Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

juliett99
12. máj 2009

tilly
ja som dnes 14+1 a uz asi 4 dni pozorujem slabe steklenie v brusku,, a to sa mi tiez zda nejako skoro . a este k tomu som prvorodicka,, takze hadam to uz bude nase male drobatko,,, 🙂 🙂

sonice
12. máj 2009

ja jsem prvorodicka, prve steklenie som citila v 18. tyzni. v 19. uz aj moj manzel citil pohyby cez brucho. 🙂

tilly
12. máj 2009

ja som pri prvom až v 21tt... preto sa mi to zdá skoro...

mandula
12. máj 2009

tilly, ja si myslim, ze ty mozes uz citit pohyby. Ja som pocula viackrat, ze pri druhom dietatku mamicky citia pohyby ovela skor, vraj aj brusko skor rastie.
Ale juliett, myslis, ze vazne tak skoro? To sa mi nezda. Ale ja zase nic necitim, takze radsej nehodnotim 😉 kazda zena je asi naozaj ina.

mandula
12. máj 2009

sue, mima, ja som vcera uz nemala kedy pisat, tak vam odpisujem teraz.
sue, je mi inak uprimne luto, co sa Ti stalo pri prvom tehu, preto Ti zelam aby si toto mala uplne v pohode a aby si mala zdrave babo. Ja osobne si myslim, ze ty si tie pohyby naozaj mohla tak skoro citit. Zelam Ti naozaj vsetko dobre.
mimi - to je zlate, ako pises, ze Ti myka brusko, ja viem, ze sa toho tiez dockam, len som netrpezliva 😉 Inak aj ja sa citim uplne fit, az na sem tam pichnutie a zatocenie hlavy. Dokonca som ja aj schudla 😀 najprv 6kg, teraz ich mam pomaly uz naspät, takze na mne vidis len brusko. A to si nemysli, ze som nejaka manekynka, mam tych 72kg

jahody11
12. máj 2009

ja som citila steklenie cca 20-21tt a pohyby v 22tt.

mandula
12. máj 2009

jahody,tiez az tak neskor? Tak to si ma teraz ukludnila. Tak uz budem len cakat 🙂

cetera
12. máj 2009

ahojte, ja som zacitila nieco nezvycajne pred 3 dnami, najprv mi to pripadalo ako krutenie po brusku ale na druhy den a aj dnes to je take akoby bublinkysem tam vacsia niekdy mensia. Obcas si davam ruky na brusko a sustredim sa na to a pripada mi to ako take buchance. Raz sem raz tam..... neviem maju byt pohyby stale na jednom mieste alebo rôzne raz hore raz dole vlavo vpravo....? neviete? Ja to citim tak rozne tak neviem je to nase prve babo....

cetera
13. máj 2009

Ahojte, ja som zacitila nieco nezvycajne pred 3 dnami, najprv mi to pripadalo ako krutenie po brusku ale na druhy den a aj dnes to je take akoby bublinkysem tam vacsia niekdy mensia. Obcas si davam ruky na brusko a sustredim sa na to a pripada mi to ako take buchance. Raz sem raz tam..... neviem maju byt pohyby stale na jednom mieste alebo rôzne raz hore raz dole vlavo vpravo....? neviete? Ja to citim tak rozne tak neviem je to nase prve babo....

jahody11
13. máj 2009

ahoj cetera, podla mna su to urcite pohyby, ja som to pocitila tak ako ty pises medzi 21-22 tt a teraz uz to citim zretelnejsi, striedaju sa dni max. aktivity ako vcera, sla vyskocit z bruska a dnes prezmenu viac spinka 😵 😵

mima3
13. máj 2009

jahôdka ahoj - tak vidim, že aj ty si sa dočkala 🙂 ešte pred nedávnom sme tu spolu na pohyby cakali a teraz su tu a robia nam radosť. vy ešte neviete pohlavie? my mame potvrdeneho chlapceka na 4D utz.

cetera - ja pohyby citim stale inde.. určite sú to pohyby čo píšeš.

denisa87
13. máj 2009

ja som zacala citit pohyby 17 tt,bolo to akoby som mala v brusku bublinky,no a teraz uz su to riadne kopance 😀 😀

vikykiss
13. máj 2009

Už sa tešíííííím 😵 😵 😵 😵 😵 pre tieto krásne chvíľe som chcela dalšie bábo 😵 😵 😵 😵 😵

fiona8
15. máj 2009

ahojte baby...ja som tiež mala stresy, že pohyby stále necítim a každý sa ma len vypytoval, či už niečo cítim a ja stále nic....ale teraz v stredu som to konečne pocitila....bol večer už som v klude ležala a zrazu v spodnej časti bruška to začlo 🙂 také jemnulinke ťukanie.....je to neopisatelne nadherny pocit🙂

zuzuliq
15. máj 2009

Tak aj ja som sa konecne dockala prveho kopnutia 😀 Fioana presne ako pises, aj ja som uz stresovala lebo kazdy den ta ista otazky ci uz nieco citim. Manzel vcera vecer pocuval co sa deje v brusku a zrazu dve slabunke kopnutia za sebou 🙂 Tak dufam ze sa nam drobec aspon raz za den takto ohlasi 😀

jahody11
15. máj 2009

😉 presne ako ja, aj mne to zacalo v 22tt a vcera mal manzel hlavu na brusku a kopla ho rovno do ucha, sme sa tak smiali, ze daj pokoj mamine 😀 😀 😀 ale je to nadherny pocit 🙂 😉

barbarka
15. máj 2009

ahojte. ja este pohyby necitim ale chcem sa opytat, ci vase babetka niekedy prespali uzv? som v 11tt a vcera na uzv sa baby vobec nehybalo, ale srdiecko mu bije.

jahody11
15. máj 2009

ja som bola na utz v 17tt a tiez sa nehybalo, pravdepodobne spalo lebo teraz kope o stosest cize je uplne zdrave a zive 😀
zaklad je srdiecko ak to bije tak je to OK !! 😉 😉

barbarka
15. máj 2009

dakujem🙂

jahody11
15. máj 2009

nieje zac 😉

cetera
15. máj 2009

my este nevieme pohlavie na dalsi tyzden mozno budeme vediet ideme na kontrolu, minule nebolo vidiet tak sme trosku smutnucky boli lebo kazdy z nas chcem nieco ine tak uvidime ci on ci ona....

cetera
15. máj 2009

u nas sa zatial ozyva babo stale rano ked sa zobudim ked ide manzel do prace, potom spinkame dalej a ozve sa az o tretej pocas telenovely, potom asi zase spinka a vecer o osmej zase....zatial je to tak pravidelne....rano, obed a vecer...stale si potom lezim a cakam kedy zacne je to krasne a take neopisatelne ked sa hybe....

jahody11
15. máj 2009

umna je najviac aktivna doobedu, potom tiez okolo 15:00 a potom vecer okolo 21:30 :D

misskkaa
25. máj 2009

ani my este nevieme pohlavie,vlastne mi je to jedno,ale co mi jedno nieje je ze asi nic necitim. niekedy si dam ruky na brusko a prosim babo nech sa aspon trosku pohne,nech viem ze tam je a ze je vsetko o.k. som v 19tt,na sono idem az o tyzden, a viem ze je urcite vsetko v poriadku,ale velmi by som chcela aspon male steklenie citit ☹

cetera
26. máj 2009

misskkaanic si z toho nerob ja som ich tiez zacala citit az okolo 22tt tiez som sa bala ale neboj ono to pride takym by som to nazvala mne to pripadalo ako krutenie po brusku a na dalsie dni take bublinkovanie ...neboj pokial nespinis alebo nemas bolesti vsetko je ok....a ych kopancov si uzijes a hlavne ked budes spinkat a ono bude hrat futbal....

mirip
26. máj 2009

u mna to bolo presne 19+3 teda to sme cítili už riadne kopance pod rukou 😀 inak tak koncom 18tt

misskkaa
26. máj 2009

cetera, ide o to ze sa ma uz vsetci pytaju ci mam pohyby,a ja musim odpovedat ze asi nie. a potom tie otazky: a ako to?? ziadne spinenie,ani krvacanie nemam. budem si hovorit ze je lenive po tatovi a budem cakat na prvy stuch 😵

mirip
26. máj 2009

no pri prvom je to vraj normálne od 22 do 24tt až tak máte čas 😉

cetera
26. máj 2009

to nic aj mna sa pztali a doteraz pztaju ze co to bude a ja neviem....a stale len ako to ze este neviete? nevsimam si ich

mirip
26. máj 2009

hovorí sa inak že chlapci začínajú kopať skor ako dievčatá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre