Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

gertka
5. feb 2009

ahojte, teda pozeram, ze je to asi normalne citit pohyb v 17tt. ja teda som prvorodicka a niekedy pocitim taky hlak na brusko, presne ako ste pisali ze bublinkovanie, ale ci to citim pohyb, no ja neviem
ako budem vediet ze je to naozaj pohyb?

celine
6. feb 2009

Gertka, tak presne toto som riesila aj ja. Od 17tt som pocitovala slabe hmyrenie, sem tam svalovy tik v brusku. Od 18tt som citila aj akoby take jemne zaklopkanie. Stalo sa, ze som par dni necitila vobec nic a to som potom stresovala. A az v 19tt sa to klopkanie zacalo opakovat castejsie. Teraz, ked mam stastie to uz citim aj na ruke. Ale ista som si az teraz 🙂 Neboj, ja som si tiez stale hovorila, ze to snad ani nespoznam a ked mi to zrazu dublo parkrat za sebou do dlane, uz som vedela, ze to nie su naisto vetry, ani tep

crowka18
6. feb 2009

Presne ako pise Celine. Bolo to take hmyrenie alebo rybka ako som uz napisala. Tiez som si nebola ista, ci su to pohyby a nikto mi to nevedel ani potvrdit. Az teraz, ked som v 29tt viem, ze to boli pohyby. Zvyklo mi aj skvrkat v bruchu, ale iba na pravej strane. Neboli to pohyby, to som si uz s mimcom vyjasnila :D

gertka
6. feb 2009

jeej, takze buduci tyzden mozno uz nieco pocitim viac? no dufam. inak som si vsimla ze ked jem, tak sa mi v brusku nieco deje, ale neviem co to je. uz nech je to tu a mozem sa tesit z klopkania na brusko, mozno mi cez klopkanie povie, co chce papat 😉
vraj sa ma zapisovat do tabulky kedy zacitim pohyb od cca 20tt. to vazne treba pre lekara? alebo iba pre seba

nikollette
6. feb 2009

Je to take jemne klopkanie v podbrusku 😉 zo zaciatku budete citit take slabucke 😀
Je to super pocit prvy krat citit maleho krpca..
Ja som uz v 38tt, a uz sa tam ledva mrvi, ma malo miesta, tak ked sa hybe cele brucho sa mi hybe, a deformuje, ako vykopava nozickou tak sa to normalne vytlaci na niektorej casti bruska a tak.. teste sa 😀

sheilinka21
10. feb 2009

tak baby to ste fakt dobre ked ste ako prvorodicky citili drobcov tak skoro ja som sice mala pocas tehotenstva strasne nervy a bola som rozlietana na vsetky strany ale malu som zacala citit az ku koncu 5 mesiaca a boli to len take male zachvevy naozaj ako trepotanie krideliek...ale u kazdeho je to ine mozno to pride skor mozno neskor len treba byt trpezliva🙂))

martinka30
10. feb 2009

Ahoj. Tak ja som v 14. tyzdni a pohyby mam uz tyzden.Najskor som myslele ze je to blbost ale je to tak. 😀 Budem mat 3 dieta.Mam 2 chalanov total hyperaktivnych.Dufam ze to bude baba.Drzte palec. 😀 😝 😠

lyzenka
10. feb 2009

zavítala som sem...ja neviem...ja som asi šiši...alebo neviem čo.....baby ja normálne cítim pohyby ....ako keď som čakala prvé......také sem-tam hmýrenie....je to len chvíľku....ale v priebehu dňa asi 4-5krát....

tehu teda nie som....ale robila som si nedávno dva testy po sebe...boli pozitívne...potom som normálne dostala MS....a teraz keď som skúšala robiť test tak nebol pozitívny....

ale ja to nechápem....vôbec nič si nejako nenamýšlam...ani nehladám....ale proste to v tom bruchu cítim....

lyzenka
10. feb 2009

no aj teraz som to cítila...ja odpadnem... 😕

perla200
11. feb 2009

martinka v 14tt??? ja som dnes pocítila také jemné bublinkovanie v bruchu, ale len malinkú chvílu...neviem čo to bolo, ale asi sa malé začína prebúdzať🙂

traktor
11. feb 2009

gertka, ja mam uz tri deti teraz cakam stvrte a z v 19 tt som zacala citit take jemne bublinky, az som malastrach ci je to normalne tak neskoro. a ako pomaly to zacalo tak sa to teraz rozbehlo, uz to citim riadne, neboj aj ty sa dockas 🙂

mtina
12. feb 2009

Baby ja Vám normálne závidím. Som v 18tt a čakám dvojky a tam dole je stále akosi tichúčko.....

babullka1
13. feb 2009

JA som teraz v 19tt a pohyby citim uz asi tyzden ale velmi zretelne ...povedala by sm ze su to az take kopanceky:Da to cakam prve babatko:Dje to fakt krasne citit to

denisa87
13. feb 2009

Ahoj,ja som zacala citit prve pohyby zaciatkom 17 tt a bolo to take ako keby steklenie,abo ako by som mala v brusku bublinky 😉

sevzuz
15. feb 2009

ahoj baby,
je to ono take fakt ze klopkanie zvnutra , ale doslova klopkanie ze klop, klop, klop dlhsie nic a zase klop, klop, klop?

maruska22
15. feb 2009

Ja som to na zaciatku citila ako keby sa mi tam robili bublinky 🙂 proste bolo to pre mna nieco uplne nove...hned som vedela ze je to urcite babatko a nie moje crevka 😀
Teraz v 37 tt. sa mi uz na brušku robia obrovske "vlnky"...je to uzasny pocit 🙂

celine
15. feb 2009

sevzuz- v 17tt to este asi nie je klop klop klop, aspon u mna to tak nebolo, v 17tt to boli slabulinke zachvevy v podbrusku. A to prve klopkanie a jemne kopkanie zacalo az v 19tt. Ale kazda sme ina, a ak citis v brusku to klopkanie, ktore si doteraz necitila, asi to bude fakt ono. 😉

clea333
15. feb 2009

Ahoj, ja som citila prve pohyby, ked mi koncil 18tt, bolo to take akoby bublinky zvnutra, teraz su to uz riadne kopance 😉

satanka
16. feb 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit. Dcerka ma 20 mesiacov a 13 dni, momentalne som 16tt 5d tehu, pri nej som prve pohyby citila okolo 20tt. Pri druhom je mozne ich citit skor? Zatial mi to pripomina take jemnucke premiestnovanie.
Dakujem

sakura77
16. feb 2009

satanka,moze to byt ono,uz od 16teho je to mozne,hlavne pri druho a viacrodickach 😉

dudaka
17. feb 2009

Ahojte,
satanka, presne tak isto som to pocitovala aj ja, velmi jemne akoby premiestnovanie, take pohladkanie z vnutra,prvy krat som si to uvedomila v 16tt+4d, ale len ked som lezala a nehybala sa.Teraz koncim 18tt, citim to castejsie aj ked je to este slabe.A som prvorodicka.
Tak vychutnavajte si prve pohyby a pekne tehulkovanie prajem.

evana1
17. feb 2009

ahojte... tak ja uz citim od 17tt a teraz som v 23tt a pohyby su v jednom kuse.. ci lezim, sedim, chodim alebo stojim...alebo aj ked niekedy spim a zobudim sa, ked sa chcem otocit... hihi az mi je to zvlastne.. pri prvom som tolko kopancov nemala.. hadam je aj toto v poriadku... je to super na jednej strane, lebo viem, ze zije (uz som jedno potratila v roku 2008), ale niekedy az neprijemne, lebo su uz aj dost silne.. 🙂
ahojte

satanka
18. feb 2009

Ahojte, dakujem.
Viem, ze je to individualne, pri kazdom tehu je to ine, kamoska spomenula, ze pri druhom citila pohyby skor, tak mi to neda pokoj. Mam doma pristroj na pocuvanie srdiecka babetka, obcas ho neviem najst, ale ked sa to podari, pekne pocut srdiecko. Tak by malo byt vsetko OK

ikke
16. mar 2009

shpirti • 20tt • Dnes o 21:06
ahojky,chcela by som sa opytat,kedy ste pocitili prve pohyby baba...moja svagrina mi totiz povedala,ze ho prvykrat pocitila uz v tretom mesiaci,ale mne sa tomu velmi nechce verit!!ja som zacala uz piaty mesiac a stale NIC...!je to normal?ako to vlastne budem pocitovat?dik,pa-pa

ivulik2
16. mar 2009

prve v 17tt a kopance začali 20tt a teraz v 27 sa mi už aj nadvihuje a podskakuje brucho no ono už podkskakuje asi od 24tt
a je to ako bublinkovanie je to zvlaštne neda sa to porovnať 🙂 ale ten prvý pocit bol akokeby ma niekto z vnutra hladkal...
počuj a nebolia ta kríže alebo chrbát lebo ak oje otocene opačne tak tikope do chrbta a to nieje az tak dobre citit...

jahody11
17. mar 2009

Caute babky, ja zatial necitim nic, ☹ snad do tyzdna pride aspon to bublinkovanie 😀

celine
17. mar 2009

Jahody11-neboj, dockas sa. Aj tak u vacsiny z nas je to citit az od 20tt. Ak si cez den v pohybe, tak mozno aj bublinkujete, len to necitis. Skus si vecer lahnut na chrbat a byt v klude, mozno zacitis. Ja som prvykrat citila pohyby v polosede na posteli.

jahody11
17. mar 2009

Mas pravdu, ja si myslim, ze ako prvorodicka mam aj tak cas, do 20 tt sa nestresujem 😀
ale dnes vecer aj tak budem sledovat, ci sa nieco nedeje 😅

pajinka23
17. mar 2009

ahojte tehulienky 🙂 🙂 Nasa malicka mi robi v brusku kotrmelce a v poslednom case su pohyby strasne intenzivne as ma to boli ☹ ☹ 😒 inak ja pohyby citim uz od 16tt a to som prvorodicka 🙂 ale nieje to u kazdej babenky rovnake 😲 napr moja kamoska citila pohyby as v 25tt 🙂 🙂 ale tehulky nebojte sa coskoro sa dockate 😀 😀 este vam pojdu aj na nervy ked budete citit brutalne kopance do organou..auuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

grajcaricka
18. mar 2009

Tehotné žienky, prosím vás, cítila ste niektorá z vás pohyby bábätka už v 15. t.t.? Totižto, ja cítim také pnutie z vnútra, slabunké, ale cítim, je to skôr ako vlnenie alebo ako keby mi prechádzal niekto z vnútra roll-onom, žiadne bublinky ani motýliky. Len také vlnky alebo taká hrčka, ktorá sa o pár sekúnd stratí a zas sa vyduje o kúsok vedľa. A znepokojilo ma hôlavne to, že som sa na to v noci zobudila. Neviem či je to normálne v takom skorom štádiu. Je to moje druhé tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre