HCG v tehotenstve. Viete o tom viac?

ivanka821
6. júl 2008

Prosim vas baby, vie niektora z vas o tych HCG hormonoch?
Ja som z toho kompletne confused a vobec neviem, co mam robit....
Strasne sa bojim

ivanka821
autor
11. júl 2008

Ahojte,
tak isla som na UTZ. Lenze lekari su nejaki cudni cely.... Moc im naozaj nechapem....
Lekarka z UTZ ma poslala okamzite do nemocnice.... A to som si nic nezobrala... Tak som isla, este som netusila ake pribehy sa im podaria vystruhat...
Ako vazne baby, neprajem to absolutne nikomu. Moje HCG v pondelok bolo 2023.
Stale ma upokojovalo, ze sa to stava a ked som lezala v nemocnicnej izbe, stale som dufala, ze nic vazne sa nedeje....
Vysledok bol, ze mi odisli 2 vajicka a jedno ostalo vo vajickovode a druhe islo do maternice.... Bola som v soku... Pripravili ma na to, ze ma budu druhy den operovat...
To bolo asi 11 hodin rano.... Druhy den... Pocit strasny....
Nejako som sa prepracovala do druheho dna plneho hladu a smadu, ale ked som nechcela aby mi bolo sialene zle, len som si umyvala zuby a vyplachovala usta vodou.
Lekarka prisla asi o 12 a povedala, ze nemysli si, ze sa stalo nieco tak strasne ako jedno vo vajickovode a jedno v maternici....
Povedala iba, ze to v maternici ma 3 cm a je mrtve a ze musi ist okamzite von, lebo ma to moze zabit... Ze zakrok, ktory je schopny urobit aj vratnik... 😉
Tak som teda isla... Cas sa vliekol vsade.... Ked som dostavala do ruky drip (nemam ani ponatia ako sa to vola na Slovensku) tak som sa pozrela na hodiny... Bolo 15.15.... Presne....
Ked som sa vratila na izbu bolo 16.16.... Zeby znamenie?
Neverim takym hlupostiam... Moj najvacsi strach bol zo strasneho krvacania ale nic sa nestalo...
Poobede som si spokojne cupitkala a vyzeralo to, ze je vsetko ok....
Ked som vecer videla ako moj priatel odchadza, chcela som ist s nim... Tak som sa isla spytat, ci nemozem... Povedali, ze sa stale obavaju mimomaternicoveho.... To uz som buchla... Uz som bola ako casovana bomba....
Nakoniec asi tak na 15 krat sa velmi "sikovnej sestricke" podarilo mi zobrat krv, ze na HCG, aby sa uistili....
Dalsie dve hodky cakania.... HCG kleslo na 600 takze vsetko sa podarilo....
Jedine co viem, ze vsetky rany a jazvy sa zahoja rychlo, ale ta na srdci nam este velmi velmi dlho ostane,...
Zial... Nejako sme si podali ruky s osudom... Proste to tak malo byt.... Takze ked budeme snazilkovat, tak sa vam ozvem znova... Najprv sa musim psychicky vyrovnat... A myslim, ze moj priatel tiez.....
Dufam baby, ze ste to precitali cele.... Diky za vsetko.... Dik, ze ste to prezili so mnou..... Velke dik....

lenuliatko
11. júl 2008

Ivanka ahoj, tušila som, že sa to asi takto skončilo, keď si sa dlho neukazovala ☹ Hlavné je, že už to máš za sebou, pozbieraš sa a zas sa budete snažiť o bábo. Presne ako píšeš, po čase už tá bolesť nebude taká veľká aj keď sa asi nikdy nezbavíš zlozvyku občas si spomenúť, že v ktorom tt by si už bola, že teraz by sa to narodilo... A vám dokonca hrozili dve bábätká? A čo to vajíčko, čo ostalo vo vajíčkovode? to už ďalej neriešili? 😕 Ono hCG ti rapídne kleslo, takže to vyzerá, že sa vyvíjalo len to v maternici. Takže ti robili kyret? Máš za sebou strašný zážitok, ale neboj, bude dobre. Tak sa drž, si silná žienka a kedykoľvek sa ozvi, hoc aj do IP. Ahoj

ivanka821
autor
11. júl 2008

Ahoj Lenuliatko,
dakujem Ti velmi pekne. Vies, vcera sme sa o tom rozpravali, ze skusime za tym dam velmi velmi hrubu ciaru a zit bez myslienok na to. Moj priatel je absolutne uzasny clovek, ktory ma podrzal v tej absolutne najhorsej situacii. Mozno oddnes zacneme novy zivot, lebo sa stahujeme do Londyna z Manchestru takze sa velmi tesim. Lenuliatko, ked sa vam to podari a budes tehu urcite mi daj vediet. Dufam, ze to bude cochvila. Velmi Ti to prajem.

lenuliatko
11. júl 2008

Ivka ďakujem. Určite sa ozvem, keď sa to konečne podarí a to isté čakám aj od teba 😉 . Máš na vec dobrý názor, tak nech sa vám obom darí a nech vám ten nový život vyjde čo najlepšie 🙂

magduskatothova1
15. nov 2013

Mozte mi niektora poradit baby mam totiz jeden problem pred 5 tyzdnami som potratila a dnes mi sebe urobila digitalny test a ten mi vysiel pozitivne asik medzi 1-2 tyzdnom moze to byt mozne alebo su vo mne este hcg,lebo ked ma prepustali z nemocnice mala som uz len 2-3 hladiny hcg alebo fakt som tehotna???a po pritom dakedyk fakt take bolesti ako pri prvom a pak som potratila mozte mi niektora poradit ??dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre