Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

nejla
3. júl 2006

Zuzi, v ktorom si tt?
Ja som vzdy (teraz 3.krat) citila od 16.-17.tt. Najprv to bolo velmi jemnulinke, az som si myslela, ze ide o vetry. No take sevelenie motylika. Ale aj na brusku uz bolo vidno pohyb ako taky maly votrelec, taka vlnka. O dva tyzdne je to uz omnoho poznatelnejsie.

zuz11
autor
3. júl 2006

nejal som dnes v 16+4tt 😀 a je to moje prve

danii
3. júl 2006

ja som 17+1tt a tiez cakam na jemne vlnky ....... 🙂

mucilienka
3. júl 2006

zuz, ja som citila prve v 16tt - bolo to akoby mi niekto nizsie pri pupku chodil zvutra roll-onom.. ale strasne zlate.. bolo to citit najskor iba, ked som lezala na chrbate... a ked som vypila moje milovane pomarancove acidko... 🙂 to si asi aj malicke pochutnavalo...

sylvie
3. júl 2006

zuzi, to moze byt od 16 tt az do 22 tt mozno aj neskor.. ja som to citila asi v 18 tt.. zo zaciatku to bolo take ako keby som mala motilika v bruchu.. 😉 neskor sa to samozrejme zintenzivnelo, kopance, stuchance a podobne.. 😉

katalienka
3. júl 2006

inak taky poriadny kopanec vas neboli?

sylvie
3. júl 2006

boli, a hlavne do rebra... 😉

liska
3. júl 2006

ja som prve pocitila asi az v 19-20.tt a az v 21.tt som si bola uplne ista,ze je to naozaj ono...mna inak kopance nebolia (zatial,od zajtra som v 36.tt),je pre mna velmi prijemne a upokojujuce citit,ze drobec zije 🙂

zvedava
3. júl 2006

ja som prve pohyby pocitila asi v 17 tt a boli to take jemne tukania znutra bruska 😉 A co sa bolesti kopancov po 30 tt tyka, vie to byt riadne silne, teraz v 9. mesiaci uz je to skor pretlacanie sa s rebrami a s bokom bruska, co je tiez dost bolestive. Ale som tomu rada, aspon viem, ze je mala v poriadku 😀

zuzka111111
3. júl 2006

tiez som pocitila pohyby opkolo 17t a mala som pocit ako by som mala v brusku malu rybku ktora naraza na brusko je to uplne jemnulinke a teraz je to uz silnejsie som v 28t

aktak
3. júl 2006

ja zajtra zacinam 19 tt a par krat sa mi uz zdalo ze babo kopka, ale kedze to nemam s cim porovnat tak som si neni ista 😀

nelika666
3. júl 2006

ja citim pohyby od 19tt a je to citit ako bublinky v brusku ktore sa predieraju na povrch.. najprv to bolo citit len raz - dvakrat denne no teraz v 22tt citim kopanie v kuse aj cez den a aj v noci.. napr dnes rano ma male zobudilo o pol stvrtej rano a uz ma nenechalo spat dalej lebo sa v kuse len prevalovalo a kopalo a sermovalo ruckami aj nozkami.. ale aspon viem ze je v poriadku 🙂
a najlepsie na tom vsetkom bolo to ze vzdy ked na brusko polozil ruku niekto iny ako jeho ocko alebo mamka tak prestalo kopat - asi nechcelo aby sa mamky dotykal aj niekto iny 😀

aktak
3. júl 2006

ja to tiez citim ako take jemne dotyky zvnutra, musim manzela castejsie nechat hladkat aby aj on neco citil lebo vzdy na mna len tak vyplesti oci ked mu poviem ze som neco citila tak chcem aby aj to aj on zazil co najskor, by sa velmi tesil 😵

adetka
3. júl 2006

Ja som v 18 tt. a zatial nic necitim...teda... aspon si to myslim....ze, to co citim je iba z naduvania 😀

mirka
3. júl 2006

ja som pocítila prvý krát (to som si bola úplne istá, že je to bábo) v 19tt+4 dni, presne na Deň detí 🙂 bolo to také bublanie, asi 5 bubliniek 😵 a odvtedy denno denne, teraz už aj s vlnami 😀

nelika666
3. júl 2006

moj manzel tiez chcel citit babatko tak dal ruku na brusku a nic necitil tak si tam polozil aj hlavu ze skontroluje ci ho aspon pocut.. a dostal taku kopacku do hlavy ze sa az zlakol 😀

siskatan
3. júl 2006

ja som cítila okolo 19-20 TT a tiez to bolo skor len take ojedinelé jemné zasteglenie, ci stuchnutie a nebola som si ista, ci je to ono... no potom toho bolo stale viac a viac, hlavne vecer pred spanim a rano po zobudeni 😉

gab
3. júl 2006

Podla "babskych rad" a nazorov z cias nasich prababiciek sa da podla prveho riadneho pohybu (poriadneho "kopanca") zistit presny datum kedy sa babatko vraj narodi. K tomu datumu treba priratat 4 mesiace a 3 dni (napr. prvy pohyb bol 11.2. + 4 mesiace a + 3 dni a v tom pripade by sa malo narodit 14.6.) Vacsine kamosiek to vyslo, ale ...... kazde malicke vie kedy sa ma narodit a kedy je jeho cas, hoci pokus vyratat to, stoji zato.....

siskatan
3. júl 2006

gab, tak to moje si od takto vypocitaneho datumu dalo nacas este tri tyzdne 😉

gab
3. júl 2006

No vsak vravim, ze kazde babatko vie kedy sa ma narodit a kedy ma cas prist na svet.... vsetko je individualne.... 🙂

dabon
6. júl 2006

ked si tak citam Vase prve pohyby babätiek,s usmevom na tvari sa mi tlacia do oci az slzicky. Je to strane mile... 🙂 Ja som citila prve bublinky v brusku v 17tt a tiez som zostala prekvapena...netusila som, ze prve pohyby budem citit tak skoro 🙂 Je to nadherny pocit,vediet ze malicke v brusku "vyvadza" a je v poriadku🙂

barbulka
7. júl 2006

ja som v 20tt a este som nic necitila ☹ a pritom na ultrazvuku bola mala taka hyperaktivna, ze doktor ju nevedel zmerat a zahlasil, ze take aktivne dievcatko este nevidel 😀 dufam, ale ze coskoro ju uz budem citit ...

newyorkgirl
7. júl 2006

barbulka, asi ta kopka dovnutra ako mna moje 🙂 maju tam este dost miesta... my ani nevieme, co cakame, lebo nozky boli prekrizene, a hoci kopkali, nedalo sa zistit, ale uz coskoro cakaj na svoj prvy kopanec 😀

nelika666
7. júl 2006

Barbulka nemusis sa bat.. niektore buduce mamicky citia prve pohyby az okolo 22.tyzdna.. zavisi aj od postavy mamicky - ci ma v brusku dost miesta 😉

zuzule
7. júl 2006

Ahojky, já zatím taky nic necítím...ale už se moc těším a věřím že to bude už brzo 🙂 Musíme mít asi trpělivost..

nelika666
7. júl 2006

zuzule.. urcite sa dockas.. coskoro 😉

zuzu13
7. júl 2006

Zuzule a ostatné čakateľky, príde to a potom sa to zastaví až po pôrode. Moje maličké momentálne kope jedna radosť a ja každú chvíľku odbieham na WC. Trafí sa vždy presne. Nebojte, neprejde veľa času a popíšete ako vaši futbalisti kopú 😝 😀 🙂

adetka
7. júl 2006

hihih....mne sa o pohybe mojho dietatka zatial iba snivalo...v sne to boli teda riadne bublinky 😀

zuzu13
7. júl 2006

Ten sen bol pravdivý. Uvidíš 🙂 😵 😝

nelika666
7. júl 2006

adetka mozno ta skutocne babo kopalo v noci a nebol to len sen..
mna moje baby kope kazdu noc a stale to citim aj ked spim a myslim si ze len snivam 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre