Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

zuzu13
7. júl 2006

Je zaujímavé, že si deti robia už teraz svoj program kopania. Ja som "okopávaná" rano, na obed po jedle a večer keď som už v relatívnom pokoji. A hlavne keď príde syn a spraví na brucho klop, klop, klop tak to je niečo úžasné ako sa vedia spolu baviť.

nelika666
7. júl 2006

mna kopka niekedy aj cely den alebo celu noc.. alebo aj - aj 😅

gabika146
7. júl 2006

ahoj mna kopka rano a hlavne vecer uz mame za sebou 30ta je to stale silnesie ako keby sa chcel vykopat budeme mat chlapca aj mate vybrane mena 😀

laurajana
8. júl 2006

ahojte mna kopka najma vtedy ked pride manzel z prace - po pripade ak niekde bol mimo a ked sa vrati, je to nadherny pocit, babo sa proste tesi z jeho prichodu rovnako ako ja a ked sa manzel dotkne bruska...no je to nadherny pocit sme v 28tt a kopkat zacalo okolo 20tt a teraz je to cim dalej tym intenzivnejsie 🙂

zuzu13
8. júl 2006

Len nech kopkajú, keď sa narodia už nebudú. Aspoň vieme že sú OK

nelika666
8. júl 2006

ved jasne.. ale potom bude to bude nadhera ked sa prvykrat usmeju, povedia prve slovko, urobia prvy krocik.. a potom si zrazu uvedomime ze to uz nie su male deti 😵

zuz11
autor
8. júl 2006

tak uz aj ja som citila prve pohyby naseho drobca 😀 prvy krat to bolo vlnenie a o dva dni neskor steklive bublinky 😀

zuzu13
8. júl 2006

Nelika ani nevrav, ten čas tak rých ubehne. 😔 Vidím to na synovi, 12 rokov ubehlo ako voda, a nam zostali len fotky z "mládí". Ale dobrá nálada nás ešte neopustila. A za pár mesiacou budeme mať ďaľšieho smejka. 😝 😅
zuz11: Vidíš, že bábo prišlo na to kedy je ten správny čas. Gratulujem a užívaj si bublinkovanie, kopkanie, kopanie.... 😀

nelika666
8. júl 2006

veru ten cas tak letiii.. 😕

dea
8. júl 2006

nasa mala tiez kope rano, poobede a vecer pred spanim, najma ked lezim na chrbte tak to super citim, manzel dnes prilozil hlavu na brusko a nechcel mi verit ze je to male,ze to ja nieco robim s bruskom, tak sme sa z toho smiali, inac aj nasa mala ma stale trafi do mocov. mechura som kazdu chvilu na wc,ked idem do obchodu tak predtym utekam na wc a ked sa vratim o 15 min, tak zase musim utekat na wc, no strasne, prave ma mala znova kopla, asi tusi ze pisem o nej 🙂

gabika146
8. júl 2006

nas maly pekne reaguje na hlasy ked sa mu prihovara niekto blizky 🙂 a od radosti potom nevie kedy prestat a odnesem si to ja lebo niekedy to dost boli ale stoji to zato 😀

nelika666
8. júl 2006

no hej niekedy mi ustedri riadnu kopacku.. az sa zlaknem.. 😎

rajcalu
10. júl 2006

Ja som to zacala citit na konci 17tt, bolo to ako bublinky v crevach. Potom to na chvilu prestalo a od 22tt uz to citim naozaj. Momentalne som v 25tt a niekedy mi az kniha, ktoru citam a mam ju polozenu na bruchu poskoci. 😀 Je to vesele. Maly sa mrvi hlavne vecer, ked si sadnem, vylozim nohy a oddychujem.

alexandra
10. júl 2006

rajcalu ahoj a gratulujem, som rada ze si sa ukazala 🙂

rajcalu
10. júl 2006

Ahojcek,

dakujem. Chvilu mi to trvalo, ze? Az minuly tyzden som objavila tuto stranku ☹ Akosi bolo v praci prilis vela stresu. Aj ja ti gratulujem. Ako vidim podla tvojho terminu, v porodnici sa asi nestretneme 🙂

madeleine
10. júl 2006

ejha, ahoj rajcalu, ako sa máte? mi drahý prezradil že už si kinderko... 😉

alexandra
10. júl 2006

rajcalu tak trosku, aj na mojejsvadbe som Ta vyzerala a Ty nist a nikde 😅 No, vyzera ze veru nie, ale nevadi, co su to 2 mesiace v zivote cloveka? 😉

rajcalu
11. júl 2006

Ved to. ahojcek made. Ano uz sa gulatime. Dnes idem na 3D, mozno potom nieco hodim do albumu 😎

maryja
11. júl 2006

ja koncim 21 tyzden, a v podstate len posledne dni zacinam citit nieco vyraznejsie. Mala som nejake papiere na brusku, a normalne sa pohli. Ale manzel sa darmo snazi, zatial nedostal ziadny kopanec - som mu povedala, ze este si toho uzije, ak bude chciet.

mucilienka
11. júl 2006

maryja, neboj, dostane aj kopanec do hlavy - chudacisko.. ked to bude najmenej cakat... 😀 mne sa vcera normalne hybal ovladac od televizora na bruchu... to by som fakt rada vedela, co tam ti nasi drobci robia

tonicka
11. júl 2006

no,jw som oficialne v 15 tyzdni.ale za kazdym ked pridem k lekarovi, tak mi tyzden pridaju 🙂.pohyby sice necitim.myslim.ze su to naozaj len vetry....ale od 14 tyzdna mam pod pupkom, ked lezim na chrbte maleho votrelceka, alebo vlnku ak chcete 🙂dufam, ze to pocitanie terminu porodu plati naozaj az od prveho riadneho kopanca.... 😝

alexandra
11. júl 2006

tonicka uz som myslela ze som divna, aj ja uz mam bublinkovanie, takze to bude asi skor.. Ale uvidiime

majka35
14. júl 2006

Ahojte babenky tehuľky, ja sa pozorujem každý večer, no stále nič necítim. Možno je to ešte skoro, ale neviem sa naozjaj tých prvých pohybov môjho bábätka dočkať. 🙂

alexandra
14. júl 2006

Majka som bola poucena, ze prvorodicky az okolo 20tt citia 🙂

nelika666
14. júl 2006

ano tak a niektore az v 22tt 🙂

anetta
14. júl 2006

,,,ahojte kocky,,ja som prve pohyby citila v 20tt,,a to boli iba take slabulinke,,teraz som v 23tt a uz je to aj vidiet na brusku ked sa krpec pomrvi,sa mi to tam tak vlni 😀

majka35
14. júl 2006

To je už o týždeň, už sa tešíííím.... budúci štvrtok ideme na 3D ultrazvuk, už budeme vedieť, či je to chlapček, alebo dievčatko.

anetta
14. júl 2006

,,tak sa mas na co teskat,,ja som nebola na 3d,bo som z nr a u nas take daco nerobia,ale uz viem,ze to bude chlapcek,,aspon dufam,ze ma neoklamali :-,inak ja som a mala take tusenie,ze to bude chlapcek a bolo to tak,,neviem ci to mamca viciti,,a ty si co myslis,ze to ukryva tvoje kinderko?

majka35
14. júl 2006

Vždy som túžila po synčekovi a tak to aj cítim, že to bude chlapček. Otecko by chcel dcérku. Samozrejme, že je najdôležitejšie, aby bábätko bolo zdravé, ale ja to tak cítim, že je to malé chlapčiatko.

tonicka
14. júl 2006

Ahojte.Dnes som bola u lekára a pýtala som sa na moje vlnky a bublinkovanie a bolo mi povedané, že skôr tipuje na peristatickú vlnu 😲 Za prvé neviem, čo toje, za druhé ma to uráža..... 🙂 🙂 🙂 Ale aj tak si myslím, že to je mimi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre