Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

munu
13. feb 2010

bibi babatko v tvojom tyzdni je este velmi malicke a ma okolo seba este kopu miesta.. to znamena, ze velakrat sa len pomrvi alebo len pohne rucickou a ty to nemas sancu citit tak jasne.. ak ho citis niekolkokrat pocas dna a nic ta neboli, tak je to ok.. nestresuj sa.. este ta okope uvidis, ked bude vacsie.. 😀 este budes spominat, ze ako bolo dobre, ked si citila v brusku len take motyliky 😅
moj maly ma niekedy kopal alebo sa mrvil ostosest a niekedy zase cely den prespal a ozval sa az vecer chvilocku a potom zase spinkal dalej.. ak niekedy si nepokojna a chces citit pohyb, tak si lahni na chrbat a polez si 10-15 minut a uvidis, ze sa ozve.. ja som niekedy do mojho aj stuchla, aby sa pohol 😅 normalne som stuchla do brucha(ked som mala uz vacsie), samozrejme nie silno, len tak jemne 😉 a on sa vtedy pohol 🙂
a ak mas stale obavy, tak chod k lekarovi, na pohotovost, oni popocuvaju srdiecko a budes kludna ked ho budes pocut 😉
ja som mala v 20.tom tyzdni velky ultrazvuk, kde mi celeho synceka skontrolovali, ze je vsetko vporiadku, povedali, ze to vyzera na chlapceka a o 3 dni po ultrazvuku som sa v robote posmykla na olejovej podlahe a spadla som.. nie na brucho, ale vacsinu na zadok a trochu na bok.. az mi prislo zle.. maly sa asi pol dna nehybal a ja som hned po pade sa vypytala z roboty a utekala k lekarke, nech ho skontroluje.. ani ultrazvuk mi neurobili, len popocuvali srdiecko a povedali mi, ze sa nemam nicoho obavat, ze maly sa ma vyborne a ma sa k svetu.. aj tak bolo.. 😉 a vies si asi predstavit ako som stresovala zvysok tehotenstva, ci sa nenarodi s nejakym nasledkom po tom pade.. a je z neho krasny sikovny a mudry maly chlapcek.. uz aj sam chodi vyse tyzdna 😀
keby nieco, napis IP, rada ti poradim 🙂

munu
13. feb 2010

bibi a este mi napadlo, ze tvoje babatko moze byt otocene chrbatikom k vonkajsej strane bruska a nozky a rucicky moze mat vnutri blizsie ku chrbtici.. vtedy citit len take malicke pohyby, velmi jemne, take tlmene vela.. az teraz som si vsimla, ze si v 30.tyzdni a ked si pisala prispevok, tak si bola v 29.tyzdni.. ja som si zle precitala, prepac, ja som citala v 19.tyzdni.. tak to o malom babatku a kope miesta pre teba uz tak neplati 😅 ale to, ze je tak otocene dovnutra, je dost mozne.. 😉

aleangela
22. apr 2010

ahojte tak ja som v 17tt a uz sa neviem dočkať pohybu.ako čitam vadšina s vas píše,že vam to začalo 17-18tt..juj sa teším a hlavne davam teraz pozor či príde niečo.sem tam si myslím,že to može byť ale to je iba take akokeby mi travilo alebo škvrkalo v bruchu tak neviem.🙂

mirmaj
26. apr 2010

aj ja som sa sledovala od 17tt a stále nič 🙂 také ozajstné pohyby som cítila až v 21tt a odvtedy už každý deň, tak uvidíš kedy ich zaregistruješ ty 🙂

nebbia
26. apr 2010

Prvorodicky cakajte az po dvadsiatom tyzdni,viacrodicky medzi 16.-17.tt.

rubinka
27. apr 2010

Ja som mala prvé bublinky v 18.tt a o týždeň neskôr už to boli jasné kopančeky 🙂

renatka9
28. apr 2010

ahojte, ja som si tu tak orientačne čítala vaše prvé pohyby... ja cítim pohyby už od konca 15tt a som prvorodička, nie je to skoro? najprv som to cítila len dva krát v tom dni, také zabublinkovanie a zašteklenie zvnútra bruška a potom až o týždeň... teraz to už zosilnenlo a cítim to každý deň, takže som sa uistila, že to je ono... a niekedy sa v noci na to aj zobudím... 🙂 ktovie prečo tak skoro... možno je to tým, že som chudá ako vyžla a náš drobček je dosť veľký... v 14tt mal 12 cm, čo bolo na ten týždeň aj podľa lekára trošku viac než je priemer 😀

juliett7
28. apr 2010

Renatka, ja som tiez prvykrat tehu a som tiez stihla a pohyby som citila okolo 17 tt. Vraj je to normalne, ked nemas vela tuku a dietatko je ulozene blizsie k stene brusnej. Ja som prve pohyby citila ako tyky.

renatka9
28. apr 2010

no moje mimi asi je veru asi bližšie k brušnej stene, mne totiž začalo bruško veľmi skoro vykúkať a to som pritom ešte poriadne ani nepriberala... všetko mi ide len do bruška 🙂

monuuula
28. apr 2010

Caute baby, ja som v 20 tt. a od soboty som 2 dni po sebe citila uz take jasne kopanceky , ale potom 2 dni nic....som sa zlakla a az dnes ma doobeda 1x koplo, tie jemne pohyby sa mi daju tazko rozoznat......... no ale chcem sa spytat, ci sa aj vam stalo, ze sa vam akoby par dni neozvali drobci.....ten dnesny kopancek ma upokojil, ale mohla by som ho aspon tak 2x za den citit 🙂

renatka9
29. apr 2010

baby, ja som dnes v noci zažila niečo krásne... nevyspala som sa, lebo drobec už jasne kopkal... trošku ma to aj sem tam zabolelo, lebo sa tráfal niekde pri žalúdok, ale bola som nesmierne šťastná... keď sa ukludnil podarilo sa mi zaspať a potom ma zobudilo znova to isté... je to nádhera 🙂

medyna
30. apr 2010

ahojte, ja zatial nic necitim, a to som v 18+5tt, dufam, ze je to len preto, lebo som vacsinu dna v praci a nestiham sa sledovat... aj ked by som velmi chcela ☹
Kdesi som citala, ze prve pohyby je mozne identifikovat aj ked lezite na lavom boku v klude a trosku sa sustredite. Dnes vecer vyskusam, tak uvidim.....

zuzanockamt
30. apr 2010

medy ... bud v klude, ja som uz 21 tt a necitim nic

medyna
1. máj 2010

no, sustredila som sa na tie pohyby tolko, az som z toho zaspala 😅
Ale budem trpezliva, na bud. tyzden idem na ultrazvuk, takze budem vediet na com som..... 🙂

medyna
3. máj 2010

opat ja... dnes rano o siestej, ked som sa prebudzala do prace, zacitila som v brusku take jemne kopanceky, skor len take bublinky.... a potom o 2 hodky zase ...... 🙂
tesiiim sa 😀

usiko
2. jún 2010

mne sa zda ze uz dva dni citim....take mravencenie, bublinky na vnutornej strane bruska.......tak na dvoch stranach, asi kde ma nozky a rucky...neviem,....posledujem...

medyna
6. jún 2010

@usiko tak to ti gratulujem.... mam v zivej pamati, ako som sa ja sledovala a tesila z toho.... 😉
Teraz uz mam tie pohyby intenzivnejsie, predsa len babo je uz o mesiac starsie, ale a tak sa z toho tesim. Sranda je, ze ked nieco robim, teda sa pohybujem, tak babatko necitim, ale ked som v praci, sedim za stolom a "rokujem" s klientmi, tak babo kope ostosest. Teraz teda ani neviem, ci sa chce pridat do debaty, ale ich chce odo mna vykopnut...... 😀 😉

brixina
6. jún 2010

Ahojte baby, pridam sa k vam. ja som prvy pohyb zacitila presne na MDD 😀 suprovy pocit. Teraz mu dohovaram kazdy vecer, aby sa zas ozvalo 🙂

darja20
7. jún 2010

ahojte babusky, ja som citila prve pohyby na zaciatku 17. tt v noci, take krasne "bublinkovanie", joooj krasne to bolo, viem, co prezivate 😅 a este vas krasne veci cakaju, ked tie pohyby zacnete aj vidiet a potom vam nakoniec bude jazdit cele brusko, bude sa vam nozickami rypat pod rebrami a uvidite dokonca aj to, ked bude mat stikutku 😀 fakt je to krasne. mna uz teraz drobec kope tak obcas, ze az zjojknem, uz je to valibuk 🙂

lji
7. jún 2010

ja podobne ako darja približne v 17tt ale len také akoby "šumenie" a nebola som si istá čo to je. a asi dva týždne na to som cítila silnejšie "presuny" a teraz kope jak divé ked to človek najmenej čaká 😀

ale viete čo je zaujímavé??že môj manžel si nemôže užiť pohyby. proste aj ked mam neviem aké silné kopance, v momente ako mu poviem aby rýchlo chytil bruško tak malá prestane vyvádzať.... proste to nechápeme... to je také scifi... 😕 včera konečne dostal aj on šťuchanec do ruky ale stále to nebolo vončo... proste od momentu čo je cítiť aj zvonka pohyby (asi od 20tt) sa mu to bábo vyhýba alebo sa hned upokojí ked ho chytí tato 😀

fifinka251
30. aug 2010

ahojte babeny ja zacinam teraz 17 tyzden a stale cakam ci nieco nepocitim uz sa neviem dockat a uz by som chcela babo citit.asi musim len cakat 😒

fifinka251
30. aug 2010

odpiste mi nieco nato nech ma ukludnite 🙂

alca85
30. aug 2010

@fifinka251 prvorodičky väčšinou pociťujú prvé pohyby okolo 21tt. Síce ja som ich cítila už v 16tt a boli to akoby také bublinky čo narazia a prasknú...neviem to inak opísať. Ešte môžeš byť stále kludná, určite sa dočkáš.

slaurinka
9. sep 2010

Ahojte baby... ja som momentálne v 13tt, ale po prečítaní vašich príspevkov sa neviem dočkať prvých pohybov nášho chrústika... 😵 pred dvoma týždňami sme boli na ultrazvuku, poviem vám bolo to niečo úžasné 😀 ... maličký sa prehadzoval z jednej strany na druhú ako malý futbalista (síce ešte pohlavie nebolo vidieť, ale veľmi by sme chceli chlapčeka) 😵 ... no hlavne nech je zdravé 🙂 ... Veľmi sa teším na " šumenie a bublinky " v brušku 😀

benkovamartina
11. sep 2010

Ahojte, pridávam skúsenosť. Prvé pohyby som cítila už v 16 týždni ale ja som len ležala a ležala, takže som sa neustále sledovala čo cítim atd. Doktor povedal, že je to nemožné a že to boli črevá ale určite nie, lebo po čase zosilneli a teraz som v 37 týždni a malý je akrobat.
Sestrička povedala, že to možu byť oni a dala mi druhý dátum porodu o 3 týždne skor ako podla menzesu.
Vela šťastia a zdravia Vám aj Vašim zázrakom v brušku.

jerryjanka
11. sep 2010

tak som sa dočkala aj ja
sice bol už až 20tt ale nevadi - sranda je že ja som prvy pohyb registrovala už ako kopanec a hned druhy som citila aj na ruke 😕 možno boli pohyby aj predtym ale ja som to pripisovala črevam

viktorka100
16. okt 2010

tiez som v 18tyzdni a nieco citim obcas,ale neviem ci je to ono...tak dufam za 2tyzdne to uz bude ine...tiez mam strach..to sme my buduce mamicky,bojime sa vsetkeho,no nie?

fairynika
16. okt 2010

ja som prve pohyby zacitila v 16tt. a to to tak ze sa mi objavila hrca na bruchu a od vtedy kope stale, kazdy den. prevaluje sa len mi tak bruho skacka 🙂

lubinka26
16. okt 2010

ja som prve pohyby zacitila v 19tt a prvy velky kopanec som dostala v 21tt 🙂

mandy29
23. okt 2010

kočky, ja sa už neviem dočkať keď aj ja zažijem kopance od drobčeka...nech sú už vianoce...to by akurát aj mohlo vyjsť...júj teším... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre