Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

boskanka2
25. okt 2010

ahojte. ja som cakala uz od 15tt ze sa zacne nieco diat a stale nic... prve pohyby mi zacali asi 20tt a to som zistila len nahodou. 🙂 mama stale tvrdila ze uz musim aspon nieco citit a ja stale ze nieee, ze nic nekope, presviecala ma asi 3 dni a potom ma tak napadlo jej povedat,ze citim ako keby mi praskali bublinky v bruchu,ale ze to mam uz asi tyzden. no, to bolo radosti,ked mi mama povedala,ze ved to je presne ono. 🙂))) teraz som v 24tt a maly kope o sto sest. niekedy sa v noci ani nevyspim,ale je to krasny pocit. 🙂

shira_
25. okt 2010

Ja som pocítila dosť skoro, 16-17.t to bolo tuším... Vedela som že to je ono, lebo naša sučka máva šteniatka a tam sa sledujú týždeň pred pôrodom pohyby, keď položím dlaň na jej brucho, musím ich už cítiť. takže mám v tom trochu praxe a tam sú tie pohyby naozaj jemnulinké, treba na to trpezlivosť, cit a trošku vycvičenú ruku. Sučka akurát vtedy porodila a ja som mala pri nej karimatku. bola som strašne unavená, natiahla som sa a aj som bola hladná, takže prázdne brucho, a ako som nad ránom ležala na tej karimarke na bruchu, v tom som zacítila pohyb. presne ten istý, ako robia tie malé šteniatka, len som to necítila na ruke, ale na vlastnom bruchu. bola som úplne užasnutá, ja som čakala že to príde tak v 20.t. ale asi to závisí aj od polohy, malý je od začiatku dole hlavou a chrbátik má otočený do zadu, takže končatinami asi skúma moju brušnú stenu. manžel mi vtedy neveril, že už tak skoro malý kope. ja som mu hovorila že zatiaľ to cítim iba ja vnútri, ale asi 2-3 dni na to položil ruku na dolnú časť môjho brucha, a dostal ukážkový kopanec. odvtedy sa to stupňuje. teraz sú to už riadne pecky, hlavne do rebra.

boskanka2
25. okt 2010

no ved si 33tt, tak to musia byt riadne pecky. 🙂 ja dostavam hlavne ked sa mu nieco nepaci... najcastejsie ked zvolim zly zaner hudby. 🙂 alebo zla poloha pri spani...

alexandrah
26. okt 2010

ahojte, prve babo som netusila, co mam citit, tak som to zacala vnimat az v 22 tt, druhe som uz vedela, tak od 15 tt ... ale aj to prve bol kludas, tak ma nikdy nekopal, taky je aj teraz, boli to skor take väcsie, alebo mensie bublinky v brusku ... obcas jemny stuchancek ... ziadne supy, nikdy ... aj to druhe len bublinkuje, tak snad bude rovnaky kludas, ako Riško 😀 jej, Riškovi sa pacili koncerty, beethoven, a tak, to sa tocil cely!! 😎

pepi_petra
11. dec 2010

Ahojte ja som mala prve silne pohyby 10.12 rano 17tt.Citim to ako prevalovanie.Bolo to uplne poznat,ze toto je mimi.Krasny,nadherny pocit. 😀 😀 😀

laerke
13. dec 2010

Ja budem v stredu v 23tt a pohyby citim od 18tt, zozaciatku len spominane "bublinky", teraz ma uz aj kopne no len tak raz za 2-3 dni.. je to v poriadku? Asi to bude lenivec po tatkovi 😀 No musim sa pochvalit, ze dnes v noci ked som sa otocila na bok mi krpec ustedril riadny kopanec 🙂 🙂

sakxana
24. máj 2011

caute baby!ja som v 19tt a bubliky na prvaej strane bruska som citila uz par dni dozadu ale vcera som mala take jemne stahovave krce v okoli pupka aj to trosku bolelo,ako ked mate zatulane vetry,je to normalne?je to velmi jemne ale mam to uz dva dni a neviem ci mam stresovat ci nie

enrikad
24. máj 2011

čaute babenky... ja som druhorodička a prvé pohyby dieťatka som cítila v 18 tt, teraz sú intenzívnejšie... 😉

didlinka212
25. máj 2011

ahojte som v 19tt a obcas citim v bruchu tlaky..som prvorodicka tak sa chcem spytat ci to moze byt babo ked sa pohybuje...dakujem

pauli1
25. máj 2011

@didlinka212 može to byť bábo. ja mám tiež také tlaky, akokeby rezanie v podbrušku. ked si vždy priložim ruku na to miesto, cítim že sa tam babo pohybuje.a tiež som to začalo citit okolo 18 týždna a doktorka mi povedala že to su pohyby, že malé je aktívne. pa

didlinka212
26. máj 2011

@pauli1 dakujem za odpoved potesila si ma🙂

laura112
21. jún 2011

Juj ako to tu tak citam tak mi je tak trosinku smutno a neviem co si mam mysliet ja este stal nic necitim a to som uz v 20tt.

bosoriak
21. jún 2011

@laura112 Klud, ja som prve citila uz od 18tt a druhe az od 22tt 🙂 Neboj este budes spominat na to, ako to bolo fajn, ked ta nikto nekopal do mocoveho mechura alebo ti nikto nestuchal pod rebro.

rora
21. jún 2011

ja som cosi citila v 18tt ale ista som si bola az v 19tt-20tt ze je to ozaj babenko 🙂

laura112
21. jún 2011

Len uz som nervozna lebo cakam dve miminka a som na rizikovom tak ma tak trosku strach.

libka1
22. jún 2011

1 dieta - 22 tyzden
teraz pri druhom dietati - 21 tyzden

moma
22. jún 2011

ja som ziadne bublinky necitila, ale uz v 16.tyzdni normalny krasny kopancek a dokonca ho citil aj manzel, straaasne som sa tesila. Inak hovori sa, ze ked babo prvy krat kopne na pravej strane, bude to dievcatko, na lavej chlapec. Mne aj mojim kamoskam sa to potvrdilo 🙂

kristinka86
22. jún 2011

Prve pohyby, ktore som identifikovala ako pohyby 😅 , som citila v 18.tyzdni. Je to nase prve babo, dovtedy to bolo len take prelievanie.. 🙂 Prve pohyby, ktore som uz aj videla volnym okom ako skace brusko, boli v 22. tyzdni.

@moma U mna by tato "babska povera" nepresla. 😀 Maly ma prvykrat kopol na pravej strane a dodnes je to jeho oblubene miesto.. 😅

@laura112 Ak si na rizikovom a bolo by nieco zle, tak Ti to isto lekari hned povedia! Mozno necitis pohyby preto, ze su babatka mensie a teda este nedokazu tak cititelne kopnut, alebo su proste kludne a bavia sa medzi sebou... 😀 😉

39520
22. jún 2011

Ja som zacala ozajstne pohyby citit az v 23. tyzdni... Je to uzasny pocit.

juliannaka
22. jún 2011

Ja som také bublinky cítila okolo 16-17 týždna a teraz som už pomaly v 20 a cítim už aj kopančeky.. ale včera a dnes je malinké akési lenivé len sem tam sa tak prevalí 🙂

safiatkomaciatko
28. jún 2011

všade píšu že od 16-20tt a prvorodičky aj neskôr-ja pociťujem tak od 17tt,ale to som nevedela isto.teraz je to o poznanie silnejšie,ale stále sa to nedá nazvať kopancom a to som v 21tt,je to ako bublinka keby sa prevalovala 😎

elbe
29. jún 2011

pri prvom som cítila pohyby v 18. tt, pri druhom už v 16., a čoraz častejšie túžim ešte niečo také zažiť 😀

gab
29. jún 2011

ja v 19tt a mozem povedat, ze poriadnou supou rovno do mechura, teraz som si uz zvykla, ze najviac sa hybe vecer, ked sa mi chce spat 😀

renattka24
2. júl 2011

Ahojte Tehulky.Mozem sa Vas spytat?Ja som prvorodicka.A tento tyzden citim take bublinky alebo ako keby mi niekto z vnutra bruska klopkalna stenu bruska😀 Mozem tak skoro citi pohyby?alebo si su to vobec pohyby😀 Mozno uz blaznim 😅

anjelicek26
2. júl 2011

@renattka24 - Ale neblaznis, ja som citila malinku uz v 15. tyzdni a maleho na konci 13.tyzdna, mozne to je, zalezi od hrubky tuku na brusku, kolko je tam svalov, kde mas ulozenu placentu a ako je akcne babo. Je to nezvycajnejsie, ale uplne mozne 🙂 Gratulujem 🙂 Je to uzasny pocit, ked babo dava o sebe prvy raz vediet 🙂

renattka24
2. júl 2011

@anjelicek26 Jeee tak dakujem.Som to hovorila doma a moc mi asi neveria.Ale ja som aj susala skakat a vselijako sa krutit a aj vtedy som to citila😀 Tak sa velmi tesim.Mozno je to aj tym ze som velmi na to sustredena a viac to vnimam(som po umelom oplodneni). A kedy by mohol aj manzel citit pohyby? Ja ich zatial az tak casto necitim,asi si to spocitam kolko krat za den aby som vedela😀

anjelicek26
2. júl 2011

@renattka24 - tak na zaciatku je to take nepravidelne, niekedy som ho napr. aj dva dni necitila, bolo to fakt skoro, ale potom zasa par krat nadherne bublinky 🙂 Som mala taky krasny predvianocny darcek 🙂 Povedali nam, ze to bude chlapcek a tyzden na to uz aj pohyby 🙂 My sme mali angel sounds, tak sme s dcerkou pocuvali srdiecko, ked dlhsie nekopkal, bolo to take ukludnujuce... a drahy neviem, ten to myslim citil az po 20. tyzdni... mozno aj neskor, fakt si nepamätam, obe tehotenstva sme boli sami a drahy v zahranici, moc si z toho neuzil :(

lucka1987
2. júl 2011

@renattka24 ahoj aj ja som citila take jemnucke akoby klopkanie na stenu bruska asi v ukoncenom 16 tt, takze si myslim ze to mozu byt pohyby.. kazda to mame inak... no a v 17 tt aj nejake dni uz to bolo castejsie raz za par dni, a od nejakeho 19 tt to bolo pravidelne mrvenie 😉 tak si tie pohyby a kopanceky pekne uzivaj

renattka24
2. júl 2011

@anjelicek26 Aha tak to je ozaj take zvlastne.No nechame sa prekvapit.My mame tiez termin v decembri takze by to mal byt Vianocny darcek.To ste mali super, ze ste mohli pocuvat srdiecko.Ja som to minule pocula na poradni a je to uzasne.Aspon si mala istotu ze je v poriadku.No my pohlavie nechceme vediet.Len neviem ci sa nam to podari,pretoze chceme ist na 3D len preto ci je babenko zdrave.
To mi je luto ze ste si to neuzili.Ja si to bez manzela neviem predstavit,vsetko mu komentujem a mozno mu idem aj nanervy 😅 Ale zatial pocuva 😀

renattka24
2. júl 2011

@lucka1987 No ja dnes zacinam 17tt.takze to mozno tak bude.Neviem sa dockat prvych kopancekov 😀 Sak prave kazda zena je ina.A vel ludi mi hovori ze ty si prvorodicka ze to bude neskorej.ALe preco by to nemohlo byt skorej? 😀 No uvidime za par tyzdnov ak to budem citit tak ako teraz budem vediet ze to bolo mimi 😅
Aj viete co budete mat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre