Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

biancaadamko
23. nov 2011

ahojte, musim sa k vam aj ja pridat. Prave dnes ma pustili po kyrete domov. V 9 tyzdni prestalo bit srdiecko, zistili mi to v 10. tyzdni, ze plod zodpoveda 9 tyzdnu... Bol to pre mna strasny sok. S manzelom sme sa pokusali o mimco 2 roky, uz sme si mysleli, ze je niekde v nas chyba ale nakoniec sa zadarilo. Neuveritelna radost ked mi v 7 tyzdni ukazali bijuce srdiecko a o 3 tyzdne toto. Strasny sok, ale co uz. Beriem to tak, ze to tak malo byt a varim, ze sa mimca coskoro dockame.

lussi2
23. nov 2011

@biancaadamko ahoj je mi to veľmi lúto... úplne ťa chápem, ja som to prežila 2 x. Dúfam, že do tretice všetko dobré 🙂 . Hlavu hore na budúce to bude dobré 🙂 . Drž sa..

dia6
23. nov 2011

@biancaadamko Ja tak isto 2x v priebehu jedného roka... Mojím ale srdiečko ani byť nezačalo a v obidvoch prípadoch som v 10tt musela ísť na kyretáž. Je to strašné. No prebolí to.... ale vlastne asi nikdy nie úplne.
Ale neboj, ako píše @lussi2 podarí sa to znova a tentokrát úspešne. 🙂

maja.ka
23. nov 2011

ahojte, tak aj ja sa pridavam, tiež som už po druhom kyrete, ktory mi robili teraz v piatok, tak isto som bola v 10 tt a babo zodpovedalo presne na deň, ale už mu nebilo srdiečko, prvy MA som mala presne pred 4 rokmi 😒
strašne to boli, nebudem tu pisať čo som preživala, lebo ako čitam, tak každa jedna ste si to prežili 😢
pevne verim, že čoskoro budeme zase tehuľky a tešiť sa z babatiek 😉

dia6
23. nov 2011

@maja.ka aj ja v to verím. Určite budeme mať všetky detičky... a možno aj naraz 😀

myounghee
23. nov 2011

Ahojte. Ja do podobnych tem uz davno nepatrim - no prave preto vas chcem povzbudit a dat silu to cele prekonat. Je to velmi bolestive a tazko sa to predychava, no aj my sme stratili nase prve babo a to v 13tt ☹ . Takisto prestalo byt srdiecko a nasledoval kyretaz. Bolo to v roku 2008. Dnes mame doma 2 krasne zdrave dievcatka 😵 😵 , takze hlavu hore a nevzdavajte sa!!!!!! 😉 😵 vela stastia vam prajem

myounghee
23. nov 2011

@biancaadamko podla mna nie. Kamoska otehotnela 1mesiac po potrate a porodila zdraveho chlapceka. No ja osobne som pockala radsej pol roka - uz aj kvoli psychike 😉

biancaadamko
23. nov 2011

@lussi2 drzim palce, ale obdivujem 2x si to zvladla, ja by som bola asi najskor na psychiatrii

biancaadamko
23. nov 2011

@dia6 2x? vsimla som si, ze mas psika, aj my mame. myslis, ze to nemozem sposobit zviera v dome?

miriem
23. nov 2011

Ahojte baby, ja som vas len chcela povzbudit, pretoze niekedy veci nejdu tak ako by sme si zelali. Nam prve mimi odislo v 6tt, cize velmi skoro, vedeli sme o tom len par dni. Na kyret som nemusela ist, lebo telo si s tym poradilo same. Obrovske prekvapenie nas cakalo o dalsich 6 tyzdnov, ked som zistila, ze som opat tehotna. Vobec som tomu nechcela verit, myslela som, ze je zostatkove HCG este z minula a preto na teste tie dve ciarky. Ale mrcha stale nechodila a lekar nam makoniec potvrdil bijiúce srdiecko. Teraz som uz v 36tt a termin mame 24.12. 😀 Takze darcek ako sa patri.
Treba len verit , neklesat na duchu a nesmutit dlho (aj ked viem, ze je to tazke). Drzim palce, nech sa uz coskoro tesite tak, ako sa tesime teraz my 🙂

dia6
24. nov 2011

@biancaadamko no ja psíka nemám doma ale na záhrade, ale samozrejme, že chlpy sú na oblečení, takže to je fuk, lebo som s ním často.
Neviem či to môže byť tým. Lebo aj ľudia čo majú psov majú detičky. Neviem čím to je. Ja keď som bola tehotná, tak som sa snažila s ním moc nebyť.
Ale lekár vie, že ho máme a nič nehovoril.

dia6
24. nov 2011

@miriem U mňa je to trošku iné. dvakrát sa nám stalo presne to isté, že sa vyvíjala podstielka ale nie embryo. Podstielka normálne rástla akoby nič, telo preoste nevedelo, že nie čo nie je v poriadku. Neviem ako je to možné. Proste mi ho museli vybrať.
Robili nám rôzne testy a nič nezistili. Ani lekár netuší prečo sa takéto niečo stalo 2x.
Takže je možné, že sa to stane zvnou a poviem ti narovinu, že verím, že budem tehotná, no ak sa to stane opäť a opäť budem musieť ísť na kyretáž, tak už neviem či budem chcieť znovu skúšať. Ja to už nezvládnem. Je to veľmi nepríjemné a aj prematernicu nebezpečné toľkokrát za sebou.

miriem
24. nov 2011

@dia6 A neposlali ta na genetiku a krvne testy? Ci vsade ste boli ale nic sa nezistilo? Ja viem, ze mne sa to lahko hovori, ze treba sa snazit nesmutit dlho, ked nam sa postastilo tak skoro. 2x za sebou prezit nieco podobne je fakt zaber na psychiku a tam by som naozaj radsej par mesiacov pockala, aby sa maternica dala do poriadku, lebo po 2 kyretoch to urcite potrebuje. Ja som na kyret nemusela, nebol tam ziaden medicinsky zasah, preto sme necakali. U teba je to ine.
Dobra sprava je, ze ste obaja s partnerom plodni. Nezvazovali ste moznost IVF? Mozno takto by to vyslo...ale verim ti, ze sa bojis, ze to opat dopadne rovnako. Drzim vam palce a nestracajte nasdej...

dia6
24. nov 2011

@miriem boli sme aj na genetiku aj na krv. Všetko OK. Hej sme radi, že sme zdraví. To je super. 🙂
Ale neviem prečo sa to stalo. Niekedy si myslím, že to tak proste malo byť. Teda, nie, že by to bolo potom OK, keď to tak malo byť. Ale teraz si ideme zobrať dieťatko z detského domova a teda dáme domov dieťatku, ktoré by inak domov a rodičov nemalo, takže možno sme sa mali dostať práve sem... Možno nám bolo súdené niektoré dieťatko, ktoré si už čoskoro vezmeme domov. No a možno potom mu dáme súrodenca, možno sa to potom aj podarí a ani nevudeme vedieť ako.
Ja tom verím, že tam asi je dôvod. (a možno si to takto len chcem zľahčiť 😒 )

miriem
24. nov 2011

@dia6 Wow, tak to mate moj obdiv, je to krasne rozhodnutie a velmi Vam drzim palce. Mam kamaratov, ktori si vzali 2 deticky- surodencov z detskeho domova a su teraz jedna z najstastnejsich rodin ake poznam 🙂
Inak ja tiez verim, ze veci sa nedeju bez priciny, takze si nemyslim, ze sa len snazis situaciu zlahcit. Ja si stale napr. hovorim, ze nase dietatko chcelo byt co najvacsim darom a preto pride na Vianoce a ze preto to prvykrat nevyslo.

maria30
24. nov 2011

@dia6 ahoj..určite si to nechceš len zľahčovať...všetko sa pre niečo deje.. len my to možno nikdy nepochopíme prečo..tiež som prišla o dve detičky a geneticky boli obe zdravé... viem, že je to ťažké a stále by sme sa chceli dopátrať, že prečo... ale treba ísť ďalej...riaď sa tým, čo cítiš.. držím palce 😉

dia6
24. nov 2011

@miriem @maria30 Ďakujem obom. To je fajn, že je niekto aj takého názoru, lebo poznám aj ľudí, čo to moc neschvaľujú. Vraj je lepšie mať "svoje" dieťa a nemáme to vzdávať... a tak.
Ale my sme pri tom vôbec nič nevzdali. Ja sa nerada vzdávam, aspoň nie v takomto dôležitom kroku v živote.

ďakujem 🙂

biancaadamko
24. nov 2011

@myounghee pred natupom do nemocnici som si povedala, ze tak skoro nechcem a hned vcera ako som prisla domov som povedala muzovi, ze zacneme hned po prvej menstruacii 🙂

anuska30
24. nov 2011

ahojte.Tak uz aj prva mrcha je tu a dnes mi sestricka brala krv a v pondelok idem na ster a uz len cakat ako dopadnu vysledky.Den po potrate sme si zaobstarali psika,dufam ze nebude nejaky problem. Inak zadala som si do googlu Toxoplazmoza a nic tam nehrozi.

anuska30
24. nov 2011

@dia6 si este mlada tak sa nevzdavaj.Ja som mala MMt a teraz missed a mam 35 rokov a este sa urcite budeme snazit za mesiac-dva.Nevzdavam to.Ved su tu zeny, ktore potratili ovela viac krat a nevzdali to a potom uspesne donosili babatko. drzim palce

dia6
24. nov 2011

@anuska30 Veď som písala, že to nevzdávame. Nemám chuť to vzdať. 🙂
Ale to neznamená, že si nemôžeme vziať dieťatko, ktoré aj tak potrebuje rodičov a nemá ich.

lussi2
24. nov 2011

@biancaadamko ale zvládla by si to, tá túžba po dieťati je taká veľká, že ťa to poháňa dopredu...aj keď je to ťažké. uvidím ako to dopadne teraz, či to dotiahnem do úspešného konca...

anuska30
24. nov 2011

@dia6 urcite je to pekne adoptovat si dietatko ale svoje je svoje.Jedna susedka u nas uz ma 3 deticky adoptovane.Zaciatky boli velmi tazke,papierovacky a vsetko okolo toho a teraz tretie maju 2 mesacne a to uz im dali bez problemov.Maju blondiacika,romcatko a poloromcatko.Chlapceka a dve dievcatka.

biancaadamko
24. nov 2011

@lussi2 no to hej, tuzba je velka ved to sama poznas a uz sa snazite o mimco?

dia6
25. nov 2011

@anuska30 Lenže to je asi individuálne, my sa na toto dieťatko tak strašne tešíme, tak ako na svoje. A koniec koncov... ono bude naše. 🙂

li_la
25. nov 2011

Ja som otehotnela hneď v nasledujúci cyklus po potrate. A úspešne. 🙂

dia6
25. nov 2011

@lussi2 súhlasím, túžba po dieťatku človeka poháňa... naozaj je to ako taký hnací motor. Len (aspoň u mňa) často nemyslím na nič iné len na to, a tak robím chyby inde - napr. v práci 🙂

dia6
25. nov 2011

@li_la Ono to dosť záleží v koľkom tt si potratila.

anuska30
25. nov 2011

@dia6 urcite je to individualne.Ked sa na to dietatko tesite tak to je velmi dobre.Urcite ze bude vase a ja vam prajem vela stastia . 🙂

li_la
25. nov 2011

@dia6 7tt približne, ak nie aj viac, nevedeli určiť a ja som len deň v tedy vedela, že som tehotná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre