Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

lubu
8. feb 2008

ajoj sita1008

ja len ti chcem povedat že moja švagriná otehotnela msiac po MA a dnes je v 34 tt a čakajú zdravého chlapčeka 😉

maca793
9. feb 2008

ja som otehotnela asi 1,5 mesiaca od .... a mám krásne dievčatko, bolo síce neplánované ale som rada, že ju mám. 😵

weja
9. feb 2008

sita, ja tiez poznam zopar dievcat, ktore otehotneli po prvej alebo druhej ms od MA... podla mna je to uplne v poriadku, ved telo vie, kedy je pripravene na dalsie tehotenstvo...
ja sama som po MA a tiez sme si prestali davat pozor uz po prvej ms, ale zial zatial sa nedari...
drzim palce... 😉

emily3
10. feb 2008

sita1008 gratulujem ti , drzim ti palceky aby ste dosli do stastneho zaciatku
ja som po prvom potrate otehotnela hned ani mi nenastartoval cyklus a mame zdraveho chlapceka, teho bolo bez problemom. ale dalsie 2teho, mi skoncilo skor ako zacalo a 6 bolo v pohode.takze mame tri deti v nebi a tri deti s nami. dovod nevieme...

tak sa nevzdavaj a teste sa z kazdeho dna 😀 😀 😀 😀

loss
10. feb 2008

sita gratulujem nam sa podarilo otehotniet az rok po ale kedze ty si tehu myslim ze telo je pripravene a aj ja poznam baby co otehotneli tak skoro a vsetko je OK drzim palce davaj na vas pozor 🙂

poleva
12. feb 2008

ja by som určite hned nezačala...radšej počkám
ale každá je iná 😀

vilkakatka
12. feb 2008

My sme tiez otehotneli po prvej MS po potrate a uz tu mame krasne usmievane slniecko Adelinku. Mala som super a bezproblemove tehotenstvo. Podla mna vsetko je o psychike a ci ste vy dvaja pripraveni ...
Drzim palceky 😉

poleva
12. feb 2008

a asi je iné ked bol missed alebo spontánny ? no neviem

sloniiicek
12. feb 2008

sita - ja som otehotnela po dvoch menstruaciach od MA. a momentalne cakame babatko a tehotenstvo je zatial bezproblemove. 😉

sloniiicek
12. feb 2008

ak bolo telo pripravene, tak bude babatko vporiadku. a hlavne je, ze ho mate v brusku. 😉 a netreba sa stresovat, ale hlavne pozitivne mysliet. to je najdolezitejsie. a nepripustat si opatovnu moznost MA.

smejko1
12. feb 2008

moja kamoska otehotnela po prvej MS a teraz ma nadherneho smejka 🙂 zdraveho a stastneho 😉

sita1008
autor
14. feb 2008

Dakujem Vám velmi velmi pekne za vaše milé slová. No sestrička z toho nebola zrovna nadšená, Dr. tiež nebola z toho na nebesiach 😅 hehe, ale čo už. moc dúfam, že bude všetko OK.
Ináč, ospravedlňujem sa za tú anonymitu, ja sama to nemám rada, ale viaceré ma tu poznáte, tak som nechcela robiť žiadne veľké halo. Prvý trimester budeme radšej ticho. 🤐
Vďaka ešte raz, moc mi vaše slová pomohli, držím Vám aj ja palce 😵

stankatt
14. feb 2008

sita1008 aj ja som to trochu nedodrzala 😀 . Zatial je vsetko OK, a doky mi povedal, ze nic sa nedeje. Su aj take babenky co otehotneju hned ten mesiac a je to OK.

sita1008
autor
14. feb 2008

Náhody predsa neexistujú... 😝 čo sa má stať stane 😉

emily3
14. feb 2008

Sita...sestricky vzdy maju najvacsi problem. ked som otehotnela po tom potrate, mali najvacsi problem vypocitat mi termin porodu...ale dieta sa narodi ci ma alebo nema termin, ci to bude september alebo oktober 😉 , doktor mi na to nic nepovedal, on mi vlastne skoro nikdy nic nepovedal preto som ho potom menila...ani vtedy mi nic nepovedal, najviac reci mala sestricka...
drzim ti palceky aby to bolo ok a tes sa z kazdeho dna 😀 😀

tinka12
18. jan 2009

ahojte, zaujimalo by ma, ci niektorá absolvovala IVF a aj otehotnela, avsak mala MA...a ci sa niektorej podarilo otehotniet po MA aj prirodzene... dakujem vam 🙂 😉

tinka12
18. jan 2009

babulky, nikto nic?

lienka79
18. jan 2009

ja som otehotnela presne ako ty,hned na prvykrat po MA,ale zial,nevyslo ani druhe tehotenstvo a museli sme mat 1/2 rocnu prestavku

ali52
6. apr 2010

Ahojte milé žienky,
aj ja som podtúpila kyretáž pred troma týždňami je to dosť čerstvé, mala som missed abortion v 13tt, podarilo sa mi otehotnieť až po dvoch rokoch snažilkovania tak sme sa z manželom strašne potešili ale nevyšlo to som z toho zničená, bola som na kontrole a pán dr. nám povedal že máme počkať prvú menštruáciu a môžme sa pokusiť o dalšie mimi tak len dufam že to nebude trvať tak dlho ako teraz všetkým nám držím palce aby sme čím skor mali zdravé detičky 🙂

petika
6. apr 2010

Nám to trvalo 5 mesiacikov, kým sa nám podarilo opäť //. Podstatne je neupinat sa na to a neratat plošné a neplodne. Skúste po mrche vydržať bez sexu 5 dni a v ten šiesty to vyskusajte. Vraj to funguje 🙂 veľa šťastia a drzkaj sa.

rikuska21
9. apr 2010

tinka
ja som bola po umelom oplodneni a som aj otehotnela no v patom mesiaci som o babusko prisla, teraz som iba 4 zyzden po MA tak cakam na menzes, a uvidime co bude dalej, ale urcite to chceme najprv skusat prirodzene

nikoleta15
9. aug 2010

Ahojte kočky. Píšem do tejto smutnej témy, aby som Vás možno troška povzbudila. Moje prvé tehu skončilo MA asi v 10-tom tt. veľmi sme bábo chceli a napriek upozorňovaniu doktorov sme sa o bábo pokúsili hneď ani nie po troch mesiacoch od kyretáže. Teraz mám 2 ročnú zdravú dcérku, takže hlávky hore, chce to len veriť 😉 Držím všetkým palčeky.

katarina194
10. aug 2010

ahojte ja som sa prvykrat prihlasila dnes.Aj ja som po MA je mi len 23 rokov. To bolo moje prve tehotenstvo. A este som nemala menstruaciu od kyretaze.Tiez uvazujem kolko mame cakat. Lekari v Ziline povedali pol roka a moja gynekologicka ze tri mesiace. Dost sa bojim,aby to nedopadlo rovnako a aby som bola dobre zahojena ked budeme skusat. Ale velmi tuzim po babatku. A moje prve tehotenstvo nebolo take stastne hoci bolo chcene uz v 6 tyzdni mi lekarka povedala ze mam bud mimomaternicove alebo nie som tehotna vobec.Ked som zacala krvacat po dvoch tyzdnoch nato sa zistili ze babatko je sice maternicove a 3 tyzdne pozadu rastovo a ze uz asi nezije. Od kedy mi to lekarka povedala som sa velmi zlakala ze mam mimomaternicove a asi mi aj to ublizilo.Velmi by som rada male babo strasne po takom tuzim. Drzim palce vsetkym ktore sa pokusaju o babatko alebo uz nosia babo v brusku. Iste Vam to dopadne dobre.

renca1981
10. aug 2010

@katarina194 ahoj, citala som tvoj pribeh. v roku 2000 ja som mala mimomaternicne tehotenstvo, takze ma museli operovat, dostala som aj tranzfuziu.potom sme cakali pol roka, takze poradim ti, aby ste tolko cakali.a potom este rok, kym som ostala tehotna. velmi som sa bala aj ja, ze co bude, ale v roku 2002 sa mi narodila zdrava dcerka a teraz sa mi narodila dcerka v juni, takze nemusis sa bat, budes mat este babatko, len pol roka pockajte.....

zuzula221
10. aug 2010

Ahojte babenky. Aj ja som po zamlknutom potrate zaciatok 7 tt. Bola som aj na kyrete. Potrat som mala 27. 7. Lekarka mi kazala tiez pockat aspon tie tri mesiace, lenze my s muzickom strasne tuzime po babatku, ze by som sa chcela snazilkovat uz aj dnes... no na druhej strane sa obavam, aby to nedopadlo rovnako ako teraz... mame uz jedneho zdravuckeho chlapceka (3 roky) a toto prve tehotenstvo bolo bez problemov... tak aj preto sa utvrdzujem, ze by to mohlo dopadnut aj dobre, keby sme sa zacali snazit s muzickom aj hned.... prosim vas, viete mi povedat svoj nazor??? zacali by ste sa snazit alebo by ste cakali tie 3 mesiace???

Vsetkym vam velmi ale velmi drzim palce, aby ste mali bezproblemove tehotenstva a zdravulinke deticky.... dakujem.

denisa2214
10. aug 2010

zuzula221, ahoj, ja som takisto bola na kyretazi pre MA v 8. tyzdni tehotenstva a nasledne som otehotnela po 1. menstruacii a teraz sa tesim z 8- mesacneho synceka. Skusit to hned po 1. menstruacii mi odporucili 2 erudovani gynekologovia- vraj nie je dovod, preco cakat dlhsie. Tak drzim palce.

obroni
10. aug 2010

ja som po MA nemala 3 mesiace vobec menstruaciu a musela som chodit na injekcie, aby sa mi rozbehli hormony. A potom po 1. menstruacii som hned otehotnela, zatial je vsetko v poriadku 🙂 drzim palceky

zuzula221
11. aug 2010

- deniska2214 dakujem... normalne si ma povzbudila do snazilkovania 😀 ... tak strasne sa tesim na babatko a tuzim po nom... velmi pekne ti dakujem... a inac tvoj manzel sa nebal ist hned do toho??

katarina194
11. aug 2010

@renca1981 No nejak mi to nevonia ale pockame. Hoci vo vsetkom som netrpezliva a babo by som chcela aj hned. Ale pockame.Len neviem rada by som vedela ze preco to bolo. Vsetky vysledky mam dobre. Aj v krvi mam dost vitaminov.A vysledky casti z plodu boli ze ziadny patologicky nalez. Vsetko som mala v pohode kym som nesla ku gynekologicke. A ta mi vtedy povedala,ze bud tehotna nie som vobec alebo mam mimomaternicove. Od vtedy ma presla aj unava aj chute citila som ze nieje nieco dobre. Cele toto vsetko je nespravodlive ze musime tolko cakat. Kolko aj deti nechcu ako priatelovho bratranca zena chcela ist na potrat. Nemam ziadne baby v mojom veku aby toto prezili som v tom jedina. Kolke deti nechcu a maju a ja nic...

renca1981
11. aug 2010

@katarina194 ahoj, neboj sa budes mat babatko, len treba to vyckat.ja som tiez nic necitila, ked som mala mimomaternicne tehotenstvo.pockajte chvilocku a uvidis, ze po drhukrat vsetko dobre dopadne, ja vam drzim palce. ja som sa tiez bala, ale mam uz osem rocnu dcerku a teraz mesacne babatko, tiez dievcatko.s posledne tehotenstvo som tiez nemala bez problemove, krvacala som v tretom a v stvrtom mesiaci , bola som aj v nemocnici, nakonie som musela lezat skoro cele tehotenstvo a to bolo dobre, ze doma.a nakoniec prisla o mesiac skorej na svet, ale vsetko bolo v poriadku, malinka je zdrava a rastie a dub. drzim vam este palce a neboj sa, budete mat babatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre