Druhé tehotenstvo. Ako ste ho brali?

lenka1977
27. okt 2009

Ako ste ho brali? V com bolo ine? Prave som sa dozvedela ze cakame nasho druheho drobca. Mam v sebe zvlastny pocit. Ako ste to povedali manzelovi a rodine?

brisilda
27. okt 2009

ahoj lenka tak ja som to manzelovi hovorit nemusela kedze sme sa sanzili poctivo 3 mesiace 😀 a v rodine boli vsetci radi kedze moj 1 syn ma uz 6 rokov 😉 a teraz cakame zase majovcatko cize bude medzi nimi 7 rocny rozdiel 😀 no a v com je zatial moje tehu ine ako prve? tak v prvom rade som o cosi starsia takze som velmi precitlivena a strasne mi vadia kadejake vone a chute co som pri prvom nemalvala 😖 som strasne unavena a cele dni prespim 😉 .Manzel sa o mna teraz stara 😉 je zlaty napriek tomu, ze chodi do prace tak stiha aj upratat navarit a hrat sa s malym kedze moje nevolnosti su celodenne a priserne ma to vycerpava no teraz sa to uz konecne zlepsuje a som schopna uz coto porobit aj ja 😀 Najviac ma prekvapuje ako sa manzel a syn na babatko tesia a ako mi vychadzaju v ustrety 🙂

fecova
27. okt 2009

ahojte, my by sme uz tiez chceli druhe babatko, uz som aj pripravena aj moj bobacik by uz chcel braceka alebo sestricku,no a mna by tiez zaujimalo ake su to pocity, ze uz druhe budem mat,no chcem to urcite este raz zazit.

evka26
27. okt 2009

Ahojte ja som si tiez len nedavno urobila test a zistila ze cakame druhe babo a priznam sa ze sa tak trochu vsetkeho obavam ako zvladnem dvoch sintrov ale ono to pride asi samo a manzel ten sa zatial tesi no uvidime ako bude reagovat ostatok rodiny 😀

marcela22
28. okt 2009

Ahojte mne sa naše druhé zlatíčko narodilo pred pár dňami a všetko to bolo a je trochu iné ako pri prvom. Obidve tehotenstvá boli plánované a chcené, ale toto druhé bolo nejaké "rýchlejšie" a trošku únavnejšie. Už som nemohla spať kedy som hccela, musela som sa naplno venovať malej a popritom zvládať nevoľnosti, domácnosť a všetko ostatné. Mala som aj kopec problémov a komplikácií v tehotenstve, ale to je individuálne.
No ale zasa po pôrode je to oveľa ľahšie, pretože už som nebola vyplašená z toho malinkého stvorenia. Všetko som už vedela a v tom je to super-žiadne stresy a rozmýšlanie, ako sa robí to či tamto...som jednoducho oveľa sebaistejšia a viac si malého užívam 🙂
A hlavne je to krásne, keď sa tak pozerám na tých mojich dvoch drobcov, na Sonynku, ako Adamka bozkáva a ako on na ňu pozerá...a keď si ich oboch pritúlim k sebe tak som najšťastnejšia na svete 😉 😵

csina
28. okt 2009

no moje druhé tehotenstvo je úplne odlišné ako prvé...v prvom som ani nevedela, že som tehu, po celý čas som bola v pohodke. teraz som pn už od 17tt a som plná dojmov aj obáv, ako to všetko bude, keď nám do zabehnutého života s jednou slečnou pribudne drobček...

apolis
28. okt 2009

ahojte,tak za par tyzdnov k nam pribudne mala Ninka tak Jankovi pribudne sestricka bude mat narodeninovy darcek k 2nar.ktore oslavi den pred Vianocami.Pekne nam to vyslo ze bude skoro na den 2r rozdiel medzi nimi to sa cikomu nepodari 😉.Aj sme uz chceli mat druhe ale pravdupovediac ja som chcela este rok pockat ale s odstupom casom som aj rada ze ju budem mat.Mam darcek k mojej 30-tke ktore mam zac.januara.
Ked porovnam 1teh.to som nevedela ze som tehotna az nato ze ma od 7mes palila zaha a pribrala som az 20kg ved aj maly bol valibuk haha 🙂 mal 4500,57cmm.A teraz ma trapi nizky tlak,priserne palenie zahy co sa mi neda ani spat.A este maly sinter da zabrat musim prekonavat nevolnosti pri nom.A teraz mamlen 7kg navyse.Som zvedava ake to bude ked budu dve.
tak kazdej vela trpezlivosti a krasne ocakavanie.

dejna3
29. okt 2009

pre mňa je toto druhé tehu určite iné... na bábätko sa veľmi tešíme a neviem sa už dočkať, ale keďže máme doma ročnú slečinku, tak sa všetko točí teraz najmä okolo nej,
som viac unavená, lebo nemôžem spať, kedy chcem ja.. ale len vtedy, kedy sa dá 😀
taktiež sa už tak veľmi nerozplývam nad všetkým, čo bolo pre mňa pri malinkej nové, dovtedy nepoznané...
pri malej som si každý deň študovala, ako rastie, priberá, sledovala obrázky na nete, ako asi vyzerá v brušku a podobne 😉
keď mám pravdu povedať, toto tehotenstvo si reálne a naplno "uvedomujem" až odkedy cítim pohyby 😉

metlonka
1. nov 2009

ahojte, ja tiez pridam svoju skusenost 🙂 Tiez cakame druhe babo a medzi nasimi detickami bude dvojrocny rozdiel..a ak to vyjde tak mozno sa narodia v rovnaky den 😉 podomne ako apolis 😉 Obe tehu boli planovane a obe deticky su chcene a velmi sa tesime na dalsie mimi 😉 Aj ked musim priznat ze toto druhe tehu ubehlo tak akosi mimochodom....nejako to cele islo same od seba...myslim ze za to vdacim svojej dvojrocnej dcerke, ktora mi nedala moznost sa sledovat a stresovat, vyzaduje si neustalu pozornost a vdaka nej toto tehu zvladam omnoho lepsie. Som v poslednom stadiu 🙂 a este stale sa dokazem zohnut a obut si topanky 😉 co som v prvom tehu nedokazala uz od siedmeho mesiaca 😀 A je pravda ze rovnako ako tu baby pisu, uz nemam cas vsetko si dokonale pripravit a mat vsetko tip top...uz tomu neprikladam az taku dolezitost...dolezite pre mna je byt v pohode 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre