Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

adkag
25. apr 2007

ahojte, len sa chcem spytat, ci citite pohyby pravidelne. ja som citila vcera dost vela,bola som len doma a oddychovala, ale len ked som lezala alebo oddychovala,dnes som mala dost aktivny den a citila som rano ale ked som isla do mesta odvtedy nic,ani teraz ked oddychujem. akurat ked som si lahla na lavy bok tak asi tri slabunke stuchance. myslite ze je to ok?

bluff
25. apr 2007

nie adkag nie je, bez na pohotovost!

ale robim si srandu 😀 samozrejme ze je to ok, preco nie??????

vedvies
25. apr 2007

adkag u mna je to tiez takisto - malinka sa ozyva najviac vecer ked oddychujem - cez den ju pohybom uspavam 😉
urcite je to ok - hlavne ze citis nejake pohyby, no a v 21.tt je to v pohode 😀

diddi
25. apr 2007

ahoj vv, ako sa mas?

vedvies
25. apr 2007

ahoj diddi, mame sa celkom fajn, len uz sme nemotorni 😉
a ty ako?

diddi
25. apr 2007

aj ja veru nemotorne a hlavne spuchnuto, cela opucham a mam este vydrzat 5tt

vedvies
25. apr 2007

nic sa neboj a drz 😀
ja zatial neopucham ale domace prace mi uz robia problem, dnes som upratovala cely byt a som teda hotova
dobru nocku idem sa nejako ulozit papa 😉

susik77
26. apr 2007

caute, ja som take uz regulerne kopanceky citila okolo 19.tt, ale silnejsie boli az v 21.tt. A teraz je mala uz taka hyperaktivna, vcera ma zobudila uz o 3.rano a kopala skoro cely den. Tiez som si vsimla, ze ked mam stresy, alebo ked vela chodim, tak sa skoro vobec nehybe.

megie
26. apr 2007

Ja mám na to ešte čas, ale aj tak by ma zaujímalo kedy ste zacítili prvý krát také žblnkotanie, chvenie motýlich krídel a podobne, proste úplne prvé jemnučké pohyby babatka. (a vedeli ste s istotou, že to nie sú vetry 😀 ) 😵

adkag
26. apr 2007

megie, ja som to zblnkotanie necitila, ale akoby svalove tiky asi v 18-19tt a to som ani netusila ze to su pohyby. az tento tyzden ma skusenejsie babenky presvedcili, ze to je ono a to som v 21 tt 🙂

bihan
26. apr 2007

babulky, tak ja som prvé pohyby pocítila práve pred pár dňami (17tt) a ešte som si nebola istá, že je to ono.. dnes som ich cítila aj rukou 😀 Sama som nechcela veriť, že je to možné... Ja by som to skôr prirovnala k štekleniu, než žblnkaniu 😉 (svalové tiky tiež nie sú zlé 🙂 )

valhali
27. apr 2007

dobre ranko, tak ja sa hlasim,ze pred troma dnami som pocitila prve kopanceky. Take bublinky boli uz pred tyzdnom,ale jasne zadefinovane kopanceky az teraz, v 18tt 😅

megie
27. apr 2007

ďakujem babenky za odpovede... 😵

ale môžete sa pridať aj ďalšie... 😉

lubi13
29. apr 2007

ahojt tehulky, ja som prve pohyby citila v 18 tt, vacsinou vzdy vecer ked som oddychovala. Cez den ked clovek lieta v praci a podobne, tak si to asi tak neuvedomuje. Teda aspon na zaciatku.
Teraz / 29tt/ je to samozrejme castejsie a hocikedy cez den. Normalne sa mi mala natlaci na jednu stranu a potom mam take smiesne brusko 😵 Ale je to krasny pocit, no myslim, ze uz dlho nebude mat tolko miesta na kotrmelce, tak nech sa teda vysanti 🙂

sonulik1
29. apr 2007

babulky, tak dnes som uz aj ja zacitila prve pohyby 🙂

sonulik1
29. apr 2007

inac co sa tyka tych casov ked sa najviac hybe - dnes som o tom citala taky mily clanok ze cez den ked sa hybeme to babo uspava a najviac vraj vyvadza ked si lahneme do kludu - vtedy totiz postrehne ze sa nic nedeje a citujem "caka co bude dalej" zlate nie?

bibinka
29. apr 2007

presne tak, mimi sa celý deň hojdá a keď si konečne mamina ľahne, že si chce oddýchnuť, bábo si "pohyby" robí samo. ...a potom , po narodení to vyžaduje pri kočíkovaní 😎 , to mám z vlastnej skúsenosti 😀

famfrla
30. apr 2007

Ahoj babule ja som citila pobhyby asi v 4 mesiaci inak sa ma ppotom lekarka pitala ci neviem presne datu ale bohuzial som si datum nepamatala, povedala mi ze sa podla toho da presnejsie urcit termin porodu 😨

lenulienka6
30. apr 2007

ahojte,

ja som pri dcerke citila pohyby v 19tt, len take mrvenie a teraz cakam druhe, som v 29tt, to bolo skor, uz v 16tt a hned kopalo. Asi preto, ze to je chlap.
Tak kope neustale, ci sa hybem alebo nehybem.
Pa

milhaus
30. apr 2007

ja som čakala babu a babka hovorila že to bude chlapec lebo ked ma kopala pod rebrami na zaklade toho usudila že to bude syn

biba12
1. máj 2007

Caute, ja som teraz v 19 tyzdni, citim iba take male bublinky a mrvenie velmi slabe. Dufam, ze je to ono. Nejake vacsie kopance este necitim.

fatima
1. máj 2007

ahoj biba12, určite to čo cítiš je to pravé, nebojkaj sa. ja som prvé pohyby cítila tiež tak v 19 týždni a to sa hovorí, že druhorodičky niekedy cítia skôr. bolo to presne také mrvenie a bublinkovanie. ešte si tých pohybov užiješ dosť, ešte budeš aj malinké prosiť aby už spinkalo a nekopkalo. ja som to tak najviac pociťovala v tom 23-28 týždni, no a teraz je to už úplne také prevracanie a vydúvanie, niekedy je to veľmi zábavné, ale niekedy aj veľmi bolestivé. Tak držím všetky prsty, aby ste pekne rástli a ty aby si mala radosť s každého kopnutia, alebo pohybu tvojho bábatka.

anett1
1. máj 2007

ahoj biba tak to určite už citiš tie pohyby ja som ich tiež začala tak citiť v 18tt a bolo to len také slabunke mrvenie ani to neviem opísať a neboj poriadných kopancov sa dočkáč a čoskoro zbehne ti to ako vodaa presne ako napísala fatima budeš ešte prosiť maličké aby už tolko nekopkalo ale spinkalo a hlavne vnoci alebo ked ideš spať. moja je potvorka stále ked si lahnem do postele a prikrijem sa perinou tak vtedy začína jej maraton tak sa smejem lebo manžel ked položi ruku na bruško tak nekopne ani za svet a pritom cítim aká je napätá a chce kopnuť ako náhle dá manžel ruku preč vtedy začne kopať tak to praktizujeme tak že ked ideme spať začne kopať manžel položí ruku na bruško a zaspávam no ale po určitej dobe sa zobudím na poriadny kopanec. takže neboj budeš to cítiť a inač je to nádherne teraz už jojkam stoho všetkého lebo sa my uložila krásne na pravu stranu tak že si necítim už pravý bok a rebro a stále rozprávam že už aby bola vonku a potom my manžel povie však počkaj budeš ešte rozprávať ako bolo dobre ked bola v brušku. takže si to užívaj

lubkaaa
15. máj 2007

Baby, keď tu tak píšete, že kedy to prišlo, vidím, že jerôzne.. ale niekto písal, že to závisí aj od "miesta" v brušku.. to akože čím je viac tuku na bruchu, tým skôr cítiť pohyb? alebo naopak? čo poviete?

adetka ty si písala, že tvoje bábo bolo obalené tukovým vankúšikom, kedy si cítila prvé pohyby?

alexandra, ty si msls dosť skoro prvé pohyby, mala si tučnejšie bruško pred tehu alebo ani nie?

moje babo je tiež dosť dobre obalené tukovým vankúšom 😠 ale ja vravím, že on ho chráni a otepľuje.. 😉 🙂 😀 a od zajtra som v 16.tt, tak sa už nemôžem dočkať.. niekedy sa aj počúvam s fonendoskopom (ale nič nepočuť, len tráviace pochody..) 😠

lubkaaa
15. máj 2007

ten môj príspevok- to som čítala 1, a 2, stranu tejto témy.. 🙂 lebo teraz čítam 10,stranu a vidím, že do vašej diskusie nezapadám.. sorry 😀

ale veď všetky máme jeden "problém" že kedy TO už bude.. ja už chcem.. ☹ 🙄

susik77
15. máj 2007

lubkaa: este si pockaj, mas kooopec casu 🙂 Ja som myslela, ze prve pohyby citim uz v 16.tt-ale bolo to take steklenie-potom som sa dozvedela, ze je to roztahovanie maternice. Prvymi naozajst. pohybmi som si bola ista okolo 19.tt-take sval. zasklby. Inak, ked si nie si ista do 24.tt, je to v pohode...Moje male sa staaale prevaluje 🙂 Myslim, ze mi je aj zbytocne pocitat, niekedy urobi tych 10 pohybov behom 1 minuty 😉 Je to take lietadielko 😀

lubkaaa
15. máj 2007

🙂

susik77
15. máj 2007

baby, mate niekedy bolesti pri tych pohyboch? Ja zatial nie, je to take prevalovanie...Je to zlate, tak som zvedava, ci sa to zhorsi 😎

valhali
15. máj 2007

lubkaa, mne doki povedal,ze cim stihlejsia zena, tym skorej to citi. Ja som zacala citit pohyby uz v 17tt, ale nie nejake bublinkovanie,ale riadne zasklby a doki mi vravel,ze preto tak skoro som na prvorodicku citila,lebo nemam na bruchu skoro ziaden tuk. Ze zena,ktora ma tuk na bruchu to citi tak v 20tt.

lubkaaa
15. máj 2007

☹ tak to si ešte počkám.. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre