Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

zuzka_majko
21. mar 2007

lenka ja uz neviem co si mam o tom mysliet ☹

melory
21. mar 2007

ved chodis na poradnu a tak sa babo kontroluje, a to nemus byt ze 20tt a kop kop, ale sa to pohybuje a nemusis byt taka vnimava ze to zachytis

zuzka_majko
21. mar 2007

katika hja neviem ale z tych reci tu som dostrala aj strach ☹

melory ja neviem uz ☹ co ak daco neni v poriadku???? ☹

lenka2112
21. mar 2007

presne Zuzi, súhlasím s Melory. môže to byť len slabé mrvenie. 🙂 ale chápem ťa aj ja som niekedy zúfalá.
Melory tebe sa to už kráti.aj mojej kolegyni sa pred časom narodila Dorotka.pekné meno.Zavidím ti, že vieš už po jednom dieťati do čoho ideš.ja sa s pribúdajúcim časom začínam desiť pôrodu. 😠 už mám z toho nočné mory.

susik77
21. mar 2007

zuzka: jasom tiez citala v jednej knihe o tehotenstve, ze pri prvom dietati to mozes citit aj az v 24.tyzdni...

zuzka_majko
21. mar 2007

bodaj by bolo setko sdobreeee

melory
21. mar 2007

lenka to som ja nemala pri prvom ale teraz skor, a preto si idem porod zabezpecit epiduralkov - trpet? nie!

lenka2112
21. mar 2007

melory takže sa ťa radšej ani nepýtam aký bol prvý pôrod.

melory
21. mar 2007

kazda sme ina a kazda mame iny prah bolesti, ale ked sa da v dnesnej dobe utlmit bolest preco nie? sado maso by si prisli na svoje

susik77
21. mar 2007

zuzka, mala si velky ultrazvuk v 20.tyzdni v poriadku? Ak ano, tak sa vobec neboj🙂
Ja tiez cely den dost pracujem, pohyby si ani moc neuvedomujem. Len rano a v noci mam take slabsie- ako svalove tiky🙂

zuzka_majko
21. mar 2007

susik uplne nie ale vraj to bolo celkom dobre

katika1
21. mar 2007

akože úplne nie? Tomu nerozumiem

lenka2112
21. mar 2007

zuzi, tak tomu nerozumiem ani ja. buď je všetko O.K. alebo nie a treba iné vyšetrenia. a čo na to tvoj lekár?

zuzka_majko
21. mar 2007

prosto on povedal ze nie je to uplne najlepsie ale ze v mojom veku ani nebude to dobre

lenka2112
21. mar 2007

zuzi ako, že v tvojom veku. koľko máš rôčkov? držím ti palce.zajtra zájdi k Dr. a teraz buď, čo najkľudnejšia. veď máš v sebe obrovský poklad.keby bolo niečo vážne tak by to príroda zaistila tak, že by si určite mala nejaké sprievodné javy o ktorých by si vedela ( bolesti, krvácanie ...). ešte raz držím palce a daj vedieť ako si dopadla. 😉

sisulik
21. mar 2007

zuzka..a kolko mas rokov?

katika1
21. mar 2007

To je hlúposť.. Práveže v Tvojom veku by to malo byť dobré!
A čo tam akože nie je dobré? Však buď je malé zdravé, alebo nie.. Nie niečo je zlé.. To by nejak riešili, alebo čo.

susik77
21. mar 2007

katika: ono moze byt problem, aj ked je zena prilis mlada, organizmus este nemusi byt na materstvo pripraveny...

sisulik
21. mar 2007

lekar sa mal lepsie vyjadrit a nie vystrasit ta...mozno je trosku mensie, ale ak je mensie, to nevadi...ved vsetky mame ine merne hodnoty..a katika ma pravdu, ak by bolo nieco zle, tak by ta nenechali len tak ist domov...

katika1
21. mar 2007

susik, ano, ale mal by jej potom povedať, že čo nie je ok..

susik77
21. mar 2007

katika: urcite, aj ja si myslim, ale niektori doktori nie su moc dobri v komunikacii...

katika1
21. mar 2007

to nie.. Takým by som povedala svoje.. Vystrašia nás.. Ale zas ja, keby mi niečo také povedali by som to z neho ťahala, kým by mi všetko nevyklopil.. Ten môj mi vždy všetko povie a aj tak mu vždy poviem, ale Neklamte ma!!!A on chudák vydesený, že prečo by mi mal klamať..
😀

susik77
21. mar 2007

katika: aj ja sa kazdeho doktora vsetko pytam. A vacsinou sa so mnou bavia, ale nasi su tiez taki, ze sa boja opytat...

lenka2112
21. mar 2007

ten doktor je pekný debil.keď niečo nie O.K. mal byť konkrétny. môj mi všetko vysvetlí a ja sa zas všetko vypytujem. no ten na sone je jak ryba, keď sa neopýtam neviem.Zuzi a vyrátali ti dobrý termín?

zuzka_majko
22. mar 2007

lenka ja som tomu tiez neverila tak to prerataval asi trikrat a povedal ze je to spravny termin

Dnes pojdem k doktorovi prvykrat tu v Prahe tak uvidime co a akoo dufam ze setko len dobreee

lenka2112
22. mar 2007

tak daj vedieť ako si dopadla. Držím palce. 😎

zuzka_majko
22. mar 2007

lenka juuj setko je v poriadku len malicka je leniva vraj sa nemam coho bat 🙂

tinni
22. mar 2007

zuzka, tak to je super, hned si stastnejsia, ze 🙂 🙂 🙂

zuzka_majko
22. mar 2007

tini jasne ze som stastnejsia 🙂 len doktor povedal ze sa mam este rozhodnut nad jednou vecou

tinni
22. mar 2007

??? akou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre