Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

samuelko
14. aug 2006

awojte
aj u nas je to presne tak isto,nas malicky tiez tlaci len na jednu a tu istu pravu stranu,asi sa im tam paci najviac,najhorsie je vecer ked by som si uz konecne chcela odpocinut-zaspat tak vtedy zacne vyvadzat a hemzit sa! 😲

nikolasko
14. aug 2006

V 18tt.som pocítila prve pohyby a bolo to úžastný pocyt.A ked sa začalo to naše malé čudo v brušku prevalovať myslela som že už už prasknem a o čkaní ani nehovorím 😅

palma
14. aug 2006

😵 Aj mna kope na pravej strane,niekedy sa mi zdá,že je viac hore ako spinka.a viem rozoznať či kopká nožičkami,alebo tlačí ručičkami.ked nohami,ide mi vyraziť rebrá 😝 ,ak ručkami,tak sa idem pocikať 😀 😀 😀 .S mamželom sa smejeme,to bude nejaká "XENA" 😉 .

evickaleh
15. aug 2006

Mamulky ako sa hybu nase bábenká 🙂 ? Môj krpec sa v poslednej dobe dost vrti ako vrtluka 🙂

palma
15. aug 2006

😝 Zajta budem v 32tt,ale dnes je to ako keby som mala v bruchu zo 3 vianočné kapre! 😨

zuzu13
15. aug 2006

Baby naše mimi sú riadne futbalové hviezdy. Ja som dne v poradni povedala doktor. ako ma bolia rebrá no a neverila. A keď dostala kopačku, tak pochopila. 😀 Aj na sone... samý kopanec 🙂 😉

drobec.z
17. aug 2006

Ahoj, som v 16tt a citim obcas take stuchanie a tlak pod lavym rebrom, ale neviem ci je to drobcek. Este cakam ako to bude dalej a uz sa velmi tesim, kedy ho budem citit. 😉 😲

emjee
28. jan 2007

bleskovka • 28.jan 2007 o 11:46
Ahojte, tato tema tu uz bola, ale ja dnes koncim 22. tyzden a este necitim pohyby, resp. nie som si ista, pred 3 dnami som si trosku zatlacila na brusko zboku, kde maly lezi a zdalo sa mi, ze ma tak slabo zvnutra koplo niekolkokrat za sebou, ale od vtedy nic a to bolo jediny krat, co som nieco citila. Je to este v norme? Na sone sme boli pred 2 tyzdnami, vsetko bolo ok. Som sice lekarka, ale tehotna som 1.raz...

miss • 1d • 28.jan 2007 o 13:41
bleskovka- možno mas viac plodovej vody, alebo bábetko ma este dost miesta, na prvé pohyby sa udava tak 20 tt, ale ak bolo vsetko ok tak sa nemusis bat, ale radsej zavolaj Dr. ja som prve pohyby citila tak v 17 tt

alena22 • 24tt • 28.jan 2007 o 13:46
bleskovka ja som citila prve pohyby v 17-18tt a potom sa to uz iba stupnovalo ale v knizkach uvadzaju ze ako prvorodicka mozes citi pohyby od 20tt najneskor do 24 tt este by som asi chvilu pockala a ak nic navstiv svojho dokiho.
Mozes skusit babetko aj nejako stimulovat spapaj nieco dobre sladke co mas rada sadni si pohodlne a cakaj pripadne si daj aj pohar mlieka.
Mna vzdy po tomto zacne kopkat a niíekedy staci ak pohodlne sedim a prihovaram sa mu a hladkam a po brusku a hned reaguje.
Mozno je len zle natocene a kopka niekde kde to ani necitis

bleskovka
28. jan 2007

miss, neviem, ci mam viac plodovej vody, skor nie, lebo brusko mam relativne dost male, aj ked ocividne za posledne tyzdne narastlo, posledne dni si stale hladkam brucho a snazim sa nieco ucitit, ale az na ten 1x nic. Ako to bolo po tom, co ste 1x citili pohyby? Opakovalo sa to potom denne, alebo nie? A ako casto za den?

ramzesa
28. jan 2007

bleskovka- ja kedze som pred oboma tehu bola dost tenka, tak som prve pohyby citila dost skoro. Aj sestricka sa cudovala, ale dr. povedala, ze to bude tym ze som tenka. Chlapcek kopal ako futbalista a dost casto. Hlavne v noci. Manzel sa cudoval ako mozem spat 😀 . Vzdy po jedle alebo ked som si lahla. Ked som bola v pohybe, tak spinkal a ostalo mu to doteraz. 🙂 Malicka bola velmi kludna a aj teraz po narodeni je taka. Ovela menej sa hybala v brusku a aj jemnejsie. Boli dni, ked som do nej musela stuchnut aby som si bola ista, ze je vsetko ok. najaktivnejsia bola nadranom asi v tom case ked sa zacala pytat na svet. Ona si hopkala v brusku hocikedy, ci som sa prechadzala alebo nie. Ale ak na UZV je to ok tak sa nemusis obavat. A aj kazda sme inak citlive.Ona aj teraz je taka spokojna. Take jemne nezne dievcatko 🙂 A na rozdiel od starsieho braceka mi na rukach spinkat nechce... mozem sa s nou prechadzat kolko chcem 😕

bleskovka
28. jan 2007

Babulky, je to neuveritelne, ale akurat dnes, ked som sem napisala, ze necitim pohyby, som ich urcite citila 🙂 bolo to teraz vecer, zakopkalo najmenej 15x, ozvalo sa, akurat ked som si pustala moju oblubenu pesnicku od Desmod, aj tatino to citil, ked si prilozil ruku. Tak sa moc tesim a dakujem vam.
Ramzesa, aj ja si vravim, ze to asi bude kludne dieta, tak sa tesim, lebo o mne mama vravela, ze som kopala ako futbalista a aj taka som teraz-stale v pohybe.

lindda
28. jan 2007

ja som citila taky ozajsny v 21tt a nedalo sa to z nicim porovnat bolo tu supris 🙂 ale verte este Vam to kopkanie bude pekne liezt na nervi 😀 teda ak budete mat takeho boxera ako mam ja v brusku 😀

fatima
29. jan 2007

Ahojte babulky,
aj ja sa pridávam čo sa týka pohybov, keď som prvýkrát tehotná tak malý kopal ako ozajstný futbalista a veru mu to aj zostalo, futbal ho nesmierne baví, ale teraz už mám aj niekedy strach, moje bábo je akési kľudné, pohyby cítim také jemné hocikedy, niekedy som z toho dosť vyplašená. Teraz mi začal 21 tt, ale ako čítam tak je to asi normálne !?

lucinkaaa
21. mar 2007

Ahojte, tak vcera som asi citila prve pohyby 🙂 . Citila som to uz aj dva dni predtym, ale vcera to bolo intenzivnejsie. Nazvala by som to takou falosnou bolestou. Je to moje prve tehotenstvo, ale maternicu mam nespravne otocenu tak mozno preto to citim uz tak skoro. Vcera ma to zo dvakrat koplo smerom k mechuru a potom sme s manzelom mali ruku na brusku a bolo tam citit take hmyrenie 🙂.

zuzka_majko
21. mar 2007

awojte baby nenite to blbe ze v 23tt som encitila malicku?

arabeska
21. mar 2007

zuzka,to si ix naozaj stale necitila?take mravcenie v brusku skus si lahnut na xrbatik a xvilku lezkaj iba v klude a uvidis ze sa ti malinka zamrvi,uz je dost velka na to aby si ju citila.doktor ti na to nic nepovedal?

tinni
21. mar 2007

zuzi, to je ozaj divne, ja som citila uz v 16.tt

lenka2112
21. mar 2007

ahojte, aj sa pridávam na tému pohyby. tinni nie je to divné, aj sa som cítila pohyby od nejakého 16-18 t.t.najprv iba také slabé chvenie, ale za to teraz hotový futbalista. 😀 tiež sa to strieda. niekedy je pokojnejšie obdobie inokedy divoch. Všimla som si však, že večer začne kopať presne o 20:45,žeby tam manžel zabudoval aj nejaký budík? 😀

zuzka_majko
21. mar 2007

ta jaa neviem ☹

katika1
21. mar 2007

Babule, ja sa chcem opýtať.. Ja som cítila mimčo tak poriadne túto sobotu prvý krát..
Riadne kopkalo, dvíhala sa mi pri tom koža na brušku.
Lenže od vtedy nič.. Vôbec nekopká.. Môže to byť, že až tak dlho to necítim?

zuzka_majko
21. mar 2007

babenky ja nechapme uz tomu ☹

melory
21. mar 2007

mozno si nie v 23tt???

zuzka_majko
21. mar 2007

nelori ja som furt mala pocit ze to tak dlho nie je alew doktor povedal ze anio ja uz neviem

lenka2112
21. mar 2007

katika1 ono sa všeobecne aj 5 mesiac pokladá za pokojné obdobie. takže buď v kľude. 🙂 ja som sa tiež niekedy obávala.silnejšie kopance budeš pociťovať až koncom 5 mes. keď už bude mimi väčšie. 😉
zuzka ty si ju ešte vôbec necítila alebo máš iba kľudné obdobie?

zuzka_majko
21. mar 2007

lenka vobeec ☹

melory
21. mar 2007

podla mna si este nie v tom tt, a neboj aj vadit ti to uz po case bude, ale len trosku, ked budes lezat na boku a babo bude bum bum do koze.... 😅

zuzka_majko
21. mar 2007

melory ja sama uz neviem ☹ mozno to je aj tym stresom ☹

katika1
21. mar 2007

inak vraj ešte do toho 24tt sa to dá chápať.. ešte je to ako tak v norme

lenka2112
21. mar 2007

zuzka, skús zavolať svojmu Dr., nech ťa pošle na sono.ja napríklad niekedy mám taký pohyb, že keby som nemala ruku na brušku tak ho necítim. Moje mimi ožíva až večer.Zuzi,keď si bola na sone, čo sa robí v 19 t.t.nepovedali ti, že sa nehýbe? podľa mňa keby niečo nebolo O.K.tak by ti to Dr. určite povedal, neboj. 😉 ale ja nie som lekár.

katika1
21. mar 2007

Určite je to ok Zuzka..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre