Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

cetera
26. máj 2009

tak to neviem ale ja som zo 4 dievcata chcela by som chlapceka ale skoro cela rodina vratane mojho oca chce dievcatko aj ked sa mu cudujem ked sam ich mal 4

lubkaaa
29. máj 2009

ahjte-druhorodičky- aj mne sa zdalo skoro ale v14.tt som cítila tie jemné pohyby, od 15.tt pohyby -kopance.. a pri prvom som cítila v 17+1

lubkaaa
29. máj 2009

ale mimochodom poznam zenu, co ako druhorodička ešte v 21.tt necitila (boli sme naraz tehotne-ja prvo, ona druhorodička)

denisa87
29. máj 2009

ja som citila pohyby uz v 17 tt,akoby steklenie v brusku,alebo akoby som tam mala bublinky 😀

macalc
29. máj 2009

ahojte.ja som citila pohyby tento tyzden bolo to take bublinkovani a potom steklenie v brusku bol to supeer pocit 😀 😀 😀 😀

strapco13
30. máj 2009

Ahojte...tak mňa už 3.deň moje bábo kopká, žiadne bbublinky, žiadne rybky a motyliky, ale rovnu kopká...skoro som sa zbláznila od radosti. Tiež sa ma už všetci pýtali, či už cítim pohyby a ja furt, že ešte nie...na zbláznenie

strapco13
30. máj 2009

A chcem sa spytat...podla PM som v 20 tt., ale podla USG a aj priblizneho datumu oplodnenia je to 18 tt., tak mi to uvadza aj moj gynekolog....ked uvadzate prve ohyby tak uvadzate tt podla PM alebo podla datumu oplodnenia

lul
31. máj 2009

ja som v 18tt a este nic - je to normal 😕 ?

lul
31. máj 2009

pardon 17 tt, preklep 😉

traktor
31. máj 2009

ahojte tak ja som citila az niekedy okolo 22tt, a to uz nie som prvorodicka...tak budte v pohode, ono to pride, krasne tehulkovanie a zdrave babetka pa

andrea12737
1. jún 2009

Ahojte vsetky tehulky...tak ja som sa uz tiez konecne dockala som v 17tt a uz citim kopanceky, ale nie je to nic silne-ved je to este malinke...zacalo mi to intenzivniet od 15tt, takze konecne som sa dockala..drzte sa

sakura77
1. jún 2009

tak ja pri prvom v 18tom tyzdni a teraz -prave vcera 🙂 🙂 ale zatial len bublinky a jemne klopkanie na brusko,este nie kopance 😉

iva89
4. jún 2009

ahojte, vie mi niekto poradit ci je normalne citit pohyby aj 2-3krat denne, vzladom na to ze som skoro v 20tt??? Nie je to moc casto ked kope 3krat denne? dakujem... 😅

strapco13
4. jún 2009

iva89 - je to v norme...moj maly dnes kope s prestavkami skoro kazdu hodinu...len neviem, ci preto lebo sa mu paci so mnou v robote, alebo mi dava najavo, ze by som sa mala krotit a ostat s nim doma 😕

zuzu1980
4. jún 2009

strapco ahoj, tak aj tvoj kope? Aj moj. Ja som citila steklenie od 16 tt, bublinky od 18tt a od zaciatku 20 tt normalne kopka, je to strasne prijemne. A aj ked niekedy necitim, tak prilozim ruku a potom je to citit. Aj mm uz skusal s rukou a dostal par krasnych kopancov 😀

Iva 89, aj ja citim niekolko krat denne, je to supeeeer, bud rada 🙂

skovivike
5. jún 2009

Ahojko,všetkým čo to ešte nepocítili a majú strach či je všetko o.k.ja som tiež druhý krát tehotná a moje prvé tehotenstvo bolo uplne iné ako toto druhé,,tiež som cítila pohyby úplne inak ako s mojou dcérkou,snou mi akoby rybyčka plávala v brušku,,a teraz cítim napínanie a také jemné hmýrenie,,ale viem že to je bábo,pretože črevá to už nemôžu byť,,sú už trochu vzad!! 😉 takže netreba mať strachy ono to vie kedy sa má hlásiť...

strapco13
5. jún 2009

zuzu ahoj..moj zacal rovno kopkat 😀 alebo som bublinky necitila...zacal hrasok na zahrade tak som si myslela, ze su to creva 😅
to je jedno, hlavne ze maly sa hybe...uz ho citim nielen ked som v klude a sustredim sa na neho..uz aj v robote, ked musim mysliet na nieco ine, tak citim kopkanie 😵 😵 😵

iva89
6. jún 2009

strapco13 a zuzu1980 dakujem vam.... 😉 🙂

zuzu1980
7. jún 2009

inak ten moj kopka hlavne v metre cestou do prace a z prace (asi sa mu nepaci ako to trasie), potom v praci ku koncu ked uz sa chystam domov, ako keby ma vyhanal prec, a vecer pred spanim 😀

misskkaa
7. jún 2009

no ja som len prednedavnom zacala nieco citit. skor take steklenie,stale sa musim na tom mieste skriabat,lebo si mylsim ze po mne nieco lezie 🙂 ale citim aj bublinky,ako keby mi creva pracovali. uz sa tesim ked aj priatel si to bude moct uzit,teda ked to bude uz vidiet 🙂

iva89
8. jún 2009

zuzu1980, ty uz vies co to bude? Budes mat chlapceka? Gratulujem. Ja este neviem a asi si na to pockam az do konca, chcem aby to bolo prekvapko... 🙂

iva89
9. jún 2009

Ahojte... Chcela som sa opytat ci tu nie je nejaka buduca mamicka co by privitala nove priatelstvo tiez s buducou maminou. Mozno na take prechadzky a vymenu skusenosti z tehotenstva... 😅

sweetjanka
10. jún 2009

ahojte kocky..ja uz na nic ine necakam ako na to, kedy uz konecne budem babatko citit. Velmi prevelmi sa na to tesim, bude to ako vstupit do dalsieho stadia tehotenstva. Posledny tyzden kazdy den davam ruky na brusko, ci nieco ucitim, mam take bublinkovanie, ale ja to stale pripisujem crevam, lebo neviem presne co a ako to mam citit..

parvitas
10. jún 2009

ahojte, tak prvy pohyb som zacitila v 18tt, najskor som myslela, ze to len creva pracuju, take jemne vlnenie zvnutra, ale pokracovalo to aj rano aj vecer 😅
manzel od zaciatku prikladal ruky, ale citit to citil len ako jemne klopnutie az od 20tt 🙂

hathor1231
10. jún 2009

hallo,
ja som si v 18tt bola uz na 100% ista,ze je to drobcek 😅 dovtedy som si nebola velmi ista... mala sa mi hybala vzdy po jedle 😀 a neskor v 22tt sa to zmenilo a uz necakala,kym sa napapame 😀
este chvilocku pockaj a budes si ista, lebo budes pri tom citit aj nieco ako vnutornu radost a ta ti napovie, ze mala zabka sa prebera 😀 citala som,ze si to casto ani neuvedomis, pretoze si zaneprazdnena a chodzou babatko uspavas. skus si dat pohar mlieka a lahnut si na chrbat, v klude. to odporucaju odbornici, ale na moju malu to nezabralo...
moj drahy tiez citil prve kopanceky az neskor...
ked budes tehotna dlhsie, uz budes vediet,co babatko prinuti k pohybu-napr. steklenie ma moje drobca strasne rado 😀
a este si uzi, kym ti nic nekope do mechura alebo do rebier 😅
inak poznam mamicku,ktora mi povedala, ze babo necitila cele tehu a doktor jej vzdy povedal,ze drobec je o.k. tak velmi neviem,ci je to mozne...
mne sa drobec stale hybe a dokonca ma 3x denne stikutku 😀

lea79
10. jún 2009

v 18tt to bolo len také šteklenie až v 20tt som si uvedomovala pohyby, a pravidelne ma kopkával na to isté jeho obľúbené miesto...alebo to bola štikútka ?? 😀

hathor1231
10. jún 2009

stikutka je super, neboli a vies,ze je vse o.k 😀

zuzu1980
10. jún 2009

iva89, ja by som nevydrzala cakat az do konca, uz som bola nervozna a cakala na ten velky ultrazvuk, a keby mi tam nepovedali tak sa zblaaaaaznim 😀 Ale aj ja som videla ze je to chlapcek, ani doktorka nemusela nic hovorit.

Ten moj niektore dni kope bez prestania a potom spinka a kopne len tak obcas. Dnes napriklad spi, alebo kope dovnutra a to necitim.

susisus
12. jún 2009

Ja som prvé šteklenie cítila v 17 tt, potom jemné pohyby hlavne večer a kopkať začalo v 19 tt 🙂
A tiež nevieme čo to bude, pokladík sa nechce ukázať, tak možno bude tiež prekvapko 😀

zuzu1980
12. jún 2009

dievcata, stalo sa vam ze namiesto kopanca drobec zacal (asi nozickou???) tlacit do maternice? Ja som nedavno citila dost silne kopance, tak som volala mm nech prilozi ruku a dobre sme sa na tom zabavali. Ale raz drobcek kopol a ostal tlacit, oproti manzelovej ruke. Najskor sa nam to zdalo vtipne, ale ked to neprestavalo uz asi 30 sekund, zlakla som sa, mm dal ruku prec, trosku som sa pohybala, a drobec povolil. Bolo to presne v tom istom mieste kde pred tym kopal, aj toto bolo ako kopanec, len neprestal tlacit. Neviem co si mam o tom mysliet... Dajte prosim vediet ci aj vam sa to stalo, mozno aj v neskorsich tyzdnoch...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre