Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

adriana132
16. mar 2013

druhy den 18.tyzdna som pocitila aj uvidela prve pohyby a bolo to take ako by sa mi v bruchu guľal zo strany na stranu...to bolo pri prvom a pri druhom ...uvidime ...tesim sa na to 🙂

nathuska
26. mar 2013

Ja som prve pohyby citila koncom 17 tt ,som prvorodicka.bolo to take jemne steklenie ako bublinky 🙂

rea92
11. apr 2013

ja som prvý pohyb nášho (teraz už vyše ročného synčeka) pocítila na začiatku 17. tt. Ležala som doobeda v spálni na posteli, pozerala telku a zrazu som pocítila silný kopanec 🙂 veru, náš šikulko mal už od začiatku veľkú silu :D

hviezdicka111
26. júl 2013

Ja som v 16tt a citim druhy den obcas take slabulinke steklenie, ale iba na jednej strane 🙂

andrea_galova
9. aug 2013

No ja som dnes 15+5 tt a tiež som dnes ráno jasne cítila pohyby, som druhorodička....ako prvorodička som cítila v 18 tt ...už dlhšie som pociťovala také šteklenie, ale neverila som že by to mohli byť pohyby, no ale dnes ráno to bol aj taký tlak z vnútra, pri prvej dcérke som to pociťovala.....

kuko7
9. aug 2013

Ja druhorodicka, som citila od 14tt take steklenie, poriadne kopance od toho 17tt 🙂

tinamartinka
12. aug 2013

Ahojte, som v 14+4 tt a dnes rano v posteli som citila taky jemny tlak a akoby steklenie motylich krídel. Sú to uz pohyby bábetka... som prvorodicka - je to mozne ze uz tak skoro...

anjelik87
12. aug 2013

Ja ked som lezala na chrbte som prvykrat videla ako mi nadskakuje brucho v okoli pupka v 17 tt a v 16 tt som prvykrat citila pohyby ked som sedela na gauci a pozerala telku 🙂 jooj prijemne si na to zaspominat

luciagaldun
14. sep 2013

tak pre nás bol piatok trinásteho ten najkrajší deň 🙂 pocítila som prvé pohyby nášho malinkého miminka 🙂)))) úžasný pocit 🙂

babatko123456
4. okt 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci je normalne, ze prvorodicka moze citit na zaciatku 16 tyzdna prve pohyby.teda take zblnkanie v brusku, je sice uplne slabulinke, najprv som si myslela,ze mi travi, ale nie🙂Nie je to skoro?Je pravda, ze ja som hrozne chuducka, 16 tt a 49 kg, cize mozno to je aj tym.Len vsade citam ako mozu prvorodicky az v 20tt citit pohyby a tak som sa prelakla, ze je to fakt asi skoro:(

charlie1980
5. okt 2013

Babatko, podla mna to mozne je, aj ja som mala pred otehotnenim 55 kg /vysplhali sme to na 80/ 😀 . V 17.tt som mala kontrolu a nevedela som s urcitostou, ci sa jedna o pohyby, o dva tyzdne kontrola znova a to som uz vedela naisto. Tiez si myslim, ze skoro na prvorodicku, ale bolo to tak. Bolo to klopkanie na brucho. Tiez som si myslela, ze creva 🙂 , takze to mozne je.

lubka1987
8. okt 2013

Ahojte, som prvorodička, som na konci 20 tt a cítim také šteklenie bruška z vnútra. Ja čakám na prvé pohyby bábätka ako na trepotanie motýlich krídel, kedže mi to každí vraví, že to budem tak cítiť, ale mňa namiesto toho strašne šteklí bruško. Niekedy cítim aj také puknutie v brušku, neviem čo to je, či sú to črevá kedže ma dosť často trápi zápcha. Myslíte, že sú to prvé pohyby bábätka.

monsici16
20. okt 2013

Ahojte, cakam prve babatko momentalne som v 16tt. Citim obcas mierne obcas silnejsie krce v podbrusku a neviem ci to mozu byt prve pohyby alebo nejake problemy. Kto vie prosim porad 😉 Dakujem

miilada
3. dec 2013

Ahojte, od konca 19. tyzdna po zacati jedenia citim periodicke jemne udery v okoli pupka. Prekvapuje ma, ze tie "udery" su pravidelne, mozno 5-10x a potom dost. Skoro stale sa viazu na moj prijem stravy, preto tak rozmyslam, ci to su vobec pohyby plodu. Mimochodom, stale ich citim na lavej strane, dokopy asi 3 dni. Vdaka za reakcie.

e_z
2. jan 2014

Ahojte kočky, napíšte ako a kedy ste pocítili prvé pohybu bábätka v brušku aj do našej encyklopédie Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/prve-pohyby-v-tehoten... Miesto na pridanie skúsenosti je dole pod článkom.

Ešte tehuľkám v novom roku šťasné dotehuľkovanie a dotehuľkovaným okrem iného občas menej pohyblivé detičky 🙂

@mahalo
@achesa
@snehhulka
@lienka1701
@adriana132
@nathuska
@rea92
@luciagaldun
@anjelik87

bullinka
2. jan 2014

uplne na zaciatku 19 tyzdna, ale len ked som lezala, niekdy je to parkrat za sebou, inokedy len jedno kopnutie. Nic vyrazne, keby som sedela, ani to to nepostehnem. Ale je to krasne 🙂

tonjadabik2
5. jan 2014

ja v 16tt. pri mojich detoch.. a teraz som zvedava kedy pocitim znova tie nadherne pohyby 😀

celiandrah
7. feb 2014

Ahojte, ja citim (dufam ze je to tak naozaj) pohyby asi od 20TT (som prvorodicka) ale citim ich asi tak, ak to niekto pozna ze ked vam prudsie trosku zastane vytah a mate taky pocit ze vam trosku postekli mechur az na to ze ja to mam pri sedeni za PC (asi nema rado ked pracujem :D ), ma niekto podobne pocity ?

saimaa
18. apr 2014

Ked ste začali pohyby cítiť, bolo to iba pocit "vovnútri", alebo ste to trocha zacítili, aj ked ste si priložili ruku na brucho??

duratlicka
20. apr 2014

Ja som pri oboch detoch citila prve pohyby v 18.tt podla poslednej ms🙂

lagunasa
23. apr 2014

baby, mam co sa tyka kopania taku doplnkovu otazku. kde v brusku sa prave ma babo nachadzat v 16tt? uz je tak okolo pupka ci stale este tak nizsie polozene? lebo dnes takmer cele popoludnie samozrejme nie nonstop ale s prestavkami ma tak nejak svrbi alebo stekli tak nalavo od pupka...... asi to babo neni ale aj tak by ma zaujimalo kde v brusku teraz je, ci stale dole alebo uz vyssie....?

cleaclea1
8. máj 2014

ahojte, ja som teraz v 19tt+5 a tiez nieco citim, uz par dni, ale neviem, ci to je babo, lebo som citala, ze maternica siaha po pupok a ja tieto steklenia citim na lavej strane a asi 2 cm nad pupkom, je mozne, ze je to babo? dakujem 🙂

basssa
13. máj 2014

@cleaclea1 je to dost mozne 🙂ja bola cca v 18 tt a citila som ties podobne steklenie a neskor riadny kopanec dost som sa zlakla bolo to take ine......... to rozoznas 😉

23marianna
24. máj 2014

Dobrý deň.ja som sa len chcela opýtať,či je možné cítiť pohyby bábiky v 13.tom týždni
Cítim v podbrušku ráno alebo večer také žblnkotanie a v podbrušku už predsa nie sú črevá
🙂 🙂 🙂
Ďakujem za odpoved

sarinka2012
24. máj 2014

@23marianna V 13tt je to este velmi skoro 🙂 ale zase preco nie 🙂 može byt že si na pohoby už takto skoro senzitivna,ja som ako prvorodička zacitila prvy pohyb v 16tt a všetci ma presviedčali že to urcite este nie je ono a bolo 🙂 stala som vtedy v praci opreta o pultik ktory mi siaha presne po podbruško a zacitila som zvnutra štuchnutie a od toho dna sa štuchnutia opakovali castejsie a silnejsie až prisli kopance a otačania a to už taka sranda nebola 😀

barborka2014
19. jún 2014

Ahojte 😉 mohli by ste i poradit,som 18tt tehotenstva,dnes som pocitila v bruchu take jak skrabanie,mrvenie sa 😉 ,bolo to babatko? 😒 Iba taka chvilkova zaležitost to bola 🙂 🙂 🙂 .dakujem

sovidzka
19. jún 2014

@barborka2014 moze to byt babatko 🙂 ja som na pohyby cakala od nejakeho 18 tt ale dockala som sa kopancekov az v 22 tt, tie uz ale boli citelne a aj viditelne na brusku 🙂 dovteda som citila iba steklenie ale to som nevedela ci je babo alebo vetry :D ale ano, moze to byt babo... 🙂))

barborka2014
19. jún 2014

@sovidzka bol to taky zvlasny pocit 😝 ale krasny až som sa zlakla 😝 bolo to na lavej strane bruska a take šteklenie 🙂 odvtedy nič 😒 uvidime ked si lahneme🙂

evinka666
24. jún 2014

Ahojte. Tak ja som 18+2 a včera večer som prvýkrát pocítila, že sú to naozaj pohyby bábätka. Už pár dní predtým som pociťovala ako keby bublinky, ale včera to už bolo silnejšie a cítila som, že je to bábo🙂 Manžel dal ruku na bruško a dostal kopanec aj on🙂 Bol celý nadšený🙂 Je to krásny pocit, slzičky mi vyhrkli, tak ma to dojalo🙂

23marianna
24. jún 2014

@sarinka2012 no ved aj mna vsetci presviedcali,ze to nue je mozne tak skoro....ale bolo to take cvrlikanie v podbrusku🙂🙂🙂a tam mi nema co ine cvrlikat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre