Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

selyma
1. okt 2009

Dakujem, urcite som rada za kazdy pohyb, vtedy sa mu prihivorim, ze ake je zlatucke, tak strasne by som chcela, aby bolo zdrave

lentilka3000
1. okt 2009

Neboj,urcite bude zdravucke,inak som si vsimla,ze mame rovnaky termin porodu,aspon podla konika,aj ked ja mam podla posledneho ultarzvuku termin 28 februara 😀 .Cakame prve babo,tak tiez mam obcas starosti,ci je vsetko v poriadku,ale ked zacitim kopancek,tak ma obleje taky pocit stastia,ze az.Kazdy vecer sa tesim do postele,lebo viem ze ma aspon raz kopne 😀 😀 😀

selyma
1. okt 2009

Tak sa tesim, ja mam podla doktorovnho vypoctu 19 februara, ale zajtra ideme do poradne a to by nam uz mal povedat pohlavirm pokial sa bude dat. Dufam, ze vsetko bude v poriadku. To ja si asi skor vela namyslam, lebo chcem, aby to bolo v poriadku. Ale niekedy si myslim, ci by som nemala byt opatrnejsia, ci to alebo to neberiem na lahku vahu. Tiez je to moje prve tehotenstvo, takze som neskusena. Navyse mam dve sestry, ktore maju problemy s otehotnenim, tak som rada, ze mne sa to podarilo bez problemov.

lentilka3000
1. okt 2009

No to si aj ja namyslam,hlavne zo zaciatku tehu,ked su tie prve mesiace najkritickejsie.Pri kazdom pichnuti som sa hned zlakla.Stale som sa sledovala.A pred kazdou poradnou som trpla,ze co bude a pred prvym ultarzvukom som ani nespala.Ale od toho posledneho ultrazvuku,ked som videla to mrno,este ku vsetkemu nam aj zakyvalo,mam taky pocit,ze je vsetko tak ako ma byt.Najblizsie sa chystam na 3D,urcite budem stresovat,ako sa poznam 😵 😵 😵 ale hadam vsetko dobre dopadne.Na zle veci netreba ani pomysliet.

laxity
1. okt 2009

ahojte babenky

renatkas...ja som mám asi presne ten istý problém ako ty.

Ja sem tam niečo cítim, ale neviem to porovnať, či sú to črevá, niekedy mám pocit akoby mi stále chcelo škŕkať v bruchu...neviem, ale tiež čakám a začínam mať obavy.

pekný deň 😉

puclik77
1. okt 2009

lentilka ak sa mozem pridat do debaty, ja som dnes 18tt+6 a tiez uz asi tyzden citim take jemne vlnky v bruchu a nie som si ista, ci je to babatko. Ale je to kazdy den, tak asi je to ono. Som rada ze aj ty si pohyby babatka nazvala vlnky, lebo nikde sa o vlnkach nepise. Iba o bublinkach, rybicke, motyliku a neviem este co. 🙂

puclik77
1. okt 2009

inak tehulky, uz viete co cakate? my sme boli s priatelom na 4d utz a nic sme nevideli, lebo nase malicke sa nam otocilo chrbatikom. Ani rucky neboli vidiet, lebo ich malo schovane za telickom. Uplne nas odignorovalo 😉 Smiali sme sa ze uz teraz nas ma na haku. Ale doki nas ubezpecila, ze rastieme ako treba, tak sme odchadzali aj tak spokojni 🙂

laxity
1. okt 2009

puclik77...ahoj no super teda, že už nejaké tie vlnky cítiš 😉 .4D no pekné a aké to je? My sme neboli ešte.

My ešte nevieme čo to bude, ale budúci týždeň nás čaká morfologický ultrazvuk a tam sa už snáď dozvieme 🙂

puclik77
1. okt 2009

ja idem na morfologicky o dva tyzdne, tak dufam ze to dobre dopadne. Vzdy som pred utz strasne nervozna, ci je vsetko v poriadku. Aj ja dufam ze sa mi babatko ukaze o dva tyzdne. Aj lekarke by sa vsetko lepsie meralo, ked bude otocene tvarickou smerom k nam.
4D je super, chodim k dokine co ma normalny utz a 4D v jednom, cize iba si prepina obraz. Vidim babatko aj tak aj tak. Na minulej poradni to nase male bolo taky maly ufonik lebo este nema vela tuku a boli vidiet len kosticky, cize to bol taky maly mimozemstan 😉 Ale bolo to krasne, lebo mavalo rucickymi, ako keby mi kyvalo. No a ked tam malo tatina, tak sa schovalo 😀 😀 😀

lentilka3000
1. okt 2009

Puclik,ano vlnky,take jemne akokeby skvrkanie,zo zaciatku len obcas,hlavne vecer.ja som si myslela,ze to mi skvrka v zaludku ale to bolo nizsie a to som vedela,ze tam zaludok urcite nemam 😀 😀 😀 .Ja som bola na ultrazvuk minuly tyzden v stvrtok,som tam sla cela natesena,ze urcite nam povedia pohlavie,lenze malicke bolo uplne zle otocne a este aj pupocnik malo medzi nozickami 😵 doki mi vravela,ze si musim pockat na 30ty tyzden.To by som sa dovtedy asi zblaznila 😅 😅 😅 Tak sa chystam na 3D dufam,ze sa nieco dozviem 😀 😀 😀

puclik77
1. okt 2009

lentilka ja tie vlnky citim vacsinou cez den ked sedim. Vecer po leziacky sa mozem sustredit ako kolvek a nic. Tak neviem..... Asi kym nebude riadny kopanec, tak tomu neuverim ze sa to hlasi moje mimi 🙂 Moja doki je v tomto super, ze aj tyzden po poradni mozeme sa objednat na 4d s mojou polovickou a prist sa kuk na babatko. Uz sa neviem dockat, co to bude 😀

lentilka3000
1. okt 2009

Tak vecer uz asi spinka🙂 u kazdeho je to asi individualne, a co by ste chceli mat?ja tuzim po dievcatku,aj mam taky tusak od zaciatku ,ze to bude dievca,tak neviem...

vefi89
1. okt 2009

puclik

nerob si z toho tazku hlavu, ja som zo zaciatku citila len trosku a nebola som si ista, ci to bol vobec malinky. Ale teraz od nedele ho uz pekne citim, uz aj manzel je rad, ked ho citi. Ked si zacala citit vlnky, tie kopanceky pridu o chvilu 😀 😀 mozno tyzden, mozno dva.
Ja som ho zo zaciatku citila len ked som lezala na chrbte a mala som plny mechur 😀 😀

puclik77
2. okt 2009

lentilka my by sme chceli mat chlapca, aj sa mu stale tak prihovaram ako k chlapcovi, tak uvidime 🙂

vefi vidim ze uz viete co cakate 🙂 drobcek sa vam ukazal v plnej parade? to nase je hamblive, tak mozno to bude nakoniec dievcatko 🙂 este ze su vzdy len dve moznosti 50:50 😀 😀 😀
uz sa neviem dockat tych kopancekov, lebo za posledny tyzden mi nejako narastlo brusko xixi malickemu sa dufam ze dari 😉

babula78
10. okt 2009

ahojte, som tu prvý krát a chcela by som sa niečo opýtať. Od pondelka budem v 22 týždni a stále necítim pohyby... u dr. som bola naposledy pred 2 týždňami a povedal mi, že prvé pohyby začnem cítiť o také dva týždne, čiže niekedy teraz, to asi znamená, že asi nemám dobre vyrátané týždne a bábo sme počlai dva týždne po menzese. Myslíte, že je to normálne, myslím, že ešte nič necítim? je to v poriadku? som z toho veeeeeľmi nervozna a nešťastná. Poraďte mi, ďakujem.

garonka
10. okt 2009

babula ahoj neboj pohyby prídu zo začiatku pocitíš take jemne mrvenie potom kopančeky 😉 ja som zacitíla pohyby okolo 20tt najprv len večer take jemne mrvenie a potom dva dni nič, som sa preľakla, a teraz každý deň take jemne kopančeky 🙂 neboj aj ja som dufala, kedy zacitím pohyby babätka, a maloktore prvorodičky zacitia babenko okolo 20tt niektore aj okolo 24tt skus si večer v kľude ľahnuť a sustreď sa ja som skoro od šťastia vyskočila keď sa to podarilo 😉

babula78
10. okt 2009

ďakujem Garonka. A to bolo cítiť, že sú to pohyby, ja mám chvíľami také pocity, ale možno si to ešte pletiem s črevami... neviem to posúdiť. Ako budem cítiť, že to je ono? je to len taká sekundička, alebo to cítiš dlhšie...? trošku si ma ukľudnila, dik

garonka
10. okt 2009

babulka neboj ja som takisto strachovala či vôbec je babenko ok, a raz večer som ľahla do postele a zrazu akoby sa mi čreva pohli 🙂 ak maš pocit, že citíš čreva je to potom ono, potom citiť kopančeky 😉 zo začiatku len take chvenie nepravidelne bolo aj teraz cez deň malokedy sa mi v brušku hmyri ale v noci je babo akčne 😀

babula78
10. okt 2009

a odkedy je rozornať to chvenie od kopančekov?

garonka
10. okt 2009

u každej individualne ja som stale citíla akoby mi čreva hučali a potom kopančeky na ľavej a sem tam na pravej strane 😉

babula78
11. okt 2009

ahoj garonka, včera som už musela zmiznúť, ale môžem ešte jednu otázočku? ja tiež cítim tie črevá, ale to mám pocit, že sú to fakt črevá, lebo je to sprevádzané tým škrkajúcim zvukom... keď kope mimino, asi by nemalo byť nič počuť, nie? a najprv začnem cítiť len také chvenie a až niečo potom jasné kopančeky´?

emjee
13. okt 2009

kvetinka31 • Dnes o 18:25
Ahojte maminy čakateľky, čakám druhé bábätko a prvý krát som zacítila pohyby od nejakého 14.-15.týždňa. Určite si to nenamýšľam, lebo odvtedy je to veľa krát za deň a úplne zreteľne. Pri prvom som prvý krát cítila pohyby od v 17.týždni. Dr. mi hovoril, že si to asi namýšľam. Máte s tým nejakú skúsenosť? O nič neide, ja len či moje malé je jediný taký kopkajúci ufónik.

reni25 • 30tt • Dnes o 18:35
Ahoj, ja som uz pocula a aj cital o tom ze druhorodicky pocituju prve pohy babetka skorej ako prvorodicky, takze neviem preco ti lekar povedal ze si namyslas.Je pravda ze prve pohyby by sa mali pocitovat medzi 4-tym a 5-tym mesiacom teh., ale u teba je to normalne, aspon podla mojho hazoru.A aj moje zname ktore uz maju jedno dieta mi tuto teotiu potvrdili 🙂 .Ja som sice prvorodicka a citila som prve pohyby az v 20-tom tyzdni teh., a mne sa to zas zdalo neskoro.

marcela22 • 1d, 39tt • Dnes o 18:43
Kvetinka, ja si myslím že si nič nenamýšľaš, tiež som teraz druhýkrát tehotná a pohyby som začala cítiť presne ako Ty - okolo 14-15tt. A bola som si istá že sú to pohyby a nie niečo iné...v prvom tehu som pohyby začala cítiť tiež v 17tt....asi sme rovnako "citlivé" 😀

teuska • 1d, 22tt • Dnes o 18:50
Baby aj ja som toto moje druhe tehotenstvo citila pohyby okolo 14-15tt.

kvetinka31 • Dnes o 19:54
Baby, tak sme na tom rovnako. Podla mna je to normalne, zavisi asi od toho, do akej miery je ktora mamina citliva. Je to v podstate jedno, kazda sa raz dockame tej radosti z prvych pohybov. Ja len ze som sa pytala 2 doktorov a obidvaja sa zasmiali, ze to nie je mozne a ze urcite si to za nieco zamienam. Ale ja viem svoje 🙂

maminamajka • 1d, 39tt • Dnes o 21:38
Aj ja som pri tomto tehu cítila pohyby už od 15tt, dr. sa to tiež nezdalo... ale my vieme svoje 🙂

emily3 • 4d • Dnes o 21:38
pridavam sa do klubu skoro kopajucich babatiek, druhe ma tiez zacal kopat skoro, dokonca to bolo aj vidiet, manzel mi neveril, ale uvidel tie bublinky...moze byt. ked som to bola teraz tehotna so stvrtym, som pohyby citila neskor, a ked som dr. povedala ze chalanov som citila uz v 16tt tak sa divil. doktori to nezazili a riadia sa knizkami

lucinka4
21. okt 2009

babula,myslim,ze je to individualne...ja som vobec necitila bublinky ale zretelne som citila ako sa mala pohla...a bolo to uz v 16.tyzdni...az neskor som zacala citit kopance, cize aj ked myslis,ze su to creva nemusi to tak byt..

civavava
21. okt 2009

mne dnes lekar na kontrole povedal, ze nemam cakat pohyby skor, ako v 21 / 22tt 😉
som prvorodicka

lucinka4
21. okt 2009

aj ja som prvorodicka cize som bola prekvapena a preto som si nebola uplne ista ale odvtedy kazdy den som citila takze to bolo jasne 🙂 a teraz uz kope o 106 😀

andrejusa
25. okt 2009

ahojte 😉 , chcela by som sa opýtať... som v 6 mes. a niekedy cítim pohyby veľmi intenzívne a niekedy veľmi slabo, skoro až vôbec. Môže to byť aj tým, že mám na bruchu sadielko a tým pádom to až tk nepociťujem. Ale dnes som zatiaľ nezacítila ešte absolútne nič a trošku sa bojím. Zajtra idem na poradňu, ale dovtedy sa aj zjaším či je všetko ok. Máte niektorá aj také skúsenosti, že aj v 6 mes. bábo vôbec necítite niektorý deň? a kedy by som ho asi mala začať cítiť silno a každý deň? ďakujem

viki10
25. okt 2009

Ahoj andrejusa, nestresuj sa, bábätko niekedy dlho spinká a nemusíš ho cítiť aj celý deň. Niekedy kopká slabúčko, a hlavne v týchto týždňoch. 🙂 Neboj sa, keď budeš v 25 - 30tt bude kopkať až až... 😉

kamilakd
5. nov 2009

ahojte dievcata,a viete mi povedt kde presne citit tie prve pohyby??? 😒 som v 16tt 😅

vibeke
5. dec 2009

ahojte,, ja zacinam v pondelok 18tt a pohyby babatko citim posledne asi 4 dni.... citim akoby mi vybroval mobil 😀
teda take jemne vibrovanie,, vzdy vytiahnem mobil a pozeram ze tam nic nieje.. a to sa drobec natahoval 😀 😀

sabiatko
6. dec 2009

kamila, na zaciatku v podbrusku. ja ich teraz citim niekedy aj kusok nad pupkom, lebo rastie maternica. celkom dobre ich je citit, ked lezis na chrbte... teda ak sa babo zrovna vtedy hybe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre