Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

01sladkaadka
6. júl 2014

Ahojte, ja som prvé pohyby zacítila v 15 týždni 🙂 Začalo to takým šklbaním a jemným vlnením a teraz mám pocit, ako keby mi robilo v brušku kotrmelce a cíti to aj priateľ keď ma drží za bruško 🙂

pepka123
11. júl 2014

Ahojte, ja cítim pohyby od 17tt ale len také slabunke pár krát a niekedy to necítim vôbec...už sa neviem dočkať sona v 20tt aby mi mimi ukázali až som kludnejšia lebo občas mam fakt hrozné myšlienku ☹ tak už nech je 22 😉

pauliesivackova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iplilien
5. mar 2015

Ahojte, chcem sa spýtať. Občas cítim pichnutie (ako keby kopanec) niečo pod pupkom ( som v 19 TT) a občas aj inde v dolnej časti. Ide už o pohyby dieťaťa? Pociťujem stále už od začiatku tehotenstva jemné bobolievanie ako ked má prísť menštruácia.

katinkaaaa
13. mar 2015

@mucilienka no take pocity zacinam mat aj ja zacinam 17tt a presne ako pises ako s roll-on z vnutra hehe take to je ze sa sledujem ale nie som si ista nikdy na sto percent hehe

lavinis
14. mar 2015

takže ešte dva týždne a už by to tu mohlo byť? 😀 ja sa už neviem dočkať 😀

franzziska
17. mar 2015

baby a c tak nejake zaciatocne pohyby v 11 tt ? pisali na internete ze mozu byt aj v prvom trimestry...ted to bolo parkrat..na 1 mieste som okom videla take male nadvihnutie bruska..a pocitovo taky velmi silny ako keby tep...pocit ako keby by nieco narazalo do steny bruska...moze byt ono?

jovana22
26. mar 2015

ja som tiež prvé pohyby pocítila asi v 17-18TT (večer v posteli) a som prvorodička. najprv som si myslela, že je to len pohyb čriev, ale pocit bol predsa len trochu iný, nezvyčajný. zdalo sa mi to priskoro, tak som tomu neverila, ale ako tak čítam, viaceré ich pociťujete rovnako ako ja, takže to určite bolo malé 🙂 teraz som v 20TT a stále sú tie pohyby rovnako jemné, na väčší "kopanec" si asi budem musieť počkať :D

bianca11
25. máj 2015

@franzziska pohyby baba urcite nie, skor pohyby criev 🙂 mne sa takto po porode vlnilo brucho :DD ja som mala prve pohyby v 17 tt. na den deti 🙂)

annemari1995
7. jún 2015

Dievčatá ja teda neviem čo to je u mna ale začínam 9 týžden a dnes mi celý den fakt strašne bublinkuje v podbrušku na pravej strane. Na pohyby je to skoro, čo to môže byť? 🙂

aly_m
7. sep 2015

@annemari1995 to budu asi creva 🙂

annemari1995
9. sep 2015

@aly_m vtedy asi ešte hej ale teraz sme v 23 tt a kopkáme o preteky <3 🙂

ninka214
10. sep 2015

Baby ja som v 16tt a asi tyzden sem tam pocítim cez den,ze ma svrbi v brusku-v okolo pupka..normalne sa musim piskrabjat-aj jwd to samozrejme nepomoze 🙂 a vcera vecer a takisto aj dnes sa mi zdalo akoby bublinkovanie v brusku..moze to byt uz ono??? Nie je este skoro na to?

annemari1995
11. sep 2015

skoro to určite nieje 🙂 mne to tiež začalo medzi 16 - 17 tt 🙂 užívaj si to je to krásny pocit a hlavne tie kopančeky čo prídu zachvíľku 🙂

vydrnik
11. sep 2015

U oboch deti prve pohyby v 17tt

veronikanellka171
31. júl 2016

Ahojte som prvy krat tehotna, v piatok v robote ked som stala sa mi zdalo ze mi nieco zazblnkalo v bruchu ale nejako som to neriesila.. Vcera som zacala 16tt a cely den ked som lezala v klude som mala pocit ze mi pracuju creva a pytaju jest ale najedena som bola.. A vecer ked som si ustielala postel zrazu up´ne zazblnkanie v bruchu a potom ked som sedela znova.. No a ked som zaspavala som to citila jasne 🙂 priatel dal aj ruku a citim akoby ho nieco masirovalo

bb6
7. okt 2016

@annemari1995 ahoj, som druhy krat tehotna a citim pohyby od 8. tyzdna. Aj v prvom tehotenstve som ich citila velmi skoro, minimalne od 10. tyzdna. Lenze som sa nechala obalamutit mudrymi clankami, ze to nemoze byt ono. Teraz vsak uz viem a uzivam si to.

bb6
7. okt 2016

@franzziska , aj pre Teba plati moj predosly post.

bb6
7. okt 2016

@franzziska , ale chcem upresnit, ze tie pohyby su skor ako dotyk motylich kridel zvonku. Ty pises, ze Ti nadvihuje brusko, tak na to sa mi zda naozaj prilis skoro, mozno su to predsa len creva 🙂

bb6
7. okt 2016

... dotyk motylich kridel z vnutra.

emilia25
7. okt 2016

U mojej malej prdky to bolo od 14 tyzdna ale nie pohyby ale normalne sa mi nacapila brusnu stenu vzdy ked som si lahla za chvilu sa mi urobil kopcek bol presne taky ako moje prsty najprv som si myslela ze su to creva ale nie bola to malinka a rastla mi doslova z tyzdna na tyzden toto som ani pri jednom nezazila tak skoro.ale aj ako gyndos mi povedal boze ved vy nemate ziadny tuk na bruchu a to uz som bola v 9 mesiaci.

franzziska
7. okt 2016

@bb6 tak to je mi naprd odpoved..mne sa uz.nic nehybe..mam rocne dieta boze 😀

mausy21
11. okt 2016

@bb6 od 8 tt?pre boha živeho!!ved mimco ma sotva 2cm...to nemozes myslet vazne...😂😂😂😂😂

bb6
12. okt 2016

@mausy21 Tak mi vysvetli, preco nemozem obcas citit dotyk. Ja som si pocas prveho tehotenstva precitala, dieta sa uz pohybuje ale nemozete to citit. A potom som ako pako hovorila gynekologovi davno za 20. tyzdnom, ze nic necitim, lebo som citila to iste co v 10. tyzdni, a to predsa nemohlo byt ono, ze ? Az mi raz doslo, ze to co citim pohyby su a cely cas boli.

mausy21
12. okt 2016

@bb6 to snad nie toto..citis pohyby jedine čriev ale isto nie babatka...nehnevaj sa ale toto je šialene čo pišeš

bb6
12. okt 2016

@mausy21, to mie je vysvetlenie.

lavinis
12. okt 2016

@bb6 ty budes medicinsky zazrak, ze od 8. a 10. tyzdna 😉

dankolia
10. jan 2017

Maminky poradte prosim som v 22tyz.a pohyby citim stale len dole akoby pod bruskom je to v poriadku??

bb6
27. jan 2017

@dankolia ja myslim ze je to OK, ale som nedoveryhodny poradca v tomto, ako sa zda.

bb6
27. jan 2017

Baby, je mi trapne vratit sa sem,ale tie moje pocity od 8. tyzdna asi predsa neboli pohyby. Mala som zamlcany potrat a plodovy vak bol prazdny, hoci predtym lekar na ultrazvuku videl nejaku bodku co mohla byt dieta. Je to velmi zvlastne, lebo fakt som si myslela, ze to viem rozoznat, ked uz jedno dieta mam. Stale si myslim, ze tie pocity nejako suvisia s tehotenstvom ak to aj nie su pohyby. Ale som dost zneistena, ci mozem verit svojim pocitom odteraz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre