Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

avanka
30. dec 2008

Mna tiez Luky kopol prvykrat v 18 tt vecer, ked som lezala na chrbte na gauci...najprv to bolo jemnucke, po cca tyzdni uz riadne kopance, ku koncu tehotenstva len prevalovanie

petra1985
30. dec 2008

mna prvykrat kopla tusim presne na zaciatku 20. tyzdna 😎

hilaris
30. dec 2008

prvorodicka... 17. tyzden 🙂 a od vtedy non stop diskoteka az to boli 🙂 !!!

jennna
30. dec 2008

ahojte...

ja netvrdím, že už cítim pohyby, som 14 al.15tt, ale včera som cítila, akoby mi praskla bublinka v brušku a vyšumela smerom hore.. mohol to byť grgík alebo prdík..
myslím, že to nebolo v mojich črevách..

hilaris
30. dec 2008

to zistis neskor.. ja som az na druhy den vedela ze to co som citila pred tym bolo baby.. ked je to prvykrat.. tazko to s niecim porovnat.. pockaj a uvidis ci si spravne myslela ;)

dicinka1
3. jan 2009

ja este stale nic ☹

mojkamirka
3. jan 2009

ja som cítila prvé pohyby v 15. týždni, pocitovala som to ako jemné kopkanie na jednej strane

katka2808
5. jan 2009

ahoj dicinka1. ja cakam dietatko presne v ten isty den, ako ty, ale pohyby zatial tiez nic... ocakavam, ze tak najblizsi tyzden akebo ten dalsi... ale uz sa na to velmi tesim, to bude nieco... 🙂 aj ty cakas prve dietatko?

medeana
5. jan 2009

ja som pocitila prve pohyby presne na vianoce. boli to take jemne stuchanceky...a odvtedy bublotanie a jemne kopkanie, hlavne vecer, ked chcem mat trosku pokoja a kludu 😠 ,drobec zacne diskoteku...ale je to uzasny pocit, ked sa v tebe nieco malinke hybe 🙂

susy
5. jan 2009

ja som Simonka citila v 19tt. teraz čakám drhe mimi a idem do 15tt a zatial nic. že vraj druhorodičky citia pohyby skor. tak čakám...

jasminka
5. jan 2009

kocky nestresujte, ja som prve pohyby citila az niekedy na konci 20 tt. este si uzijete pohybov babatka dost. potom pridu take kotrmelce, no a ku koncu bolestive kopance do rebier, ci stuchance do boku...ja uz som 39 tt a uz by som najradsej rodila, lebo mam pocit, ze to nevydrzim

dicinka1
6. jan 2009

katka,ano..cakam aj ja prve dietatko...dnes som citila ako keby sa mi v brusku urobila velka bublina a citila som ako keby praskla..je to ono?ci nie?citila som to 2 krat za 10 minut...

giuli
7. jan 2009

dicinka,áno je to presne to!!!teraz to budú bublinky ako z bublifuku a potom prídu jemnulinké šťuchance,neznepokojujte sa ,ak nebudú pravidelné...to príde s postupujúcimi týždňami 😵

jasom
7. jan 2009

ja som prve pohyby citila az niekedy v 19-20tt a teraz som v 23tt a nejako 2 dni sa mi zda ze babetko vobec nekopka, a pritom 2 dni to boli riadne kopance. 😅 je normalne ze babetko nekopka aj cely den, resp. kopka ale malo ?

katka2808
7. jan 2009

ahoj dicinka1. tak ja este stale nic... ☹ moje babatko sa ku mne akosi neozyva 😕 ale blahozelam... ako tu dalej citam, zda sa, ze si citila naozaj pohyby tvojho dietatka 😉

dicinka1
7. jan 2009

katka..tvoje uz bude kopkat coskoro..nebojaj..a nebude to tak jemnulinko ako moje..ale rovno kopanceky 😵 😵 😵 😀

giuli...jee,to je super...rano som citila iba vlnky,nic viac..bublinky budu asi vecer 😀

jasom..pocula som ze je to normalne,ak par dni nic...citala som to aj na nete...babo kopka vraj vacsinou ked mas klud..a to hlavne pred spanim... 😵

jasom
7. jan 2009

dicinka: no praveze pred spanim boli tie kopance jak svet 🙂 tak sa treba hodit asi do kludu, ale to sa v robote moc neda 😒 to je take prijemne
Inak ja som nikdy necitila bublinky ja som citila raz to jedna baba popisala na konikovi "ako ked si jazykom prejdete po vnutornej strane lica" 🙂 tak presne som to citila i ja a sa to zintenzivnuje, neviem ci som prve pohyby necitila az niekedy v 20tt 😉 tiez som sa bala co sa deje, ale aj Dr. povedal ze do 20-21tt je to v pohode.

janja2502
7. jan 2009

ani ja som necitili bublinky, iba taky tlak v bruchu a potom kop. a to bolo hned na zaciatku 17 tt.

dicinka1
7. jan 2009

janja..no presne presne 😵 😵 😵 😵 😵 vystihla si to..toto presne som citila ja vcera 😵 😵

nikuska19
7. jan 2009

Ahojte
Pripajam sa k debate
Ja som v 22tt a zacali sme kopat na Vianoce.Sranda,ze pri stedrovecernom stole.Bolo to krasne,ale najskor som nevedela ci to jel moje brucho,alebo naozaj babo.Kazdy den to bolo silnejsie a castejsie,tak dnes viem,ze na Vianoce to bol prvy kopancek.

Jasom-Aj ja som sa trosku zlakle,ked babo dlksi cas nekoplo,ale uz viem,ze je to normalne.Dietatko vraj kope ked je hore a potrebuje si najst miesto,alebo len tak pre radost na seba upozornuje.od cca 22tt by sa to malo postupne upravit,ze bude spinkat a nebude kopkat a ked sa zobudi hned na seba upozorni.Najviac vraj kopu,ked sa prejeme a pred spanim,ked si lahneme,tak im beru miesto niektore organy a niekedy im zavadzia nasa chrbtica,tak si robia pohodlie.

Dufam,ze som pomohla

janula13
7. jan 2009

ahojte, tak sa pridam aj ja, uz sa mi par dni zda ze citim aj ja, presne ako ste to tu popisovali, aj bublinky sem tam, ale skor take kopkanie do ruky, ci akoby sa mi tam plazil hadik, take vlnky...a viac nalavo, takze ten napravo si myslim ze je nejaky spachtos, aspon dufam, a verim, ze este to len bude disko v bruchu 😀

a_rianna
7. jan 2009

Ahojte, ja som prve pohyby citila tak v 19 - 20 týždni. Ono Tomásko bol všeobecne lenivcek 🙂)) kopal len večer medzi 18 - 20 hodinou 🙂) a tak sa aj narodil o 19:15....

gucz
7. jan 2009

prvé pohyby som cítila v 19 týždni, ako malé bublinky v bruchu a bolo to o druhej nad ránom na nočnej v práci. A bolo to krásne

ssissi
7. jan 2009

Prve pohyby - v 16 tyzdni.
Ale neboli to kopance, ale len take krasne zblnkave steklenie.
A ked zacala kopat, tak kopkala kazdy den od rana do vecera. A taka sa aj narodila, s minimalnou potrebou spanku, potvorka 😀 😀 .

lenullkak.
8. jan 2009

Ahojte. Ja čakám v máji našu malú nezbednú Zojku - naše prvé...a kopkanie som pocítila už v 17 týždni, ale to bolo len také...šteklenie. V 18 tt to bolo ako keby mi bruško za sekundu samé vypučilo a zase stiahlo späť. A tie najvsilnejšie pohyby som pocítila 17.12. v 19 tt, ked som celú noc prebdela - taká som bola dokopaná. Na druhý deň som mala ísť do poradne, takže som zabudla zobrať moč aj sa doma odvážiť - totálne vymletá. A teraz presne viem ked kopká, kde má hlavičku. Zvykne sa ked ležím na chrbte prevalovať, kopkať mi do mechúra a otočiť sa dole hlávkou atd. Je straaašne živá - od rána do večera. Je to proste nádherné.:o)

juja
8. jan 2009

Ahojky 🙂
Prvé pohyby som aj ja cítila ku koncu 17tt, ale ako píšte bolo to len také ako keď ti by som mala v brušku rybičku, ktorá preplávala....od 18tt to bolo intenzívnejšie a boli to už "zreteľné" kopančeky, ale vôbec nie bolestivé, ale každý deň som ich cítila a teraz v 20tt kopká už zase o niečo viac a aj silnejšie kopančeky ....niekedy viac cez deň a inokedy zase večer, keď si ľahnem spať, ale v podstate dosť často cítim ako sa mrví ....a je to suprovské 😵

katka2808
10. jan 2009

a ja koncim 19. tyzden a stale nic, ani mravencenie, ani rybicka,ktora by preplavala, ani bublinky a uz vobec nie kopanceky ☹

katkabasternakova
11. jan 2009

ahojte tehulky som tu prvy krat.ja som asi v 16 tyzdni, mne totiz vynechal menzes tak som otehotnela, vraj je to zriedkave ale stava sa.mamka je gynekologicka, tak mam veget.
pohyby som este necitila, prvorodicky ich citia okolo 20 tt

mystery7
11. jan 2009

ahojte kocky,
tak ja som teraz 20+5tt a myslim si ze citim kopanceky, slabucke ked sedim, ked lezim necitim nic ani vlnenie nevidim

jasom
12. jan 2009

katka2808: aj ja som citila az niekedy na konci 20tt -21tt, este sa nestresuj, pride to same od seba

Inak baby ja som skoro uz 24tt ale babo stale citim pod pupkom, nemalo by kopkat uz vyssie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre