Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

zuzizuz
27. nov 2007

dakujem majcik, si ma ukludnila 🙂. Velmi kvoli tomu zatial nestresujem, aj ked urcite stale na to myslim, ze ci je to proste len preto, ze to ja necitim, nie preto ze by bolo nieco zle. V pondelok ideme na ultrazvuk, tak tam si urcite vydychnem 🙂. Mam nadvahu a pocula som, ze vtedy tie kopance mozu prijst trosku neskor.

cmuco
27. nov 2007

suhlasim
ziadne stresy, ja som mala pohyby az v 21tt a teraz si uz kope az az. Joj aj teraz 🙂 🙂
Ideme sa najest bo sme velmi hladni 🙂

majcik
27. nov 2007

🙂 Bude to dobre, uvidis, Zuzizuz 🙂

loss
27. nov 2007

takze o 3tyzdene uz by som mohla aj ja uz sa neviem dockat 😵

majkabudka227
29. nov 2007

Baby aj ja som v 19-om tyzdni a neviem sa dockat prvych pohybov. Cakam kazdym dnom🙂

sandrika
29. nov 2007

Aj ja som v 19 tt, ale pohybycítim od hzačiatku 16 tt 😀

anamor
29. nov 2007

sandrika uz v 16tt? a myslite ze to rozpoznam???

loss
29. nov 2007

ja som bola dnes na kontrole vsetko je Ok ale pohyby mam cakat tak okolo 20tt no uz aby to bolo 😵

anamor
29. nov 2007

veru loss, mna to caka tak okolo Vianoc, dufam 🙂

iduda
29. nov 2007

ahojte, ja som sice len v 15 tt ale nedavno som v brusku citila bublinkovanie 🙂

anamor
29. nov 2007

iduda, ja som to bublinkovanie tiez uz parkrat citila, ale neviem ci to nebol len vzduch v crevach 😅

iduda
29. nov 2007

mne tiez vsetci vraveli, ze pohyby to este nebude, ale ja som sa z toho aj tak vytesovala 😀

loss
29. nov 2007

no ja som sa tiez na to pytala ale tiez pohyby isto nie takze verim ze na Vianoce uz budeme kopkat pri otvarani balickov 😵

riuska
29. nov 2007

bezne to je od 16tt-22tt, my sme zacali kopkat v 21 tt, ale je pravda ze v 16tt som citila ako keby my tam motylik lietal, ale tak ozajstne ten 21tt

denka28
29. nov 2007

baby ja uz druhy den citim okolo pupka ak keby mi v brusku skakal nerv, v takej 10cm dlzke, ja si myslim ze to je ono... ale neviem, co vy na to?

tonita
29. nov 2007

Denka aj ja som sa obavala ci budem vediet ako to je vlastne s tym kopkanim ale ono to prislo raz tak vecer ked som lezala a vedela som, ze to je nase male babatko.Aj ja som mala take zvlasne ako keby nerv som tam mala co skackal.

denka28
29. nov 2007

tonita, tak asi tak ako mne 😉 potichucky sa zyciiinam tesit 😀

lenkka
29. nov 2007

ahojte, len som sem nakukla.
denka..ano to je uz ono..pockaj ked uz zacne kopkat rozoznatelne..to sa uz nebudes musiet len potichucku tesit, je to krasne 😀

nattie
29. nov 2007

ahojte bruska 😉 ja som pohyby prvy krat pocitila v 18tt+3d a neboli to ziadne bublinky ale riadne 2 kopance 😀
..odvtedy je to kazdym dnom castejsie a silnejsie - uz si to uvedomujem aj ked nieco robim, nielen ked som v klude 😉
...a je to naaaadherny pocit 😵 😵

denka28
29. nov 2007

jaaaaj babaenky tak ste ma potesiliiiii 😀 najradsej by som objala teraz celyyyy celucickyyyy svet 😀 😀

petasllov
30. nov 2007

Ja som prvý pohyb pocítila, keď som bola 17tt+5 a teda bol to taký malý kopanček. Ale pocítila som ho, len keď som ležala na pol boku a na pol bruchu. No ale teraz je to úplne super, niekedy vie tak dobre kopnúť do mechúra, že to ozaj riadne zabolí. Ale vždy sa vytešujem z hrbolčekov, ktoré mi mimi robí. Najnovšie každý večer pravidelne v rovnaký čas nacvičuje "dýchanie", stále sa mu čká, čo je super, lebo si cvičí bránicu. 🙂

marhulka88
2. dec 2007

nas mimik kopka od 18tt a od zaciatku su to riadne kopance az sa niekedy vyplasim ze co sa deje 😀
neviem ci aj vy mate take pocity ale nase mimi obcas kopka "v brusku" a obcas akoby kopkalo smerom dozadu a citim to akoby take chvenie v konecniku alebo mocovom mechuri? neviem to presne identifikovat ale sem tam je to dost neprijemne lebo mam pocit ze sa pocuram 🙂

zuzizuz
3. dec 2007

Ahojte! Tak si predtavte, ze som asi 3 dni necitila ziadne pohyby a som sa strasne bala, ze preco a celu noc som nespala, len pozorovala ci sa nepohne. Dnes na ultrazvuku tam kopkala a mavala rucickami, takze je vsetko v pohode. Takze keby ste tiez mali taku skusenost, ze zacnete citit male steklenie a potom chvilu necitite, nestrachujte sa, vacsinou je to uplne zbytocne. Hovoril mi ze je to uplne normalne, lebo je to take slabunke, a staci aby bolo otocone a kopkalo niekde kde to nie je zatial citit.

jastericka
3. dec 2007

ahojte, ja cítim pohyby malinkej asi štvrtý deň. Najskôr to bolo len tak raz, dvakrát za deň, nebola som si istá či sú to pohyby. Ale teraz viem, že boli, lebo je to častejšie a cítim ich ako také nadúvanie črievka alebo klopkanie na bruško, ale z vnútornej strany 🙂

buba2
6. dec 2007

AHojte,

čítam tu Vaše príspevky a snažím sa upokojiť, že na konci 21 týždňa vôbec nič necítim a je to v poiadku....ale, klamala by som, že z toho nie som nervózna, aj keď ma lekárka ubezpečila (no to pred 2 týždňami), že je ešte čas, ja som nedočkavá a strašne túžim potom cítit hoci aj strašne silný kopanec, ktorý bude bolieť, ale aspoň niečo by som chcela cítiť....mali ste niektorá na konci 21 tt takýto strach? prišlo kopkanie u niekoho i neskôr ako po 21, či 22 tt??

petasllov
6. dec 2007

buba2, ešte máš čas, hlavne nestresuj, ja som prvé pohyby cítila na konci 18tt, ale kolegyňa napr. až koncom 23tt. Je to fakt veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov - od toho, či je žena štíhlejšej postavy alebo nie, od množstva plodovej vody, ktorá vlastne tlmí pohyby, od polohy bábätka, od sily brušnej steny.....Neboj sa a daj malinkému čas, určite sa čoskoro prejaví. 😉

miriamka
6. dec 2007

Baby,tak nebudem pisat o kopani...ale motylika v brusku som zacala citit tento tyzden,cize v 17tt a som si ista ze je to mimi 😵

loss
6. dec 2007

miriamka super 🙂

miriamka
6. dec 2007

Aj som sa dokyho pytala,ci na "motylika" este nie je skoro,a povedal ze nie,ze to je tym,ze mam male brusko 😉

buba2
7. dec 2007

Ďakujem petasllow, ostáva mi čakať, snažím sa upokojiť a nemyslieť na to. Som štíhla, je zase pravda, že mám pevné bruško z cvičenia, tak si hovorím, že možno tým, že je pevnejšie, tak to chvíľočku potrvá.....neviem, ale prvých pohybov sa už neviem dočkať 🙂

Pekný dník

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre