Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

miss
8. aug 2006

tonicka-moje bolo vcera lenivé 😠 asi len 3 x sa pohlo, zacalo vecer pri sledovaní velkých kriminalnych prípadov 😀 rýchlo som vzala manžovu ruku dala na brucho a nic 😠 , stale ked kope a dáme tam ruku tak prestane, zlosti ma už s tým 😠 😠 😀

tonicka
8. aug 2006

miss, obávam sa, že budeš mať introverta 🙂, ja naopak, veľmi spoločenskú bytosť, nech dá ktokoľvek ruku na moje brusko tak sa musí predviesť. 😀 Setrin prvý bol taký ako tvoje, nikto okrem maminky... 😉 a druhý zase ako moje? A taký su aj teraz 😉

miss
8. aug 2006

tonička-myslis, že mu to už ostane? 😅 😖 😀

tonicka
8. aug 2006

uvidíš neskor, ale neboj sa keď bude mať dobrú náladu, a hlavne ked bude mať menej miesta, tak bude kopkať o stošesť. 😀

miss
8. aug 2006

tonička- rozmyslam..smužom nie sme nejakí tichí 😀 ale na druhej strane ja ked som bola malá, som neplakala,na nic sa nestažovala tak hadam bude ako ja 😀 , mama mi vravela, že sa bála, že som chorá až take dobre decko som bola, za tomanža bol ako z divých vajec vravela svokra 😀

tonicka
8. aug 2006

Tak asi bude po tebe. 🙂

miss
8. aug 2006

tonicka-to sa este uvidí 😀 inak vo velkej knihe o matke a dieťati som sa dočítala, že charakter bábätka sa tvorí až v 7mesiaci teho 😎

tonicka
8. aug 2006

miss, v knihách sa píše že prvorodičky cítia pohyby až v 20 až v 23tt a my ich cítime už oveľa skor, tak mozno mame sikovné deti 😎

alexandra
9. aug 2006

Alebo knihy nechcu stresovat prvorodicky 😀

majka35
9. aug 2006

Ahojte tehulky, chcem sa vas opytat na pohyby vasho babätka v brusku. Bola som zvyknuta na kazdodenne klopkanie /hlavne vecerne/, no od vcera je tam akysi klud, jedno klopnutie sem tam. Som trosku znepokojena, ci je to prirodzene.
Je to moje prve dietatko, tak mam trosku strach - dufam, ze zbytocne.
Som v 23 tt, ako ste to v tom obdobi citili vy?

zuz11
autor
9. aug 2006

majka, ja som tiez v 23tt a baby viem co pisali tak sa Drobci uz menej mrvia lebo vela spia.... aj ten nas sa mrvi vzdy po jedeni a pred spanim a stavanim, ale zevraj aj ked iba raz za den to citis je to ok..... 😉

svetluska.p
9. aug 2006

Svagrinka je v 6 mesiaci a ma v brusku male vrtielko. Normalne vidno, ako sa to vrti 🙂. Ked napr. zje nieco studene, tak male uhyna, alebo ked mu spravite tmu, tak to nelubi 🙂. Je to uzasne sledovat.

alexandra
9. aug 2006

majka akekolvek mrvenie je ok, Ty tiez nemas kazdy den naladu behat a skakat a blaznit sa 😉

majka35
9. aug 2006

Dakujem, trosku ste ma ukludnili, aj teraz som zacitila jedno slabsie kopnutie, tak som pokojnejsia, chapem ze babätko chce aj spinkat, ja len ze predtym to bolo silnejsie ... asi sa prilis pozorujem....

alexandra
9. aug 2006

majka kazda sa pozorujeme.. 😉 Len to netreba prehanat.. Mna napriklad vcera kopalo tak, ze som uz tuzila aby prestalo 😀

babulka
9. aug 2006

ked uz som tu, tak sa pridam aj sem.. 😀 Moj Matik bol v brusku velmi kludne babatko, sem tam vytlacal von laktikom (bol az do porodu panvovym koncom, takze hlavku mal kdesi medzi mojimi rebrami,a kopal ma tak dobre do mechura), ale to ste mali vidiet, ked som ho zacala skrabkat spajdlickou po chrbatiku, vtedy sa vytlacal cely von, az som mala na jednej strane spicate brucho. Dodnes mu to zostalo, luuuubi skrabkanie po chrbte. Ale celkovo bol velmi pokojny, ziadne cirkusy, zato dnes je maly "fitnesak", stale v pohybe.

miss
9. aug 2006

tonicka - hej, mame sikovne 😅 , ale ako napisala Alexandra je fakt že napisali by pohyby v 18 tt a niektore baby by ich nepocitili a už by stresovali 😅 ,proste v 20 tt by ich užmala citit každa tak dali 20 istý týžden.

Majka-možes byt kludna, ti napisem vetu z mojej mudrej knihy o tehotenstve, presne k tvojmu týždnu teho: Neznepokojujte sa, ak sa vaše bábätko velmi nehybe, toto obdobie tehotenstva je dost pokojne 😀

danciacik
9. aug 2006

Majka ja som niekde čítala, že v tomto období drobec v brušku spí približne 20 hodín denne - takže sa neznepokojuj. 🙂

alexandra
9. aug 2006

Ja som prave bola prekvapena z toho ze sa zacali tie jemne pohyby uz v 16tt.. A potom som si precitala ze od 16 - 20 su tie prve citit.. Tak sa v tom vyznajte.. 😀

majka35
9. aug 2006

Baby ste zlaté, ešte že existuje táto diskusia...

palma
9. aug 2006

🙂 Ahojte,teraz som v 31tt,prvé pohyby mmám zapísané:16tt aj 4dni.Čakám 2 bábo.takže možno preto tak skoro tie pohyby.čakame dievčatko,ale tak strašne niekedy kope 😨 ,že si myslím,že to bude chlapec 😎 .má neskutočnú silu.Mojmu manželovi je až nepríjemne držať bruško ked ten malý zázrak tak velmi kope 😅 .Už sa teším na10.10.keď sa narodí a táááááááááák ho vystískame. 😉 😵 😵

adelia
9. aug 2006

Palma: 😉 😀
Ja som iba 24+3tt a už sa s malým aj "velkým" nevieme dočkať! 😉

ladybird1l
10. aug 2006

Cawte tehulky, ja som zacitila prve bublinky v 18.tty, to som pocuvala sladaciky, a obcas som zacitila na pravej strane podbruska jemne kopnutie. Mozno sa mu hudbicka zapacila, teraz som v 19.tt a ked citim ze kopka a upriamim pohlad na brusko, tak uz to je aj viditelne ako sa mi malinko pod jeho kopkanim dviha 🙂

palma
11. aug 2006

😅 Je srandovné ako to malé už komanduje a ešte ani nieje na svete.stačí ak sa dam do polohy ktorá jemu nevyhovuje a už kopká,aby som si zmenila polohu.v 31tt,si už diktuje samo,ako mu je najlepšie.Ale aj tak je to najúžasnejší pocit,aký môže jedna budúca mamina zažiť! 😵 Mám pravdu? Pá,Pá. 😵

miss
12. aug 2006

palma-ano je to super 😀 ,a le to moje je podledne dni strasne lenive a ja mam rada ked kopká 😠

husenka
14. aug 2006

Ahojte,
ako ste vedeli, že sú to kopance a nie nejaké bbolesti, skrátka, že to je to pravé orechové futbalistické 😉 😀 ?

ervotoc
14. aug 2006

husenka,bud si ista,ze to rozoznaš 😀 😀 😀

tonicka
14. aug 2006

No, neviem ako tebe, ale mne v brušku nerobí bežne kop,kop a nenadvihuje sa mi pri tom 😀 Skor tie jemné prvé si mozes pomýliť, ale tie smelšie a hlavne nočné výjazdy si nepopletieš 😀

alexandra
14. aug 2006

husenka tie jemne som si ani ja nebola ista, ale potom prislo take poriadne kopnutie a to uz sa naozaj neda pomylit 😀

julka.n
14. aug 2006

caute babenky tak mna ta moja cicula kopka az az juj juj a uz skoro od 5 mesiaca vkuse neprestajne tlaci na prave rebra je to strasne neprijemne aj ma tie rebra bolia niekedy si neviem vobec najst polohu ani sediet ani si lahnut a zvlastne natom je ze je to vkuse jedna ta ista strana akokeby sa ani neotocila len sa vrti robka super bubliny na brusku 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre