Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

adelia
14. júl 2006

Ahojte, ja som cítila prvé pohyby v 18.tt 🙂 . Pri prvom to bolo o niečo neskôr - koncom 19.tt

Tonicka, ak si presvedčená, že je to mimi - tak si lekárove poznámky na peristaltiku čriev jednoducho nevšímaj 😉

adetka
15. júl 2006

Ja som uz svoje dietatko citila...tusim... dufam... boli trosku vyssie ako bublinkovanie v crevach...a trosku ostrejsie...ako kopance...akoby babo bojovalo s mojimi kilami tuku navyse 😀 aj doktorke som povedala, ze mi v brudku rastie svalovec.... ked musi tlacit pred sebou tuk 🙂 (na svoju obranu...pred otehotnenim som mala iba cca 12 kg nadvahy)

ervotoc
15. júl 2006

to mas jedno,hlavna vec,ze je zdraveee babo 🙂

tonicka
15. júl 2006

Máte pravdu, ja mám zase miernu podváhu 😉

alexandra
17. júl 2006

Ja som v 16tt a uz mam pocit ze ked lezim a som tichucko, tak sa mi vnutri nieco deje, akoby lopticka jemnulinko sa dotykajuca zvnutra bruska.. To uz bude asi ono, co? 😅

mucilienka
17. júl 2006

alex, to je ONO! 😵

nevesta
17. júl 2006

Alex jeeeeeeeeeeeej 🙂 ked tak bude kopat, pridem si pohladkat 🙂

alexandra
17. júl 2006

muci sa mi to zda DESNE skoro, mam to od soboty/nedele (15+0), alebo som vo vysom tehu, ako tvrdim od zaciatku... Teraz ako sedim tak to tiez citim.. 😅

nevesta si pis 😉

natalya
28. júl 2006

ahojte mami tehulky 😉 aom akurat v 17tt a pohyby som zacala citit na konci 14tt...najprv som si myslela ze su to vetry 😵 ale ked som to citila kazducky den potom som si bola ista ze su to pohyby najprv som citila take bublinkovanie alebo prelievanie a neskor aj take stuchance je to taky super pocit ked toho maleho citim ze zije a dava mi to najavo..mozno mam zle vypocitany termin alebo neviem aj brusko mam vacsie ako by som mala mat podla ostatnych zien 😕 tak neviem neviem...co myslite??? 🙂

tonicka
29. júl 2006

natalya, myslím, že to zistíš tak o 20 týždňov ako to vlasne je 😀 Inak ja aj Alex, máme takéto pocity tiež od 14tt. 😉 Ale vraj skutočný 😲 pohyb sa ráta od riadneho prvého kopanca 😀

natalya
29. júl 2006

😀 hej to viem ale to steklenie v brusku je nadhera 😝 ale na ten ozajsny kopanec si budem este musiet pockat ☹ tonicka a tebe sa dari ako??a ty si co citila po prvy krat??aky si mala pocit??? 😨

tonicka
29. júl 2006

Ja som ani velmi necítila, skôr videla 🙂 Bolo to v 14tt, na dovolenke v Bulharsku, ležala som na posteli a a zrazu hups, pod pupkom sa mi objavil votrelček 😀 Kukám na to, že či ozaj a ono to znova urobilo. A potom sa mi neukázalo asi 2 dni a odvtedy pravidelne, buď skoro ráno alebo večer. Ak sa ozve cez deň, tak je to pre to, že som to prešvihla s námahou a išla som si ľahnúť ☹ A potom asi na zač. 16tt som cítila bublinkovanie a taký zvláštny presúvaci pocit. a keď dám na to miesto ruku, cítim taku hrču.(Prepáč mimi, že som ťa nazvala hrčou) 🙂 🙂

Ale pocit je to úžasný, hlavne keďsi uvedomíš že je to mimi. 😅 😵 🙂

natalya
29. júl 2006

tonicka aj ja mam najekay taky pocit 😀 take prelievanie,bublinkovanie a niekedy mam pocit ako keby sa mi moje mimi odrazalo s nozkami a stuchalo ma 😨 to citim tak nizsie pod pupkom taky zvlastny ale krasny pocit lebo viem ze tam niekde je a dava mi to najavo 😎 aj teraz to citim a hlavne ked sedim a mam vylozene nohy alebo troska skrcene a pritiahnute k brusku a niekdy ked lezim.tonicka kedy budes vediet pohlavie??co ti povedal lekar???ja mam o 2 tyzdne poradnu a dufajme ze moj mi uz povie co to bude lebo sa neviem dockat 😀 a este sa ti chcem spytat ake si mala AFP???mne krv na afp brali vcera troska uz neskoro 😖 a este ze v kolkaty tyzden ti doktor robil NT??a aky si mala vysledok??

tonicka
29. júl 2006

Natalya, pohlavie sa zvykne hovoriť na ultrazvuku v 20tt. Ja som bola v 16tt, nechcelo ukázať.AFP mám chválabohu v poriadku, aj keď ma strašili.Neboj, aj ty budeš mať AFP ok. Čo je to NT?

natalya
29. júl 2006

to dufam tonicka drz palce 🙂 NT to sa meria babtku sija teda sijove prejasnenie a ked ma viac ako 3mm tak je riziko ze moze byt postihnute a meria sa to tak od 11tt az do konca 13tt...mne to meral az v 14tt 😒 ale chvalabohu to bolo v poriadku...mas aj nejake photo tvojho mimoho??? 😉

tonicka
29. júl 2006

Natalya, mam foto z 11 týždňa 🙂 Donútili sme lekárku nech nám vytlačí 4 fotky, ale samoška, že si manžel zobral tie 2 kde bolo aj niečo vidieť 😀 a vystvil si ich v robotke, hneď vedľa našej svadobnej fotky 😀 No neodpustila by si mu to? 🙂
Mozem zodpovedne prehlásiť, že neviem o tom, že by mi robili , teda mimi presvietenie šije, ale ja som presvedčená, že je zdravučke a keby aj nebolo ☹ tak bude naše - chcené a milované.
a ty máš fotečku?

natalya
1. aug 2006

ahoj tonicka...troska neskoro ale predsa 😅 fotky mam prve zo 6tt potom s 8tt, 11tt, a posledne 14tt 😉 a o tyzden budem mat najnovsie uz sa tesim 😀 vzdy ked mi je smutno tak sa na toho drobca pozriem a hned mi je krajsie 😵

svetluska.p
1. aug 2006

Kocky, kocky, vidim, ze pisete o fotkach. Ja som bola u lekara 24.7., kedy nam potvrdil tehu a 7.8. idem na odbery a 22.8. do poradne. Ale nepovedal mi, ze mozem priviest manzela. Tak sa cem opytat, ze ako to chodi. Normalne toho svojho muzika vezmete so sebou a pozerate spolu na uzv, al. sa dohodnete vopred s lekarom? Asi Vam pride blba taka otazka, ale lekar na mna cudne hladel uz ked som bola euforicka pri potvrdeni tehu, tak nechcem aby si myslel, ze som total na hlavu, ze na vysetrenie privediem muzika 😀 ,

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tonicka
2. aug 2006

Svetluska kasli na ksichtíky lekára, ja som mužíka proste zobrala a keď som vošla k lekárke, tak som oznámila, že ide aj môj manžel a že poprosím ostatné žienky aby sli do kabíniek keď bude prechádzať do ordinácie 😀 a takto isto, keď som išla na ultrazvuk do nemocnice. Stačí prísť so širokým úsmevom 😀

danii
2. aug 2006

aj moj manzel sa tam proste vzdy nasackuje. na nic sa nikoho nepyta, vojde dnu a hotovo 😀 chce vidiet svoje babatko tak ako aj ja. chce byt pri tom 🙂 😵

zuz11
autor
2. aug 2006

aj moj manzel chodi proste so mnou dnu a nikto sa nic nepyta ani nevravi 😅 len by skusil 😀

danii
2. aug 2006

u nas je to rovnake. moj manzel je riadna drzka a neda sa .... 😀 asi preto sa ani nikto neodvazi .....

alexandra
2. aug 2006

Ja som tiez vzdy prisla s manzelom, sak sme tehotni obaja, nie? A ani som s anepytala ci moze na usg 😕 😀

danii
2. aug 2006

asi tak 😀

evickaleh
2. aug 2006

Nedá mi nezareagovat na túto tému, práve mi začne 20 tt a zo dna na den, citim v brusku intenzivnejsie mrvenie malinkeho, ale aj tak to asi niesu este take prave kopance. Je to krasny pocit. Hlavne ked lezim je to citit najviac.

zuz11
autor
2. aug 2006

evi, no pri lezani budes citit aj prve kopance 😀 najlepsie je ked si lahnes na chrbat a vystries tak ich mozno uz aj pocitis na brusku 😀 😉

evickaleh
2. aug 2006

presne v takej polohe citim take mrvenie a manžel si v tedy prilozi ruku na brusko a nic neciti a potom si robi srandu, ze si vymyslam 🙂

zuz11
autor
2. aug 2006

evicka, tak uz iba par dni a uciti to 😉 tiez to u mna tak bolo netrvalo to viac ako 4 dni a citil ich aj on a aj sme ich videli 😀

evickaleh
2. aug 2006

No ja si tiez myslim, ze to uz dlho nepotrva a bude ich citit. Kazdy den skusa a ked nic neciti tak je sklamany aj sa mu prihovara 🙂 aby ho kopol malinky, ale zatial neposlucha 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre