Ex-priateľ ma posiela na potrat. Čo mám robiť?

jajka00
5. júl 2008

ahojte mala som priatela, bol o 21 rokov starsi, ale bolo mi s nim skvele, pred nedavnom sa so mnou rozisiel lebo vraj ma uz nelubil a nasiel si inu, este mladsiu. Zistila som ze som tehotna, uz som bola aj na ultrazvuku a budu to dvojicky. som mu pisala aj volala najskor nic ani nereagoval, potom mi napisal ze mam ist na potrat ved predsa deti nemozu mat /... zmazane adminom/ mamu. najnovsie zacal s citovym vydieranim, ze sa so mnou nikdy nebude bavit ak si ich necham a vraj to nemam nikomu vraviet a vyriesit si to sama. Poradte mi co mam robit, mam 21 a studujem

fetak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielkapo
2. aug 2008

fetak tebe netreba..

zuzu1202
18. aug 2009

danielkapo:tak toto bolo fakt dobre 🙂 😉

amadora
18. aug 2009

hm... len mne sa to zdá ako z filmu? 😕

sue
19. aug 2009

...ktovie ako to dopadlo a či malo čo nejak dopadnúť 😕

silvia.t
19. aug 2009

Jajka velmi ti drzim palce 🙂 citala som diskusiu od zaciatku a som velmi rada ze si sa tak rozhodla 😀 urcite neolutujes...ja mam 20rokov a krasneho chlapceka a neviem si predstavit zivot bez neho,nas ocino nie je slovak ,zijeme sice spolu na slovensku ale aj tak travi dost casu v praci v holandsku a niekedy som na to sama,najhorsie boli prve tyzdne ale teraz je to uz super a vsetko zvladam v pohode aj sama,bude trocha trvat kym si vytvoris s dvoma anjelikmi nejaky rezim ale ak to zmaknete potom budu uz len same radosti...hlavne sa nestresuj a uzivaj si tehotenstvo,je to najkrajsia vec aka ta v zivote mohla stretnut....okolnosti su sice tazke ale musis to brat s optimizmom,ukaz tomu kremovi co ta nechal ako ti je fajn a aka si stastna aj bez neho. Si mlada a inteligentna zena a to co sa zda na prvy krat ako koniec je casto krat zaciatok niecoho noveho,krajsieho a lepsieho

prajem ti vela stastia 😉 Silvia

anjelok
19. aug 2009

ahoj jajka,
nedalo mi nenapisat..aj ked necitala som vsetko, len prvych par prispevkov.
si naozaj v tazkej situacii, niet ti co zavidiet. ale na druhej strane naopak v nadhernej. cakas babatka 😵 😵 😵
jedine, co potrebujes, je aby pri tebe niekto stal. staci jeden clovek, napr. mamina. potom sa to uz urcite bude dat zvladnut (pri dvojcatach myslim dostanes od mesta aj opatrovatelku). ja osobne by som na potrat nesla. ved budes mat krasne deticky a ver tomu, ze ked ich budes drzat v naruci, ked ti budu rast pred ocami, rozhodnutie nechat si ich nikdy neolutujes. naopak..budes ich milovat najviac na svete tak, ako si este nikdy nikoho nemilovala. bude to to najkrajsie v tvojom zivote aj ked to bude stat vela bolesti a sil..ale deti za to stoja 🙂
ver mi, skola neutecie, este bude prilezitosti,ked si ju budes moct urobit alebo dokoncit. prajem ti vela sil a spravne rozhodnutie. drzim palce 🙂

newyorkgirl
19. aug 2009

babule toto je STARA tema ak ste si nevsimli, myslim ze to uz nie je aktualne kedze zakladatelka ma len zopar prispevkov 😒

cobhan
28. feb 2013

@jajka00 ty nosis deti pod srdcom, je to tvoje telo, on do toho nema moc co kecat. Ano, je fakt, ze sa na ich splodeni podielal, ale ked nechcel deti, tak sa mal podla toho zariadit. Pre chlapa je to jednoduche riesenie poslat babu na potrat, ale hovori to aj nieco o jeho charaktere. Od takeho radsej daleko.
Drzim palce, aby ti vsetko vyslo najlepsie ako sa da.

mahulenka87
28. feb 2013

je to na tebe... ☹ veľmi ťažké rozhodnutie... Tie detičky môžu byť tvoje prvé, ale aj posledné...
Ale ako píšeš, je to EXpriateľ, tak aj jeho názory by som brala ako EX. Ak máš rodičov, súrodencov atd, tak ti určite pomôžu aj ked nebudú zo začiatku asi nadšení.
Určite by si bola dobrá mamina a zvládla by si to (ako mnohé iné).
Otca by som napísala do rodného listu a nech platí, nech sa stará!
Školu by si si mohla dokončiť aj hocikedy neskôr. 😉
Držím palčeky.
Napíš potom ako si sa rozhodla a ko sa ti darí.

mahulenka87
28. feb 2013

a ešte nechcem "strašiť", ale často je z 2 embryok len 1 mimi... často sa u dvojičiek stáva, že 2.odumrie ☹ Takže ešte je moc skoro plašiť sa, že čo s dvoma detičkami. Kiež by všek boli obe zdravučké 😉

didi44
28. feb 2013

@jajka00 ....eeeejjjj mala sooom frajeeera.....a zrazu sooom zistila, ze som tehotna....a on slobodny, bezdetny..a o 21 rokov starsi.....je od prekvapenia urcite cely bez seba...A ty mila studentka...si si urcite ista, ze ro je jeho...lebo ty si po tom, co sa s tebou obcas za peniazky ...vyto.. 😀 ...a potom sa s tebou ako vravis rozisiel..tak ty si z trucu ziadnemu spoluziakovi na skole.. ani inemu kamaratovi samozrejme nedala... 😀 ...urcite ti tvojej rozpravke uverim...ved predsa pre teba je najdolezitejsia skola... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre