Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

mirka
31. okt 2007

ja som cítila medzi 19-20 tt, presne na Deň detí minulý rok 🙂 a boli to také bubliny 🙂

stastna
31. okt 2007

... ja som si najprv myslela že to mám vetry alebo čo 😀

hellosona
31. okt 2007

ja som velmi skoro citila take vlnenie, bublinkovanie nikdy... ale prvy ozajstny kopancek som zacitila asi v 19tt, presne som vedela, ze sa mimi ohlasilo 😵

stastna
31. okt 2007

jeee, na to sa už veeeľmi tešíím, už aby to bolo....ale aj toto bolo veľmi príjemné...

emjee
2. nov 2007

stastna 18tt 31. okt 2007 o 16:22
Baulky, kedy ste pocítili prvé kopkanie???
Mne sa zdá že včera večer - také mini hmírenie a žblnkotanie ako keby drobec v brušku plával ..... moože byť???

deina 22tt 31. okt 2007 o 16:23
Moze byt. 🙂 Ja som ich citila koncom 18tt.

Pozri sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

stastna 18tt 31. okt 2007 o 16:26
dakujem krásne

tatanya 32tt 31. okt 2007 o 16:29
Ja som to citila okolo 19tt... akoby 2x zvnutra zaklopkal 🙂

stastna 18tt 31. okt 2007 o 16:30
ale tak velmi jmnúčko, že? A vedela si že to bolo ono? bez váhania??

sara2 1d 31. okt 2007 o 18:50
ahoj.
Ja som prvé pohyby cítila už v 16tt.Doktor vravel že môže byť ,ale že na prvorodičku je to skoro...že keď je to druhé tehotenstvo vie to žena skôr rozpoznať. 😉

jaja0110 23tt 31. okt 2007 o 19:12
Ahojky, ja od 18tt citim take bublinkovanie. 😅 Teraz som v 22tt, je to intenzivnejsie, ale na prvy kopanec este len cakam. Ale cakame dvojicky, a tam sa kope az od 23tt priblizne, tak uvidime 😀

katulka1 28tt 31. okt 2007 o 19:17
Ja som tiež cítila prvé pohyby na začiatku 18 týždňa, bolo to ako také bublinky v brušku a tiež večer. Potom asi tak o 2 dni to boli tie pravé pohyby 🙂 😎 😀

katulka1 28tt 31. okt 2007 o 19:18
Tehulky, neviete ako sa počíta dátum pôrodu podľa prvých pohybov?

deina 22tt 1. nov 2007 o 10:19
Katulka, to neviem, ale napriklad moja babka mi podla toho vypocitala termin na koniec februara. Niekde v strarej knihe som citala, ako sa to pocita, ale teraz ju nemam u seba, budem sa musiet pozriet. Ale presne to asi velmi nebude.

deina 22tt 1. nov 2007 o 15:17
Tak v tej knizke je to tak, ze ku dnu prvych pohybov sa prirata 20, 22 alebo 24 tyzdnov. 😕

katulka1 28tt 1. nov 2007 o 15:38
Deina, ďakujem 😎

deina 22tt 1. nov 2007 o 15:48
Len tam nenapisali, podla coho to je 20 alebo az 24 tyzdnov. Mozno podla toho, kolke dieta uz zena caka - u prvorodiciek to bude skor tych 22 az 24 tyzdnov. Ale babka to pocitala ako +20tt, hoci u mna skor sedi + 22tt, vlastne + 22tt je velmi presne.

kisska 22tt 1. nov 2007
Ahojte, ja uz tiez citim bublinkovanie asi od 16tt, ale sestricka ma presviedca, ze by to mal byt jeden stuchanec... tieto neviem rozoznavat, alebo aspon zatial nie...

deina
6. nov 2007

Mne sa teraz zda, ze tam vnutri babo robi kontrmelce, najma vcera vela vyvadzal malinky. Raz som ho citila dole, potom vpravo, vlavo, hore... 😅

majcik
6. nov 2007

Ja som prvykrat citila babatko minulu sobotu, cize 19 tt. Odvtedy ma kazdy den v brusku picha alebo citim tlaky raz na jednej strane, potom na druhej a vcera vecer pred spanim som citila akoby bublinky v brusku... ale nejake kopanie zatial neregistrujem.

tribitka
6. nov 2007

ja už cítim také dobré 3 týždne fakt pravé kopance.... a najhoršie to je, ked sa bábo otáča celé.... to vyzerá, že mám v brušku votrelca.... 😀

majcik
6. nov 2007

Tribitka - ja mam taky pocit, ako keby babo bolo vacsie ako moje brucho ... a to som este len v 5. mesiaci, co bude neskor? 🙂 Kamoska, ktora ma ist rodit o 2 tyzdne mi vravela, ze tie pohyby su ku koncu az neprijemne, napr. v noci sa zobudi na to, ze ju babo riadne koplo do rebra 😒

loss
6. nov 2007

aj ja uz chcem ale to si este pockam,no uz sa tesim 😵

deina
6. nov 2007

Aj vase babatka vyvadzaju najma v noci? Alebo vecer, ked ideme spat, vtedy sa furt rozkope a jasi sa tam. 😅 Ale od vcera vyvadza aj cez den, neviem, co sa mu stalo, ci sa mu nieco nepaci alebo co... ale som rada, aspon viem, ze sa ma dobre. 😅

bublinkajasminka
10. nov 2007

ja som pohyby cítila prvý krát tiež okolo 18-19 tt také slabunké a v 20 tt to prišlo tak riadne klop-klop na brušinko a odvtedy kopinká jeden deň viac a druhý menej 😉

loss
10. nov 2007

bublinka ahojky ako sa mas?

lenkka
10. nov 2007

kopkanie babatka je uzasne...nebojte dockate sa vsetky tohto krasneho pocitu 😉

zuzanat
10. nov 2007

ja som citila prve pohyby, min. sobotu, v 17tt, akoby mi tam niekto chodil. v utorok som tiez trosku citila, ale odvtedy nic. Muz hovori, ze to je tym, ze som momentalne chora alebo je male po mne a stale spi.

bambino
11. nov 2007

ja som prve kopnutie citila v 18. tyzdni, ale to bolo ozaj len jedno, aj to som si myslela, ze su to len vetry, ale po tom pohybe, nic neslo von, 😀 , tak som vedela, ze to neboli vetry, ale ze to bol prvy kopancek. No a potom 2 tyzdne nic a presne po dvoch tyzdnoch, prvy den 20. tyzdna sa drobcek rozkopkal, a dnes v 26. si myslim, ze tam nacvicuje spartakiadu. a tiez hlavne vecer, ked sa ulozim... a najkrajsie je, ked sa rano zobudim, a chrobacik sa hned pekne prihlasi.

almika
11. nov 2007

ahojte, ja som v 20 tt a stále si myslím, že necítim nič, sem tam takú bublinku.. bola som v piatok u lekára a ten mi povedal, že je to v poriadku, že teraz nie je podstatné či cítim pohyby alebo nie.. hlavná vec, že je dieťatko zdravé a že mu bije srdiečko, ale neviete si predstaviť, ako strašne túžim cítiť dieťatko... lebo potom zbytočne panikárim, či je všetko v poriadku... ☹

sorrelia
13. nov 2007

ja som prave v 15tt a v brusku som citila take akoby zblnknutie, v podbrusku... vetry to neboli urcite, to som si ista 😀 ... Mohlo to byt babo ? Nie je to nejak skoro ? 😕

majcik
13. nov 2007

Ja stale pocitujem akesi pichanie v brusku uz vyse tyzdna, je to take nepravidelne, ale skor pobede a vecer, nejaky typicke kopnutie zatial nie ...

lula5
13. nov 2007

Vsetky klud, ja v 24tt!

huncut
13. nov 2007

No ja som momentálne 1 22 t. Sestrička mi vravela že ako prvorodička budem cítiť pohyby až v 20t, ale ja scítim už od 17t, u každej je to individuálne aak je žena útlejšia vraj cíti skôr azávisí to od toho ako je drobec umiestnený a či je placenta vpredu alebo vzadu....

janullka05
14. nov 2007

Ja som v 20 tt (čakáme dvojičky) a prvé "bublinky" som pocítila už v 15 tt. Teraz za posledné dva dni sa bábetká vrtia, krútia oveľa viac, raz mám hrčku pri pupku, raz celkom dole napravo, alebo naľavo... a občas už pocítim taký ten malý kopanček (je to iné ako bublinky). Je to veselé, hlavne keď neviem či tá hrčka je hlavička alebo zadoček 🙂

sandrika
17. nov 2007

janulka tak to si užiješ kopec srandy, tie bublinky som cítila už aj ja raz už dokonca v 13 tt potom nič a od konca 16 tt už intenzívnejšie no na kopanec si ešťe počkám 🙂

zuzizuz
19. nov 2007

jeeeej, ja som 17tt 3d a posledne dva dni citim "bublinky". 🙂 Stalo sa mi to v noci, a ked som sa rano zobudila, tak som si nebola ista ze ci to bol sen, alebo sa to naozaj stalo hehe. Potom sa to stalo aj cez den, takze urcite to nebol sen. Je to nadherny pocit, konecne viem o com rozpravate 🙂. Takze teraz sa mozem zacat tesit na poriadne kopance co? Ked sme boli maly, tak sme chodili v lete na Senecke jazera a tam ked som stala vo vode, tak mi do noch narazali take male rybky a presne taky isty pocit mam teraz v brusku 🙂.

cmuco
23. nov 2007

Ahojte
Suhlasim so vsetkymi babenkymi. Je to nadhera a hlavne uz nemusime cakat na rozne vysetrenia a ultrazvuky aby sme vedeli ci to male cudo v nas zije 🙂
Ja som to poprvykrat uz naozaj poriadne pocitila pred tyzdnom. Tesim sa s toho po kazdom kopnuti a neviem si pomoct. Som z toho uplne paf 🙂 🙂 🙂

sandrika
25. nov 2007

zuzizus super čo dratulujem k pohybom 🙂
cmuco to ti verím, že si z toho paf aj ja sa teším na riadne kopance 🙂

majcik
26. nov 2007

No ja uz citim "typicke" pohyby babatka par dni, predtym bolo pichanie, bublinkovanie a teraz jasne citim nejaky pohyby v mojom brusku a som si ista, ze creva to nie su 🙂

zuzizuz
26. nov 2007

baby, je normalne zacat citit "bublinky" a potom dlho nic? Niekedy nic nespozorujem aj cely den. Dufam ze je to len preto ze je to take slabunke, ze niekedy si to ani nevsimnem. A nikedy nieco citim a neviem to zaradit, ze ci su to vetry 🙂, alebo zaludok, alebo creva alebo babatko. Ked ste vy zacali citit pohyby, tak ste ich uz potom citili stale?

h0blinka
26. nov 2007

caute baby, verte neverte, my sme citili v 16tt, bolo to neuveritelne aj pre doki ale aj pri uzv mi to potvrdila. Lezala som u nej a citila som pohyby a ona vravi ze hej, skace si tam 😀 😀 ako na trampoline 😀 😀
ale sme chude vraj preto 😀 a mame zdvojenu maternicu, takze som to citila prvy krat koli tomu tak skoro 😀
teraz uz kope ako diva, vsade kde sa da 😀

majcik
27. nov 2007

Zuzizuz - ja som pred par tyzdnami zacala citit pichanie v brusku, sem - tam bublinkovanie, potom par dni nic a az minuly tyzden zacali "ozajstne" pohyby a tie citim odvtedy uz kazdy den... Neboj, este mas trosku cas a ked to pride, budes si ista, ze je to ono 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre