Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

barbina182
6. dec 2009

ahojte.ja som prve pohyby citila uz od 20tt 😉

vejula
6. dec 2009

čavte kočky, no tak moje malé kope už aj dosť vysoko nad pupkom. Si robí priestor 😉 Pohyby cítim od 19 tt ... Ale nieje nejaké akčné väčšinou, len ked som naštvaná alebo sa zlaknem že sa mi srdce rozbucha tak kope o stošesť... Ako včera v noci, ked bol mm v krčme a som bola z toho nepokojna tak sa mi brucho prehupovalo a hýbalo zo strany na stranu... Inač mna najviac kope ked som na boku alebo nejako skrčená, asi ma upozorňuje aby som mu neobmedzovala jeho životný priestor 😉

sarinka23
6. dec 2009

Ahojte ja sa pridam k vam. Ja som prve zacitila v 17t+4 a sa mi to zdalo skoro som prvorodicka a kazdy na mna pozeral ze to az okolo 20t by som mala citit ale citila som taky zvlastny tlak v podbrusku a teraz akoby som tam mala bublinky.

zzuzullka
6. dec 2009

ahojte 🙂
sarinka, ja od zajtra začínam 18tt a pohyby cítim už také 3 dni. nič silné len cca tak 5 cm pod pupkom také jemné bublinky akoby mi tam praskali. cítim to hlavne keď ležím na chrbe alebo keď sedím v kľude a zatiaľ nepravedelne a len občas tak myslím, že do vianoc už ucítim silnejšie a možno už aj manžel 🙂

sarinka23
6. dec 2009

zzuzullka: presne tak ako to citis to citim aj ja obcas sa mi zda ze citim trosku inak taky tlak akoby male bolo na jednom mieste natlacene ale väcsinou su to ako praskajuce bublinky zacinam ich citim sem tam aj cez den ale nie stale no vecer ked uz lezim na chrbte a klude vtedy citim dost a myslim ze do vianoc budes urcite citi poriadne to by som brala uz aj ja aby som vedela ze malinke je ok hoc viem ze mozno mi to potom uz bude aj vadit 🙂

alenk
4. feb 2010

baby, moze prvorodicka citit prve pohyby uz v 14tt? asi tazko, co?

janyka
4. feb 2010

Alenk - to asi nie. Ono sa to dá ľahko pomýliť, ale keď sa to opakuje, tak je to určite ono. Ja som druhorodička a tiež som si nebola istá. Cítiť som pohyby začala v 16tt a keď som ich cítila asi 3 dni, tak som si bola istá, že je to ono, lebo každým dňom silneli 😉

zuzana76
4. feb 2010

alenk, aj mne sa zdalo uz teraz v 14 tt,ze citim pohyby, ale nie som si na 100 pro ista a nebolo to tusim ani kazdy den a len ked som boal max. sustredena, ale ja som druhorodicka, maleho som citila v 16 tt, takze este asi tyzden- dva budem musiet vydrzat 🙂

alenk
4. feb 2010

dakujem, aj som si myslela ze to je len ta euforia z tehotenstva 🙂 no tak este pockam 😉

danula.ch
4. feb 2010

Ahojte,
ja som prve pohyby citila uz v 15tt, take tri slabucke kopance. Bol to celkom novy pocit, nieco co som dovtedy nepoznala, len ma tak vystrelo, ze co to bolo? A keby sa potom od 18tt neopakovalo to iste ale uz kazdy den, tak by som si myslela ze bluznim, ale som si ista, to sa neda s nicim pomylit. No asi bude malinky hyperaktivny 😅

jaruska8
5. feb 2010

Aj ja som prvorodička a pohyby som cítila od 17+1tt a tiež som si istá, že to je ono, lebo som doma, ležím a mám čas sa sústrdiť. 😉 Viem to rozoznať od čriev, to sa nedá pomýliť, také výbuchy pod pupkom, ale aj po stranách a je to každý deň a včera som sa asi napchala veľa sladkým a malé malo asi veľa energie, tak kopkalo o sto šesť. 😀 😀 😀 😀

mecunka
5. feb 2010

ahojte,
no ja som zatial necitila nic, je to mozne? Alebo som si to len nevsimla? Som prvorodicka a tie to vraj citia neskor, tak neviem.....

jaruska8
5. feb 2010

Ešte máš čas, kľudne 22tt, najneskôr 24tt.

mecunka
5. feb 2010

o.k., tak pockam este.... :o) dakujem

zuzana76
5. feb 2010

ahojte, aj ja uz nieco citim a to som oficialne len 14 tt, som druhorodicka, ale podla mna to uz creva neboli, uz som to pocitila viackrat a najma v sede, ked je brusko stlacene

pepppe
5. feb 2010

ahojte,ja som zacala citit pohyby 17tt najprv to bolo len take steklenie v brusku a vcera to bol uz aj riadny kopanec,,,heh este aj drahy to citil 😀

alenk
8. feb 2010

tak definitivne su to pohyby 🙂 to nemoze byt nic ine, uz stvrty den
nic intenzivne a hlavne to nie je take, ze ma to vyrusi pri praci alebo ako, ale ked sa sustredim, hlavne po jedle tak to citim 🙂
neskutocne krasny pocit 🙂 chlapi nam mozu fakt zavidiet 🙂
takze od 14 + 2 🙂

munu
9. feb 2010

ja som citila prve pohyby priblizne v 16tom tyzdni.. neviem presne na den, kedze som si nebola zo zaciatku ista, ci su to ozaj pohyby, ale ked sa to zacalo objavovat castejsie a uvedomila som si, ze to musia byt len pohyby, nic ine, tak vtedy to bolo asi v 16tom tyzdni.. 🙂

bonsai
9. feb 2010

Ahojte..ja som pocítila prevé bublinkovanie..pohyby bábätka v 18 tt..je to také milé...také ako keby niekto vypúšťal bublinky, ktoré narážali na stenu bruška..zo začiatku sme si s manželom neboli istí ..ale teraz je to silnejšie..cítime to však, keď si priložíme ruky na bruško..nie je to už len večer ale aj počas dňa..a niekedy sa bábätku podarí kopmňť ma silnejšie..ale isto je ešte malinké.. 🙂

bibinocka
9. feb 2010

Ahojte som v 29.tyzdni a chce sa spytat ako casto citite pohyby a kopanie.Ja cakam momentalne chlapceka a citim strasne slabe kopanceky.Poradte mi.dakujem

bonsai
9. feb 2010

ahoj bibi..ja sa s pohybmi len zoznamujem..ale možno neskôr sem prídu žienky, ktoré sú v rovnakom tt ako si Ty..a lekára si sa nepýtala?

vefi89
9. feb 2010

bibi, môj drobec nekope, len sa prevaluje. je to pravidelne ráno od 9-10hod a večer po sprche
inak sa hovorí, že žea by mala cítiť 10 pohybov každých 12 hodín, tak si to skús odsledovať 😉

flamenga
9. feb 2010

myslím, že tými "10 pohybov za toľko a toľko hodín" sa netreba riadiť, lebo sa len zbytočne vystresujete 😔 Môj chlapček napr. min. noc a deň kopal nonstop a dnes napr. asi dospáva, lebo sa len sem tam pomrví.... takže je to individuálne, bábätko nie je stroj a nepočíta si, že ešte sa musím 2x dnes pohnúť, aby nebola mamina v strese, že som nečinné 😀

vefi89
9. feb 2010

flamenga, zabudla som špecifikovať od 26tt hore 😅

lumimi
11. feb 2010

zdravim, pozeram a čitam a utvrdzujem sa v tom že su to pohyby čo cítim,
v sobotu som bola 15+1 ale v jeden okmih sa mi zdalo akoby s mi nejaká ryba v bruchu otočila 🙂
a dnes som mala pocit akoby som vedela že je malé hore - také "šteklenie" alebo "chmírenie" no ale myslím že je to ono,
ale chcela som sa spýtat , dr vravel že si mam pamatat prvý pohyb aspon približne,,ale aký pohyb myslel? taký ktorý budem citit rukou z vonku alebo aky?

vefi89
12. feb 2010

lumimi, určite myslel, kedy ho ucítiš "zvnútra", ale 15+1 je až moc skoro na to, že je to prvé bábo!!! 😉

flamenga
12. feb 2010

15tt+1 nie je skoro, aj keď je prvorodička 🙂 Ja som prvé pohyby cítila od 16tt (čo je vlastne 15tt+niečo 🙂 a tiež som prvorodička

vefi89
12. feb 2010

nehádam sa, ale podľa mňa je to nemožné 🙂

flamenga
12. feb 2010

😎

jaruska8
12. feb 2010

J som prvé, ozajstné, jasné pohyby cítila až v 17+1tt, ale zž aj pred tým som cítila niečo, čo podľa mňa neboli črevá, kedže som doma, tak mám veľa času na sledovanie sa. 🙂 Takže verím, že sú to iste pohyby. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre