Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

zuzka_majko
22. mar 2007

povedal ze by bol spokojnejsi keby ma poslal na jedno vysetrenie co sa tusim vola amniocenteza ale ze vraj sa musim rozhodnut ja ci chcem ist

tinni
22. mar 2007

tak to by si urcite mala ist, tam ti odoberu plodovu vodu, ta sa posle na vysetrenie a zistia, ci je malicka zdrava, ci nema nejaku geneticku poruchu. Ty si este velmi mladucka, urcite aj preto si na rizikovom... toto by si nemala zanedbat 😉 urcite chod!

zuzka_majko
22. mar 2007

tini pojdem pojdem bude to lepsie asi 🙂

tinni
22. mar 2007

urcite 🙂

zuzka_majko
22. mar 2007

tini len ench je vsetko dobre a budeme stastny 🙂 jeej a moja malicka to bude mat pekne v jednom dome tu bv Prahe budeme mat 2 malicke dievcatka narodene par dni po sebe

tinni
22. mar 2007

tak to bude mat kamosku 😉 to budes mat aj ty dobre, aspon si navzajom pomozete 😵 a neboj, vsetko dobre dopadne, hlavne mysli pozitivne! 😉

zuzka_majko
22. mar 2007

tini bodaj by dopadlo pozri teraz 28.3. nam bude lepsie majko ide do prace 🙂 a potom koncom asprila na vyletik pojdeme na slovensko na jednu svadbu tak to bude jedla mnam

lejla77
22. mar 2007

ja neviem, na amnio sa mi to zda neskoro - ked je zuzka uz v 22 tt + vysledky 2 az 3 tt. 😖

susik77
22. mar 2007

zuzi: neviem, ked vsetko vypada v poriadku, ci riskovat tu amniocentezu...Radsej sa informuj na vsetky rizika...Hoci, si este mladucka, ja uz sa bojim riskovat.

zuzka_majko
22. mar 2007

tak teraz som na pochybnostiach poriadnych ☹

susik77
22. mar 2007

zuzi: neboj, ale netreba to brat lahkovazne: povedz lekarovi, nech Ti povie vsetky + a- amniocentezy a ako velmi to je potrebne v tvojom pripade. Inak, ja som tiez v Prahe. Kam chodis na gynekol.? 🙂

tinni
22. mar 2007

zuzi, je to iba maly risk, urcite to stoji za to, ze budes vediet, ze malicka je v poriadku. Je to trosku neskor, ale myslim, ze to nie je az taky problem. Na tvojom mieste by som urcite sla, aby som mala istotu... amnio je myslim 98% bez problemov, cize to riziko su iba 2%... spytaj sa na to doktora 😉

zuzka_majko
22. mar 2007

tini co myslis pod pojmom trosku neskor??? kolko neskor???

susik77
22. mar 2007

zuzi, tu su nej. clanky o amniocenteze: http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
http://www.ordinace.cz/clanek/amniocenteza/
http://www.miminka.cz/clanky/tehulky/vysetreni/...

V podstate ide o to, ze ak sa zistia vazne vyvojove vady, mozes ist na potrat. Ja som nechcela ist vobec, tak som o amnio vobec neuvazovala. Okrem rizika asi 1% ze mozes po tomto zakroku potratit- su aj dalsie rizika- mozes sa zacat napr. predcasne otvarat a napr. do konca tehu lezat...
Tak myslim, ze akj kvoli tomuto to stoji za zvazenie...

zuzka_majko
22. mar 2007

susik dik krasne za stranky urcite prestudujem poriadne

susik77
22. mar 2007

zuzi: amniocenteza sa moze robit uz od 15.tt, zvycajne sa robi okolo 17-18.tt, vysledky trvaju tak 2-3 tyzdne. Myslim, ze interupcia zo zdravot. dovodu sa robi do 24.tt, no, tak neviem, ci by si to stihla...

tinni
22. mar 2007

myslim ze amnio sa robi oklo 18.tt, ale dr. by ti povedal viac. Ja by som urcite sla, keby mi to dr. odporucil...

zuzka_majko
22. mar 2007

to by som asi ani neprezila keby bolo daco s malickou ☹ cize takych 5tt neskor to dufam neniaz tak vela

tinni
22. mar 2007

porad sa s doktorom zuzi... kazdy ma na to iny nazor, rozhodnut sa musis ty. Niekto by siel, iny to odsudzuje, to je kazdehon osobna vec 😉

susik77
22. mar 2007

v podstate ide o to, ze zistis, ci je miminko v poriadku a ked nebude, mozes ist na interupciu. Ale inak miminku amniocentezou nepomozes. V 15 by som mozno na tu amnio sla, ale ja mam 2x tolko 😀

lucyna
22. mar 2007

Zuzi, prave dnes bola v TV jedna relacia, kde ukazovali ako sa robi amnio. Lekar vsetko videl na monitore, nemohlo sa nic stat. Trvalo to chvilocku a bolelo to menej ako branie krvi. Zevraj. Na tvojom mieste by som tam sla. Drzim palce

lenka2112
22. mar 2007

ahojte babky tehuľky. Zuzi to som rada, že je všetko v poriadku. máš iba lenivé mimi, ktoré asi väčšinu prespinká. nalistovala som odbornú knižku a dočítala som sa, že: amniocentéza sa robí v 14 - 16 t.t. aj neskôr a riziko potratu je 0,5-1%.učelom je vylúčenie Downovho syndr.,Chromozómovej anomálie a Spida bifida.ale v 20 t.t. sa robí iný odber plodovej vody - kardocentéza a tam je riziko potratu až 1-2% a vylučujú sa chromozómové a krvné anomálie.
takže si to po porade s Dr. zváž.píšu tam, že je to dosť bolestivé a nepríjemné. ☹ a polož si otázku, čo keby nebolo v poriadku? tak ako písala susik.teraz sa však netráp a mysli na pokladík v tvojom brušku.užívaj si ten dobrý pocit, ktorý si mala keď ti povedal, že všetko je O.K.

susik77
22. mar 2007

zuzi: myslim, ze tvoje dievcatko bude v poriadku 🙂 myslim, ze lekar chce mat len klud, tak preto Ta posiela na amniocentezu. Keby nieco nebolo v poriadku, tak Ti povie tu konkretnu vec, co sa mu nepaci. Inak, ja som bola v Prahe na Gennete na ultrazvuku, sama som si tam zavolala a objednala sa aj som si to zaplatila. Stalo to 1200 Kc, ale vsetko mi lekar vysetril- aj srdiecko, chrbticu aj pusinku, ci nema razstepy, vsetko odmeral. Je to specialny echo-kardiolog. ultrazvuk. Uistil nas, ze mala je uplne v poriadku.
Mozno by stalo za to zavolat si tam. Pozri si stranku: www.gennet.cz
A myslim, ze geneticke kozultacie robia zadarmo.

zuzka_majko
23. mar 2007

dost som nad tym vela vcera premyslala a rozhodla som sa ze asi radsej pojdem dnes vudime ze co a ako

vavka33
23. mar 2007

Zuzka,co ta trapi,nechce sa mi citat vsetky strany,len som citala o amnio

zuzka_majko
23. mar 2007

vavka ja dokopy nic neviem ☹ len ked som bola vcera u dr. tak povedal ze by bolo lepsie spravit amnio ale ze sa musim sama rozzhodnut ci chcem

vavka33
23. mar 2007

Akoli comu,mas na to vek?Robi sa to po 35rokoch.

zuzka_majko
23. mar 2007

ja mam 15rokov len zatial

vavka33
23. mar 2007

ale aj tak nema dovod robit ti amnio,len ak ti vysli zle krvne testy-az potom sa robi to vysetrenie.

zuzka_majko
23. mar 2007

vavka neviem ci ma ci nema ale co uz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre