Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

dicinka1
12. jan 2009

katkabesternakova..co je zriedkave?ze ti vynechal menzes?
ako si otehotnela,meskanim menstruacie?

tehula
12. jan 2009

ja som zacitila prve pohyby v 15tt, akoby mi roll onom niekto jazdnil dnu v bruchu 😀

katka2808
12. jan 2009

tak ja teda neviem, ale asi od vcera daco citim... aj ked neviem, ci je to babatko, ale snad uz ano, zdalo sa mi, ze som zacitila jemnucke pohyby aj kopanceky v strede aj po oboch stranach bruska, najma ked si prilozim na brusko dlan 🙂

dicinka1
12. jan 2009

katka ano ano..hlavne ho mozes citit na dlani..ked si prilozis na brusko dlan 😵

silviamt
12. jan 2009

caute babule, mne sa tiez od vcera zdalo, ze ho zacinam citit. presne ako pise dicinka1 ked si prilozim dlan na brusko ale len v lahu som to citila a rano pred tym, ako som vstala z postele. A dnes to iste, hadam to bolo uz ono.-)

dicinka1
12. jan 2009

ano,ano je to ono...v tychto tt iba v lahu to mozete citit... 😵

silviamt
12. jan 2009

je to krasny neopisatelny pocit🙂

mystery7
12. jan 2009

kocky, tak ja musim byt super necitliva, alebo deculko je take lenivejsie (asi po mne)
citim ho len ked sedim ☹

erikak
12. jan 2009

ahojte,ja som pri prvom teh.citila pohyby uz v 16tt a dr mi tvrdil,ze je to nemozne.Ale stale sa to stupnovalo,takze som sa v tom len utvrdzovala.Nechapem ako mi moze niekto tvrdit,ze je to nemozne,ked to proste citim.A dako si to nemam potrebu vymyslat.A moja znama pri 5 tehu,citila prve pohyby uz v 14 tt a tiez jej to nikto neveril.Bolo to,ako keby som mala v bruchu rybku alebo motyla.

katkabasternakova
12. jan 2009

dicinka1- vynechal mi menzes to jest mala som v juli, auguste nie, a otehotnela som v septembri, teda som zaovulovala bez menstruacie. je to zriedkave, preto neviem urcit presny vek plodu, lebo som nemala v auguste menzes 🙂))

katkabasternakova
12. jan 2009

erikak- to su vetry alebo si to navravas, babo kope tak skoro dovnutra a steny maternice su nie este tak citlive. alebo si hypersenzitivna. 😀 to ti potom zavidim aj ja ho uz chcem citit

ditka1
12. jan 2009

erika ja tiez prve pohyby v 14t,presne tak take rybacie a motylie pohyby to boli a katkabaster.neviem preco by mala byt hyper.lebo inac ani nie si daleko od pravdy pretoze ja by som to aj prirovnala k vetrom veru a ja som si skutocne aj myslela,ze to su vetry a neboli. 🙂 v kolkom si tyzdni?

katkaromi
12. jan 2009

ja som zacala citit nasu babiku v 18. tyzdni. boli to take jemne tuknutia najprv. bolo to krasne. neskor uz sme s manzelom citili aj navonok s rukou polozenou na brusku. kamaratka to zase citila ako bublinkovanie v bruchu. takze je to individualne. jaaj uzivajte si toto krasne obdobie - velmi rada na to spominam 🙂 .

katkabasternakova
12. jan 2009

v 17. a stazujem sa mamke ze nic necitim vraj co by som chcela tak skoro to neni mozne, ale druho a viacrodicky uz okolo 18, jasne je to individualne ja len co mi mamka gynekol. vravi. ale uz krasne pocut ozvy 😀

ditka1
12. jan 2009

katkabaster.tak to je super,ze je vsetko ok,je to krasne obdobie,ja som sa doteraz len bala stale a uz konecne si to ku koncu aj uzivam... 🙂

emode
12. jan 2009

ahojte tehulky, pridam svoje postrehy, ako mozem ...
ja som citala ze medzi 16 a 20 tyzdnom uz mozeme citit, a mne to prislo ako steklenie ale zvnutra, take vlnenie v 17.tt. Tiez som najprv nemyslela, ze je to ono, ale postupne sa to opakovalo, tak som bola presvedcena. Sofinka hlavne zareagovala vecer pred odletom do Londyna, tak to asi bude milovnicka Anglicka 😀 inak zdravim vsetky tehulky, ja som v majovkach 🙂

katka2808
13. jan 2009

dicinka1, ahoj. tak ja ho citim aj v sede. a uz som si ista, ze je to ono. aj v robote, ked sedim pokojne za kompom, tak babatko citim. moje dietatko ma od vcera kope neustale, este o polnoci nechcelo spinkat 😀 dalo sa to aj vidiet. aj moj drahy sa vytesoval. je to krasny pocit, mam z toho radost ...

matinkam
13. jan 2009

Ahojte dievcata - tak vidite, ja som tiez v 20. tyzdni a necitim este svojho chlapceka ☹ Akurat ma dnes paradne picha v boku.

dicinka1
13. jan 2009

katka to vazneeeeeeeee?supeeeeeeeeeeeeeeeer....ja som ho najprv citila v polosede ked som bola 😉

babullka1
26. jan 2009

jej,ako vam len zavidim,aj ja uz by som svoje malicke chcela citit..ale akosi sa mu este nechce:(ale sak hadam o sebe da coskoro vediet 😉

nadzieja
28. jan 2009

Ja som citila babo v 20. tyzdni .....
martinkam: to poznam ....... ja som si toho pichania v boku tiez uzila....maternica sa ti zvacsuje ....

bastika
28. jan 2009

ahojte ja som teraz 19tt a kope ma uz tyzden, niejedy mam pocit ze tam skace salta tak naraza asi hlavou alebo kope a boxuje na take mrna to je fakt sila 😉

shelly13
28. jan 2009

Emode: tak to sme rovnako, ja mam termin 5.5.2009 🙂 Inak, ja som prve pohyby citila v 19 tt a teraz uz robi take kotrmelce, ze sa mi hybe cele brucho 😀

celine
28. jan 2009

Ja citim pohyby od 17tt, zake svalove tiky v podbrusku. Posledne 4 dni vsak necitim skoro nic. Myslite si, ze je to normalne? Aj sa mi sem-tam zda, ze sa tam nieco opat pohlo, ale nie som si ista. Uz sa zacinam strachovat ☹

ivanka821
5. feb 2009

Ahoj.
Tak chcela by som sa vas opytat, ci si to len namyslam, alebo to moze byt naozaj.
Som uz v 18 tt a 2 dni.
Pred asi tak tyzdnom som pocitila take jemne pohyby, ale citim to len ja.
Take klopkanie zvnutra.
Neviem, ci to moze byt kopanie, ale nie je to skoro?

jajona
5. feb 2009

ja som dnes ráno cítila to spomínané bublinkovanie. bolo to skvelé. teraz je už však tichučko.
že tie prvé ozajstné pohyby by sa mali objaviť okolo 20 týždňa 😉

wali
5. feb 2009

ja citim tiez to povestne bublinkovanie, ale vcera som zacitila naozaj pohyb, akoby sa cele pretocilo. proste jeden mega pohyb, kedy mi bolo jasne, ze je to ono a odvtedy samozrejme, ze nic 😀 a som v 16tt, ale je to nase druhe babo a vraj vtedy zena moze citit pohyby aj skorsie ako v 20tt. pri prvom babe som pohyby ucitila okolo 19tt.
ivanka, myslim si, ze u teba to uz budu pohyby, co citis. v tom 18tt by som uz nevahala, tak uz si to len uzivat 😉 a urcite sa netrap, ze je to skoro 😉

ivanka821
5. feb 2009

wali
No zdalo sa mi to cudne. Ale uz to trva viac ako tyzden. Takze skoro od 17.
Je mozne ze je to take kopkanie?
🙂

crowka18
5. feb 2009

Aj ja som zacala citit pohyby dost skoro - tak 17tt a to som prvorodicka. Doktorka povedala, ze to zavisi od citlivosti tehulky, ale mimco je v norme, nie je velke.

Ja mam v brusku rybku. Bublinky ani motylika som zatial nepocitila ;)

ivanka821
5. feb 2009

crowka18
Ja citim take klopkanie zvnutra.
Ale to len ked som hladna, alebo ked mu dam kavicku.
Tak je asi aktivny a nudi sa. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre