Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

poisonblu
27. nov 2011

@bambi2 no nic, treba mysliet pozitivne....🙂 idem si zapisat do zosita, ze v decembri budem tehotna a v 8-9/2012 budem rodit :D lebo vsetko, co je napisane, sa splni..to uz mam overene :D

bambi2
27. nov 2011

@poisonblu viem poznam to... vsetko co je napisane ma väcsiu silu ako myslienky... ja som tak tiez zacala, je to na dlhe rozpravanie.. ale uz sa mi vela, vela veci splnilo a asi s tym tiez zacnem.. 😉

poisonblu
27. nov 2011

@bambi2 no hej, teraz mam obdobie, kedy sa mi vela veci nedari, tak asi si budem musiet utriedit myslienky a vsetky ciele pozapisovat...

tak, aby to bolo cierne na bielom, pisem to aj sem: najst si v decembri dve ciarky na teste 🙂 a donosit krasneho a zdraveho chlapceka 🙂

bambi2
28. nov 2011

@poisonblu aj ja chcem otehotniet najradsej este tento rok a bodaj by som nasla este raz 2 ciarky na teste cim skor ... 😵

emilia25
28. nov 2011

@anuska30 ahoj no u mna to bolo tak ze tiez mi dlho nevychadzal test.az mi jeden vysiel tak som utekala hned k doktorovi ale ten tam nic nevidel a povedal mi ze je to iba oneskorena ms a tak mi dal injekciu aby dosla ale ona nedosla tak som sla na kontrolu.co si tam videl ale velmi malicke a dokonca to videl mimo maternice este ten den mi zobral krv.tak aj tym sa to potvrdilo lenze on siel prec a bolo to potrebne sledovat tak ma poslal do nemocnice kde mi doktorka zobrala krv pozrela na ultrazvuk a videla tam velmi miniaturne a povedala ze by mohlo z toho byt tehotenstvo.vysledky s krvi mi hned povedala ze mi stupol hcg ale velmi malicko.no a na druhy den som mala ist este na krv ale to uz som rano potratila.tak si ma museli nechat dlhsie v nemocnici bo aj ked som bola vicistena tak nevedeli mi povedat ci to bolo v maternici alebo mimo nej.ale ked mi zas zobrali krv tak uz hcg mi riadne klesol.tak ma pustili domou.a hned som sla na marodku doktora som sa pytala ten mi povedal ze sa odporuca 3mesiace sa nepokusat ale ked otehotniem skor to nevadi to tehotensvo moze byt v poriadku a tak sme si dali ten mesiac pauzu to som cely premarodovala psychycky sa davala do poriadku a do prace som sla s tym ze za par dni mam plodne dni to bolo akurat na mikulkasa a test som si robila 25.12to bol pre nas taky vvianocny darcek.a uz ma 3rocky leti to ako voda.

emilia25
28. nov 2011

@anuska30 meskala mi asi 20dni tak asi 7,8tyzden.

mimi1111
30. nov 2011

@anuska30 ahoj dakujem moja.ja som este na v&setreniach nebola mne lekar kazal az v decembri uz sa tam chystam aj ja mam jeden vajcovod nejako to zvladneme neboj no ja som mala tiez vypocet od jonasa teraz mi skoncil otehotnela som podla toho no aj som potratila v januari a tam kde som mala dobru zivotachopnost sa nam to uz nepodarilo ☹ ☹ uvidim ake budem mat vysledky a co povie lekar ja uz som aj premyslala nad umelym oplodnenim este neviem co urobim ☹

anuska30
1. dec 2011

@mimi1111 ahoj.Takze neni ten vypocet az taky 100 percentny.Preco uvazujes nad umelym ked si otehotnela prirodzene,ved to sa moze stat aj pri umelom ze potratis? Ved druhy vajcovod mas v poriadku,nie? Pockaj na vysledky a urcite potom otehotnieme a uz bude vsetko ok.

dia6
1. dec 2011

@mimi1111 No, to je to, že aj ja som dvakrát potratila, vždy som otehotnela na prvý pokus, ale nič z toho. Takže umelé oplodnenie by vraj moc nepomohlo, lebo u nás nie je problém s oplodnením.

Poznám jednu pani, ktorá potratila 9x, vždy otehotnela, ale pokaždé ... nič.
No dúfam, že tu nikto tan nedopadne. 🙂

anuska30
1. dec 2011

@dia6 ahoj,ale ked tolko krat otehotnela tak to uz urcite musela mat nejaky problem ktory jej lekari zistili ci nie? Ja si myslim ze ked neni problem otehotniet tak umele nic nevyriesi akurat si dobre zacvakas.

mimi1111
1. dec 2011

@anuska30 ak ty mam pravdu povedat potom sme to podla toho jonasa neskusali nechala som to na nahodu skus mozno sa podari co ti prajem zo srdiecka viem ze aj pri umelom mozem potratit no myslim ze daju lepsi pozor namna teraz na posledy myslim ze to mohly zachranit nejako ich trosicku obvinujem lekarov 😠 😠

mimi1111
1. dec 2011

@dia6 to mi je luto kto vie preco sa nam to vsetkym muselo stat to duufam aj ja ze nikto z nas tak nedopadne a budeme coskoro vsetky tehulky 😉 😉

anuska30
1. dec 2011

@mimi1111 a co ti povedali lekari ked si potratila,lebo ja ked som mala mmt a potom za 4 mesiace tehot a potrat tak mi vraveli ze to moze byt len nahoda.Dcera prisla sup rup a teraz problemy.Od vcera som zacala chodit na pilates je velmi dobry na prekrvenie panvy

anuska30
1. dec 2011

inak niekedy sa citim fajn a teraz mam nejaku depku.Muz v praci a dcera na kruzkoch,som sama doma a nici ma to.Idem sa supnut do sprchy snad bude lepsie.

mimi1111
1. dec 2011

@anuska30 lekar mi povedal ked sa mi to stalo prvy krat ze to moze byt nahoda no a ked druhy krat tak ze mi treba vysetrenia a nespravil to hned az teraz pojdem na vysetrenia a to som potratila v auguste 😢 😢

anuska30
1. dec 2011

@mimi1111 to je divne.Podla coho to robia.Mne povedal ze po prvej menst. a dostala som ju v utorok a vo stvrtok ci piatok som uz isla na krv a to som mala este menst. a v nedelu mi skoncila a este v pondelok som mala trosku tmavy vytok a urobil mi ster. Niektorym zenam to robili skoro hned.

anuska30
1. dec 2011

@mimi1111 ja sa bojim aby to nebolo nahodou mmt,lebo tym som skoncila.Na umele nechcem ist.

mimi1111
1. dec 2011

@anuska30 kto vie asi lekar nema na mna cas uz som to mohla mat davno za sebou aj sa tych vysetreni bojiim a co znamena prosim ta skratka mmt?a preco nechces ist na umele ved ani nepojdes ved si otehotnela normalne

anuska30
1. dec 2011

@mimi1111 mmt je mimomaternicove co mi zobrali jeden vajcovod. 🙂 ved to ti zoberu len krv a ster,neboj.ja sa nad tym nezamyslam,ked nieco zistia aspon sa to bude liecit.Mysli optimisticky lebo pesimizmus nam neprospieva na psychiku 🙂 mam jednu dcerku a nemam sil chodit po lekaroch uz a do BA mam 150km. ved aj ty si otehotnela normalne tak preco rozmyslas nad umelym.Inak moja svagrina bola v juli na umelom a neujalo sa jej.teraz chce ist v januari.

anuska30
1. dec 2011

@mimi1111 neviem ci davaju lekari pozor na zeny ked idu na umele,ved su ine horsie choroby a pozri sa v akom stave je zdravotnictvo. ale ked sa rozhodnes ,tak drzim palce aj ked si myslim ze by si mala este pockat chvilu ked si normalne oteh. neunahli sa,daj si urobit vysetrenia a hotovo.Tlac na lekara ze uz to dlho trva,ja som mojmu hned povedala a tak hned aj robil.

anuska30
1. dec 2011

@mimi1111 ved aj ty mas dcerku,tak sa tes teraz z nej 🙂 kolko zien je na tom horsie ako my a radi by mali aspon jedno.

mimi1111
1. dec 2011

@anuska30 mas pravdu moja som rada ze mam aspon dceru no uz je velka a chcela by aj surodenca 😀 😀 snad nam to raz vide a ak sa zasa lekar na nieco vyhovori hned od neho odchadzam a kolko ma tvoja dcerka??moja ma 11rokov

dia6
2. dec 2011

@anuska30 Myslím, že jej nič vážnejšie nezistili, ale presne to som tým chcela povedať, že tam umelé oplodnenie nepomôže.

anuska30
2. dec 2011

@mimi1111 ahoj.moja dcerka ma 14 rokov.Musime verit a urcite sa este dockame 🙂

anuska30
2. dec 2011

@mimi1111 prosim ta a ty si si davala robit vypocet Jonasovi pred potratom alebo kedy? kolkokrat do roka ti vysloi problemy a kolkokrat dobre?? to by som rada vedela.ked si potratila uz si to mala vyratane a vysiel ti potrat alebo ako?

mimi1111
5. dec 2011

@anuska30 dala som si robit u jonasa po mimomaternicovom a mala som tam len 4-5krat dobru zivotnost aj ked sme isli podla neho potratila som ale tebe to vist moze lebo po potrate som to vzdala a nesla som podla neho

anuska30
5. dec 2011

@mimi1111 ahoj.moze to vyjst ale aj nemusi.Tak mam jedno ci si dam vypocet alebo nie.Ved ty si aj tak potratila a nemala si ked si mala dobru zivota schopnost.Dnes mam 14.den a zatial folikul je malicky ,idem vo stvrtok tak som zvedava.Asi mam posunutu ovulku po kyrete.

bambi2
5. dec 2011

@mimi1111 ja som si tiez dala urobit vypocet ale neverim tomu. je tam iba 2x dobra zivotnost... neviem, podla mna sa neda podla toho riadit...

mimi1111
5. dec 2011

@anuska30 ja uz ani neviem kedy mam ovulku uz ani MS nemam pravidelnu po kyrete asi sa vykaslem na to teraz aj ked mi stoho sibka lebo stale sa mi sniva ze som tehu alebo mam babo a tak

mimi1111
5. dec 2011

@bambi2 mne to vyslo raz a potratila som kaslem na to ked to ma prist pride to samo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre