Čo vám chutilo a čo sa narodilo?

lienka.
10. aug 2006

Ahojte citala som,ze ked ma cakajuca mamicka chut na sladke bude to dievcatko.Ak na kysle,slane,stiplave-chlapcek.Mate nejake skusenosti,ze to tak je?Ja som stratila chut na sladke,ale ani po uhorkach nejako nesaliem.

bubulicek
15. nov 2006

ahojte ... ja som v prvom tehu mala presne odpor k roznym vonam ako varena kava, masove vyrobky, cigarety ... a strasne mi chutil makovnik s mliekom (hlavne v noci) a detska krupica ... a mam stuplika. Teraz nemozem uz pomaly nic ani citit .. chutia mi akurat jablka a teraz suchare s maslom .. inak ani sladke ani slane ba ani kysle ... ja chem babulku 😉 ..tak potajomky dufam

mory
15. nov 2006

super tema, ale nikomu nic vopred neprezradi 😀
ja jem vsetko co sa hybe 😀

bubulicek
15. nov 2006

no ja uz za chvilu asi nebudem jest nic... podobne nechutenstvo vojst do potravin som mala aj pri prvom, ale to som mohla aspon rozky a ine pecivo .. teraz mi to nevonia

miriam17
15. nov 2006

mne chutilo ku koncu teháu sladke a mame dievcatko

evickaleh
16. nov 2006

ja tiez papam vsetko rad radom :-}}} a zevraj to bude chalan :-} ale v poslednej dobe mam chut na cokoladu :-}

bellasandra
16. nov 2006

Aj mne ku koncu sladkee a tiez holka🙂

ityla
16. nov 2006

Ahojte! Ja som pred otehotnením pojedala samé slané veci ako tyčinky, arašidy, krekry a pod. Odkedy som tehotná, tak je to najmä chuť na sladké a dosť často si varím krupicu. Bude to chlapček. Ale aj ja si myslím, že chute nerozhodujú.

melory
16. nov 2006

mne cele tehu sladke a mame chlapca, teraz tiez a cakame dievcatko

tinkafinka
17. nov 2006

bubonic - pokial viem, tak plesnivec patri medzi makke dozrievajuce syry, ktore sa v tehotenstve neodporucaju ...alebo sa mylim ?

dadus
18. nov 2006

Tiez som to pocula,ale vraj to neuskodi v malom mnozstve. Mne teraz strasne idu cestoviny so smotanovo-nivovou omackou. Inac ja cakam dievcatko, ale nemam stavy, ze by som v noci vyjedala chladnicku a pod. co mi chuti a to odjaziva je kysla kapusta a stava z nej. Viac menej si cenim ranajky na slano ako sladko. 😉

sofiela
28. jan 2007

co je pravdy na tom, ze sa v tehu neodporuca jest pecienka? lebo ja som ju nenavidela a teraz mi tak chuti...prve mam dievcatko-milovala som pizzu, cinu, tresku, salaty, sladke kapucina...teraz som v druhom mesiaci, nevieme teda, co to bude tentokrat, no a najma ta pecienka, kurca a sendvice zapekane so syrom...tiez paradajky a jablka...sladke nemusim...a pri malej som kura nemohla zniest...tak neviem, co to teda bude, ale na chute a ani na tvar brucha neverim voooooobec - mozno trosku na srdiecko dietatka ( dievcatka vraj rychlejsie-nad 140, chlapcek pod ) a este som pocula, ze prvy trimester- vraj vela cikania v noci-dievcatko, lebo uz skor vylucuje hcg a vraj pri dievcatkach horsie nevolnosti...tak neviem ( pri malej som ich mala len 3 alebo 5 dni )

mimi109
28. jan 2007

ja som cele tehu pchala do seba sladke a mame dievcatko 😉

janinah
28. jan 2007

pohlavie nezáleží od chutiek maminky, ale ja som prvé mesiace nemohla ani vidieť nič sladké a veľmi dobre mi voňal cigaretový dym - a máme chlapčeka, predtým pri dvoch tehotenstvách som žrala sladkosti- a boli dve dievky.

erika153
29. jan 2007

ja som pchala mandarinky ale na kilaaaa! a na zaciatku strasne kysle hlavne zmrzlinu citronovu a proste kazdu co bola co najkyslejsia a mame chlapceka ale ani podla mna to na tom nezalezi... 😉
sofiela ja som jedla vsetko mozne a peciebka obsahuje vela zeleza takze praveze by si ju mala. a ja som jedla vsetucko dokonca aj "zakazane syry plesnive, a citrusy, kavu, caj a sme tu a zdravi. akurat som nefajcila!

zuzka111111
29. jan 2007

hovorii sa a zatial ako pozeram ze to vychadza,zienky ktore maju chut na citrus ako erika 153 maju chlapceka a zienky ktore maju chut na paradajky a ine maju dievcatko ako ja 😀

certica
29. jan 2007

zuzka, tiez som bola na pomarance ku koncu, ale aj dve baby, co cakali dievcatko, ich konzumovali na kila... 😀

titkovamiriam
29. jan 2007

No teraz pri marekovi som nemavala chute ,skor som stratila chut na sladke co my zatial vydrzalo,no pri tych starsich som bola bananovy maniak.Mohla som zjest aj kilo bananov na posedenie.

fatima
29. jan 2007

Ahojte tehuľky,
pripájam aj ja svoje "chute", keď som bola prvýkrát tehotná išla som sa zblázniť po takých "zdravých" jedlách ako je slanina, klobása, ovocie som ani veľmi nemusela a narodil sa mi chlapček. Teraz mi straaaaašne chutí sladké, dokonca aj v noci, keď idem cikať sa to nezaobíde bez cukríka, alebo keksíka, no proste des, ale zatiaľ nevieme čo čakáme, ale jasné, že tomu nejakú váhu neprikladám, je to asi veľmi individuálne.

ella32
29. jan 2007

ahojte zienky, tak moja skusenost je taka, ked som bola tehotna v prvych mesiacoch som zjedla nenormalne vela mandarinok, nemohla som bez nich byt. Ryby som nemohla ani vidiet, o tom ze by som ich citila ani nehovorim. Co ma zabijalo bola paprika, ktora mi spôsobovala palenie zahy. Inak som jedla skoro vsetko. A narodilo sa nam dievcatko, svagrina mi volala, ze je tehotna a ze zje nenormalne vela mandarinok, tak som zo zartu povedala, ze to bude dievcatko a uz to ma iste 🙂 bude to baba.

papula
29. jan 2007

Ahojte babule,
ja neviem,ja si myslim,ze tie chute nejako neovplynuju pohlavie my budeme mat chlapceka a ja konzumujem vsetko aj slane,aj sladke,al kysle nemam nejako zvlast vyhradene chute,ale mandarinky a kiwi to je moje 😉

danona
29. jan 2007

tiež neviem, ja som pchala do seba kopu mandariniek a červenú Fidorku - horkú - každý den aspoň dve... a máme babu.. manžel jej chcel dať meno Fidorka... 😀 😀

ewellin
29. jan 2007

ahojte.. aj ja pomarance pomarance pomarance a sladke a sladke a sladke.. za taku sisku by som aj vrazdila 😀

danona
29. jan 2007

ewellin - aj siskove obdobie som absolvovala.. 😀 zeby dievcatko??

biela.pani
29. jan 2007

ahojte, ja mám dve baby a pri oboch by som pojedla kopec sladkého, keby sa dalo, tak na tony. Ale pri každej mi viac chutilo niečo iné. Pri staršej keksíky, pri mladšej čokoláda. 😀

lejla77
29. jan 2007

danona:
tak to je super, ja by som tiez fodorku mohla kazdy den. 😉 😝

danona
29. jan 2007

lejla77- tak dobrú chuť!! 😀 no, ešte mám tie chúťky v živej pamäti..v potravinách som nechápala ako niekto môže obísť regál s fidorkami... 😝

certica
29. jan 2007

inak ja som na sladke vzdy bola aj som maniak , len ked som cakala krpateho, nejak ma to tahalo k masu, co zas normalne vobec nemusim 😕
tak na tom sladkom vs dievcatko mozno aj nieco bude...

hedunecka
18. feb 2007

jeeej peknu temu som tu nasla no asi musim povedat ze je to uz naopak..hovorilo sa ked mas xut na sladke je to dievca ale co tu citam tak to je vacsinou xlapec 😀 no ja som sa mohla zabit za veternikom kazdy den som musela mat aspon jeden 😀 a bol xlapec..teraz???nechuti mi nic..ked si spomenem na sladke fuuuuj na kysle slane stiplave fuuuuj..tak neviem co to bude 😀 zeby dvojicky?? 😅

sisulik
18. feb 2007

ja som pri prvom tehotenstve jedla vela kysleho, citronoveho a aj stiplave ma uspokojovali. na sladke som vobec nemala chut a mam dievcatko..
teraz tiez nemam chut na sladke, ale chute nemam az take ako pri prvom tehotenstve...v prvom trimestri som cely mesiac jedla 2-3 krat denne chlieb s redkovkami. 😀 koncom 4. mesiaca som mala tyzden chutky na kyslu kapustu a obcas na nu chutky mam aj teraz...zatial to vyzera ze asi budeme mat dievcatko a dufam ze v utorok na usg mi to lekar aj potvrdi. lebo na poslednom usg malo prekrizene nozky. 😉

ajus
18. feb 2007

ja nemam ziadne vyhranene chute, ale ked uz, tak skor asi mam chut na maso ako na kolaciky. som zvedava, co to bude. ja citim chlapca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre