Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

cillamilla11
22. jan 2012

@poisonblu ano no dnes som zacala spinit mozno mi zacinaju kramy uz...dufam

anuska30
23. jan 2012

@cillamilla11 je to dost mozne,ale ked si si neni ista tak si urob test.My sme s manzelom mali sex az po 6 tyzdnoch od missed.Nechcela som riskovat nejaku infekciu.Dufam,ze na buduci tyzden sa zadari 🙂 Vacsinou co citam,tak dievcata otehotneju hned tak dufam,ze aj u mna to tak bude lebo ma uz chyta depka z toho.Tak rada by som dala dcerke surodenca a samozrejme aj nam babatenko 🙂

simcatko11
29. feb 2012

ahojte, tak ja som sa 23.1. tesila z // a 9.2 som skoncila v nemocke s krvacanim a az 13.2 mi povedali ze sa to stava... som 2,5tyzdna po kyrete...dr povedal ze sa mozme zacast snazit o 2-3mes. ze nevidi problem, strasne tuzime bo mimi a pre mna je to o to tazsie ze mam 2 svagrine a jedna je v 5mes.a druha prave dnes oznamila tehu...no proste parada pre moju psychiku...neze by som im nepriala, ale ja to nezvladam...mam sice strach otehotniet znova,aby sa to nezopakovalo....ale neviem sa dockat prvej mrchy a aprila, tesim sa na to ako na vianoce....

jenny6
29. feb 2012

@simcatko11 Keď som i čítala tvoj príspevok, hneď sa mi vrátili spomienky.. Ja som bola po kyrete v septembri a asi 3 týždne potom som sa dozvedela, že švagri je tehotná. Asi mesiac na to to oznámila aj segra.. Nie žeby som sa netešila s nimi, len to bolo pre mňa ťažké. Ale stála som si vravela, že veď aj mi budeme mať neskôr zdravé mimčo, len vydržať 🙂 A po 2 mrchách už ďalšia nedošla a ja som v 12 týždni 🙂 Nie je to ani teraz bezproblémové a kôli krvácaniu na začiatku som PN, no stojí to za to 😉 Držím pršteky aj tebe a veľa síl 🙂

jenny6
29. feb 2012

Inak baby, mne sestrička v nemocnici vravela, že baby veľmi často rýchlo otehotnejú po potratoch, no aspoň 3 mrchy treba počkať a neriskovať. No viem že túžba je silná, nám sa tiež nejak zadarilo skôr, ani sa mi nechcelo veriť 😀 A výborné je piť alchimilku, ale to už asi pznáte 🙂

simcatko11
29. feb 2012

@jenny6 takze presne vies ako sa citim, ja som svojej sestre radsej pre istotu dnes este nevolala, aby mi aj ona cosi nepovedala... to je to ze sa neviem tesit s nimi, neze by im clovek neprial, to nie, nechcem aby zazili to co ja, len proste je to tazke ak mas vo svojom okoli, tolkych stastnych ludi, co sa tesia uz bud z maleho alebo sa tesia na male a teba akoby nikto nechapal ked sa ani len neusmejes, ved to ani clovek ktory to neprezil tak to ani nepochopi... ja sa tak vo vnutri v kutiku tesim, ale akoby rozum nechcel a stale je myslienkami v tom co sa stalo....

lussinkaaa
29. feb 2012

@simcatko11 Tiez sa mi vracaju spomienky pri prispevkoch ako je ten tvoj. O par dni tomu bude rok. Simi, daj tomu cas. Viem o com hovorim. Po potrate som tiez chcela otehu hned, keby sa dalo tak aj tyzden po kyrete. Citila som sa hrozne prazdna. Mala som pocit, ze mi pomoze len nove tehu. A to co najskor. Nastastie v tej chvili aspon moj partner mal rozum a zacali sme sa snazit az po 3 mesiacoch, tak ako nam povedali lekari. Pretoze nielen telo potrebuje regeneraciu, psychika je pri tomto omnoho dolezitejsia. Tuzba po dietatku sa stupnovala z mesiaca na mesiac, nevedela som sa tomu ubranit. Plakala som pri kazdej dalsej mrche. Az kym som sa na to nakoniec v oktobri nevykaslala. Zacala som sa na to pozerat z uplne ineho uhla pohladu. Obrovske prekvapko prislo v januari, ked som zistila, ze som tehu. Jasne, nemusi to byt aj tvoj pripad, drzim palce, aby sa vam to podarilo skor. Len som ti tym chcela povedat to, ze netreba to za kazdu cenu silit. Babatko pride vtedy, ked samo bude chciet. Najprv musis byt ty v pohode a vyrovnana so vsetkym co sa stalo. A vtedy aj babatko bude citit, ze k vam uz moze prist 🙂 Ja ti budem velmi drzat palce. Ak budes chciet, kludne napis aj IP. 🙂

simcatko11
29. feb 2012

@lussinkaaa dakujem....

sofinka333
8. mar 2012

Tak my sa urcite pokusime hned po prvom cykle. POdla mojho nazoru, ak to babatko mam vynosit tak ho vynosim, a ak nie tak sa nieco stane aj keby sme cakali rok. A myslim si , ze ked som potratila pri autohavarii, tak v podstate moje telo by to mozno aj vynosilo a mozno ani nemam porblem donosit dieta, nebyt tej nestastnej nehody :((( Preto nemienim cakat a chcem sa trocho ,,popasovat" s mojim osudom.

lussi2
12. mar 2012

@poisonblu gratulujem k tehu,a nech ti to vsetko dobre dopadne🙂.

sabaka
12. mar 2012

@simcatko11 viem si predstavit, co sa ti prehana hlavou... u mna situacia podobna, vytuzene babätko sme stratili - zamlk.potrat a kyret v 9 tt. prave vcera mi dosla po 5 a pol tyzdnoch mrcha a odvtedy akoby som chytila druhy dych. cakala som na nu ako na spasenie 😉
je to smutne ked clovek cita o tolkom smutku mnohych zien ale zaroven nas to aj nejakym sposobom spaja. skus sa nastartovat pozitivne viem ze je to tazke ja si hovorim ze kym existuje sanca otehotniet znova, treba verit. Tiez mam v praci prave 4 ine kolegyne a vsetky su tehotne na zaciatku to bolo pre mna hrozne aj sa na ne pozerat ale v poslednych dnoch badam na sebe zmenu a "bojoveho ducha". Toho teda prajem aj tebe!

simcatko11
12. mar 2012

@sabaka dakujem za povzbudenie, o tej mrche mi cosi hovor, ja ju cakam ako vianoce, ja som dnes 4 tyzdne po kyrete a dufam ze mrcha dorazi o tyzden... vies ja som si dala spravit u Jonasa vypocet a mam iba jeden termin na dobru zivotaschopnost a to teraz v aprili a ak som pocitala tak dobre by bolo keby prisla od 17-21mar. alebo az 4 aprila, mozno si povies ze je skoro, neviem kolko tebe povedali cakat, mne dr,. povedal ze o 2 mes, mozem skusat, ja sa uz na to citim aj psychicky si myslim,uz ma to preslo a beriem to tak "sportovo" a povedali sme si ze skusime znova o tie 2 mes., s jonasom to je tak ze (topiaci sa aj slamky chyta) mozno sa nam nepodari na 1x a tiez neje nikde napisane ze sa musim riadit jonasom, len som chcela vediet co mi napise a ak to vyslo teraz v aprili tak to skusime... drzim ti palce a zavidim mrchu 😀

lussi2
12. mar 2012

@simcatko11 ahoj nam sa po prvej mrche od kyretu hned zadarilo🙂. teraz som v 23 tt. dufam, ze uz to dobre dopadne... to je dobre, ze ty sa na to citis, ta psychika je velmi dolezita. moc ti drzim palce🙂

simcatko11
12. mar 2012

@lussi2 dakujem pekne, gratulujem a nech je hlavne vsetko v poriadku... no ja hlavne cakam na prvu mrchu a potom asi zacneme so snazilkovanim..

sabaka
13. mar 2012

@simcatko11 zelam ti, nech ti to s tym terminom od Jonasa vyjde! 🙂 ja teda s Jonasom nemam vobec ziadne skusenosti - akosi si neviem predstavit, ako to celkom funguje na zaklade jeho vypoctov ked vypocita a akurat je mrcha alebo tak... Ale clovek nikdy nevie a ja som taky neveriaci Tomas. 😀

simcatko11
13. mar 2012

@sabaka 😀 ja si tiez neviem predstavvit ako to moze byt mimo ovu, ale sak vyskusam aspon budem vediet ci to fakt funguje...

stojdulka
22. apr 2012

@simcatko11 ahoj, trochu som počítala tvoje príspevky v tejto téme a môj prípad je veľmi podobný tomu tvojmu, teraz som týžden po kyrete a dr. povedala nie skôr ako o 3cykly môžem znovu otehotnieť, a pozeram podľa tvojho včerajšieho statusu tak si už opať tehu...čiže si nečakala, neviem ja by som strašne chcela hoci i zajtra ale mám strach, dosť ma to zobralo a zasa na druhej strane čakať 3mesiace...
v každom prípade držím palce nech bude všetko ako má byť a budete zdravučký

simcatko11
22. apr 2012

@stojdulka ahoj, je mi luto co sa ti stalo a viem co prezivas, mne dr.povedal ze mozme skusit o 2-3 mes. po zakroku, my sme kusili vyslo to na prvy sup... ja som nechcela cakat, a tiez som tu toho vela precitala, aj na nete a kazdy ti povie inak ja som sa hlavne bala toho aby mi dr. nepovedal cakat az 6 mes. ako niektory kazu,ale ked povedal 2_3 mes. tak mi spadol kamen zo srdca, neviem no je na tebe ako sa zariadis ci sa budes riadit radou dr. alebo to skusis, ja som nechcela dlho cakat, ved tiez by sa nam aj nemuselo podarit hned, su tu kocky co su po kyrete vyse roka a maju problem teraz otehotniet a niektory napr. aj vravia ze po kyrete je maternica ako pohnojena zahradka a ze vajko sa lepsie uchyti, a citala som aj, neviem v ktorom tt si bola, ja som potratila v 7tt, ale jedna dr. ona pisala ze ak to bolo do 8tt tak cakat 2-3 mes, ak to bolo od 8-11tt tak 4-5mes. a nad 12tt tak 6 mes. a viac.... dakujem pekne dufam ze to tentokrat dotiahneme do konca...

simcatko11
22. apr 2012

@lussi2
@sabaka ahojte kocky, asi pred 2 mes , sme si pisali, len sa vam chcem pochvalit ze mame // 🙂 a za 2 dni sme v 6tt

sabaka
22. apr 2012

@simcatko11 to je nadherna sprava! tak teda tfuj, tfuj, tfuj - nech je to nadherne tehu 🙂 daj o sebe vediet, ako pokracujete, potesim sa.

lussi2
23. apr 2012

@simcatko11 tak to je super 🙂 len tak ďalej 🙂 nech to dotiahneš do úspešného konca 🙂

stojdulka
23. apr 2012

@simcatko11 ahoj, ja som bola na kyrete v 12tt ale dr. mi podľa usg povedala že malé bolo živé iba asi do 7tt+niečo, teda muselo odísť hned po prvom sone, a ked som bola na kontrolu teraz 11tt+4 tak už bolo jasné že je koniec, ťažko sa mi s tým zmieruje, hlavne pretože som už porodila tri zdravé deti a ani počas tehu neboli žiadne problémy až teraz, viem že náhody neexistujú, no toto bola asi výnimka pravidla, čo sa týka dalej tak dnes som bola zaniesť správu u svojej dr. urobila mi sono dala antibiotiká a injekcie proti tromboze, ale všeobecne vraj sa to všetko dobre uzavrelo a ked to dobre "ošetríme" tak by som mala byť bez následkov....ja určite, teda my určite chceme čo najskôr dalšie dieťa ale stopro nebudem riskovať a počlám tie tri cykly ako mi dr. odporúčala a poriadne sa pripravím...neviem ako u teba, ale dr. povedala a i mnoho žien mi to napísalo, že po prvej mrche sa mi uľaví, tak teda teraz už iba túžobne čakám na nu a teším sa asi ako nikdy kedy to dostanem....ale som napísala sloh, čo?

simcatko11
23. apr 2012

@stojdulka no mne sa uz tak viac ulavilo po 3 tyzdnoch a na mrchu som cakala ako na vianoce... no a ked prisla tak som sa nevedela dockat ovu... ej sloh, aj ja som takto vypisovala a hlavne ked som sa chcela vyrozpravat,tak som pisala asi vsetko, takze sa netrap tym kolko toho napises...

stojdulka
23. apr 2012

@simcatko11 u mna to bude asi to isté, som taký plánovací diárový typ, môj mm sa niekedy na mne babí že ja si snád naplánujem aj smrť, môžem za to že sa mi ľahšie žije, ked si všetko dopredu rozpíšem a prechádzam od udalosti k dalšej aspon tak obmedzím nepríjemné prekvapenia, i ked nie vždy ... tak ako sa to stalo teraz, už včera som večer v posteli pozerala kalendár ako by to bolo keby...to tak vyšlo a vtedy prišlo...mne to pomáha k vnútornému pokoju.
a čo sa týka toho písania, tak fakt to pomáha, mm musí teraz zvládať i časť mojej roboty, kým sa ja tak trochu pozbieram a ked vidím aký je večer unavený tak ho nechcem zaťažovať ešte i svojimi stavmi.

simcatko11
23. apr 2012

@stojdulka ja som s mm o tom ani nehovorila, ak tak len minimum, ja som sa vyrozpravala tu, aj ked je to partner a mal by ti byt oporou,aj tak nikdy nepochopia zeny a uz vobec nie tu situaciu a pocity zeny,ked pridu o babo, ja som sa o moje pocity delila so zenami tu, s tymi co to prezili a ktore ma pochopili a som im velmi vdacna za to ze som sa mohla vyrozpravat a podelit sa o to, to mi velmi, velmi pomohlo...

simcatko11
23. apr 2012

@stojdulka ja som s mm o tom ani nehovorila, ak tak len minimum, ja som sa vyrozpravala tu, aj ked je to partner a mal by ti byt oporou,aj tak nikdy nepochopia zeny a uz vobec nie tu situaciu a pocity zeny,ked pridu o babo, ja som sa o moje pocity delila so zenami tu, s tymi co to prezili a ktore ma pochopili a som im velmi vdacna za to ze som sa mohla vyrozpravat a podelit sa o to, to mi velmi, velmi pomohlo...

stojdulka
23. apr 2012

@simcatko11 som na tom podobne, za celé predchádzajúce tehu som na MK toľko nepopísala ako teraz za tých pár dní čo sa mi to stalo...

nevestickaaaa
20. júl 2012

Ahojte kočky, chcela by som sa opýtať, či je tu niektorá, ktorá prišla o dieťa v neskoršom štádiu, konkrétne po 20tt. Nejde o kyretáž, ale o spontánny potrat, resp. predčasný pôrod. Kedy ste potom otehotneli? Snažili ste sa skôr ako po 3 mesiacoch?

chryse
20. júl 2012

ahojte,,,, ja som potratila v 6tt. 17. 1 ma cistili. 17.2 som dostala menzes. a na konci februara opat otehotnela. Aj ked lekar odporucal 3 mesiace.... Brala som do polovice tehu lieky na udzanie, a potom magneziovky. lebo som mala makky krcik (asi koli cisteniu). A mala je tu zdrava a krasna. podla mna, ak sa na to citite a velmi chcete babo, treba do toho ist. drzim vsetkym prsteky.

maminecka26
20. júl 2012

ahoj...takze citajuc tu vase poznatky...ja som potratila 18.12. v 10tyzdni a 1.1.som otehotnela 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre