Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

sorrelia
8. dec 2007

no mne sa zdalo ze citim bublinky asi od 15 - 16 tt ... a potom nic 😢 teraz som v 19tt a bola som u lekarky. Sestricka sa ma pytala na pohyby, a ja jej na to ze asi od 15 - 16tt a ona ze ani keby ma osvietilo - tak som bola ticho. Potom mi lekarka spravila komplet prehliadku, nakoniec vytiahla taky pristroj na pocuvanie srdiecka ale nic sme nepoculi. myslela ssom ze sa hystericky rozplacem. Lekarka na to ze ci sme srdiecko minule poculi ja ze hej a ona ze ma v tom asi slabe baterky lebo kopance pocula. Daju sa vobec pocut kopance ??? strasne sa bojim ze sa nieco deje, pohyby necitim ziadne vyrazne obcas sa mi daco zda ze by to mohol byt pohyb ale nie som si ista a na utz pojdem az 21.12. dovtedy sa asi zblaznim ☹ ☹ ☹ ☹

baileysa
8. dec 2007

sorrelia, hlavu hore, keby sa dr. nieco moc nezdalo, tak ta urcite posle do nemocky, nemoze si dovolit predsa takto riskovat, ak by sa ti ale ozaj nieco nezdalo, chod na pohotovost a povedz, ze mimco nejako divne citis (nepovedz, ze ho necitis, to by si ta tam isto nechali) a mali by ta pozriet a upokojis sa. najdolezitejsi je tvoj pocit ako matky, ste s babatkom spojene, takze ak sa citis divne, skus ist na tu pohotovost.

buba2, na prvy kopanec, co ta bude boliet si este pockas 😉 jedna moja kamoska citila pohyby tiez neskor a potom povedala, jaaaj to to je ono, ved to som citila aj predtym 😉

kutina
8. dec 2007

sorr - neboj nič, ja som cítla až niekedy v 22 tt - riadny kopanec, predtým to boli tiež sem tam len také "mravčeky" 😉
krásne tehulkovanie

sorrelia
8. dec 2007

baileysa
no citim sa dobre, len vo mne vrta taky cervicek, ze sme nepoculi to srdiecko. A aj to ze kazdy sa ma pyta na pohyby ale ja som si neni ista. Vsetci tvrdia ze uz by som mala nieco citit - a ked poviem ze etse nic tak sa kazdy tak divne tvari 😒 takze vlastne ani neviem ci nieco citim alebo nie lebo ma s tym vsetci len nervuju.
na pohotovost ? no neviem v knizke mam napisane ze zatial bez pohybov takze neviem ci by mi to zhltli

kutina
diky 🙂 len dufam ze je vsetko ok a ze sa plasim zbytocne

sorrelia
9. dec 2007

ahojte vcera sa nam toho udialo vela... som vcera dostala krce v podbrusku, najprv som si len lahla - ved hadam prejdu, ale ked to nepreslo ani po hodine isli sme na pohotovost na Antolsku. Mamca po par minutach zaklopala na dvere cuduj sa svete personal na prijme sa hral na PC nejaku hru (som si vsimla ked isli k PC vypisat daky papier) poslali ma na gynekologiu. Tam ma zobrala pani doktorka velmi velmi mila urobila vysetrenie dala nam lieciky aj si nas tam chcela nechat ale potom povedala (ked videla ze som uz omnoho kludnejsia co som videla dropca) ze ma pusti domov ale keby daco mame zavolat sanitku a sup k nim na oddelenie. Inak mimi a ja sme v pohode az na malu infekciu ktora je vraj v tehu bezna. 🙂 🙂 🙂

miriamka
9. dec 2007

Sorrelia...tak to je super ze je drobcek v poriadku,mozno si mala vcera tie krce z nervozity ktorou si prechadzala!
Hlavne teraz klud,vela oddychuj aby drobcek pekne rastol! 🙂

sorrelia
9. dec 2007

miriamka ... aj ja si myslim ze to boli skor nervicky ale pre istotu som vybehla na pohotovost ved nie je tak daleko...
inak prajem vsetkym buducim mamickam krasne a nicim nerusene tehulkovanie 😀

miriamka
26. dec 2007

Baby...co sa pohybov tyka,u mna som prveho motylika citila okolo zaciatku 18tt,a teraz v 20tt uz citim pohyby pravidelne,a aj manzel ked si da ruku na brusko to uz normalne citi 😵

lucka0122
26. dec 2007

ahojte babulky ja som prve pohyby citila v 17 tyzdni.....a teraz vkuse kopka

xixina
16. okt 2008

Ahojte:0) uz som sa zacinala znepokojovat preco necitim pohyby,som v 18tt.,preto som zasla an tuto stranku..ale zrovna ked som si citala vase prispevky pocitila som jemne bublinky v dolnej casti bruska :0)

dominka11
17. okt 2008

ahojte, ja som prve pohyby cítila v 19.tt, posledný den na dovolenke v chorvatsku. Akurat sme sedeli v restauracii a zrazu 3krat zakopkalo 😉

krasulka
17. okt 2008

Ahojte, ja som prve pohyby zacala citit v 17 tt a to ozaj len take bublinky,ako by mi tukal nejaky nerv pod pupkom..A teraz uz citim kopkanie, dokonca obcas uz aj cez ruku citit taky kopancek, a hlavne vecer 🙂

jasom
24. nov 2008

Ahojte baby ja som uz v 17tt 🙂 a stale som necitila ziadne pohyby bambinka 😢

zmrzka1
24. nov 2008

moje prve pohyby som zacitila este len vcera no a potom nie a nie prestat...
uz som sa aj obavala ci nezajdem k lekarke ,ale ozvalo sa ..
citila som to uplne naspodu brucha a bolo to intenzivne dokonca moj priatel to citil ked si dal ruku na brusko...
citala som ,ze niektore zeny citia pohyby az po 22tt..takze len cakat... 😉

novinka
24. nov 2008

ahojte, ja som citila prve pohyby 17+0 tt a bolo to ked som lezala na bruchu. asi protestoval, ze som ho zatlacila 😅 a dalsi krat to bolo az presne o tyzden a odvtedy castejsie 😉

sophie1981
25. nov 2008

ja som male 1x citila v 16tt....pri lete z Londyna na SVK....asi mu nerobil dobre ten tlak... 😉 odvtedy neprestal

lucia375
25. nov 2008

Pri prvom tehotenstve som citila prvé pohyby az niekedy v 19. - 20. tyzdni ale teraz pri druhom uz v 16. tyzdni.
Vsade pisu ze je to normalne ked zena citi pohyby pri druhom tehu skôr ako pri prvom lebo pri prvom to este nevie celkom rozoznat.

ditka1
25. nov 2008

ahojte ja som prvorodicka v 27t a prve pohyby som zacala citit v 15t ako take steklenie a mrvenie a potom tie riadne kopance a otacania v 20t ale nie kazdy den,od 25t je to kazdy den a coraz viac,je to teraz take vsade do bokov,do mechura hlavne tam a uz aj na rebra mi zacina tlacit a kopkat.

banikovci1
25. nov 2008

Ahojte, moje prvé pohyby som zacítili asi tak v 16tt, bolo to ako keby mi nejaká malá rybička narážala z vnútornej strany bruška, bolo to také srandovné, ale predtým som si myslela, že mám pohyby a boli to len črevá 😀 , no a teraz v 22týždni je to už srandovné, lebo sa mi to tam mrví skoro stále, také je to nádherné, nevimenila by som to za nič na svete ten pocit ... 🙂 ... už to cítim aj keď chodím ... teda ak bábinko nespinká ... najlepšie je to večer, že sa ťažko aj zaspáva, neviem, čo tam malinká robí, asi kotrmelce 🙂

ditka1
25. nov 2008

banikovci1 hehe pockaj neskor ked do mechura bude kopkat 😀

pikino
26. nov 2008

ahojte ja som prve pohyby citila na zaciaku 17tt presne 1. novembra 😀 take motiliky a hladkanie a od konca 18tt. uz regularne kope tak ze to citim aj ked prilozim ruku na brusko, dostanem kopanec. a velmi sa mu paci MHD vtedy vyvadza ako diva. 😀

zaburka28
26. nov 2008

ahojte mamulky, tak aj ja sa pripajam do tejto diskusie 🙂
Mna nase babenko po prvy krat "posteklilo" presne na moje 28 narodeniny - cize 19.11.2008 😀 🙂 a bol to najkrajsi darcek aky som len mohla dostat 🙂. Momentalne som priblizne v 18tt 😉 .

dupinka
26. nov 2008

ahojte!

vcera vecer som citila v okoli pupka take mravencenie,.... Moze to byt babatko?? Som 15+4 tt.

jasom
26. nov 2008

baby ja by som tak uz chcela citit nejake pohyby, normalne sa bojim ci je vsetko ok, 😒

pikino
26. nov 2008

dupinka okolo pupka nie, to sa ti riztahuje koza na brusku. v 16tt. je este uplne dole
nas mocovym mechurom. tam musis hladat pohyby. az od 24tt. sa presuva vyssie do stredu bruska. dovtedy sa vobec netreba stresovat ze niektora necitite pohyby.

zmrzka1
27. nov 2008

jasom-- nestresuj ja som mala prve pohyby take riadne az v 20-tt takze v pohode ja som tiez panikarila 😀

sysa04
27. nov 2008

ahojte ak môzem pridam sa aj ja.zo zaciatku som aj ja stale cakala na to kedy ucitim pohyby,ale zacala som ich pocitovat tiez tak v 20tt.a to bolo dole tak pri mechuri a to som si nebola ista ze co to je ale potom sa to uz presunuli vysie tak pri pupok a poviem vam je to sranda,aj je to uz vidiet tie pohyby ked to sledujem 😉

jasom
9. dec 2008

Ahojte baby,
je tu niekto kto mi poradi? Neviem ci som citila pohyby, som uz takmer na konci 18tt a citila som pod pupkom na pravo take ako keby stuchance, bolo to jemne a velmi prijemne, opakovalo sa to niekolko dni. a teraz uz skoro 3 dni nic ☹ som z toho zufala, cakala som ze sa to bude stupnovat a nic, velmi sa bojim ci je vsekto v poriadku, ☹(((

jasom
9. dec 2008

dicinka1
9. dec 2008

aj ja by som uz chcela citit pohyby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre