Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

jahody11
8. apr 2009

to ti verim, ja som bola naposledy na ultrazvuk, ked mi opakovali afp testy pred dvoma tyzdnami... tak sa snad nic neprihodilo za tie dva tyzdne...

silvuskaa
8. apr 2009

teraz mas uz testy ok? Dufam ze ano 🙂 Neboj dockame sa pohybov, cakame 1.babo tak asi preto este nic necitime

jahody11
8. apr 2009

nie uplne super ale o dost lepsie ako prve, a aj mne vela ludi hovori, ze to koli tomu, ze som prvorodicka... tak si myslim , ze mam este tak 2 tyzdne cas, potom to uz bude stres ak nic nepocitim...

silvuskaa
8. apr 2009

neboj ved ides za tyzden k lekarovi a tam budes vidiet miminko. Potom daj vediet ked zacne babeno kopkat.
Este musis absolvovat nekaje vysetrenie?

jahody11
8. apr 2009

myslim, ze uz ani nie, s vysledkami mam prist za mojim dokim 21.4. potom uz asi len tehotenska cukrovka le to az neskor, tak sa mi zda...

urcite hned, ked si budem ista, ze je to babo, tak napisem 😉 😉

liki205
8. apr 2009

no ja končím 19 t. a tiež nemôžem s istotou povedať že cítim pohyby, tiež som s toho celá nervózna ☹

gabulka26
11. apr 2009

ahojte tehulky!tak my sme v 20tt,som prvorodicka a dnes rano prvy krat babo koplo!!akurat mal manzelik ruku na brusku a citil to aj on,tak sa vytesujeme,lebo doteraz som citila len sem-tam steklenie..takze nebojte sa,co ma prist pride a urcite sa dockate!!je to taaaaake krasne!este teraz sa stale usmievam jak blazinek.. 😀 drzim vam palce v cakani!! 🙂

mima3
11. apr 2009

silvuska, jahody - nebojte sa - 20tt to je nič. ja ale viem o čom hovoríte, rovnako som stresovala ako vy, lebo sa mi zdalo, že stále necítim pohyby.. bola som teraz v stredu na utz a male sa tam hmyrilo o stošesť a pritom ja som to necítila. určite sa aj vaše hýbu, len to necítite. ja som v strede tohoto týždňa začala niečo cítiť, ale nie je to nič výrazné, len také slabé akoby svalové tiky, ale keďže je to v oblasti maternice, tak si myslím, že je to malé. držte sa.

celine
11. apr 2009

mima3-je to urcite ono, ja som to citila uuuplne rovnako a bol to mrnusik 🙂

shpirti
13. apr 2009

ahojky,ja som zacala citit pohyby cca v 19tt a odvtedy kazdy den,viackrat denne!teraz ale asi styri dni necitim vobec nic!je to v poriadku? ☹

mukky
13. apr 2009

ja som prve pohyby pocitila v noci v 16 tyzdni,nikdy na ten prvy pohyb nezabudnem,bolo to pre mna krasne a dojimave 🙂

mukky
13. apr 2009

shpirti,ja by som sla pri akejkolvek pochybnosti k lekarovi,aspon mna osobne sa lekar stale pytal ci citim pohyby,ale hlavne sa nestrachuj

silvuskaa
14. apr 2009

ahojte zienky, v piatok som zacala mat dost silne bolesti v podbrusku tak som sa hrozne zlakla, boblo to akoby z prechladnutia, citila som vajecniky, tak som si zacala varit urologicky caj, teraz je uz lepsie, ale dobre som sa zlakla ci je vsetko ok s miminom. Ale hlavne sa chcem spytat od soboty citim v brusku, skor v dolnej casti take jemne tukanie...klopkanie akoby take slabe tiky,neviem ako to popisat ale nie je to nic vyrazne, len take jemnucke. Moze to byt kopkanie babätka?

mima3
14. apr 2009

silvuskaa - môže to byť bábo 😉 a keď si doteraz takéto niečo nepocítila, tak to určite aj je.. nooo, tak gratulujem k prvým pohybom 😉

silvuskaa
14. apr 2009

Dakujem mima, dufam ze je to babo 🙂 Doteraz som nic take necitila, teda som to nepostrehla

mandula
11. máj 2009

ahojte dievcata, prosim, mozete mi poradit? Ja som teraz v 19tt, od zajtra uz v 20tt. Pred tyzdnom som citila taky jemny tlak, akoby vlnku, jednoducho som si bola viacmenej ista, ze to sa mi ozvalo asi prvykrat mimco. Bolo to nad ranom, nevedela som spat a hladkala som si brusko. Najprv som si myslela, ze ze mi buble v crevach ale potom ta vlnka.... Ale odvtedy vobec nic, ani len naznak. Myslite ze to co som citila bol vobec prvy pohyb a je mozne ze odvtedy sa nic neudialo? Zacinam sa dost bat a preto potrebujem pocut vase nazory a skusenosti.
Dakujem.

celine
11. máj 2009

Mandula, ja som maleho zacala citit v 17tt asi 4 dni a potom sa skoro tyzden neozval a ja som bola v totalnom strese.Volala som aj na gyndu a tam mi tiez povedali, ze je to uplne normalne. Kopkat zacal az na konci 19tt kazdy den. Neboj, ma tam este vela miesta a preto ho necitis. V 20tt asi pojdes na velky uzv a tam uvidis, ako sa vrti a ty nebudes mozno vobec nic citit.

mima3
11. máj 2009

mandula - ja som tiež takto stresovala ako ty. tiež som sem-tam niečo ucitila, ale vobec som si nebola ista, ci je to babo a mozno ani nebolo 🙂 v 20tt som bola na velkom utz a male sa tam hmyrilo o stošesť a ja som to vobec necitila.. tak poriadne som to zacala citit az potom koncom 20tt. bud uplne v klude, si klasicky pripad. neboj, potom zacnes citit kopanceky pravidelnejsie a uz budes spokojna.

mandula
11. máj 2009

celine, dakujem za odpoved, ano, buduci tyzden 19.maja / to uz budem prvy den 21tt idem na uzv, tak sa neviem dockat, poviem Ti pravdu. Hlavne nech vidim, ze je ok, je mu bije srdiecko a ze sa hybe. Aj ked stale cakam, ze to uvidim, alebo pocitim, ale asi teda budem musiet este pockat. Najradsej by som ja uz rodila, v zivote som nebola taka nedockava ako teraz pocas tehotenstva. Vzdy som vsetko radsej oddalovala a teraz? booze, kazdy den je pre mna ako rok 😀 Tak zavidim tym, co uz ich miminka kopu o dusu, musi to byt nadherne. Viem jedno, ze ked to pride, tak budem plakat 😉

mandula
11. máj 2009

mima, dik, ukludnila si ma 🙂 Ako som uz pisala predchvilkou, nech uz rodim 😀 Ale nie, ja si na vsetko pockam, len nech uz aj viem, ze tam je 🙂 Najskor som stresovala, ze az do konca minuleho tyzdna by si na mne vobec nezistila ze vobec tehu som, uz som aj pochybovala, nebyt tych brutalne naliatych prsnikov, prisaham, ze pochybujem. Ja totiz vobec neviem, co su to ranne nevolnosti, co je to tehotenstvo vobec. Az na tie caste slzy z nicoho nic a na nenormalnu chut na sex 😀 som ani neverila, ze vo mne nejake miminko byva 🙂 Aaaaale od soboty mam brusko, taaak sa tesim, stale si ho pozeram 😀 Teraz nech uz kope a ja budem vazne plakat.

bleelka
11. máj 2009

mandula, tiez som na tom podobne, ani neviem, ze som tehu... tiez uz chcem pohyby, lebo ziadne priznaky nemam a cakat zakazdym na kontrolu je ako vecnost... ty uz si aspon o mesiac dalej, takze uz cochvila budes vsetko citit, ja budem asi este stresovat dlhsie....no nepomozem si asi 😒 tak nech man to pekne a uspesne odsypa 😵

sue250
11. máj 2009

caute baby ja som zacala v 15tt a dnes mi doktor povedal ci mi sibe, ta neviem))) vraj to je nemozne, ta neviem co mam v bruchu. kedze viem jak vyzeraju pohyby ale podla doktora asi nie 😠

mandula
11. máj 2009

sue, preco by Ti malo sibat? Podla mna je vsetko mozne? Je to Tvoje prve dieta? Hovori sa ze pri prvom je to dost vzacne citit to tak skoro ale pri druhom a dalsich normalne. Ty, tak ale to Ti uprimne a v dobrom zavidim. Uzivaj si to aj za mna 😉

sue250
11. máj 2009

oficialne prve neoficialne druhe, kedze som mala potrat v 24tt - klasicky porod dvojicie ale sanca na zivot bola mala.
cize viem ako vyzeraju pohyby

mima3
11. máj 2009

mandula, bleelka - presne viem o com pisete. ja som tiez nemala nevolnosti a tak od toho 13. tyzdna som sa citila taka fit, ze som ani nevedela, ci som tehu. ale zase ja som priberala - to som si vsak namyslala, ci to nie je len z jedla 🙂. mandulka - ty to za chvilu budes citit, bleelka - ty maj este trpezlivost - to je skutocne este skoro. treba si uzivat kazdy cas tehotenstva. ja teraz sledujem ako sa mi myká bruško pri výraznejších pohyboch a to je tiež super. horšie to bude asi neskôr, keď pohyby budú už bolestivé.

saska73
11. máj 2009

Je veľmi krásne a dojímavé ako píšete o pohyboch svojich detičiek. To bude nádherné, cítiť toho malinkého človiečika, že je v poriadku.

mima3
11. máj 2009

saska - áno, máš sa na čo tešiť 🙂 🙂 aspoň v tomto období, ako som ja (25tt) je to milučké.. neskôr sa baby sťažujú, že to je až bolestivé, keď malé zasiahne nejaký orgán alebo rebrá 😲

celine
11. máj 2009

Nas maly sa mi zacina v brusku roztahovat a v poslednej dobe, ked kopne, tak lapam po dychu 🙂 Kope stale vyssie a vyssie, uz ho citim az pod rebrami a rucickami tusim este stiha boxovat aj do mechura 😀

mima3
11. máj 2009

celine 🙂 🙂 aspon vies, že je to silný chlapcek 😉 ja to stale citim v tej spodnej casti pod pupkom... kedy sa to asi presuva vyssie?

tilly
12. máj 2009

je možné, že mám v 14 + 0 pohyby? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre