Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

iinuska
18. mar 2009

grajcaricka, podla mna je to normalne

grajcaricka
18. mar 2009

iinuska, myslíš? no dúfam, že máš pravdu, ďakujem

jahody11
18. mar 2009

no grajciarka, ja som pocula ze druhorodicky vsetko maju skor, aj pohyby a aj brusko im vraj omnoho skor a rychlejsie rastie 😉

celine
18. mar 2009

grajcaricka- neboj, urcite je to babatko. Uz vies, co si mas vsimat a brusna stena je u druhorodiciek citlivejsia nasledkom prveho tehu.

grajcaricka
18. mar 2009

baby ďakujem vám!!! trochu ste ma ukludnili a o to viac sa tešííím z môjho aktívneho miminečka 🙂

terezka044
18. mar 2009

grajciarka ja som pocula ze to moze byt aj placenta, neviem teda co je na tom pravdy, ja som ako prvorodicka tieto pohyby citila uz v 16a pol tyzdni, tak neviem ci to bolo babo.
ale potom klasicke pohyby zacali okolo 20tt to uz som si bola ista ze to je babo (a boli o dost nizsie ako tie prve) 😉

betty111
20. mar 2009

Ahojte ako casto sa vam pohybuje babetko v 7.mesiaci tehotenstva????

pajinka23
20. mar 2009

betty111 mne sa v siedmom mesiaci moja princezna hmirila v brusku vvvveeeelmi casto 😀 😀 😀 ,niekedy aj cely den ale v noci bol potom pokoj a naopak 😉 😉 Co zda sa ti zesa menej hybe tvoje mimi 😉 ???

marcina
20. mar 2009

betty111 ja som v 27 tt a mne sa hybe kedy ako ked si sadnem alebo lahnem tak ovela viac zacne hned kopkat a ked chodim tak je ticho asi sa mu to hojdanie paci 😵 a v noci je to rozdielne podla toho ako lezim.......na chrbte kopka stale a na boku sa mu zasa paci

iinuska
20. mar 2009

No mne sa cmucko hemzi poriadne, hlavne ked som v klude, vecer alebo poobede, ked si chcem zdriemnut.Niekedy su to dobre supy, az sa zlaknem. 😀

deina2005
20. mar 2009

grajcaricka ano ja som ich citila a je to mozne ak to nieje prve tehu.ja som teras v 20tt a pohyby citim na rukea vidiet to aj tak na bruchu

kosicanka1
20. mar 2009

Grajcaricka, akurat som sla na MK spytat sa na to, co opisujes ty. Aj ja citim pohyby od 15 tt, mudr. neveri, povedal, ze je to skoro a urcite to nie su pohyby, ale ja viem, ze urcite to su pohyby, aj simonku som takto citila, aj presne take vlnky a hrcky sa mi robia ako ty pises. ziadne bublinky a motyliky, normalne pohyby. Vcera manzel tu hrcku tiez citil, smial sa, ze je to hlava alebo zadok.

atima
21. mar 2009

ja som začala pohyby citiť až v 21 tt, uplne dole take štuchnutie a od vtedy citim pravidelne každy den do 27 tyždna som citila len ked som sa sustredila a večer no od vtedy citim počas celeho dna asi iba v noci spinka

sudana
21. mar 2009

ahojte chcem sa opýtať či je normálne ked som už cítila predošlé dva týždne tiez také mihotanie v brušku a od stvrtku nič?

celine
22. mar 2009

sudana- bud v klude. Ja som maleho citila od 17tt. Asi po tyzdni to zrazu ustalo a skoro tyzden nic. Bola som uplne hotova, volala som na gyndu a povedali mi, ze je to uplne normalne, ze v tomto tyzdni su pohyby nepravidelne a casto ich zena neciti aj ked sa babatko urcite pohybuje. Normalne kopanceky som citila az na konci 19tt a odvtedy citim kazdy den pravidelne.

sudana
22. mar 2009

celine jááj ani nevieš ako si ma potešila, normálne mám zimomriavky, lebo ja ako puk stále celý deň a celú noc len čakám a čakám ale verím že to príde, lebo som druhorodička a všetky už píšu že cítia no a ja iba takto, no tak nebudem sa až tak sledovať a potom sa ozvem, prajem peknú nedelku ahojte 🙂

betty111
23. mar 2009

pajinka23
ahoj no praveze sa mi hybe dost casto xi a mojej sestre ked cakala tak v siedmom mesiaci no vlastne po cele tehu sa jej tak nehybalo ako mne.Kope ma o dusu a niekedy mam pocit ze by uz najradsej bol na svete je to pekne ale niekedy neprijemne lebo ma aj tlaci dost na rebra.

betty111
23. mar 2009

marcina
no isty cas sa nepohyboval az tak ako teraz he a teraz som nasla sposob ako sa z nim hrat

deborah1
26. mar 2009

Ahojte,poraďte mi-sem-tam,tak raz za deň,cítim bublinku a vždy ma napadne-už sa drobček ozýva a potom premýšľam,či sa mi to nezdá..Pri chalanoch,keď som ich čakala,si vôbec nepamatám,kedy som cítila prvé pohyby,iba si pamatám,že to boli také bulinky.No teraz je to sem-tam iba jedna,tak neviem.je aj pravda,že som oveľa tlstejšia ako vtedy 😅 .

iinuska
26. mar 2009

Ja som prve pohyby citila v 18 tt. Najprv som si myslela, ze su to vetry 😀

sedem
26. mar 2009

ahojte,ja som prve pohyby zacala citit v 17tt, najskor ako taku bublinku a uz po tyzdni ma moj pokladik veselo okopkaval a veselo kopkame dodnes, aj ked obcas si dame taku dvojdnovu prestavku na dospinkanie a potom zas dva - tri dni kopemeee ako o dusu 😀

shpirti
26. mar 2009

babenky,ja stale nic! ☹ je to normalne?

mirko
26. mar 2009

no ja neviem ci sa moc sledujem, alebo co, raz mam pocit ze ho uz citim, raz si myslim ze to zas pracuju creva 🙂 niekedy to citim az tak akoby ma uz riadne kopol nohou ako ked ma dobal synacik v 30tt 😲 😲

judit7
27. mar 2009

Pri prvom tehotenstve to bolo okolo 18tt a pripomínalo mi to bublinky, najprv som si pohybmi vôbec nebola istá, ale potom sa ich frekvencia aj sila zvýšila. Teraz som tiež v 18tt a už pohyby cítim ,ale sú úplne iné ako pri prvom - nie sú to bublinky, ale akoby sa ma niekto velmi jemne prstom dokýtal z vnútra 🙂. Prvý krat som to zacítila v 17tt.
Shpirti - to, že kedy začneš cítiť pohyby, závisi od toho kde je bábo uložené, kde je placenta, a aj to či je to prvé tehu alebo druhé, tretie ... (prvorodičky obvykle cítia pohyby neskôr).

jahody11
27. mar 2009

Ani ja este nic necitim, doktor sa ma uz pytal, ci nahodou uz nieco necitim ale ani pri najvacsom sustredeni nic necitim , uz aby to prislo 😉

mima3
27. mar 2009

jahody - máme skoro rovnaký termín 😉 no, mne sa predvčerom zdalo, že niečo cítim, taký akoby dotyk zvnútra bruška 2krát - keď som si ľahla pred spaním do postele na chrbát.. odtvedy nič ☹ ani bublinky.. tie som ani nemal. keďže som bola na utz a videla malé už pred 5 týždňami, tak aj stresujem, či je s ním všetko v poho 😒 a na ďalší utz idem až skoro o 2 týždne.

baby a tie čo to cítite, kde to zvyknete cítiť? a kedy?

jahody11
27. mar 2009

pocuj mima a preco ides na utz az tak neskoro? mne ho pozeraju skoro kazde dva tyzdne, ale to mozno preto, ze som na zaciatku krvacala,,, ale pohyby nic, aj sa sustredujem v uplnom tichu a nic, tak este asi nenadisiel ten spravny cas 🙂

nibiru
27. mar 2009

Mima, myslím, že to, kde to je cítiť sa mení počas celého tehotenstva. Ja som teraz v 23. tt. s druhým bábom, pohyby cítim od 19. týždňa (pripadalo mi to ako jemné vzdúvanie čriev, ale pochopila som, že je to moje kuriatko). Potom asi 5 dní nič a potom už boli pohyby častejšie. Väčšinou ich cítim úplne dole akoby pri mechúre, také jemnučké šťuchančeky 🙂 Ale bábätko má ešte veľa priestoru v maternici, môže byť otočené nožičkami dovnútra a kopať takpovediac doprázdna a ty nemusíš cítiť nič. To sa ale spraví rastom bábätka.
Pamätám sa, že v 7. mes. ma môj prvorodený syn boxoval najviac 😉 mala som pocit, že je všade 😀

jahody11
27. mar 2009

tak snad do dvoch tyzdnov to zacne 😀

mima3
27. mar 2009

jahody, každé dva týždne?? to máš fajn, aspoň nie si v strese, či je všetko ok. no, ja som na začiatku chodila každé 3 týždne a do 13tt ma zakaždým pozeral vnútorným sonom, tak som malé videla.. a v 16tt som bola naposledy a povedal mi, že babo nebude pozerať, lebo že už musím ísť na veľký utz, tak mi pozrel len krčok a ohmatal maternicu a povedal, že je všetko ok a na veľký utz ma poslal v 20tt..

nibiru - dík za odpoveď, aj si ma ukľudnila, že druhorodička a v 19tt 😉 to sa vždy tak vyplaším, keď čítam, že niektoré od 16.. 17tt 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre