Dala som výpoveď. Čakám dieťa. Môžem ísť na PN?

petra81
9. okt 2008

Na fotke z ultrazvuku mam napisane 8w - co podla mna znamena 8 tyzden. Do tehu knizky mi doktor napisal 8+2. Ale povedal mi ze som v 5 tt. Poslednu MS som mala 2.augusta.
Prosim, mozete mi vysvetlit ako sa to vlastne pocita? Nechapem to ja, alebo sa doktor pomylil ked mi to hovoril?

A este jedna vec: V praci som dala vypoved, cize som nezamestnana. Nerobila som tam dlho. Doktor spominal, ze je mozne ze ma vypise na PN. Budem dostavat nieco zo socialky, ci nemam narok?

Vsetkym dakujem za odpoved 🙂

gapa
10. okt 2008

🙂 🙂

ešte ma napadlo, že vlastne nejakú kopiu asi treba potom na urad práce. MOžno si to prefotia?

No a upozornenie. Ak by ti teraz pred nástupom na PN niekto radil prihlásiť sa na dobrovolné nemocenské poistenie, tak to určite nerob, lebo by to všetko menilo. 😉

petra81
autor
22. okt 2008

Ahojte,
potrebovala by som poradit este ohladom jednej veci ohladom tejto temy.
Moze byt datum na potvrdeni od zamestnavatela ohladom ND skorsi ako datum na PN?

kubik99
26. okt 2013

pocas mojej nepritomnosti v zamestnani som dostal vypoved ktoru som zatial nepodpisal a ani neobdrzal mozem byt vypisany na pn z datumom toho obdobia.dakujem

havana_frost
3. nov 2013

@kubik99 Čo bol dôvod tvojej neprítomnosti? Čo je dôvod výpovede? Výpoveď dáva jedna strana, nejde o dvojstranný úkon, takže ty ju nemáš čo podpisovať, avšak doručená ti byť musí. Kým nie je doručená, je neplatná. Aj po doručení výpovede však plynie výpovedná doba.
Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby (PN) tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.

zvolsiinylogin
19. jan 2014

@gapa ahoj, chcem sa opytat, si pisala,ze zena moze byt v ochrannej lehote neviem kolko, moj pripad: ked som bola zamestnana, som otehotnela,nevedela som o tom, lekar mi potvrdil tehotensvo °15.1.2014, od 1.12.2012 do 31.12.2013 som bola zamestnana na ciastocny prac.uvezok...avsak je tu aj jeden hacik, som plne invalidna, co znamena, ze som uznana nad 70 percent....ako som sa davno uz pytala, mam narok aj na in´validku , aj na matersku, malo by mi to chodit na ucet...takze, ak som este v ochrannej lehote, co neviem, ako by som mala aj dokazat, ako si mozem vybavit aj PN? kazda korunka sa hodi, dufam, ze budem poberat aj invalidku aj PN -ku, a potom by som isla na matersku....ci sa mylim v niecom? za kazdu radu dik...p.s.kolko je ta ochranna lehota?

karabashka
19. jan 2014

@zvolsiinylogin ahoj. ochranna lehota pokial možes ist na pn je po novom len 7 dní.

zvolsiinylogin
19. jan 2014
zvolsiinylogin
19. jan 2014

@karabashka ahojki, akurat som sa docitala, ze ochranna lehota je osem mesiacov, takze ak zena bola v case skoncenia prac.pomeru tehotna, ma narok na nasledujucich osem mesiacov, ak bude pn, poberat nemocensku davku...avsak,, ja som to zistila az 15 -teho januara, som 5tt+6, takze tehotna v case ukoncenia som bola, len som o tom nevedela...no ved uvidim...

karabashka
19. jan 2014

@zvolsiinylogin tak asi pri tehotných je výnimka, prepáč...ja som nevedela že pri tom je to inak..ale viem že normálne na pn je len 7 dní.

lucka951
22. jan 2014

klasicka ochranna lehota je 7 dni,
ak bol poistny vztah kratsi ako 7 dni dajme tomu len 4 dni, ochrannu lehotu mas len 4 dni,
ale pri tehotnej je ochranna doba 8 mesiacov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre