frajerku co bude ak by boli manzeli a mali deti.... Ty? bud s nim skusis zit alebo nech sa rovnako zodpovede stara o dieta ktore splodil.

pribinak
16. máj 2016

Za chyby sa platí. Vy obaja za svoje správanie zaplatíte, pre inych budes kurva a on hajzel prvého rangu.
On podviedol priateľku a ty si si s nim zacala.

Dieta ma právo na oboch rodicov.

Oneee, peniazky - vyzivne na babatko potrebovať nebudes?

mimla
16. máj 2016

Ak vie chlapec počítať, skôr, alebo neskôr ho to napadne aj samého. Čím skôr sa to dozvie, tým lepšie, aby si aj on utriasol svoj život. Dieťa nie je Babyborn, bábätkom je len veľmi krátku chvíľu, potom už je stále väčšie a väčšie a kladie otázky, má nejaké nároky, emocionálne aj finančné. Potrebuje vedieť kto je a odkiaľ pochádza. Každopádne by som nestresovala pred potvrdením tehotenstva lekárom. Buď fér voči sebe. voči dieťaťu, voči budúcemu otcovi a v neposlednom rade aj voči jeho priateľke. Tiež je dobré hodiť reč aj s ľuďmi, ktorí ťa budú finančne, materiálne, logisticky a emocioálne zastrešovať. Predpokladám, že ako 18-19 ročná osamelá matka potrebuješ ešte svojich rodičov.

dominika6
16. máj 2016

@ivana3456
povedz mu to a ako potajme s tebou spával potajme bude platiť alimenty...
čo dodať...chlap do pohody...:-/

sasa1983
16. máj 2016

Urcite povedz. Ale ja som dost tolerantna, akoze sex, nie je to ok, ale chapem, chemia je silna vec. Ale docerta, podla mna kto otehotniet nechce,neotehotnie, ved to snad ani mozne nie je, ak je to pravda.. ale bud aj Ty trosku sebecka, peniaze a podporu, ano,povedz mu to. Len si pories, ze ak sa s nou nerozisiel,kym si tehotna nebola, ci Ti to bude pripadne stat za to, ze by tak teraz spravil. Pokiak teda, aspon teoreticky, by si o neho,okrem milenca, mala zaujem aj ako o partnera/spolubyvaju eho a aktivneho otca dietata..

sense
16. máj 2016

Povedz mu to ma prqvo to vediet aj on aj dieta ale zachovat sa moze akokolvek.zvysoj moralizivat nejdem

sissy27
16. máj 2016

@ivana3456 samozrejme, že mu to povedz... nie len kvôli tomu, že on má právo to vedieť, to určite nie je v tomto prípade priorita, ale hlavne musí niesť dôsledky... verný byť nevie, ochranu použiť nevie, tak nech sa páči, má čo chcel... k láske a úprimnému záujmu o teba či dieťa ho nedonútiš, ale k finančnej podpore áno... a nakoniec aj tá jeho frajerka má právo vedieť, s akým zázrakom sa to ťahá...
btw. k tej poznámke, že nechceš mu zničiť život - ty svoj život považuješ teraz za zničený? ak áno, tak predsa len zváž adopciu alebo interrupciu, žiadne dieťa si nezaslúži, aby sa naň vlastná mama pozerala ako na niekoho, kto jej zničil život... ak nie, tak potom prečo by mal byť zničený ten jeho??
podľa všetkého ešte bývaš u rodičov, nejaký čas ešte aj budeš a budeš od nich finančne závislá - poraď sa aj s nimi... ja byť nastávajúcou babičkou, tak určite trvám na tom, aby si aj mladý pán vychutnal svoj diel zodpovednosti...

sardinka335
16. máj 2016

@dominika6 ze ,,potajme platiť alimenty,, no šúlam sa od smiechu....
@ivana3456 ja byt jeho sučasna priatelka, tak jemu spravim monokel pod okom a pošlem ho kade lahšie...lebo ked dokaze takto podvadzat a hrat nefer hru, tak je to ehm...hajzel.
Ty tiež nepochopim ako mozeš spavat s chlapom ktorý ma priatelku - to by bolo pod moju uroven byt len matracom, kedze ako píšeš rozchod s nou neplanuje. A okrem toho ani nevieš 100% či si tehotna - mozno nie si. Takze v prvom rade si to over 100% a potom mu to povedz - alimenty budeš potrebovat. Nie je to len tak mat dieta - treba ho aj zivit a vychovavat, niekde byvat...ale tak to mi je jasne ze take žaby neriešia ked lezu do postelí s ,,chalanmi,,.

lavinis
16. máj 2016

predstav si, ze si on...chcela by si vediet, ze mas dieta? 😉 asi ano.

majinka273
16. máj 2016

Ty mu nechces pokazit zivot? A co ten tvoj zivot? Dieta tebe tak trochu neskomplikuje zivot? Budes ohladuplna k nemu, ale kto pomoze tebe? Dieta ma stale dvoch rodicov, ktori ho splodili... Viem, ze urcite to lahke nebude, ale obaja - dieta aj otec maju pravo o sebe navzajom vediet, nech uz su okolnosti akekolvek. Velmi ti drzim prsty, davam palec hore za to, ze dieta branis a nedas ho prec akymkolvek sposobom, raz sa ti za svoj zivot to dieta urcite podakuje. Dieta je najvacsi dar v zivote zeny. Verim, ze mas ludi okolo, co ta podrzia, aby si to vsetko zvladla.

lavinis
16. máj 2016

@majinka273 presne tak, dieta ma pravo na dvoch rodicov, v prvom rade treba mysliet na to, nepokazit zivot dietatu

lubkavargova1
16. máj 2016

Uz sa tesime na "to be continued" ....idem kupit chipsy do spajze ba zasoby....

marusia12
16. máj 2016

@tova si ma pobavila 😀 takže byť na mieste jeho priateľky, tak sa s ním rozídeš... ale jej radíš, aby s ním skúsila žiť... kokos to je iný level 😀

pribinak
16. máj 2016

@majinka273 ona nepokazila zivot ani sebe ani jemu, ale jeho priateľke, ktora moze byt dobre baba, ľúbiť svojho chalana, mat plány a mozno plánovať spoločnú budúcnosť a rodinu
A je mi ľúto aj toho dietata, ktorého živiť vznikol na nešťastí niekoho ineho
Oni dvaja, budu len žať co zasiali

fifina461
16. máj 2016

Ja by som mu to tiez povedala 🙂 drzkaj sa 🙂

misel0806
16. máj 2016

Ja by som mu to urcite povedala hned ak ti to lekar potvrdi... No urobit si dieta s niekym kto ma frajerku?? To ako si tento problem vyriesis je tvoja vec,, mozno sa otec dietata zlakne a dieta nebude chciet ,tazko povedat... A on akoze co je za chlapa tahat to z dvomi naraz. No prenho aj priatelku to bude veru studena sprcha🙌

marusia12
16. máj 2016

@pribinak prosím ťa :_D nedávaj tu žiadne svoje múdra 😀 Oni nikomu život nepokazili... jednoducho sa stalo. A už vôbec ho nepokazili tej jeho frajerke.... 😀 Tej to môže byť akurát tak jedno a po prevalení bude len rada, že sa s tým blbcom rozíde.... 😀 Oni dvaja môžu byť nakoniec šťastná rodinka, s hypotékou na 30 rokov na krku.... prečo nie?

pribinak
16. máj 2016

@marusia12 ze, šťastná rodinka ;))))) to iste, on si chcel užiť a nie rodinku zakladať

marusia12
16. máj 2016

@pribinak a ona si užiť nechcela? Boli pri tom dvaja a najlepšie z toho vyšla práve tá jeho frajerka... na frajerovi uvidí, ako si nemá pokašlať život.

sardinka335
16. máj 2016

@marusia12 oni zivot pokazili hlavne sebe svojou nezodpovednostou. Oni dvaja si proste len vrzli a ako sa vraví ked suka neda ani pes nebere. Vedela s kým spava...a uprimne pochybujem ze teraz mlady chalan predpokladam podobny ročnik ako ona sa zo dna na den rozhodne zalozit si rodinu s babou ktoru mal na sex...týmto rozpravkam veri snad len divak Tv WAU....

marusia12
16. máj 2016

@sardinka335 osobne je mi to úplne jedno... baba nie je prvá, ani posledná. Zostane sama, možno časom bude vypisovať na MK svoj problém, lebo ako vidno, asi to nemá v hlave v poriadku, životné hodnoty u nej tiež neprevládajú.... tak čo? BTW... čo na to rodičia?

sardinka335
16. máj 2016

@marusia12 mas pravdu...taka je doba, baby nepremyslaju. Rodičia ešte nič nevedia kedze ani dotyčná ,,dáma,, ešte 100% nevie či je tehotna....nakoniec mozno ani nie je.

sissy27
16. máj 2016

@marusia12 no lebo ty si určite mala v 18 rokoch úplne usporiadaný život, presne si vedela čo chceš a čo nechceš a nikdy si nespravila krok vedľa, úplne neomylne bez zakopnutia si ideš životom a všetko ide podľa "kostolného poriadku" 😀 no a teraz tú o červenej čiapočke 😀 kto tu nemá niečo v hlave v poriadku si akurát tak ty - okamžite niekoho odsúdiť na základe jedného veľmi stručného príbehu, aj to možno vymysleného (neprekvapila by ma ani táto možnosť 😅 )
nie, nie je prvá, ktorej sa takto "zadarilo" a posledná tiež určite nie... nebude to mať ľahké, ale nebude ani nemožné mať normálny život, kompletnú rodinu a domácu pohodu...
@sardinka335 prečo pokazený život? ľahké to nebude, ani úplne štandardné, ale život nikto pokazený mať nemusí... ani oni dvaja, ani dieťa... horšie veci na svete sa stávajú 🙂

saurian
16. máj 2016

ak uvazujes si dieta nechat, rozhodne by to mal vediet, ma na to pravo.
a ostatne - povedz tak ako si napisala tu... aj tak az zivot a cas ukaze, ako sa veci "usporiadaju".

sardinka335
16. máj 2016

@sissy27 tak ja neviem...ja som v 18 tich mala holu riť, skončenu strednu, o byvani sme s dnes uz manzelom ani nesnivali. Nieto ešte dieta a to sme boli ,,frajeri,, takze tam bol predpoklad ze teda sice by sa stalo ale tak čo uz, zalozili by sme rodinu - tuto tento predpoklad nie je - ona bola len jeho bokovka. Samozrejme stavaju sa aj horšie veci, kazdopadne toto bol nezodpovedny krok nech sa to ludia vzdy snazia zlahčovat lebo tak čo uz....ja si iluzie nerobím, chalanisko bude platiť alimenty a ona sa bude starať a rodičia pomahat, ak tu niekto čaka snubny prsten a ziadost o ruku tak je podla mna na omyle - nepiše kolk oma frajer rokov ale taky 20tnik sa iste do kočikovania nehrnie..zvlast s bokovkou uz len to čosi hovori o jeho charaktere...no tak ale mozem sa mylit.

marusia12
16. máj 2016

@sissy27 pobavila si 😀 určite ma rodičia minimálne vychovali tak, že som sa od 19 nepelešila s kdekým, zvlásť... ak je zadaný.... že? Ono sa treba občas prestať správať ako primitívne zvieratko.... a v 19 by som rozhodne premýšľala nad ochranou... kondómy zas tak veľa nestoja, že?
A či nebude mať normálny život? No nebude.... už len preto, že otec dieťaťa je idiot.... iba ak by narazila na niečo normálne.... ale ja rada čítam tieto problémy.... moje sa mi hneď zdajú malicherné.... 😀 Hlavu hore...

marusia12
16. máj 2016

@sardinka335 alimenty 40 euro a baba si bude doma búchať hlavu o stenu.... fakt perspektíva 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre