Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

hathor1231
12. jún 2009

zuzu,
ta moja zabka uz tak narastla,ze nema miesto a casto mi na brusku vidiet taku vypuknutu hrcu-chrbatik a pobehujucu nozicku 😀 je to krasa ale casto to tak strasne boli,ze to nie je ani normalne 😨 ta moja ma toto miesto straaasne rada a viackraaat denne ju tam citim tlacit- normalne tam vypukne a cele brucho mam hrbolate a potom sa pohybe a zase o chvilku zase 😀 ja ju steklim na zadocku (myslim,ze to je ritka) a ona to ma rada 😀 😀 😀 takze myslim,ze zacina robit to iste 😉 mas sa na co tesit 😉 ved pockaj,ked ti tak bude tlacit vecer,ked sa budes snazit spat na boku 😉 😉 😉

zuzu1980
12. jún 2009

hathor, dik. Aj ked si myslim ze moj drobcek je este strasne malicky na to aby takto silno tlacil. Ved ma len nejakych 350g, a uz tolko sily ze tatovu ruku pretlaci? No pekne. Ale mas pravdu, po chvili to bolo dost neprijemne az takmer bolestive... Tak vravis ze si este uzijem 😀 😝

hathor1231
12. jún 2009

zuzu,
ja som sa vratila z prechadzky so psom. mala bombardovala moj mechur 😠 tak som isla domov, lebo som si myslela,ze sa pocikam 😕 aj to je jedno z jej oblubenych miest...
to moje zacalo byt dost aktivne asi okolo 20tt,aj to tvoje uz silnie a bude to len a len horsie a horsie 😀 ... ja som 33tt,takze ja mam v brusku maleho nezbednika a niekedy mam pocit,ze sa chce na svet vykopat cez maternicu von 😅
musia sa precvicit,nie?!

zuzu1980
12. jún 2009

ja si tiez myslim ze to este bude vesele, ved len teraz sa to "ozajstne" tehotenstvo len zacina, teda u mna 😀
ja uz aj pred tehu som stale behala na WC, teraz je to samozrejme este horsie, hlavne v robote 😝 dufam ze maly nebude po mne, lebo mu budem plienky menit kazdu pol hodinu.

Hathor, ty kde v zahranici byvas?

hathor1231
12. jún 2009

ja som v birminghame, v uk. a co ty? budes mat baby doma alebo ostavas v zahranici?
v tej praci je to sranda, a moj priatel len oci prevracia ked zacnem "cikam,cikam" 😀 ale ved on nemoze vediet,ake to je 😠 ja beham na wc hlavne kvoli tomu,ze sa snazim pit vela cistej vody. niekedy je to fakt neprakticke...
potom daj vediet, ci mas doma takeho poziarnika 😀

zuzu1980
12. jún 2009

ja som v Montreali, takze domov sa tak skoro nechystam. Az ked bude maly na svete. A ty?

No neviem ci poziarnika 😀 momentalne mam hlavne futbalistu, lebo kope od rana az do vecera a niekedy aj celu noc

hathor1231
12. jún 2009

ja som tu tiez uviazla 😵 ale tesim sa,ked budeme mat vybavene vsetky papiere a pojdem sa pochvalit domov 😀
pride ta pozriet rodinka zo slovenska? ja som si zajednala maminu, pride mi tesne pred terminom a pobudne mesiac, aspon mi pomoze 😎
ta moja ma podla scanu dlhe nohy,takze dosiahne na vsetky strany 😀 ...
tak si uzite tie aktivne chvilky, ved je to krase, aj ked to sem-tam boli,ale ved to asi patri k celemu nasmu poslaniu 😀 tvoj musi byt tiez riadne happy,ked to citi,co? mne,ked sa zacne mala hybat, a s nou cele moje brucho, a sme niekde v partii, vsetci su z toho nadseni a ja len zatinam zubky 😅

arrett
12. jún 2009

Ahojte tehulky. Dnes sa Mi na par miestach na brusku stiahli ako keby svaly, urobil taky kopcek a citila som mravcenie. Trvalo to asi tak 10-15 sekund. Neviete Mi poradit co to bolo? Ja som sa zlakla ze Mi tvrdne brusko.

zuzu1980
12. jún 2009

arrett, neviem, ale skus si povedat ze to boli pohyby, bude ti veselsie 😀 😀 😀

arrett
12. jún 2009

Zuzu- xixi ok. Budem sa tak tvarit🙂) Odteraz sa budem asi viac sledovat🙂) pokial to nie su krce a nekrvacam tak su to creva, alebo babo🙂)

bibi78
17. jún 2009

Ako je to s pohybmi babatka v poslednom trimestri? V nejakej mudrej knizke som citala, ze by sme dieta mali citit apson 10 krat denne... A co ked sa mu moc nechce a citim ho iba par krat za den? Treba to pozorovat?... 😅

hathor1231
17. jún 2009

bibi,
ja som to tiez citala v tej mojej biblii pre tehu 😀 od 28tt by sa vraj malo babo hybat v priebehu hodiny 10 krat, viac je pravdaze len dobre... ja som si to tiez skusala kontrolovat a v tom 28tt to bolo este trozku zlozitejsie a teraz ani pocitat nemusim 😀 mam prave pocit,ze spi len hodinku-dve denne a ostatok ma aktivitu a skusa,kde najdalej dociahne 😅 este pockaj, bude babo vacsie a ani kontrolovat cas nebudes musiet... niekedy je babo v polohe,ze len tazko ucitis jeho pohyby a aj napriek tomu sa hybe 😉 ak sa nieco deje, doktor sa ta spyta,ci sa babo hybe a nie kolko pohybou uroobilo za urcity cas 😉

eva3107
17. jún 2009

Ahooojte dievcata....Dufam , ze vsetko bude prebiehat v poriadku a dockam sa toho krasneho pocitu, a zacnem citit pohyby dietatka 🙂 ...Musi to byt uzasne!

monikabe
17. jún 2009

ahojte, ja som si nebola ista ci citim pohyby alebo nie este ani v 18 tyzdni, tak mi gynekologicka povedala, ze si lahnem, ona urobi sono a pockame kym sa baby nepohne. Uvidim pohyb a budem vediet ci to citim alebo nie. A vtedy som prvykrat pocitila a pochopila ze ake to je. 😅

celine
17. jún 2009

Po 28tt sa ma napocitat 10 pohybov za hodinu (ako pise hathor) a nie 10 pohybov za den. treba si vybrat hodinku, ked vieme, kedy je male najaktivnejsie. Ale babatka ani v brusku nie su vsetky rovnake. Mam kamaratku, ktorej sa maly hybal cele tehu minimalne a je uplne zdravy, akurat je aj po narodeni taky maly pohodak.

zuzulik234
17. jún 2009

prvy poriadny pohyb, (alebo skôr kopanec 🙂 ) som citila v 20.tt, ale asi 2 tyzdne pred tym som citila take ako keby bublinky v bruchu....az neskôr som sa niekde docitala, ze to bolo malinke...ale ked som citila to v 20. tyzdni, to som si uz bola na 100% ista. to nemohli byt creva, ani nic ine 🙂

bambulik76
3. aug 2009

Ahojte baby, je to krásny pocit keď vás dieťatko kope. Mňa prvý krát tak jemnučko v 16týždni, teraz som začala 24 týždeň, ale toto je už riadne kopkanie, je to už aj viditeľné na brušku, a manžel to tiež cíti keď si priloží ruku, alebo uško....Pre toto sa oplatí otehotnieť a žiť. Ja som prvý krát tehotná, tak to veľmi prežívam. 😉 😉 🙂

garicka
3. aug 2009

ahojte baby,

ja som cítila také slabé kopnutia už koncom 17tt ale naisto som si bola až týždeň nato - koncom 18tt. je to úžasné keď kopká aspoň viete, že tam je a hýbe sa. pokým nekopalo tak som bola trochu nepokojná lebo som nevedela či je všetko v poriadku. moje už objavilo močový mechúr, tak sem tam tam zakopne aby bola sranda 🙂

slovakia13
3. aug 2009

ja som tiez zacala citit malu v tom 18tt ,bolo to ako skvrkanie v brusku ,len ovela nizsie 🙂
moja mala je skor taky lenosko,ale raz za cas si aj ona urobi disco v brusku 😉

allinka79
3. aug 2009

ahojte, ja som zacala 19 tyzden, a zatial okrem takych tych obcasnych bubliniek necitim ziaden pohyb... obcas sa mi tak zvlastne "zvrasti" brusko, co svalmi neviem urobit, ale pohyby ziadne... velmi sa na ne tesim, aj ked mam pocit, ze ku koncu tehu uz budem cakat na to, kedy prestanu... 🙂

misskkaa
3. aug 2009

este si pamatam ked som sem pisala ze necitim ziadne pohyby a bola som z toho trosku vyplasena....teraz? mam dojem ze mi chce vyvalit bok a dostat sa von... 😀 😀 ,je to naozaj velmi pekny pocit..... 😵

allinka79
3. aug 2009

misskkaa... a kedy zacali? Ja viem, vzdy je vsetko velmi individualne ale vzdy ked mi niekto povie ze vlemi neskoro, tak ma to tak trochu ukludni, ze aj u mn ato bude neskor

berus222
3. aug 2009

ahojte. ja ako prvorodicka som necitila ziadne bublinkovanie ani nic tomu podobne. az do 22.tt som nic necitila. az ked mi sestricka na prehliadke povedala, ze toto su prve pohyby. a potom uz zacali riadne kopance 😀

allinka79
3. aug 2009

berus... jeeej, dakujem 🙂 toto ma vzdy povzbudi, ze malicke je ok a len sa to u mna oneskori. 🙂 Potom si to uzijes o to viac, ze?

berus222
3. aug 2009

allinka neboj.este budes chcet, aby sa tak moc drobcek nehybal.

ivkaivka
3. aug 2009

ja som pohyby zacala citit v 20tom tyzdni, bolo to ako ked vrie puding 😀 . Je to sranda aj teraz, taka mala masaz z vnutra-no len do chvile, kym sa babatko nezaprie do slabin, alebo do pecene-to je takmer na plac 🙂

ivkaivka
3. aug 2009

alinka, moja mama sa cudovavla uz pri 15tom tyzdni, ze nic necitim, nechcela mi verit. Prislo to v 20tom a teraz mala kope ako diva. Neboj, este 1-2 tyzdne a pocitis. Skus si len lahnut na chrbat a citaj si, alebo pozeraj telku a mozno sa nenazdas a prejde Ti po brusku bublinka 😀 . Potom daj vediet

misskkaa
3. aug 2009

alinka ono to pride,ja momentalne nemozem spat lebo maly ma dost kope do lavej strany, na chrbte spat neviema na pravej mam uz pomaly vylezaninu...a tie dusna k tomu este pridavaju... 😖 😖 ,
mam dojem ze prve pohyby som citila nejak tiez v 22tt, takze neboh este si to uzijes....ako ja... 😵

alexandrah
3. aug 2009

allinka - neboj, ja som prvy pohyb pocitila az v posledny den 21 tt, cize fakt neskoro, lekar sa ma uz mesiac pytal, ci necitim pohyby, ja ze nieco neni v poriadku, a tiez to bolo, akoby vypustal bublinky, manzel sa smial, ci tam ma bublifuk. a odvtedy kazdy den. 😎

viki10
5. aug 2009

Ahojte baby, som v 18tt a chcela by som sa opýtať, keď cítim na ľavej strane hore v brušku také ťukanie alebo jemné tŕpnutie. Je to bábo? Ďakujem za odpoveď. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre