Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

slovakia13
5. aug 2009

viki
pravdepodobne moze 😉 a na buduci tyzden to uz budes veiet na 100% 😀

r.ferraro
5. aug 2009

Ahojte dievcata ja som prve citelnejsie pohyby citila v 19tt. Aj predtym som mala pocit, ze sa malicky hybe ale to bolo velmi slabe, takze tomu clovek nevenuje pozornost, prvykrat tehotna nevies co mas cakat ,tak si namyslas, ze to su urcite creva, vetry atd.atd.

viki10
5. aug 2009

Ahojte babulky, ďakujem za odpoveď. 🙂 Trochu ste ma upokojili, myslela som, že je to niečo iné.

allinka79
6. aug 2009

viki - citim take podobne ako ty... obcas sa mi aj vyduje taka gulicka a hned zase zmizne... kludne aj 3x po sebe a ked potukam priatela, nech sa pozrie, vtedy to prestane... neviem, co to je... babo? Ja mam pocit, ze sa sledujem az moc a cakam... sm v 19 tt, asi sa na to az moc sustredim... ☹

viki10
6. aug 2009

allinka79 - Jééé, tak nie som jediná čo sa tak sleduje? 🙂 Ja si tiež niekedy pozerám bruško či sa náhodou nehýbe, ale ešte som nič nevidela, len cítim, ale niekedy je to tak časté, neviem či to tak má byť...Myslím si, že keď si už v 19tt, tak by to mohlo byť bábo. 😉 Chcela by som sa ťa opýtať, kde cítiš tie pohyby? Je to niekde pri pupku?Ja tie pohyby cítim stále na ľavej strane hore.

lenusiknr
7. aug 2009

ahojte babenky, ja som natom podobne ako vy... som v 20 tt a stale si nie som ista ci su to pohyby... citim tukanie na lavej strane ale vobec si nie som ista ci je to ,,to spravne,,. Uz som z toho dost nervozna a mozno sa nato az privelmi sustredim. V pondelok som bola na sone, chrobacik je v poriadku len je otoceny zadockom tak tajne dufam, ze to moze byt aj tym. dokonca som pocuvala jeho srdiecko a doktor mi povedal,ze on citi ako kope... len ja stale nic ☹

cestovatelkaandrea
7. aug 2009

15 tt ale ja som bola velmi chuda tak preto

katuska15
7. aug 2009

Ahojte...ja uz asi tyzden citim take jemnulinke bublanie a dnes po prvy krat rano,som ich citila...take jemne stuchanceky... 😵 Normalne som sa zlakla,ze co to je...a potom som sa len pousmiala a pohladila som ich...ale je to krasne...

garicka
7. aug 2009

ahojte,

lenusik - ja tiež cítim kopanie len na ľavej strane - a každá kamoška ktorá cítila kopanie na ľavo tak mala chlapca 😉 . my tiež čakáme pipika. malý kope už od konca 18.tt - je to také štuchanie, ja to pociťujem ako keby som mala dolu v brušku také tiky 🙂 a keď tam priložím mužovu ruku tak tiež prestane, potvorka malá

misskkaa
9. aug 2009

no tak to mozem len odsuhlasit,tiez cakam chlapceka a mam dojem ze by z lavej strany najradsej uz vyskocil 😀 ,niekedy tak kope ze sa bojim ci mu nieco neni 😅 ,ale vzdy ho prehovorim nech este 11t vydrzi a potom moze vyliezt uz aj usami 😀 😀 😀

lenuska101
11. aug 2009

ahojte, ja cakam prve babatko - bude to dievcatko. Pohyby som zacala citit od 17. tyzdna. Citim ich az na malicke vynimky stale na lavej strane.

celine
11. aug 2009

Aj ja som ku koncu tehu citila maleho uz len na jednej strane. Presne som vedela, ako je ulozeny. Mal uz stalu polohu, tak ma neustale stuchal na pravej strane pod rebra a na lavej sa mi vyduvala ritula a chrbatik. 🙂

monika131
11. aug 2009

ahojky - no ja som začala cítiť pohyby cca v 19tt, a tiež ich cítim hlavne na ľavej strane. Niekedy je to dosť silné, hlavne večer, keď už ležím na gauči a drobček sa vtedy rozšantí. Potvorka jedna. Ale je to veľmi zlaté a mám z toho radosť. 🙂

lenuska101
11. aug 2009

monika, ano, je to zlatunke, normalne mi budu tie pohyby chybat, ked uz bude babatko vonku

monika131
11. aug 2009

lenuška - no, aj mne to asi bude chýbať, ale asi viac sa teším na toho drobčeka keď už bude medzi nami, tu vonku medzi nami.
A koniec koncov, veď tie pohyby si môžeme aj zopakovať? 😀

lenuska101
11. aug 2009

no, mozeme. Dufam ze porod a vsetko okolo toho nas od toho neodradi.. 😒

monika131
11. aug 2009

lenuška - no možno pár týždňov po pôrode to nebude celkom ružové, ale snáď všetko dobre dopadne a budeme mať aj ďalších drobčekov. 😀

lenuska101
11. aug 2009

🙂 no, to by sme chceli. Snazim sa mysliet pozitivne, verim, ze vsetko dobre dopadne. Monika, drz sa, pa

monika131
11. aug 2009

lenuška - určite všetko dobre dopadne, držím ti palce, pa 😅

andrejusa
31. aug 2009

ahojte baby, som v 16 tt a práve som pár krát v brušku zacítila také niečo ako pohyby, ale je možné že to bóli len črevá... aký je pocit, keď sa bábo prváý krát pohne, ako to spoznám?

gerci90
1. sep 2009

awojte babule...ja som zasa zufala s tej mojej malej,,,doteraz som nevedela co su to pohyby ako to mam citim,,a ked aj boli nevedela som o nich ,,nevedela som k comu to mam prirovnat..poslední týžden som to ale akosi ako tak rozpoznala ...a sem tam aj poriadne suchnutie bolo.....ale zase nastala zmena a ja moju malu necitim už 3až 4den,,,ale že vobec...este minulý týžd.som bola na sone a vrtela sa bola dolu hlavičkou a teraz nič,,,ja sa strasne bojim,bo aj v noci som pretým citila trosku trpnutie bruska ked som si zle lahla alebo co...a teraz vobec nič,,mam otazku keby sa nedaj bože cosi robilo ako nato pridem zacnem krvacat alebo mam citit bolesti???prosim pomožte ja sa zblaznim ☹ ☹ 😢

bibione
1. sep 2009

gerci...vobec sa nemusis lakat...je to normalne...nic sa neboj,o taky tyzden ho budes preklinat ako ta bude kopat cely den aj celu noc 😉

bibione
1. sep 2009

ja som citila presny pohyb cca v 18tt,to bolo ako by sa natahovalo ruckami a jasne som videla na brusku ako sa natahuje 😀 tak som uz vedela,ze je to ono...potom tak o tri dni cely den,tyzden potom ani tuk,tiez som sa zlakla ci je ok,ale potom to skutocne zacalo riadne z ostra 😠 hehe...nie futbal,ale rovno box 😀 a to vam poviem,ziadna sranda,ked boxuje...to boli riadne 🙂

gerci90
1. sep 2009

takže bibione je to normalka hej??ked som ho najprv pocitovala pocas dna par krat hlavne vecer a teraz už 4 den vobec nič.... ☹ mam fakt strach....nechcem aby sa jej cosi stalo ked už som v 21tt 😢

bibione
1. sep 2009

vazne sa nicoho nemusis bat 😉 ved kukni v ktorom som tt a az minuly tyzden to zacalo pekne z ostra,tak sa nicoho neboj...aj ty ju budes citit az ti to bude vadit 😀

gerci90
1. sep 2009

dakujem hadam bude vse oki🙂

matka331
1. sep 2009

gerci..ahooj neboj bude vsetko ok....nestrachuj sa tolko
🙂 🙂

bobacik_29
1. sep 2009

gerci90 ty si ako ja mne ked sa babo nehybalo hned som stresovala ale potom som zistila ze dakedy sa nepohne aj dva dni 😀 teraz je to uz ok lebo sa hybe kazdy den ako diva ale ja som uz viac tehotna ako ty tak neboj vsetko bude o.k.

nikush4
2. sep 2009

gerci ja som mala tiez tieto stavy minuly tyzden, ja citim pohyby..ale take fakt pohyby nie vlnky ani bublinky..ale skor ako klopanie na dvere 😝 uz od 18 tt a minuly tyzden mi stvrdlo brusko prvy krat tak som sa trochu zlakla a este nascvhal potom bolo 2 dni ticho, tiez som mala stresy..ale teraz uz je zase vsetko ok. neboj on sa rozbehne.. mozno sa tolko nakotulala ze potrebuje dva dni.. oddych..ved aj my dospavame aj dva dni riadnu diskoteku 😀

gerci90
2. sep 2009

heh nikush tak týmto si ma pobavila🙂tak ja sa len neviem docjkat tých vsetkých pohýbov ved je to užasne a aspon m to upokoji že je malinka v poriadku,,a ked ju necitim teraz 4 dni tak mam strach..... 😔

Bobacik,,,,gratulujem ti už vies ako sa bude volat?????a kedý si zacala citit prwe pohýbý take riadne ty?? 😅
Matka🙂)))))musim sa strachovat ved ide o moju dcerku--- 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre