Išli do CAR a zistilo sa, že je tehotná

tina_
22. feb 2009

Chcela by som sa opytat za svoju sestru...
Boli s manzelom v CAR, kde im povedali, ze do uvahy pripada IVF. Pri vnutornom sone lekar povedal, ze ovulacia prebehla a vidno "ciernu tekutinu" po prasknutom vajicku.
Den nato volali z centra sestre, ze z vysledkov krvi vyslo, ze je tehotna. To jej potvrdil aj tehotensky test doma.
Je to mozne? Co je to zac, ta tekutina? Na kontrolne sono ma ist koncom bud. tyzdna, ale trapi sa kvoli tomu, ci moze byt naozaj tehotna, alebo co...
Prosim poradte, kto mate skusenosti.
vdaka

mucilienka
23. feb 2009

ahoj tina,

ta tekutina to je volna tekutina bezne sa nachadzajuca v ednometriu po prasknuti a uvolneni vajicka. Jej pritomnost a mnozstvo sa daju odsledovat takymi technikami ako CT, MR, a UZV. Ak je toho mnozstva volnej tekutiny v brusku vela, moze to svedcit aj o roznych poruchach - vacsinou gynekologickych ako napr. endometrioza, polycysticke ovaria a pod.
Ak tomu lekar nevenoval dalsiu pozornost a komentar, pravdepodobne je to v poriadku. Na "zahadu" ohladom tehotenstva neviem odpovedat, len drzim palceky, aby to bola pravda a bolo vsetko v poriadku! 😉

lalupa
23. feb 2009

tina, nech si nerobi tazku hlavu, netreba pocuvat kazde slovo, ktore doktori potrebuju dokumentovat pre poistovne a pacientkam to nic samozrejme nehovori... zbytocne sa vystrasia...
kludne moze byt tehu, aj ked sa chystali na ivf 😉 drzim palce
len muci trochu opravim - (ak mozem ) - miesto endometria malo byt v CD 😉 ta takutina sa myslela v douglasovom priestore (CD) - medzi konecnikom a chrbticou,ak je malo, vstreba sa, pri normalnych procesoch tomu netreba venovat pozornost (ak nejde o bolest, zapaly, uz vyssie spominane diagnozy, nadory, mimomaternicove,...)

fiona8
1. mar 2009

ahoj
no tak ja som tiez isla k dr. na vagin. sono,bol pondelok a povedal mi,ze mi prasklo asi zlte teliesko,ze tam mam nejaku tekutinu....zobral mi krv a povedal a aby som prisla v stredu....v stredu mi tiez robil sono, ale nic tam nevidel ale z vysledkov krvi mi povedla ze mam vysoku hladinu HCG tehu-hormon.....potom mi zase bral krv a povedal nech ppridem v piatok, lebo ze ked na sone nic nevidi,ze to moze byt mimomaternicove tehu alebo ze som potratila......a v piatok videl na sone gestacny vak a povedal, ze som tehula a vsetko je v poriadku 🙂 🙂 🙂

magdalenka28
3. júl 2014

prosim vas dnes som bola na preventivnej prehliadkea mam Endometrium zhrubnute cca 20mm,
subserozny myom 33mm, intramuralny myom 17mm a 14mm a este 1.5cm volnej tekutiny + susp. adhézie
akoze co to vsetko pre mna znamena???? este som ani nerodila 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre