Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

katy31
6. okt 2015

@chiaragiovana24 ale to je aj kyretom.... tá maternica je potom taká skyprená, ako orná pôda, preto sa Ti skôr uchytilo a práve preto by to malo byť zdravé tehotenstvo.... prešli tri mesiace, ak si normálne mala menštruáciu, takže sa pár krát obnovila a vyčistilo telo... tak sa neboj, všetko bude dobré, hlavne pozitívne myslenie.... 😉

chiaragiovana24
12. okt 2015

tak babenky bola som u svojho Dr a sprdnut ma nesprdol ale hovoril mi ze teraz ked sa uz stalo nic sa s tym neda robit len vyckat ,moze to byt bezproblemove tehu a nemusi byt mozem ho ale aj stratit,je to individualne,nasadil mi kyselinu listovu ktoru aj tak uz par dni beriem a duphaston,snad to pomoze aby mi babätko zostalo 😒 drzte palce

chiaragiovana24
12. okt 2015

@katy31 dakujem snad to tak bude 🙂))))

chiaragiovana24
27. okt 2015

babenky pisem vam zasa len ja odvtedy som este nebola na kontrole ale prave som bola na zachode a trosku som mala takeho hnedeho vytoku na vlozke,dufam ze to neznamena nic zle,ved predsa beriem 2 krat denne duphaston?trosku sa bojim aby som nestratila predsa to babo :(.......poradte mate s tym nejaku podobnu skusenost?dakujem

anncovicka
3. nov 2015

@chiaragiovana24 Ako si dopadla? Už si bola na kontrole? Držím palčeky 😘

chiaragiovana24
3. nov 2015

@anncovicka ahoj,ano bola som v pondelok na kontrole a zvysil mi vlastne davku duphastonu o jednu tabletku denne tak snad to pomoze,velmi v to dufam ze nam to babo zostane...

anncovicka
3. nov 2015

@chiaragiovana24 Verím, že pomôže. Drž sa! ❤️

chiaragiovana24
4. nov 2015

@anncovicka dakujem 🙂)))

salkatka
21. dec 2015

Ahojte mám na Vás otázočku .Som 5týždnou po kyrete , s manželom sme si povedali ,že všetko necháme na prírodu a máme nechránený sex už dva týždne. Zatial som nedostala žiadnu mrchu.Mám tlaky v podbrušku, bolesti krížov nevolnosť a chute uplne ako v tehotenstve. Ale tehu test je negat.Neviem či si to už namýšlam pretože túžime po dalšom babatku alebo su to naozaj priznaky .Keby to bol zápal bolesti by pretrvavali . 😒 Máte s tým skusenost 🙂

niky1141997
3. apr 2016

Ahojte babulky.Som 2 týždne po MA.Lekár mi povedal že je najlepšie otehotnieť po 3 mesiacoch.Všade čo čítam tak ženy písali že otehotneli už po mesiaci alebo po mesiaci a pol.Chcela som sa len opýtať že čím sa mám teraz vlastne riadiť? Či počkať alebo hneď do toho ísť po prvej MS.Ďakujem za vaše názory.😊

adka_pajerska
5. apr 2016

@niky1141997 moja vlastná skúsenosť ja by som počkala. iked ja som po MA otehotnela hneď ani prvú ms som nemala asi by som si to uz rozmyslela.Mam našťastie toho najkrajšieho a najlepšieho synčeka ale bojovali sme o dušu. Bola som 5x v nemocnici s tym že som skoro potratila potom sa chcel narodiť na začiatku 8mesiaca ale nakoniec je to môj obrovský bojovník a na svet prišiel v deň termínu vyvolanym pôrodom 18hodín trápenia.A teraz je to to najspokojnesie dietatko stále vysmiaty také slniečko.Ale týmto som ti chcela povedať že tým čím som si prešla počas tehotenstva by som už určite nechcela zažiť Toľkokrát som strašne krvacala a toľko liekov čo som pojedla a vsetko to pripisovali skoremu počatiu po MA bola som viacej v nemocnici ako doma.

niky1141997
5. apr 2016

@adka_pajerska Pane bože.Až mi zimomriavky prešli celým telom.Normálne som sa vžila do tvojej situácie.Hlavné je to že tvoj malinký je zdravučký a nič mu není.Každý tu na Modrom koníkovi píše ináč..niekto otehotnel po mesiaci niekto zase píše že sa mu už ťažšie otehotnelo po 3 mesiacoch.Neviem fakt k čomu sa mám prikloniť.A ďakujem ti veľmi pekne za radu.Keď tak nad tým rozmýšlam asi to bude lepšie po tych 3 mesiacoch a nič neriskovať.

zuzanaete
5. apr 2016

@niky1141997 Myslim, ze je to velmi individualne, kedze kazdy organizmus je odlisny. Lekari tiez v takychto pripadoch vychadzaju z predpokladov, mozno nejakych statistik, ale zaver moze byt rozdielny. Moze to ovplyvnovat vela faktorov - celkovy zdravotny stav, islo o prve tehotenstvo alebo uz bolo predchadzajuce rizikove alebo bezproblemove, v ktorom tyzdni ma bol, bol potreby zakrok alebo si to telo poriesilo samo .... Asi kolko ludi, tolko skusenosti. Drzim palce, aby dalsie tehotenstvo prebehlo bez problemov.

niky1141997
5. apr 2016

@zuzanaete Ďakujem veľmi pekne.To bolo moje prve tehu.Zistili mi v 11tt že malemu uz od 6t nebije srdiečko.Takže som na to vyčistenie musela ísť aj keď som nechcela.Riskovala som aj svoj život.Aj keď ma to veľmi trápi a myslím na to každý deň čím som si posledné 2 týždne prešla no musim byť silná pre to moje ďalšie bábo.Trpezlivosť ruže prináša😊pekný dník prajem

zuzanaete
5. apr 2016

@niky1141997 Velmi bolestiva skusenost. Drzim palce, aby ste sa coskoro tesili z dalsieho babatka.

niky1141997
5. apr 2016

@zuzanaete ďakujem 😘

niky1141997
6. apr 2016

@adka_pajerska
@zuzanaete Babulkyyy😊 dnes som bola na kontrole.A doktor mi povedal že sa o 3 mesiace môžeme snažiť.Len pred tym ako budem chcieť otehotnieť musim užívať 6 tyždňov vitamíny.Nič by sa nestalo kebyže otehotniem napriklad o 2,5 mesiaca.Či mám vážne radšej počkať ? Ďakujem za odpovede ☺

adka_pajerska
7. apr 2016

@niky1141997 myslím že nič 🙂 Držím ti veľmi palceky 🙂

mily7
7. apr 2016

@niky1141997 počkaj tri mesiace. Ja som na tom bola rovnako ako ty. Niektorí lekári tiež vraveli že na to môžem ísť hneď, iný počkať tri mesiace,aby narastla vystelka maternice a babo sa malo kde uchytit. Za tie tri mesiace som si prešla peklom,ale aj sa dala dokopy a po nich som úspešne hneď otehotnela. Nechaj telo aj ducha zregenerovat. Je mi to ľúto,že si prišla o bábätko.

niky1141997
7. apr 2016

@mily7 Bože.Ďakujem 😊 len sa bojim ze sa mi stane to co sa mi stalo aj teraz zase znovu.Som si taká neistá.Ale tie tri mesiace počkám určite.

mily7
7. apr 2016

@niky1141997 ja viem. Stať sa to nemusí. Treba sa rozlúčiť ,uzavriet prvý potrat, stratu dietatka v sebe a potom rozmýšľať nad ďalším, alebo riešiť úplne niečo iné a tak to vyjde. Je lepšie riešiť niečo úplne iné. Môj syn ktorý sa narodil z tehu po potrate je citlivý ako ja. Mal ťažké koliky,bol veľmi vnímavý od mala! Zatiaľ čo dcerka narodená po synovi úplne kludas ako moje tehotenstvo . Veľa robí ten prenatalny vyvoj , vnímanie mamy z vonku. Držím prsty.

niky1141997
7. apr 2016

@mily7 Ďakujem veľmi pekne si milá😊

map0007
18. júl 2016

@niky1141997 ahojky vy ste cakala 3 mesiace?Ja som potratila 4.6 robili mi hned kyret.Menstruaciu som dostala hned presne o mesiac4.7. Teraz sme skušali tak som zvedava.Teda uvidim ako to dopadne.Tiez pozeram -čitam ze niektore maminky sa snazia hned niektore po prvej M a niektore az po 3M.Ako sa Vam dari?A blahoželam,nech sa dari aj miminku😉

niky1141997
18. júl 2016

@map0007 ahoj...no ja som na 4 mesiac trosku neplanovane otehotnela lebo som chcela počkať pol roka kym sa da moje telo do poriadku a hlavne psychika...ale aj tak sa na malinke tešíme a veríme že bude všetko v poriadku.Ja som mala s ms po kyrete problemy...naposledy som mala ms 6 mája a od vtedy nič...22 juna mi zobrali krv a negativna a aj tehu testy, tak pichol vyvolavacku a nic.Dr bol v šoku z toho keď som za nim prišla 13.7. že som tehotna.Ze taky pripad ako som ja sa mu este za cele roky co ordinuje nestal😁😁😀zaujimave no.Zatial sme v 5tt mame srdiecko a vsetko je v poriadku.Tak dufam ze to aj tak bude. 3 augusta ideme na velky ultrazvuk tak som zvedava ako dopadneme.Držkaj sa...viem co to je prist o to najcennejšie ako je bábo.😚😚 drzim palce

tanietqa
25. júl 2016

Ahojte žienky, my sme s manželom prišli o naše prvé maličke v 11tt- Missed abortion, som teraz 25.deň po kyretáži, žiadne ťažkosti, slabé pobolievanie bruška týžden po, krvácala som len 2dni po zákroku aj to druhý len tak minimálne a potom som par dní slabo špinila, čo môže byť tým, že ma v ten istý deň čistili 2x, na kontrole u gyn všetko oka, no teraz už mám par dni hlien ako pri ovu, myslíte, že by som už čoskoro mohla dosťať menzes? môžeme sa totiž hned po nom snažiť, tak či to mala už niektorá z Vás, alebo nie. ? Resp, myslíte, že by sme sa už mohli snažiť aj bez tej prvej potvorky? psychicky aj fyzicky sa cítim oka 🙂 len neviem, čo by mi na to povedala moja lekárka :D :D :D.. Ďakujem všetkým za odpoveď... P.S. sme silné žienky, padavky by to nezvladli ! emoticon :*

vanilka83
29. júl 2016

@sita1008 moja kamoska otehotnela dva mesiace po spontannom potrate a ma zdrave krasne babo aj ked bola na rizikovom pre istotu a furt len lezala a brala lieky na udrzanie.

enusamt
5. aug 2016

ahojte... som dva mesiac po potrate (8 + 1 MA a následne na to spontánny potrat v 10 tt) , teda po prvom menzese a druhý tento týždeň nedorazil 🙂 včera a dnes sa mi objavili slabé, ale krásne viditeľné // .. podľa výpočtu by som mala byť cca 4 + 3 .. na prvé sono sa chystám presne o 4 týždne neskôr.. nech je to rovno buď alebo... bojím sa totiž ako to teraz celé dopadne 😒 ale zároveň maličkému siiiilno držím palce 🙂
taktiež aj ostatným tehuľkám a snažilkám 😉

minicka20
14. nov 2017

Prosim prosim prosim... Po 2 rokoch snazilkovania som konečne otehotnela, v čom som začala krvácať, krvácanie trvalo 9 dní, kde mi doktor potvrdil potrat v 3 tt... Krvácanie bolo bez bolestne a vsetko bez problémové Čo teraz? Mám čakať do prvej mrchy alebo môžem sa snažiť hneď ? Prosim vas pomôžte mi. Ďakujem

lejdy30
14. nov 2017

@niky1141997 my sme sa snazili po dvoch mesiacoch...MA bol v 13 tyzdni..a aj tak som otehotnela az po 9...

lejdy30
14. nov 2017

@minicka20 v 3 tt to nieje potrat, v podstate si dostala MS, lebo to co sa snazilo uchytit sa neuchytilo... kludne mozes hned sa snazit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre