Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

marekdani
18. aug 2011

@margot .. vdaka za povzbudive slova!!!! potesia a podoria v neistote 😉

hope2011
18. aug 2011

@marekdani no my mame termin 8. 1 🙂 sranda, uplne skoro naraz 🙂

mahalo
9. feb 2012

prvy den 16 teho tyzdna 😉 🙂

penelope1
11. máj 2012

Ja prvý deň 15-týždňa... Najprv som si myslela, že neni všetko vporiadku, ale uz viem, že sú to pohyby 🙂

anjelicek26
11. máj 2012

Ja som tiez citila pohyby skoro, malu na konci 15. a maleho uz na konci 13.tyzdna 🙂 Toto je dost o tvare bruska, ulozeniu placenty aj vnimavosti,

katkas1
11. máj 2012

dceru od 18 t a syna pravidelne od 17 t ale sem tam som citila stuchanec uz od 15t

penelope1
11. máj 2012

@anjelicek26 A cítila si ich hned na začiatku dosť casto? Nemala si potom hyperaktivne deti? Moje prvé dieťa nekopalo, tak casto a tak skoro a aj teraz je stale pokojnym dieťaťom...

anjelicek26
11. máj 2012

@penelope1 - prve dni len 1-2x za den take vypuceni, osuchnutie o stranu bruska, potom aj dva dni nic, potom zasa par krat, ta intenzita sa uz stupnovala a v 16.tyzdni uz to boli kopanceky. Hlavne pri synovi som uz presne vedela, co to za pocit je 😅 A hyperaktivita ani nahodou, moj maly je uuuplny flegmos, pohodak, spave dieta, toto je charakter, nie to, kedy mama nieco citi 🙂 Podla mna premety robia vsetky deti rovnako, ale ak je viac plodovj vody, uz viac roztiahnuta maternica, je mensia sanca, z ten cvrcek bude kopat do stien...

penelope1
11. máj 2012

@anjelicek26 Ďakujem Ti! Aspoň som trosku kludnejšia 🙂

lussi2
12. máj 2012

ja som ich zacala citit az okolo 19-20 tt, mozno preto ze som prvorodicka🙂

anjelicek071
15. máj 2012

Mile mamicky.Ja som prve bublinky postrehla v nejakom 21tt.V piatok zacinam 25tt,ale podla velkosti babetka 24tt.Uz citim ze sa babätko hybe ked lezim,bo ked ho tlacim,ale nejake vyrazne kopance su to neni!!!Chcem sa spytat ci je to normalne???Ci sa nemusim obavat....☹(

ankat
12. júl 2012

ahojte 🙂 ja uz citim pohyby asi 2 tyzdne take bublinky, ale kedy je uz nielen citit ale aj vidiet na brusku pohyby ?

poisonblu
12. júl 2012

@anjelicek071 v pohode, moja mala tiez kope iba slabucko...este maju nase babatka vela priestoru, tak to tak necitime...

zuzi0911
12. júl 2012

ahojte ja som prve pohyby pocitila v skole v 17 tyzdni. moje obidve deti boliv brusku dost akcne a teraz sa to s nimi neda vydrzat 🙂

marmete
23. júl 2012

@anjelicek071 Je to v poriadku, este tam je dost miesta, tak svoje disko ma bez vacsich problemov, ale cim bude vacsie, tym menej miesta bude mat a tym viac ho budes citit 😉

marmete
23. júl 2012

U mna to bolo v 20 tyzdni, zrovna som isla na morfologicky ultrazvuk, takze to mam aj s presnym datumom 😀

valika_val
27. júl 2012

pri prvom v 16.tt (mozno aj skor, ale nevedela som ich rozoznat), pri druhom uz v 14.tt (!!!). placentu mam na prednej stene (aj pri prvom som mala), takze pohyby som citila hlavne na bokoch.
a ked chcel niekto zvonka citit na ruke pohyby, tak to bolo az o dost neskor, a tiez hlavne na bokoch alebo az na zaludku 😀

whiterosses
6. aug 2012

ja by som mala byť asi v 22-23 týždni no a vôbec mi to nevychádza podľa .. zmenili mi termín o dva týždne .. tak že môžem byť asi v 20tom .. a posledné dni cítim pohyby .. je to niečo úúžasné, pred tým to bolo len také ako ked niekto tu pred tým písal že ako malé motýliky .. ale teraz ? prednedávnom sa mi snívalo, že sa hrám z neterou a že ma buchla do bruška a prebudila som sa a moje malé ma kopalo ako futbalista .. naozaj kráááásny pocit a hlavne krááásne prebudenie :D

zuzka71
28. aug 2012

@valika_val ahoj.Takže si cítila pohyby v 14tt.?lebo ja som tiež v 14tt a včera a aj dnes som niečo cítila akoby sa bábo štuchlo o bruško,ale niektoré vravia,že je to veľmi skoro,či to neboli napr.črevá.

ifka17
31. aug 2012

noooo kočky... ja som v 23tt a "pohyby" teda ak to pohyby boli som zacítila len raz a to dva týždne dozadu... inak cítim také pulzovanie ... ked ležím, tak niekedy cítim akoby tep ktorý mi až bruško nadvihuje... ale to pohyby isto nie su, lebo je to pravidelné...

zloba_z_pd
13. okt 2012

ja som v 14tt a male uz citim..

00matula
23. okt 2012

pri prvom tehu asi okolo 20tt nemala som to s cim porovnat, tak som nevedela, ci je to uz ono..🙂 a teraz som tam citila akoby bublinku v cca 15tt ale nie kazdy den, skor tak raz za 2 dni, a sestricka ma odbila,ze to pohyby este nemohli byt, skor asi creva..no dnes som 17+2tt a vcera vecer som uz citila taky jemny kopancek v lavej strane bruska aj som to citila do ruky ako ma maly kopol..🙂 potom uz len take akoby steklenie sem tam..🙂)) aj teraz ma posteklil..🙂)))

blackcat8885
29. okt 2012

Ja som prvé pohyby cítila ako slabučké klopkanie alebo len ťuknutie okolo 20týždna a nebola som si istá,či je to bábo alebo trávanie kedže som prvorodička ale potom to bolo čím dalej silnejšie tak už som vedela,že je to drobec 🙂 Teraz kope jedna radosť

seamstress
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blackcat8885
3. nov 2012

@seamstress Môžu to byť pohyby,istá si budeš až o 2-3týždne bábo je ešte malinké preto je to slabé

katulka1141
14. nov 2012

seamstress ja som tiez v 16 tyzdni a citim take jemne vlnenie na pravej strane bruska tesne pod pupkom.kamosky mi tvrdia,ze je to priskoro,ale aj moj partner to citil vcera vecer.takze asi je mozne citit pohyby uz v 16 tyzdni. 😵

seamstress
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
achesa
2. jan 2013

prvé som cítila od 17. týždňa zreteľné cupkanie, keď som ležala na boku. Bola som práve v nemcnici a každé ráno sa ma na vizite pýtali, či cítim pohyby a tak som im po prvom dni, kedy som ich cítila povedala, že áno. A lekári? napísali do karty: pohyby necíti. To isté o týždeň moja lekárka na poradni. "Cítite pohyby?" "áno" a v karte- pohyby necíti- a to bol 18 tt a to už môj muž nielen že cítil, ale aj videl cez oblečenie... podľa lekárov proste prvorodička cíti pohyby až od 20 tt a hotovo. Len doterza som nepochpila že prečo sa ma to pýtali, ke´d aj napriek môjmu áno napísali nie. Teraz som 2krát tehotná, v 15tt a pohyby cítim už týždeň. veľmi jemné, ako keď ďobká rybička, a zatiaľ len raz či dvakrát za deň, niekedy ani nie celý deň, ale už viem čo to je. Včera večer, keď som ležala pri telke, tak mi drobec vytlačil hlavičku albo chrbátik kúsom pod pupkom som mala takú malú guľatú hrčku, ktorú som cítila ako šteklenie a po asi pol minúte to prešlo. Dnes na poradni som to vravela lekárke- a verdikt? príliš skoro, nemožné... Kašlem na to, čo si myslia, ja ho cítim a viem to a teším sa... 😀

snehhulka
15. feb 2013

Ja som prve pohyby citila pri prvom dietati v 16tt a pri druhom teraz na zaciatku 14tt.... 🙂 povacsine citim ako take poskrabkanie pod pupkom, dnes som citila taky presun z jednej strany brucha na druhe, taky steklivy... 🙂

lienka1701
20. feb 2013

ja som pocítila prvé pohyby dieťatka asi v 18tt...som prvorodička...bolo to tesne pod pupkom...bolo to ako také šteklenie...prvé také kopančeky koncom 20tt...ja som to zo začiatku cítila väčšinou len ked som ležala na chrbáte...ale asi je to individuálne...ale to isto spoznáš...bo je to taký pocit čo si určite ete nezažila a poriadne sa to nedá k ničomu porovnať.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre