Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

facovka
27. mar 2009

ja citim od 18tt, a uz su pekne aj kopceky v podbrusku ked lezim v klude 😉 nebojte, vsetko je indivindi...

veronika1982
27. mar 2009

ahojte tak ja som pohyby mala v 15 tt a bolo to den pred svadbou..bolo to len take jemne kopkanie ale lekar mi povedal ze je to preto tak skoro lebo mam velmi tenku kozu na brusku.. a potom sa to len stupnovalo a stupnovalo.. a teraz sa uz maly natahuje tak ze citim kedy vystrie nozicku alebo rucicku..alebo dokonca nieked aj prdelku.. takze len cakajte a uzivajte si to..

mima3
27. mar 2009

facovka, tak to máš fajn.. a s prvým si kedy začala cítiť?

jahody11
27. mar 2009

no ja chodim preto tak casto lebo mam zle vysledky afp testov a tak mi robia nove a pri tom musi byt aktualny utz ...

mikiko
27. mar 2009

ahojte ja som dnes zacala 20 tt a este stale nic necitim ani bublikovanie,.. ale cakam ze to pride, 😉

jahody11
27. mar 2009

dik mikko, aspon si ma trocha upokojila 🙂

mima3
27. mar 2009

aha jahodka, tak držím palce, nech sú tie ďalšie výsledký dobré.. a maličké zdravučké ako buk.. určite bude, tie testy sú veľmi nepresné. a čo ti tam vyšlo, nábeh na nejakú chorobu?

mikiko - tak som rada, že nas tu je viac.. je to fakt individuálne. tak nech to čím skôr ucítime a potom si napíšeme sem 😉 oki? 🙂

deborah1
29. mar 2009

Vraj,keď je placenta na prednej stene,cítiť pohyby neskôr.

mikiko
29. mar 2009

snazim sa s babetko rozpravat aby mi dalo najovo ze je vporiadku a hybe sa ale stale nic, budem netrpezlivo cakat na piatok kedy idem na dalsi ultrazvuk

jahody11
30. mar 2009

No umna este stale nic ☹ cakam, cakam, pozorujem sa 😀 a nic...

liki205
30. mar 2009

Baby mňa by zaujímala jedna vec, ako sa vlaten tie pohyby prehavujú.... 😔 lebo ja cítim síce všeličo v bruchu len neviem to presne identifikovať či sú to pohyby, ale nejaké iné tráviace aktivity žalúdka, viete mi to niektorá tak nejako približne popísať ????

elian
30. mar 2009

Tak u mňa je to zatiaľ také jemnučké "štuchanie", niekedy to pociťujem ako keby sa mi stiahol dáky sval, ale v poslednom čase cítim také jemné hmýrenie

jahody11
30. mar 2009

Tak take cudne pocity mam aj ja, obcas stiahnutie svalu, obcas ako keby creva robili ale neviem, ci sa to da posudit ako pohyb...

giuli
30. mar 2009

liki,u každého je to individuálne,najčastejšie sa to opisuje ako jemné bublinkovanie,alebo akoby sa ťa z vnútra jemnulinko niekto obtrel...najlepšie je byť v polosede a v tichej miesrnosti,kde ťa nik nevyrušuje....bude sa to stupňovať a ty určite prídeš na to ,že toto je to pravé orechové 😵 držím palce k spokojným tehu

elian
30. mar 2009

ani ja si nie som celkom ista, ale nejak v podvedomí cítim, že je to už bábo......myslim, že ešte netreba robiť paniku moja sestra cítila prvé pohyby až okolo 22 tt a všetko je Ok má krásneho chlapca

ramana
30. mar 2009

no mne asi v 16tt sa začalo jemné "hrkotanie" v brušku a najlepšie to bolo v tom čase cítiť ked večer na gauči v klude som si dala pohár mliečka a ruku na bruško...tak bolo cítiť také hrkoty. Potom asi o týždeň už normálne bolo to klopkanie vidno na brušku 😅 a teraz už aj prevalovanie a vlnky 😵 ...vraj závisí aj od toho akú má mamička telesnú konštrukciu "konštrukciu"

celine
30. mar 2009

jahody11-ak citis akoby stiahnutie svalov, je to urcite ono 🙂 Ja som nemala ziadne bublinky ani motyliky, len taketo tiky svalov v podbrusku a kedze dovtedy som nic take necitila, tak som pochopila, ze je to ono. Kazdy ma presviedcal, ze to nie su pohyby, ze musim citit jemne vlnenie. Lenze ja som vedela, ze to zacalo zo dna na den v polosede v podvecer, tak co ine by to bolo. Potom sa to zacalo opakovat castejsie a zrazu v 19 tt som zacitila prvy naozajstna kopancek. Uplne prve pohyby som citila od 17tt.

shpirti
30. mar 2009

🙂 🙂 🙂 no konecne,predvcerom vecer mi o sebe dalo vediet...a odvtedy kopkame a kopkame,nie velmi silno,ale mamicka vsetko citi 😀

lea132
30. mar 2009

Ahojte, tak ja som teraz totalne zmatana. Toto je moje prve tehotenstvo a neviem, ci este nie je skoro na to, aby som citila pohyby. Ale neviem co ine by to mohlo byt, je to ako take slabe kopkanie. Moze to byt uz babatko? 🙂

babullka1
30. mar 2009

ahoj Lea132 pravdaze to uz moze byt dietatko,ja som prvorodicka a pohyby som citila tiez v 18tt a to uz boli take slabe kopanceky a doky mi to ani verit nechcel 😀 Tes sa z toho a hlavne sa tes na dalsie,este ich bude 😝

diusa
31. mar 2009

ahojte, ja som prve pohyby citila uz od zaciatku 16 tt a od 19 tt citi aj moj manzel. Doktor povedal ze som citliva a ze sa vela sledujem preto som to postrehla skoro.Manzel sa velmi cudoval, cakal nejake silne kopance ale zatial to prirovnal vode v masaznej vani, take jemne bublotanie ked si lahneme spat. 🙂
Ja sa babetku prihovaram od zaciatku, ale od kedy citim pohyby reagovalo skor na tatina. Vzdy ako prilozil ruku na brusko citila som ako mi tvrdne a snazi sa dostat tam kde je ruka. Minuly tyzden bol moj drahy nervozny a nechcel dat ruku na brusko , sice to potom urobil a zavrcal ze aj tak nic neciti 😠 odvtedy babo sa veselo vrtelo a ked manzel prilozil ruku tak zastalo. 😀 Ale od pondelka sa mu prihovaral a omluvil sa a od vtedy reaguje zase naneho a snazi sa dostat k jeho ruke a tam sa vrti. 😀 Neviem ci su to nase subjektivne pocity alebo s nami babatko takto komunikuje.

jahody11
31. mar 2009

ach jaj a ja sa pozorujem rano aj vecer a nic ☹ stale sa bojim do kazdeho utz, ci je vsetko v poriadku ..., uz nech to zacne 😉

mima3
31. mar 2009

jahôdka - to akoby som písala ja, tiež sa vždy bojím do ďalšieho utz ☹ ☹ ale neboj, máme ešte skutočne čas.. daj potom vedieť, keď ti to príde, budeme sa vytešovať spolu 😉

shpirti
31. mar 2009

jahody,mima nebojte sa!vsetko bude ok... 😉

andrea12737
31. mar 2009

Ahojte zienky, pri mojom prvom tehotenstve som zacitila pohyby v 16tom tyzdni, a aj napriek tomu ze som bola v tomto novacik som akosi podvedome tusila ze to bude babo, a bolo to tiez v taky symbolicky den, na manzelove narodeniny, akurat som oddychovala naobed a hladila si brusko a odrazu som len tak zastavila ruku a v tom, bum, tak to prestalo a o pol hodiny zasa...tak uz som vedela ze to bude ono, a aj sa to potvrdilo.. 😀

mima3
2. apr 2009

andrea - tak to si mala super skoro..

shpirti - dik 😉

jahody11
8. apr 2009

babky, ja sa uz normalka bojim, este stale nic ☹

silvuskaa
8. apr 2009

Ahojte tehulky, tak zatial ani ja necitim pohyby, cakam cakam a nic ☹ 24.4. idem na UTZ a uz sa neviem dockat, bojim sa ci je vsetko v poriadku.

jahody11
8. apr 2009

silvuska si presne na tom ako ja, ta idem na ultrazvuk 17.4. tak dovtesy bud pohyby alebo sa zblaznim ci je vsetko ok 😖

silvuskaa
8. apr 2009

jahody na ultrazvuku som bola naposledy v 12tt a az teraz idem na velky UTZ, kedy babo kope tak som spokojna ale takto som taka nesvoja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre